Přejít na obsah


Fotka

Jak se naucit mysterky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 16:08

Asi sem slepej nebo fakt nevim, chci zajit na nejakou mysterku, ale kdyz se divam na listing ve smyslu asdf21fad 3asdf21 a u toho nejaky obrazek vubec se nechytam :) Kolem bydleste jich mam spoustu, tak bych se do toho rad pustil, ale nevim jak. Muzete napsat nejake tipy z jakeho pohledu se na to divat, nebo jakym zhruba zpusobem se poustite do lusteni, aby bylo uspesne?? Edit: Jak dlouho vam trva lusteni?;)
  • 0

#2 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 16:10

pokus/ omyl/omyl/omyl/omyl/omyl/omyl/úspěch/omyl/omyl/omyl/omyl/úspěch:D
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#3 Smurf CZ

Smurf CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 16:15

MA-FI-AN napsal/a:
pokus/ omyl/omyl/omyl/omyl/omyl/omyl/úspěch/omyl/omyl/omyl/omyl/úspěch:D


Přesně tak :D

A občas je dobré pročíst logy, protože sem tam se objeví nějaký ten střípek důležité informace... ;)
  • 0
"Dáš-li před slovíčko moula Š
zázrakem hned z mouly Šmoula seš"

Malé muzeum CD; Šmoulí keš; SPORE 48 - U Lva

#4 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 16:21

jak říkáš:-) navíc se mi osvedcila metoda, kdyz neco nejde, odlozit to a vratit se k tomu tak za tyden:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#5 Smurf CZ

Smurf CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 16:23

a občas se člověk něco dozví na eventu... B)
  • 0
"Dáš-li před slovíčko moula Š
zázrakem hned z mouly Šmoula seš"

Malé muzeum CD; Šmoulí keš; SPORE 48 - U Lva

#6 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 17:11

Ahojky, koukám, že máš nalezeno poměrně málo keší.. Ze začátku jsem také nevěděla skoro nic.. Ale jakmile přijdeš na jedno řešení, zjistíš, že další je podobné, další je zas trošku podobné.. je pár principů, které se v různých mysterkách opakují a naučíš se v listingu všímat si věcí, kterých si jako začátečník jen těžko všimneš.. a pak přijde zadání, které je úplně jiné a jsme zas všichni na začátku.. :) vím, že jsem ti moc neporadila, ale je to myšlené jako povzbuzení.. jakmile se prokoušeš svýma prvníma mysterkama, půjde to čím dál líp, veř mi.. :) bohužel jsem z druhého konce republiky, než je Brno, ale zkus najít někoho místního, kdo ti ze začátku trochu poradí.. :)
  • 0

#7 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 17:31

obludky oo77 napsal/a:
naučíš se v listingu všímat si věcí, kterých si jako začátečník jen těžko všimneš..

Doufam ze tam brzo neco uvidim :)
  • 0

#8 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 17:43

MA-FI-AN napsal/a:
jak říkáš:-) navíc se mi osvedcila metoda, kdyz neco nejde, odlozit to a vratit se k tomu tak za tyden:-)


Jo tak to já se přes rok snažím vyluštit mysterku Začátky, prý je strašně jednoduchá, ale pokaždé když jsem se k ní vrátila, tak jsem stejně na nic nového nepřišla, takže tahle metoda se u mě neosvědčila :D
  • 0

#9 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 18:05

trefcz napsal/a:
kdyz se divam na listing ve smyslu asdf21fad 3asdf21...
Muzete napsat nejake tipy ...

U takovychto casto pouzivam zpusob "priblizeni souradnic". Podivam se na logy tech, co ji odlovili a na cache, ktere dali ten samy den pred ni a po ni... Pokud je jich jiz zalogovano dostatek (a odfiltrujes ty, co loguji mysterky schvalne na preskacku, jako nekdy ja... :D ), dostanes nejaky prusecik (nebo oblast) v ktere se cache zhruba nachazi.... Pak mas vlastne hranicni souradnice, a z listingu se snazim vykoukat neco, z ceho bych prevodem dostal nejake podobne cisla... ;)
  • 0

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 18:09

Do dvaceti keší mi dělaly problém i multiny, šifrovací mysterky nastoupily až o mnoooho času později. Časem se k tomu dostaneš, na lehčích se naučíš a pak je to krok po kroku... Určitě Ti sem někdo napíše "finálky", ale tak... Tím se moc nenaučíš. B)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#11 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 18:18

Kdyz lustim a opravdu nevim, tak poprosim autora o malou napovedu. Jinak po nekolika desitkach kesek se hodne veci opakuje, takze pak jde vse lepe. Moje prvni lusteni bylo googleni. Pak prisli na radu "taborove" sifry a nakonec jsem skoncil u ruznych Exifu, alfa kanalu, hackovani serveru a podobne.
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 18:53

Já měl u baráku Molekulárně genetickou. Koukal jsem do ní asi půl roku. Pak jsem ji brutnul. Vyloženě jsem se chytal slovíček v logách, jako kukuřičné pole, bláto, les, atd. Kukuřičné pole už tam nebylo, ale vzpomínal jsem kde byla kukuřice před rokem, nachodil jsem spoustu kilometrů. A po brutnutí a mírné nápovědě ownera to bylo najednou jasné a divil jsem se, že jsem na to nepřišel, když už jsem byl kousek od vyluštění. Ale co jsem rád, že jsem nebrutnul Patmatmix GC1KWZ8 a doslova jsem si vyseděl řešení. Když mě to trklo, bylo mi to najednou jasné. A podobně další. Občas potřebuješ nějaké znalosti, třeba dálnopisný kód, Braillovo písmo, kódování dat na disku, kódování aminokyselin pomocí bází, ale většinou se to dá vygooglit nebo náznak vyčíst z listingu. Co se týče hackerství, byly tady dvě na tom založené, jednu jsem udělal náhodou a druhou brutnul, hackerem asi nebudu. Owner by poradit mohl, řekl bych že většinou poradí. Málokdo má radost z toho, že udělal tak složitou věc, že ji nikdo nevyluští.
  • 0

#13 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 19:23

Jenom doplnim: na hackerstvi je nekolik kesek: Hackerska serie: GC13Y27 GC15WFE GC16RY4 GC1H1VY Poricsky hacker, jih hleda hackera, ... Pak je tu pekna computer serie: GCTDY0 .... a pod. proste zabava na dlouhe vecery ;-)
  • 0

#14 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 20:46

já osobně bych začátečníkovy doporučil sledovat obtížnost mysterky, tj počet hvězdiček. Začít s jednoduššíma a pak se postupně vypracovat na ty pětihvězdičkové. A taky mám někdy pocit že ty dříve založené mají smysluplnější zašifrování než většina nově vzniklých.
  • 0

#15 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 21:26

spousta šifer se dá najít na internetu. Např. tohle: http://dakota.skautk...eznam_sifer.htm už mi to párkrát pomohlo. když pořád ještě neumím všechno, co tam píšou.
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 21:57

Obtížnost záleží na oboru. Pokud je z tvého oboru, klidně se pust i do pětky. Pokud je z oboru, který ti nic neříká, i s trojkou můžeš mít problémy. Ale někdy to nemusí být těžké. GC2623F je pětka jen proto, že stage nemají souřadnice a musíš to území (Blockheide u rakouského Gmündu) projít a hledat. Ale těžké to nebylo, už proto, že jsem tam byl několikrát a celkem to tam znám.
  • 0

#17 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 22:43

Hlavne doporucuji zamyslet se, jestli se ti do toho chce a bude te to bavit. Aby jsi nakonec nebyl zklamany, kolik jsi na nejake kravine ztratil casu.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#18 unionjam

unionjam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2011 - 23:05

no, když nevim, tak se zeptám, a zkusil bych přímo básníka :)
  • 0

#19 Mikina21

Mikina21

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2011 - 12:13

Osobne jsem zatim delala jen par mysterek, ktere se googlily... ty ktere se lusti me vzdycky akorat tak vytoci... tak uz delam jen mysterky typu bonusovka u serie a opravdu jen ty googlici... horsi je to, ze ceske se obcas jeste daji, ale ziju trvale v zahranici a v cizim jazyce, i kdyz je na dobre komunikativni urovni, je to proste mnohem slozitejsi... a protoze kdyz se chystam do cr, vzdycky se pokusim si vylustit aspon par mysterek v miste kam jedu... a pak stejne nemam cas na odlovy :)
  • 0

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2011 - 15:23

Já mysterky lovím zřídka. Taky jen ty googlovací nebo mysterky - multiny. Sedět u nějaké šifry mě nebaví, to si radši dojdu pro tradičku. Ale asi to hodně lidí baví, když jich je tolik.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama