Přejít na obsah


Fotka

Tracks & Routes


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2006 - 19:46

Rád bych poprosil někoho zkušeného, aby mi poradil, co dělám blbě.

Když si plánuji (routuji) cestu v MapSource (na mapě Atlas CR10R v5), můžu si s tím vyhrát jak chci, v terénu mi to je k ničemu. Do Garmina (mám GPSmap 60C) se mi přenesou jen "tvrdé" body cesty (rozuměj ty, které jsem nastavil ručně) a přístroj si cestu mezi nimi spočítá sám. Jistě není nutno dodávat, že méně inteligentně a hlavně kontrolovatelně než počítač. Jak to udělat, aby se mi do přístroje přenesly i všechny křižovatky, které vypočítá počítač? Napadá mě jediné řešení: po vypočtení trasy počítačem docvakat ručně do vypočtené trasy na důležité křižovatky "tvrdé" body, aby ruční přístroj neměl možnost uhnout. Možná je ale elegantnější řešení, říkám si...


I s Tracks mám problémy. Přístroj zaznamená cestu - dejme tomu - v sedmi stech bodech. Poznám to podle toho, že cesta zabere 7 % paměti s max. kapacitou 10 tisíc bodů. Když ale cestu uložím a přenesu do počítače, v počítači je těch bodů najednou jen kolem čtyř set. Všiml jsem si, že se MapSource evidentně snaží o "inteligentní" optimalizaci dat a bez ptaní vymaže všechny body na přímce, takže zůstanou jen dva krajní. Já ale takovéto vnucované "vychytávky" nemám rád; neznáte způsob, jak MapSource donutit, aby stoprocentně respektoval vstup?


Díky!
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2006 - 21:02

Na druhou otazku mam tuto odpoved. Tracklog v pameti GPSr muze mit az 10000 bodu, ale pri ulozeni do pameti GPSr se automaticky zredukuje na 750 bodu. To se pise v navodu k memu Legendu. Myslim, ze kdyz stahnu data neulozena, tak je pocet bodu puvodni, nejsem si vsak jisty. Vyzkousim a dam vedet. A prvni otazka, to zrejme souvisi s tim, jestli umi GPSr a mapa v nem nahrana routovat.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2006 - 0:01

Na druhou otazku mam tuto odpoved. Tracklog v pameti GPSr muze mit az 10000 bodu, ale pri ulozeni do pameti GPSr se automaticky zredukuje na 750 bodu. To se pise v navodu k memu Legendu. Myslim, ze kdyz stahnu data neulozena, tak je pocet bodu puvodni, nejsem si vsak jisty. Vyzkousim a dam vedet.

Je to tak. Já tracky neukládám. Po pretazeni do MapSource jsou oznaceny jako "Active Log X" (X=číslo podle pořadí záznamu). V posledni verzi MapSource se dají pospojovat (když třeba vypadne signál v lese nebo při vypnutí na místě) a na rozdíl od uloženého tracku se z nich mimo čas pořízení dá vyčíst i rychlost pohybu.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2006 - 9:25

Je to tak. Já tracky neukládám. Po pretazeni do MapSource jsou oznaceny jako "Active Log X" (X=číslo podle pořadí záznamu). V posledni verzi MapSource se dají pospojovat (když třeba vypadne signál v lese nebo při vypnutí na místě) a na rozdíl od uloženého tracku se z nich mimo čas pořízení dá vyčíst i rychlost pohybu.

Tak tak, track rozhodne neukladat! Dokud staci pamet (a ta pri 10000 bodech staci temer vzdy), je nejlepsi s tracklogem po ceste nic nedelat, a teprve doma si ho pak stahnout z GPS. Zustanou v nem tak vsechny udaje, hlavne presny cas u kazdeho bodu. Zkraceny tracklog sejvnuty primo v GPS je temer k nicemu -- obsahuje jen souradnice bodu a nic vic. Da se z nej zjistit kudy clovek prosel/projel, ale uz se neda zjistit KDY to bylo.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2006 - 13:19

100%ní souhlas. Uloženej track lze snad jenom používat pro cestu zpět (po již prošlé). Ale nigdy jsem to nezkoušel, většinou chodím "kolečko od jedné stanice ČD do jiné". Ale ActiveLog je super nejen v MapSource ale i v Ozim (čas, azimut, rychost, výška, profil... atd...) prostě super. A eště se mi nestalo, aby paměť nestačila (Vista) a to chodime cca 15-25kilásků na jeden vejlet - pak to nasypu do počítadla a sem vysmátej.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2006 - 14:33

Tak tak, track rozhodne neukladat! Dokud staci pamet (a ta pri 10000 bodech staci temer vzdy), je nejlepsi s tracklogem po ceste nic nedelat, a teprve doma si ho pak stahnout z GPS. Zustanou v nem tak vsechny udaje, hlavne presny cas u kazdeho bodu. Zkraceny tracklog sejvnuty primo v GPS je temer k nicemu -- obsahuje jen souradnice bodu a nic vic. Da se z nej zjistit kudy clovek prosel/projel, ale uz se neda zjistit KDY to bylo.

Já vždycky ukládám track ale v počítači archivuji jak track, tak i tracklog v souboru s datem a názvem trasy.
Málokdy mi totiž v běžném terénu vyjde aktivní lob v jednom kuse a tohle řeší jeden záznam pro jednu cestu.
Zároveň se snažím vytvořit si soubor, kde budou vsechny prošlé cesty v oblasti, včetně datumu a já pak snadno zjistím, kdy jsem tam byl a kam se můžu podívat na časové a další detaily.

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2006 - 20:53

Já vždycky ukládám track ale v počítači archivuji jak track, tak i tracklog v souboru s datem a názvem trasy.
Málokdy mi totiž v běžném terénu vyjde aktivní lob v jednom kuse a tohle řeší jeden záznam pro jednu cestu.
Zároveň se snažím vytvořit si soubor, kde budou vsechny prošlé cesty v oblasti, včetně datumu a já pak snadno zjistím, kdy jsem tam byl a kam se můžu podívat na časové a další detaily.

Takže díky za tipy, vyzkouším. Problém s tracky tím, zdá se, bude vyřešen. Ale teď mi řekněte - co routes? Chápu, že ruční přístroj musí mít v routování svobodu, aby tě dokázal navigovat třeba doprostřed plánované trasy nebo tě navedl zpět při blbém odbočení. Ale ta absolutní svoboda není vždy žádoucí. Jak tedy udělat, aby se naplánovaná cesta přenesla celá z počítače do přístroje? Dík.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2006 - 21:38

Takže díky za tipy, vyzkouším. Problém s tracky tím, zdá se, bude vyřešen. Ale teď mi řekněte - co routes? Chápu, že ruční přístroj musí mít v routování svobodu, aby tě dokázal navigovat třeba doprostřed plánované trasy nebo tě navedl zpět při blbém odbočení. Ale ta absolutní svoboda není vždy žádoucí. Jak tedy udělat, aby se naplánovaná cesta přenesla celá z počítače do přístroje? Dík.

Neco uz se probiralo drive: http://www.geocachin...?id=15846#15846
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama