Přejít na obsah


Fotka

Suvenýry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
935 odpovědí na toto téma

#361 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2018 - 12:03

Ano, taky bych čekal, že mi po zalogovaání vyskočí hláška "Gratulujeme, máte suvenýr!" stejně jako to doposud bylo u všech ostatních. A ne, že hodinu po logování budou nenápadně přibývat a kdo se na stránku získaných suvenýrů nepodívá, tak ani neví, že je dostal. Ale možná, že jsem jenom měl smůlu a trefil se do nějaké údržby.


  • 0

#362 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2018 - 15:25

Vláčku, dneska jsem odlovila dalších pár keší a body i další suvenýr mi taky přistály hned...

 

Ale je pravda, že na mne "vyskočil" jen myslím první suvenýr, ostatní už jen tak přibývají. Já jich tedy moc nemám, ale myslím, že snad žádný na sebe neupozornil, že jsem to zjistila, až když jsem koukla do suvenýrů.


Tento příspěvek byl upraven od RADMI1411: 25 březen 2018 - 15:27

  • 0

#363 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2018 - 18:45

V týdnu to také šlo hned, ale včera a dnes to je tedy děs.


  • 0

#364 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2018 - 21:08

Tak konečně dvě hodiny od logování naběhl i Uran. Ty planety, to je ale ptákovina, co? Ale člověku to nedá. :P


  • 7

#365 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2018 - 21:31

.... Ale možná, že jsem jenom měl smůlu a trefil se do nějaké údržby.

 

Jo jeden z těch všech nesmyslných updatu o kterém nevědí ani oni sami  :wacko:


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#366 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 13:53

Pletu se, nebo je to prodloužený? Splněno už mám, ale dnes to mělo skončit né?


  • 0

#367 Kyblik94

Kyblik94

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 14:09

Pletu se, nebo je to prodloužený? Splněno už mám, ale dnes to mělo skončit né?

Bylo to v nějakém jiném vlákně, prodlouženo o týden


  • 0

#368 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2018 - 22:24

Ty suvenýry se posouvají někam, kde by podle mě být neměly. Dříve si člověk přivezl suvenýr za návštěvu nového státu, pak významného eventu. Pak už i méně významného eventu a nakonec to skončilo jako odměna pro honibody. Ještě jsem se kdysi účastnil toho srpnového maratonu ulovit každý den jednu kešku. Měl jsem toho plný brejle, ale v Praze to přeci jen je výrazně jednodušší než jinde. Pak jsem ještě zkusil takové to jeden týden tradičku, druhý týden letterbox... To už mě moc nebavilo, ale bál jsem se, že mi pak bude líto, když mi nějaký bude chybět. A teď už se to rozjelo tak, že suvenýry podléhají inflaci, jsou za každou blbost.


  • 11

#369 Klaye

Klaye

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 7:38

Naprosto se Smrkem souhlasím. Hrozně to devalvovalo, už se na stránku se suvenýry ani nekoukám, protože kdo v tom má něco hledat, když jich je za každou blbost tolik. Navíc samozřejmě radost ze suvenýru je sakra rozdílná, když jeden je za nějaký exotický stát, a druhý za to, že v průběhu několika týdnů najdu aspoň jednu keš (Earth - Planetary Pursuit).

 

A myslím, že to jejich prodloužení o týden současného PP nemusí být vůbec důsledek toho přetížení poslední dvě neděle. Mohlo to být klidně od začátku naplánovaný, protože tím si zajistili dva momenty, kdy se lidi snaží něco rychle doulovit, místo jednoho. Sice na groundspeak je to možná až moc sofistkovaný plánování, ale mně dává smysl.

 

Na závěr otázka do pléna: myslel jsem si, že maximum bodů je 15, za některé nálezy mám ale 16, 17 nebo 19 bodů. Nějak moc mě to netrápí, ale příjde mi to tak trochu zajímavý. Máte to taky tak?


  • 1

#370 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 8:40

Proto mám všechny suvenýry kromě těch suvenýrů ze států skryté...

 

Vždycky jsem říkal, že Suvenýry měly být max. za státy, případně za navštívení zajímavých míst (obdoba třeba GeoPuzzle atp.). Už jsem to tu i několikrát psal.


  • 0

#371 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 10:36

Ostatně suvenýr ve své prapodstatě je něco, co si přivezeš z cest, že jo?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#372 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 12:35

Ty suvenýry se posouvají někam, kde by podle mě být neměly. Dříve si člověk přivezl suvenýr za návštěvu nového státu, pak významného eventu. Pak už i méně významného eventu a nakonec to skončilo jako odměna pro honibody. Ještě jsem se kdysi účastnil toho srpnového maratonu ulovit každý den jednu kešku. Měl jsem toho plný brejle, ale v Praze to přeci jen je výrazně jednodušší než jinde. Pak jsem ještě zkusil takové to jeden týden tradičku, druhý týden letterbox... To už mě moc nebavilo, ale bál jsem se, že mi pak bude líto, když mi nějaký bude chybět. A teď už se to rozjelo tak, že suvenýry podléhají inflaci, jsou za každou blbost.


Tak nikdo tě nenutí je cíleně sbírat, že. Já to mám naopak. Mě tady ty suvenýrové akce naopak motivují k větší aktivitě.
  

Naprosto se Smrkem souhlasím. Hrozně to devalvovalo, už se na stránku se suvenýry ani nekoukám, protože kdo v tom má něco hledat, když jich je za každou blbost tolik. Navíc samozřejmě radost ze suvenýru je sakra rozdílná, když jeden je za nějaký exotický stát, a druhý za to, že v průběhu několika týdnů najdu aspoň jednu keš (Earth - Planetary Pursuit).
 
A myslím, že to jejich prodloužení o týden současného PP nemusí být vůbec důsledek toho přetížení poslední dvě neděle. Mohlo to být klidně od začátku naplánovaný, protože tím si zajistili dva momenty, kdy se lidi snaží něco rychle doulovit, místo jednoho. Sice na groundspeak je to možná až moc sofistkovaný plánování, ale mně dává smysl.
 
Na závěr otázka do pléna: myslel jsem si, že maximum bodů je 15, za některé nálezy mám ale 16, 17 nebo 19 bodů. Nějak moc mě to netrápí, ale příjde mi to tak trochu zajímavý. Máte to taky tak?


Ne. Já mám za kešky 5,10 a 15 bodů, čili u mě je svět ještě v pořádku. :D
  • 2

#373 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 14:17

Proto mám všechny suvenýry kromě těch suvenýrů ze států skryté...

 

Vždycky jsem říkal, že Suvenýry měly být max. za státy, případně za navštívení zajímavých míst (obdoba třeba GeoPuzzle atp.). Už jsem to tu i několikrát psal.

Ahoj, možná trochu blbej dotaz, ale jak se dají některé suvenýry skrýt?


  • 0

#374 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2018 - 15:25

Ahoj, možná trochu blbej dotaz, ale jak se dají některé suvenýry skrýt?

https://www.geocachi.../souvenirs.aspx - Show This vs. Hide This


  • 0

#375 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 6:52

https://www.geocachi.../souvenirs.aspx - Show This vs. Hide This

Děkuji.


  • 0

#376 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 7:00

Na závěr otázka do pléna: myslel jsem si, že maximum bodů je 15, za některé nálezy mám ale 16, 17 nebo 19 bodů. Nějak moc mě to netrápí, ale příjde mi to tak trochu zajímavý. Máte to taky tak?

 

Jsou tam 4 body za každý vložený TB, takže tradička+TB=9 b, mysterka+TB=19 b, multina(ltb)+TB=14 b, multina+2xTB=18 b, atd.


  • 0

#377 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 7:43

Jsou tam 4 body za každý vložený TB, takže tradička+TB=9 b, mysterka+TB=19 b, multina(ltb)+TB=14 b, multina+2xTB=18 b, atd.

Obavam se , ze takhle to nefunguje, protoze TB jsou vedeny extra po 4 bodech. nikoliv v bodech u kese.


  • 1

#378 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 7:45

Body za TB jsou v seznamu zvlášť.


  • 0

#379 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 8:07

haha  :lol:  to si počítáme body za TB? Nějak jsem to nezaregistrovala,ale pokud to pomůže zašantročeným Tb do oběhu, tak super nápad :-)


  • 0

#380 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2018 - 9:40

Jo někteří nahánějí body tak, že vloží všech svých XX trackables do keše a pak to po jednom zase vyndavají :D.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama