Přejít na obsah


Fotka

Drive-in... 'dokud se to da projet' - nebo prasocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 15:59

Budu brblat. Koho to nezajima, otravuje nebo cokoliv, nemusi ani cist. Uz delsi dobu delam hmmm nad mnohymi logy. Drive-in na vrcholech hor, drive-in v lesich, drive-in v rezervacich... drive-in kamkoliv, co na tom ze je to tematicka cache o vlacich, tramvajich atd... drive-in kamkoliv, co ma bejt ze tam stavi metro, tramvaj, salina, autobus, vlak... Jizda jako prase, hlavne ulovit FTF. Cert to vem, to prvni je mozna jen otazka (pro me nedostatku) stylu. Jina vec je ale asi porusovani predpisu. Vjizdeni do zakazu vjezdu. Prekracovani rychlosti (zvlast ve meste je to opravdu 'cool'). Parkovani kdekoliv, hlavne blizko cache. Zvlastni je, ze mnozi se tim ve svych lozich snad primo chlubi (tak se o tom samozrejme take nejvic dozvidam). "Pipla mi SMS, skocil jsem do kary, jel devadesat pres mesto, dvakrat na cervenou (byly dve rano, who cares?), projel pesi zonou, strihl to jednosmerkou, zaparkoval na travniku, skocil po krabicce... a mam FTF! Stalo to za to, jsem tam deset minut pred ostatnima! Jsem buh!" - Ne kamo, pro me jsi debil, s prominutim (prominou snad ctenari, citlivi na ostra slova, u dotycneho by mi to asi bylo jedno). - Rikate ze prehanim? Jen lehce. OK, o projizdce jednosmerkou jsem nikde necetl. Zbytek jen volne cituji. / A co jinak? Proc chodit ke kesce kilometr pesky, kdyz tam vede lesacka asfaltka? nebo aspon polnacka, lesni cesta? Nejaky cedule, zakazy vjezdu, rezervace? Coze? Zviratka? Kyticky? Cistej vzduch? Klid aspon v tom lese? O cem to mluvite? Coze? Cyklisti? Lidi co chodi pesky? A co jim jako vadi? Nikdy nevideli auto? Ja prece nechci chodit, nebo hlavne, nechci stravit na jedny blby kesi hodinu, chci jich dnes stihnout jeste deset! Vsak co bych se prochazel a rozhlizel nebo co, o tom snad GC neni, ne? // Dobre, uz to nebudu protahovat. Zabrblal jsem si, nic jinyho s tim asi neudelam, nejak jsem si ulevit potreboval, GC verejnost snad pochopi a promine. Jiste ze i ja jsem k nejedne kesi prijel autem. Jiste ze je to jen muj osobni pristup, ze me skoro za kazdou takovou fackuje svedomi (nekdy jsem mohl jet i vlakem, busem nebo nakole, nekdy to nebylo tak daleko a cas by se mozna nasel.... a vlastne vzdy, kdyz to daleko bylo a cas jsem nemel - MUSEL jsem pro tu kes jet? jisteze ne. je to hra, hobby, volny cas, vlastne nic duleziteho). Jisteze tenhle pristup je otazka vkusu. Nikomu ho nevnucuju, sam nejsem porad jeste dusledny (shame on me). Ale neporusuju predpisy, a kdyz rikam 'jedu pro kes' autem, myslim tim ze z domu jedu nekolik kilometru kamsi, kam bych se jinak dostal za x hodin ci dni, do vzdalenosti, ktera uz je prijatelna. Je kes vedle silnice? OK, tak si pro ni sahnu z okynka. Je vedle silnice, ale je tam zakaz zastaveni? Hm, tak ji zamavam, zastavim az to pujde a dojdu to zpatky. Mozna az cestou pesky si vsimnu, proc tam ten zakaz je. Je tam zakaz vjezdu? No comment. Je tam zakaz vjezdu. Je tam les, zakaz vjezdu nikde? Fajn, necham karu na kraji lesa, vzdyt jsem na vylete, proc bych se neprosel? Nikdo by mi mozna nereknl ani popel, ale mam snad vrcet s autem po lese? // Rikal jsem ze uz to nebudu protahovat, ale porad kecam, co? Pardooon. Spejme k zaveru. Asi to neni namet na diskuzi, jen bychom se pohadali a nadavali. Ze by to byl namet k zamysleni? To si netroufam tvrdit, a nechci ani moralizovat. Tak snad na zaver jen vzkaz. Mnoho mych kesi je nekde v lese, na mnoho z nich je potreba kus tapat pesky / jit na kole. Obvykle to neni jen tim, ze je tam zakaz vjezdu, ale castecne zamerne, jde u nich prave o to projit urcitymi misty a vnimat prostredi. Podle meho pozorovani sveta casto dva lide vnimaji jeden..., rekneme vyhled, uplne ruzne, jinak ten, kdo tam prijel lanovkou, autem atd, a jinak ten, kdo prisel treba z druhe strany pesky. Ma trosku jiny pojem o tom, kde vlastne je. A to je jen jeden aspekt. Je to klise, ale zpusob cesty je soucasti cile.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 16:08

(uz i system mi rika, ze moc kecam! neveslo se to do jednoho postu) :] /// Cili, co jsem to povidal? Jo ten vzkaz. Takze mili a zlati, pokud vam MOJE kes kdesi v lese nestoji za to, abyste k ni sli pesky a riskovali, ze to nedejbooze bude jedina, kterou ten den stihnete ulovit, pokud vas vlastne zas tak nezajima, do jakeho kraje vas tahle krabice chce zavest, pokud travit volny cas prochazkou neni vas styl, neobtezujte se. Nechte to plavat, ten jeden bod se vali i nekde ve meste u parkoviste, v te krabici nic uzasneho nebude, tak o co jde? Bez vaseho logu ja se obejdu. A kdybych vedel, ze nekdo kvuli me kesce prudil v okoli s autem, ackoliv tam nema co delat (at uz z hlediska zakona, nebo jen respektu k mistu, k prostredi atd.), mel bych z toho jen spatny pocit ci dokonce spatne svedomi. A kdo vi, mozna vas log ze same otravenosti smazu. Nebo si reknu, hm, to jsem tam snad ani nemel davat, pryc s ni! (A nemusime se bavit o tom, jestli mam nebo nemam pravo mazat logy na svych caches atd. 'jen ze sveho rozmaru'. Mam.) /// Diky spravcum systemu za diskovy prostor, ktery jsem zabral svym vykecavanim. Treba to nebylo uplne zbytecne. (Treba si aspon par driveru, kteri meli podezreni, ze jsem .... *** ... konecne potvrdilo svuj nazor. Vyborne. Pekny den, pekne leto vsem!
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 18:09

Budu brblat. Koho to nezajima, otravuje nebo cokoliv, nemusi ani cist.Uz delsi dobu delam hmmm nad mnohymi logy. Drive-in na vrcholech hor, drive-in v lesich, drive-in v rezervacich


Fajn, budu psat drive-in u vsech svych cache, aby mel bubak nad cim hudrovat ;)

Protoze nemam moc casu casto stojim pred rozhodnutim - drive-in nebo nic ? Dost cachi jsem odlovil cestou z prace, cestou do prace, proste v situacich, kdy neni casu nazbyt. Ze pritom respektuju zakazy vjezdu jakoz i ostatni pravidla silnicniho provozu je vec samozrejma (a s geocachingem imho vubec nesouvisejici).
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 22:24

Nechci vam do toho, chlapci, mluvit, ale holocaust, ktery nas od zitrka na silnicich ceka, spolehlive vyresi vase problemy a spory! Do konce roku bude vetsina z nas bez papiru. Sejdeme se v lednu ve vlaku pri lovu nadraznich drive-in :-)
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 16:22

Jeste malickost. Rad bych se omluvil vsem skutecnym prasatum (Sus sp.) za pouziti nekolika terminu odvozenych od slova 'prase'. Toto oznaceni jsem si dovolil pouzit, protoze vetsina lidi (Homo sapiens sapiens) tento termin chape urcitym zpusobem, zvlaste ve spojenich 'chovat se jako prase' a podobne. O chovani opravdovych prasat toto uziti samozrejme ve skutecnosti nic nevypovida.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 18:18

Fajn, budu psat drive-in u vsech svych cache, aby mel bubak nad cim hudrovat ;)

Protoze nemam moc casu casto stojim pred rozhodnutim - drive-in nebo nic ? Dost cachi jsem odlovil cestou z prace, cestou do prace, proste v situacich, kdy neni casu nazbyt. Ze pritom respektuju zakazy vjezdu jakoz i ostatni pravidla silnicniho provozu je vec samozrejma (a s geocachingem imho vubec nesouvisejici).

Nevim jestli špatně čtu ale myslim že bubak hudruje pouze nad neandrtálcema kteří jezdí autem po rezervacích a porušují místní zákazy. Pokud někoho těší strávit víkend v autě a objet v něm padesát kešek, tak je to jen jeho věc. Možná jsem hloupej ale i porušování pravidel silničního provozu s geocachingem souvisí. Často totiž na nějaký vrchol sice vede silnice ale je na ní zákaz vjezdu a slouží pouze pro lesáky. Proč by tam měli ještě obtěžovat nějací takzvaní geocacheři svýma výfukama?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 22:51

Nechci vam do toho, chlapci, mluvit, ale holocaust, ktery nas od zitrka na silnicich ceka, spolehlive vyresi vase problemy a spory! Do konce roku bude vetsina z nas bez papiru. Sejdeme se v lednu ve vlaku pri lovu nadraznich drive-in :-)

:-))) Tak to teda ne - otcův spolupachatel začíná nový dovoz a montáž s reklamní kampaní - "Další dopravní zácpa ? Sebrali vám řidičský průkaz ? Nemáte problém! Kupte si naši helikoptéru !"
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 22:51

Nechci vam do toho, chlapci, mluvit, ale holocaust, ktery nas od zitrka na silnicich ceka, spolehlive vyresi vase problemy a spory! Do konce roku bude vetsina z nas bez papiru. Sejdeme se v lednu ve vlaku pri lovu nadraznich drive-in :-)

:-))) Tak to teda ne - otcův spolupachatel začíná nový dovoz a montáž s reklamní kampaní - "Další dopravní zácpa ? Sebrali vám řidičský průkaz ? Nemáte problém! Kupte si naši helikoptéru !"
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 16:34

pro mne osobne je odloveni cache vetsinou soucasti delsiho turisitckeho vyletu... i proto mam zatim jen 8 cache... pokud nekam vyrazim, tak odlovim jednu nebo dve za den... jinak s tebou plne souhlasim. Popravde receno me spis prekvapuje ze si lidi nechavaji ten pekny vylet ujit. Davno sem pochopil ze na lepsi misto nez 500 se v zebricku odlovenych cache stejne nedostanu :)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 16:42

Kristepane... BBBubaku, ty se fakt asi desne nudis :-(

K tomu fakt nemam co dodat, protoze je kazdemu po tom, co ostatni pisi do svych logu a jak cache lovi (pokud nejdou pres mrtvoly a pres zakazy) - co? No prece ...... (cenzored)

Vic se k tomu zcela zbytecnemu nenavistnemu romanu vyjadrovat nebudu.

dodatek: aby nedoslo k mylce - nijak tento zpusob, jak se dostat co nejbliz k cache za kazdou cenu neobhajuji a sam ji nepraktikuju. Pokud jedu vozidlem, obvykle jenechavam nekde o kus dal a zbytek se velmi rad projdu pesky. Takze v tomto jsme zajedno :-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 17:01

To se vážně najde takovej blb kterej napíše do logu "drive in" u kešky někde uprostřed přírodní rezervace? Skoro bych se přimlouval za zveřejnění nicku takovýho tvora. Já si vždycky myslel že geocaching sdružuje především lidi s kladným vztahem k přírodě.... Tohle je podobný jako když jsem dříve sbíral Turistický známky a nechápal lidi kteří si je sháněli různejma výměnama aniž by skutečně to místo navštívili. Pak oslňovali závratnýma počtama známek na internetový diskusi. Ti alespoň nikomu neškodili.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 17:01

Kristepane... BBBubaku, ty se fakt asi desne nudis :-(
K tomu fakt nemam co dodat, protoze je kazdemu po tom, co ostatni pisi do svych logu a jak cache lovi (pokud nejdou pres mrtvoly) - co? No prece ...... (cenzored)
Vic se k tomu zcela zbytecnemu nenavistnemu romanu vyjadrovat nebudu.

Nemusis. Ale ja si neodpustim poznamecku (zbytecnou, dejme tomu - no a co?): nebavi me tak casto citovat sam sebe, nevim jestli je to tim ze se neumim vyjadrovat, nebo ze lidi neumi moc cist... ale i ja jsem konstatoval neco v tom smyslu, ze jak kdo lovi je otazka vkusu a nikomu do toho nechci kecat. Ovsem - POUZE do te doby, dokud je to opravdu jen JEHO vec. Takze kdyz nekdo Tram cache nebo Konecnaaaa objede autem, je to mozna z meho pohledu nestylove, ale respektuju to. Co respektovat nehodlam je, jak uz jsem taky rekl, kdyz nekdo porusuje predpisy. To uz se blizi tomu 'jit pres mrtvoly'. V pripade 'rallye' jizdy pres mesto pro FTF to muze byt klidne i doslova. Stejne tak nechci, aby nekdo kdo povazuje za vhodne vjizdet do lesu a na hrebeny hor autem, mohl rict, ze tam jel 'kvuli me', kvuli me cache. To uz se me osobne tyka, a k tomu se vztahuje ten muj vzkaz. Atd atd. /// Jako posledni vec jeste jednou opakuju - nechtel jsem rozjet flame-war. Citil jsem potrebu nekde ventilovat to, co me mj. (v dlouhych hodinach kdy se neskutecne nudim, samozrejme) urcitym zpusobem trapi. Zaroven si dovolim upozornit nejen tebe jeste jednou na to, co stoji napsano na prvnim radku prvniho postu. /// (Mimochodem, co Ty jsi vlastne chtel rict podstatneho?)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 17:33

Tak k tomuhle se musim vyjadrit, protoze se mi to nedavno stalo, poprve a naposledy (kaplicky). Zakaz vjezdu tam nebyl, cesta slusna. "prinutily" nas okolnosti, zena v 8-mem a s antibiotiky, a jeji chut jednu najit, kdyz uz jsme s malym v okoli par meli sami. Ale shodli jsme se, ze to vubec nebylo ono, hezke misto ztratilo kouzlo potu :(. Takze nikdy vice, auto jen pro priblizeni na rozumnou vzdalenost, zadne lesni cesty, atd., byli bysme sami proti sobe. Radeji mene a s potem, nez takhle. Ale pokud to nekoho takto bavi, neodsuzuji ho, pokud pri tom neporusuje predpisy. Ono je to hrozne videt na navstevnosti. Me hrozne zarazilo, ze v okoli lipna vsechny cache maji slusnou navstevnost, ale na prekrasnem tajvanu jsem byl za cely rok druhy. Tam je totiz nutne pul hodiny veslovat, a pul zpatky, auto tam holt nedorazi. Nez nebudu vedet, kdy prestat, zaver - kazdy jak mu to dela radost, me takhle ne.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 18:14

Vzhledem k tomu, že ses mě ptal po mém logu na cachei Gondor, jestli náhodou nahoru k vysílači není zákaz vjezdu a já ti potvrdil, že ANO a že jsem ho porušil, tak celé toto brblání beru "trochu" osobně

- ale opravdu jen trochu, protože zdá se mi , že přeháníš - Když se třeba Benedikt občas zmiňuje, že čekal po svém FTF na můj rally příjezd, tak ani on ani já nemyslíme tímto rally příjezdem cestu stovkou přes centrum Brna, jízdu jednosměrkou, projetí pěší zóny, projetí křižovatky na červenou a podobné opravdu nebezpečné věci o kterých píšeš a od kterých se distancuju. Rally styl je o tom, že člověk z ničeho nic začne doma cosi mlet o tom, že si zapomněl koupit v lékárně důležitý lék, rychle se obleče, běží po schodech, běží k autu, jede (nikoliv pěší zónou, nikoliv jednosměrkou), na křižovatkách zastavuje a nervózně nadává a přemýšlí, jestli už tam ostatní podobní "šílenci", ale ve skutečnosti dobří kamarádi budou a když je tam fakt potká, tak má radost, že je vidí a to při dost bizarní příležitosti, na nesmyslném místě a někdy v noci, ale vidí. Ve Znojmě se to stát nemůže, chápu. Uznávám, že už jsem několikrát (jak se říká "DALO BY SE TO SPOČÍTAT NA PRSTECH JEDNÉ RUKY") porušil dopravní předpisy ve smyslu zákazu vjezdu, ale vzhledem k tomu, že jsem se taky díky tomu pěkně vytrestal tak s tím nikterak přehnaně nepokračuju

- Ten log z Gondoru je sice naprosto čerstvá záležitost, ale popravdě řečeno by mě opravdu mrzelo snad jedině případně dostání pokuty, protože po zcela legálním několikakilometrovém výjezdu k lyžařskému svahu jsem dojel posledních 400 metrů nahoru k vysílači po cestě, která byla lepší než celou dobu ke sjezdovce - přírodě jsem ublížil asi tolik, jako když při pěší cestě zašlápnu omylem šneka, atmosféru místa jsem zkazil stejně tak moc, protože tam ani nikdo nebyl tak jsem ji neměl komu zkazit a morálně se CÍTÍM provinile, protože opravdu to byl přestupek, ale naštěstí mě nikdo nepřistihnul, takže mě to ve finále zas až tak moc nebolí protože jsem nikomu a ničemu neublížil. To že tys tam šel 20 kilometrů pěšky je sice parádní výkonm, ale nijak tě to neopravňuje nadávat jiným. Jsou i cache kam jsem taky musel několik kilometrů pěšky, ale poslední dobou si prostě musím dávat většího majzla na anafylaktický šok a tak jsem radši vybral cestu autem, když jsem věděl, že se nahoru jezdí lyžovat.

Jízda po polňačce je problém sám o sobě: Tolikrát bych chtěl zastavit u pole a dojít si tam pěšky, místo toho, abych se neustále bál, jestli na té polňačce nenechám ležet motor, pak to párkrát zkusím a dopadne to tak, že kýchám, brečím, smrkám a místo kochání se krajinou běžím s rojem hmyzu za zády k autu, tam si sednu otřu zrak a kochám se už jenom výhledem z auta. Alergie je to nejhorší svinstvo, co mě mohlo potkat a to s tím bojuju teprve rok.

Dál tady máme něco o tom, že na danou cache nemám jezdit, pokud se tam nedá dojet autem - defakto už se stalo - na výletech (pokud jsem sám) daleko od Brna sbírám už jen drive-iny, na jižní Moravě jsem pořád ještě turista, který se nebojí chodit a tyto pěší si většinou šetřím na dobu, kdy je budu moct navštívit s mou drahou polovičkou. Nestydím se za to, poklidná jízda autem, poslouchání hudby a občasné vyzvednutí cache mě baví a vydržím to dělat celý den :-)

Konečná cache je moje a upřímně řečeno obdivuju každého, kdo se dokáže k souřadnicím dostat jinak (nejelegantněji to vyřešil asi SmallM), než rvát prachy do toho posraného dopravního podniku a trpět v šalinách a autobusech - Brno je malé a dá se to autem nebo na kole objet velice rychle, šalinou je to ale očistec a tu cache jsem původně zamýšlel jako test (po Praze i pro Brno), kam až je člověk schopný zajít pro získání krabičky... Cílová cache je uložena na krásné Bílé Hoře (kam se autem fakt nedá). - Potkal jsem pár lidí, kteří se zmiňovali, že právě mají rozdělanou tuto cache a já jsem jim častokrát hned nabídnul, že jim dám rovnou finální souřadnice, protože v tomto případě opravdu cesta není cíl (narozdíl od takového Hantecu, kde to trochu fištróna už chce).
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 18:24

P.S.: Až někdo bude nenávistivě odpovídat, tak pro jistotu ještě jednou výslovně zmiňuju, že jezdím velice klidně, předvídatelně, čitelně a naprostou většinu pravidel bez keců dodržuju. Stejně tak bych chtěl ještě jednou vypíchnout, že nemám za sebou žádnou kariéru "jezdce permanentně v zákazu", protože se o auto bojím a pokuty platím nerad.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 18:27

Stejně je to hezký jak každej, kdo porušuje předpisy a jezdí přes zákazy, ví že přírodě ani ničemu jinýmu rozhodně neublížil. Potom se divíme že to tady vypadá jak to vypadá......
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 18:46

Mitaku, ber si to osobne do miry, jakou uznas za vhodne. Protoze jsem ale nikde nenapsal klicove slovo Mitak, muzes predpokladat, ze to cele neni jen o tobe. Kdybych sepisoval takovou litanii po dvou tvych lozich, byl bych na tom asi opravdu spatne a sam si rekl o urychlene odstreleni. Ne, nehybes mym svetem, tech logu a pripadu je mnoho. To o cem jsem psal je dojem, ktera se ve me sbira za celou dobu co sleduju GC v Cechach, tedy rekneme od lonskeho leta, skoro rok. / Brat si vsechno osobne te zavede k dezinterpretaci. Tedy za prve, to ze ty treba nejezdis po meste rychle neznamena, ze jini to treba nedelaji, kdybych to v nejakem logu takhle konkretne necetl, tezko me napadne to tvrdit. Stejne tak mnou pouzity pojem rallye styl je asi inspirovan tim Benediktovym logem, ale jak si muzes vsimnout, vy pisete rally, ja rallye, je to obecne znamy termin, takze mnou pouzita fraze 'rallye styl' nemusi byt totozna s tou, kterou zminujes. Kdo prohlasuje, co vsechno to ve vasem pojeti ma znamenat a co tim Benedikt myslel? Ja ne. Ja tim shrnul to, co jsem popisoval na zacatku svych narku. Zkratka, jen o tobe to rozhodne neni a uplne zbytecne se tady tak pekne zviditelnujes. // Ted uz vidim, ze jsem mel byt konkretnejsi a strucnejsi a pokud vubec neco, napsat jen tolik : >>> "S*** me kdyz nekdo jezdi s karou do lesa atd. kde s ni nema co delat, jen si to tady tak rikam a prosim, alespon na mych kesich to nedelejte, nazdar" <<< Nezminovat dalsi veci ktere s tim souvisi, ale spis neprimo. Nenechat nikoho kdo sem tam prehlidne radek myslet si, ze brojim proti jezdeni autem obecne. At si kazdy jezdi po kesich jak chce, samozrejme. Kdyz se pritom vejde alespon do vyhlasky o dopravnich predpisech, o te se na rozdil od jinych kriterii neda a nemusi diskutovat, ja mu do toho zvanit nehodlam. / Myslim ze uz jsem domluvil zcela, to je fajn, ne?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2006 - 20:08

Nevím, zdali je to chyba fóra anebo úmyslná cenzura, ale BBBubákovy příspěvky se mi v tomto fóru vůbec nezobrazily. Takže jsem si obrázek musel udělat pouze z reakcí. Nicméně jízdu autem do přírody přes zákazy vjezdu považuji také za prasárnu, protože vytváří nebezpečný precenens.
Jedno auto v přírodě ji nijak významně neuškodí. Tisícovka aut už ano. A auta jsou jen prvním útokem takyturistů na dané místo.
Takyturisté jsou zajímavá sorta lidí. Navenek se tváří jako milovníci přírody. Jejich ideálem je panenská turisty nedotčená příroda s příjezdem po dálnici, a hospodou a autokempem v dosahu půlhodiny jízdy autem. Jejich heslem je "životní prostředí nejen pro křepelky, ale i pro lidi" (vybráno z volebního programu Nezávislých demokratů). Pod pojmem lidé si v tomto hesle představují sebe. Ani ve snu je nenapadne, že do přírody lze vyrazit i jinak - pěšky, na kole, s batohem na zádech. Občanskou vybavenost a infrastrukturu v turisticky atraktivních místech považují za své nezcizitelné právo. Vždyť přece oni chtějí jen do přírody, vždyť tím autem zas tolik neuškodí a ti zlí ekologové by jim v tom chtěli bránit! Problém je, že takyturistů je spousta. A infrastruktura pro tisíce takyturistů udělá z panenské přírody cirkus plný hotelů, silnic, parkovišť, stánků a tu a tam nějaké přírody. Až situace dospěje do stavu, který se i takyturistům přestane líbit. Jejich řešení je jednoduché - "no tak budeme jezdit jinam, na místa ještě nezkažená masovým turismem!". "Abychom je mohli stejným způsobem zničit", zní druhá polovina věty, kterou si ve své sobecké touze po přírodních krásách nedoplní.
Pokud BBBubák dává za příklad Krkonoše, mohu já dát za příklad dolní Posázáví a Vltavu mezi Prahou a Štěchovicemi. Před 70 lety to byla romantická zalesněná údolí hojně oblíbená mezi pražskou mládeží. Dnes potomci tehdejších trampů udělali z Posázaví dlouhý souvislý pruh chatiček, ohrazených lesů, parkovišť a silnic. Najít zde kus volného lesa je dnes kumšt. Projít pěšky či na kole po levém břehu Vltavy prakticky nejde, protože provoz na silnici z Prahy do Štěchovic a Davle o víkendu dosahuje intenzity, za kterou by se nemusela styděl leckterá silnice 1. třídy.
Za našimi hranicemi najdeme příklady ještě horší - Vysoké Tatry v pásu mezi Tatranskou Lomnicí a Štrbským Plesem, Azurové pobřeží ve Francii, španělské pobřeší od Barcelony po Alicante...
Opovrhuji takyturisty, kteří si musí dovézt zadek v autě až na místo, protože na jejich potěšení z přírody doplácejí všichni ostatní. Na polňačkách a cestách se zákazem vjezdu jim zásadně neuhýbám, ať si jedou krokem a třeba puknou vzteky. Můžete to zkusit také, je to fajn :)

No a ještě pár odpovědí Mitakovi:

1. Argumenty, že jezdíte klidně, rozvážně a předvídatelně, obstojí maximálně u ostatních řidičů. Nikoliv u chodců nebo lidí bydlících u dané silnice. Těm je srdečně jedno, zdali kolem nich jezdí auta klidně nebo divoce. Hluk a smrad z nich mají stejný.
2. Na základě čeho jste usoudil, že kolem vysílače nikdo kromě vás není a proto nenarušíte atmosféru místa? To sledujete přes satelit veškerý pohyb v lokalitě?
3. Argumentovat alergií je trochu mimo mísu. Je mnoho míst, kam můžete jít pěšky, aniž byste musel jít uprostřed pole a kýchat a smrkat. Například na Velké Javorině opravdu široko daleko žádné pole není :)

Omlouvám se za agresivní tón příspěvku, ale takyturisté v autech mi opravdu na výletech již dlouhodobě pijí krev.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2006 - 13:00

P.S.: Až někdo bude nenávistivě odpovídat, tak pro jistotu ještě jednou výslovně zmiňuju, že jezdím velice klidně, předvídatelně, čitelně a naprostou většinu pravidel bez keců dodržuju. Stejně tak bych chtěl ještě jednou vypíchnout, že nemám za sebou žádnou kariéru "jezdce permanentně v zákazu", protože se o auto bojím a pokuty platím nerad.

..a co ta utrzena vana na Oktavce ve smeru sipky na WESTPOINT?? ---> to byl jen takovej malej ulet, ze jo?
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2006 - 18:43

Stejně je to hezký jak každej, kdo porušuje předpisy a jezdí přes zákazy, ví že přírodě ani ničemu jinýmu rozhodně neublížil. Potom se divíme že to tady vypadá jak to vypadá......


A já si zase myslím, že to tady vypadá, jak to tady vapadá, kvůli všem těm hloupým moralistům, kteří ani nedokážou číst nebo dočíst vše až do konce včetně mého P.S. a hned se do každého zbytečně navážejí.

A ještě P.S.: Tak mi teda řekni, jak jsem ublížil (ať se držíme věci a argumentujeme místo asociálního napadání)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama