Přejít na obsah


Fotka

Jak se naucit mysterky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 13:06

mě přišlo dost zajímavé tohle
http://www.geocachin...ef-901807ba9c98
  • 0

#22 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 13:50

no hlavne bych nad tim doporucil netravit moc casu a rict si, bud to do nejake doby dam nebo si dam pauzu a pujdu radsi ven. Treba lusteni slozitych matematickych a dalsich vypoctovych mysterek, kdy bych mel travit hodiny nad klavesnici s kalkulackou v ruce nebo guglit 18tyho nejmensiho cinana na svete preskakujem a radsi se jdem vyvetrat:). Proste lusti podle toho, co te bavi a co od GC ocekavas;)
  • 0

brundi
 


#23 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 14:38

Anebo ti to nedá a budeš do nějaké čučet ve dne v noci, v hlavě nic jiného, bude se ti o ní zdát, Excel plný výpočtů, v záložkách plno odkazů na šifry a pořád nic... Jako teď já u Nanga Parbat, tak hora by Brundi mě ničí :D
  • 0

#24 veselacek

veselacek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 15:14

Koukám, že jsi brňák. Mně v začátcích hodně pomohla série Project Enigma: http://www.geocachin....aspx?wp=GCY9NW Máš tam různý druhy šifer s nápovědou, o co se jedná, takže si pak potřebné případně vygooglíš.
  • 0

#25 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 16:07

Ke studiu doporučuji manuál šifrovací hry TMOU (http://www.tmou.cz/archiv/manual_tmou). Luštění souřadnic je sice trochu něco jiného (a těžšího) než luštění textu, ale základní principy jsou podobné. Pěkných mysterek na GC, které se dají vyřešit logickou cestou (tj. všimnutím si něčeho podezřelého, co člověka postrčí dál) je dost pomálu. U většiny je potřeba "tupě" zkoušet nějaké postupy a pokud takový postup neznáte a není k němu vodítko, nemáte šanci ho najít. Doporučuji si na mysterku vyhradit nějaký čas, a když to nepůjde, tak ji na několik měsíců odložit.
  • 0

#26 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:49

Se učit, se učit, ... (to třetí jsem zapomněl) :-)
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:36

Vláček napsal/a:
Pěkných mysterek na GC, které se dají vyřešit logickou cestou (tj. všimnutím si něčeho podezřelého, co člověka postrčí dál) je dost pomálu. U většiny je potřeba "tupě" zkoušet nějaké postupy a pokud takový postup neznáte a není k němu vodítko, nemáte šanci ho najít.


Jo, a přesně podobné mysterky nemám rád... Ještě horší jsou takové, kdy člověk dostane třeba kvíz, kde musí poznat např. hudební skladby (což by mi nevadilo), ale pak ještě musí zjistit jak vlastně z těch názvů zjistit čísla bez jakékoliv nápovědy...

Proč musí být mikroška ve městě na každém rohu, proč raději neděláte tradičky na pěkných místech, třebaže trochu dál od města?
  • 0

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:03

jak vlastně z těch názvů zjistit čísla bez jakékoliv nápovědy...
To je jednoduché, buď se vezme poslední číslice roku uvedení nebo počet samohlásek ve jménu autora skladby. Autor mysterky tvrdí, že postup je jednoduchý (ano, má pravdu, postup je opravdu jednoduchý, jenomže podobně jednoduchých postupů jsou stovky a je potřeba je probrat všechny) a kačeři pak logují "to byla nádhera, ale v životě by mě to nenapadlo, musel jsem se nechat několikrát pořádně nakopnout". Fakt nechápu. Tradiček u nás vzniká víc než stíhám lovit, tak nyní mysterkám věnuji max. 5 minut.
  • 0

#29 versla

versla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 9:31

Já si luštěním mysterek krátím, pro-sedící čas v práci. Kdybych to měla dělat ve svém volném čase, tak to nedělám. Takhle mi to zaplácne prostoje mezi prací a občas se i doberu něčeho zajímavého (finálky). Na začátek doporuju ty google hledací a nebo na morseovce založené a postupně to půjde snáz a lépe ;-) Aktuálně jsme v depce neb jsem nevyluštila část úkolu pro děti školního věku ;-) I to se stane. Tak mi leží na stole a příští týden třeba půjde... a nebo jiná ;-)
  • 0

#30 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 9:43

Stranger42 napsal/a:
Anebo ti to nedá a budeš do nějaké čučet ve dne v noci, v hlavě nic jiného, bude se ti o ní zdát, Excel plný výpočtů, v záložkách plno odkazů na šifry a pořád nic... Jako teď já u Nanga Parbat, tak hora by Brundi mě ničí :D


klidne se ozvi;)
  • 0

brundi
 


#31 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 10:19

Já vím, ale to nechci. Teda zatím... :D Ale aby to nebylo jen OT, kontatktovat ownera a poprosit o nakopnutí je nejjednodušší možnost, jak na mysterku. Ale samozřejmě až ve stavu lehkého zoufalství :D
  • 0

#32 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 11:33

jira_k napsal/a:
mě přišlo dost zajímavé tohle
http://www.geocachin...ef-901807ba9c98


Trochu blize a ve slovenstine je to tady:

http://www.geocachin...b3-4d1aae9bff90
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama