Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Ptačí budky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 10:49

Minas napsal/a:
Máte nějaké zkušenosti s keškami v hnízdech? Narazili jste už na nějakou?


V České Třebové je na jedné keši umělé hnízdo osazené plastovým ptactvem. Tam už se asi další opeřenec cpát nebude. :)
  • 0
Vložený obrázek

#42 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 10:54

V okolí Brna vím minimálně o dvou :) Umělá vajíčka, ptáci a tak...
  • 0
Užívej života...

#43 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 13:16

barbieteam napsal/a:
...
A kdybyste se báli, že vám hledači vyruší ptačí rodinku, stačilo by označit budku logem GC (třeba jen čtyřmi čtverečky) nebo pomocí hintu. Ostatně owner by asi neměl dávat keš-budku do místa, kde je hned vedle i opravdová ptačí budka a hrozí nebezpečí záměny. Vrcholem blbosti je pak budka s "dvojitým dnem" - funkční pro ptáčka, kterému nebude vadit, že si k němu obden někdo vyleze a zespodu si otevře vstup ke keši. Tam bych chtěl hnízdit...
Takže resume: Přibít hřebíkem a nedělat otvor. Strom to snese, pták to pochopí a kačer... ten se s tím časem taky nějak popasuje.


S radou - oznacit budku symbolem GC uz jsem se setkal. Nechapu ale vyznam. Pokud to na nektere budce najdu, tak je jasne, ze je to GC skrys. K cemu je to ale dobre? Kdyz je to GC skrys - konflikt stejne nehrozi a nic se pruzkumem nestane. Pokud tam GC znak neni, neznamena to nic (muze to byt jak to, tak ono...). Tak snad leda, ze to umistim hned vedle skutecne budky.. treba na stejny strom? Tak to by byl ulet...

Pokud nekdo umisti skutecnou ptaci budku tak, aby splnovala T1-3, tak musi byt jeste vetsi mamlas, nez hloupy kacer, ktery do takove budky vleze, ne? No a pokud kacer, ktery jde lovit T1,2,3 doleze do budky, ktera odpovida T4-5, tak toho nezastavi nic. Takovych ale moc nebude, coz?
  • 0

#44 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 14:17

Smogeo napsal/a:
Přiznávám se! Ano, vloupal jsem se do pravé budky.

A vídíš jak se ti konečně ulevilo. Já zas do své asi desáté dal před lety nenačnuté balení sušenek, protože jsem neměl nic jiného na obchodování. (Sorry za OT, chtělo by to vlákno "Už bych nikdy..." ale asi tu ještě není. Tam se má psát, kdo jakou udělal chybu a stydí se za ní. Bude jistě hodně dlouhé.)
  • 0

#45 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 15:43

dostik7 napsal/a:

S radou - oznacit budku symbolem GC uz jsem se setkal. Nechapu ale vyznam. Pokud to na nektere budce najdu, tak je jasne, ze je to GC skrys. K cemu je to ale dobre? Kdyz je to GC skrys - konflikt stejne nehrozi a nic se pruzkumem nestane. Pokud tam GC znak neni, neznamena to nic (muze to byt jak to, tak ono...). Tak snad leda, ze to umistim hned vedle skutecne budky.. treba na stejny strom? Tak to by byl ulet...

Pokud nekdo umisti skutecnou ptaci budku tak, aby splnovala T1-3, tak musi byt jeste vetsi mamlas, nez hloupy kacer, ktery do takove budky vleze, ne? No a pokud kacer, ktery jde lovit T1,2,3 doleze do budky, ktera odpovida T4-5, tak toho nezastavi nic. Takovych ale moc nebude, coz?


Ono dřív bylo docela zvykem označovat příliš realistické skrýše nenápadným znakem, aby kačer v okamžiku, kdy do něčeho leze, už věděl s jistotou, že činí správně. Jenže to by to muselo být opravdu všeobecně uznávaným zvykem, jinak to nemá smysl, a v zájmu ještě větší realističnosti se od toho začalo upouštět. Není to až tak úplně dobře, nejen v případě ptačích budek. V okolí se teď vyrojily dost uvěřitelné skrýše jako "součástky" elektrických zařízení, bez jakékoliv značky. Z toho je mi docela nedobře.

No a na druhou stranu, v blízkém parčíku byly nedávno rozmístěny ptačí budky asi tak metr a půl nad zemí. Někteří ptáci to asi tak chtějí, ale ti se nejspíš nebudou divit, když budou občas vyrušeni, když hnízdí takhle nízko.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#46 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 16:02

Pokud je ta budka udělaná tak, aby ji neobsadil nějakej pták (falešná díra něčím zadělaná nebo jenom namalovaná, tak nevidím problém. Já tu svoji natřel vyjetým olejem a ptáci ani vosy do ní nevlezou. A kdyby, narazí na zadělaný dveře;). Chápu, že jich v poslední době přibývá, ale stejně tak přibývá kačerů, takže to je prostě fakt a nic se s tím nenadělá. Jo a myslím, že budka přidělaná drátem je rozhodně menší zlo než hřebíky a argumenty typu, že těch přibitých je daleko víc nejsou na místě. A taky stromy si sami nedělají piercing, to dělají jenom lidi. Takže na místě je otázka: Co vás bude víc bolet, jestli drátem omotaný ruce nebo hřebík v prd.eli.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#47 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 16:07

montezuma2 napsal/a:
Takže na místě je otázka: Co vás bude víc bolet, jestli drátem omotaný ruce nebo hřebík v prd.eli.


Já myslím, že je horší drát omotaný, ne kolem ruky, ale kolem krku. Omotáš ho kolem malého dítěte (strom, co ještě poroste) a zkus se podívat časem, jak se děťátko pěkně přiškrtilo (strom povyrostl) ne-li zaškrtilo zcela (strom nedostává potřebné živiny k růstu a uhyne).
Raději hřebík do zadku. (kmene).
  • 0
mishiczka1

#48 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 16:10

Já mám dojem, že regulerně se funkční budky natloukají hřeby. Šrouby se při růstu neposouvaní a zarůstají. Lanko teoreticky je možno, ale hodně na volno a přes větev.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#49 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 16:13

mishiczka1 napsal/a:

montezuma2 napsal/a:
Takže na místě je otázka: Co vás bude víc bolet, jestli drátem omotaný ruce nebo hřebík v prd.eli.


Já myslím, že je horší drát omotaný, ne kolem ruky, ale kolem krku. Omotáš ho kolem malého dítěte (strom, co ještě poroste) a zkus se podívat časem, jak se děťátko pěkně přiškrtilo (strom povyrostl) ne-li zaškrtilo zcela (strom nedostává potřebné živiny k růstu a uhyne).
Raději hřebík do zadku. (kmene).

Buďto se ten drátek povoluje při výměně logbooku, jak už tady někdo psal výše, nebo třeba v případě jasanu ten drát prostě zaroste. Víte kolik stromů je takhle zarostlých do plotu? Nehledě na to, že u toho drátu nepřikryješ kompletně celou kůru, takže se živiny dostanou tam, kam mají. Já jsem tomu drátu aspoň dal rezervu tak na dva roky.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#50 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 16:43

2 montezuma2 : Jak už tu někdo z ptakologů psal, nejsprávnějším a nejhumánnějším řešením je hřebík. Dělaj to odborníci a vědí proč to dělaj. Ty jsi možná výjimka, drátek si ohlídáš, ale pochybuji, že to budou dělat všici owneři.
  • 0
mishiczka1

#51 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 17:03

montezuma2 napsal/a:
Takže na místě je otázka: Co vás bude víc bolet, jestli drátem omotaný ruce nebo hřebík v prd.eli.


Když ses takhle hezky přímo zeptal, tak náušnice nosím třicet let bez problémů a hodinky a řetízky jsem vždycky po nějaké době zahodila :D
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#52 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2011 - 20:39

Hrebik nebo vrut, drevo si s tim poradi. Je to jenom lokalni poraneni do prevazne mrtveho materialu. Zariznuty drat, provazek, pradelni snuru jsem potkal uz hodnekrat a pokazde to ma stejny vysledek - nutnost kmen nebo vetev uriznout vzhledem ke ztrate pevnosti. Jo a imitace elektrickych zarizeni je celkem v pohode, pokud do toho evidentne nevedou elektricke privody. Jsem trochu od fochu. Me desi umisteni kesek na/v rozvodnych skrinich pod napetim, viz. GC1C98F
  • 0

#53 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 16:05

budek jsem uz par videla, vetsinou byl otvro jen namalovan, otviraci spodek, predek nebo horejsek, prichyceni co sem zatim videla vzdy hrebikem/vrutem, ale jedna byla na strome prichycena gumicukem :oP ani to nebyla budka ale drevena krabice o 5 tis tranach, otevrenou stranou se opirala o strom, dole o vetev, takze kdyz se povolil kolem dokola omotany gumicuk, spadla na me cela :oF

a nemusela by to byt ani budka ale treba "krmitkova budka" pro inspiraci si muzete dojit na GC30DYK, opravdu pekne provedeni
  • 0

#54 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 20:00

NA log protože tam není logo? To si děláš prču, ne?
  • 0

#55 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 23:07

ivanbok napsal/a:
Zadělaný vletový otvor a logo je nutnost - kdybych narazil na takovou co ani jedno z toho nemá, dám NA log...


Takhle brzo večer být už tak podroušený, to není dobré. ;)
  • 0

#56 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 7:21

ivanbok napsal/a:
Od tý doby, co je ptačích budek v každém okrese deset už to není vtipné ;)

Zadělaný vletový otvor a logo je nutnost - kdybych narazil na takovou co ani jedno z toho nemá, dám NA log...


Si myslim že na světě je mnoho kešobudek bez loga a zadělaného vlezu......z logem sem jich pravdu moc neviděl......holt je potřeba s tim umět pracovat....:)
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#57 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 15:05

libi se mi vyvozovani zaveru typu - pokud by nekdo zarazil hrebik do me, tak by mi to uskodilo, tim padem to bude vadit i stromu. Je to jeden z duvodu, proc je napr. treba peclive odlisovat ekologickeho aktivistu od ekologa :)) Ochrana prirody je dulezita, ale je potreba opustit tyto dedukce :) Uz jsem se setkal s pohorsenymi reakcemi, jak je mozne, ze se v prirodni rezervaci kosi louky, tolika mrtvych kyticek :)
  • 0

#58 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 17:17

Už dlouho existuje bonmot, že přírodu je nutné chránit hlavně před jejími "ochránci" (dodávám, že samozvanými...)
  • 0

#59 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 18:40

Mně je vždycky jen líto těch ptáčků s rozbitejma zobákama pod každou tou budkou se zadělaným otvorem. :D :D :D Ba ne, i budkové kešky se dají udělat pěkně a vkusně, aniž by tím bylo něco ohroženo. Ale fakt je, že jsem už viděl i pár takových, které nestály za nic. To samé platí i o různých hnízdech s umělými ptáčky. Spíš mě potěší kreativita ownera, jak nenásilně skloubit své dílo s přírodou.
  • 0

#60 zuzka.ka

zuzka.ka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2011 - 21:42

Nemáte někdo náhodou fotku nějakého povedeného dřevěného krmítka (ne ptačí budky), ve kterém byla schovaná keš? Pro sýkorky, vrabce a drobné ptactvo na sídlišti. Dík.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka