Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Android či Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 16:39

Ahoj, mám HTC Desire a občas používám aplikaci c:geo ke hledání kešek. Ale jsem jen příležitostní hledač. Co mi vadí, že se mi dost často stává, že souřadnice jsou dost nepřesné a pak hledám v okruhu 20m a kolikrát nemůžu nalézt. Chci se zeptat, je lepší volba např. nějaký Garmin? Koukal jsem na Dakotu 20 a nebo starší GPSMAT 60 nebo jak se to píše. Na HTC se musí pořád kalibrovat kompas a celkově baterka moc nevydrží, displej je žrout... Díky
  • 0

#2 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 16:46

Moje krátké zkušenosti zatím ukazují spíše na to, že nepřesné nejsou souřadnice, spíše je méně přesná GPS v mobilu. Lovil jsem spolus kolegou. Já měl Garmin - Oregon, on Samsung - Android. Lišili jsme se dost, já jsem byl vždy ke keši blíž.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#3 bob..bob

bob..bob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 16:48

Ahoj. Mám oregon 450 i tel. s androidem. Z 90% používám tel. protože je přesnější. Bohužel ta výdrž je slabá, ale stačí vypínat GPS když jí nepotřebuju.
  • 0

#4 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 16:50

Za mne jednoznacne Garmin. Android na internet a pripadne wherigo.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#5 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 16:53

bob..bob napsal/a:
Ahoj.
Mám oregon 450 i tel. s androidem.
Z 90% používám tel. protože je přesnější.
Bohužel ta výdrž je slabá, ale stačí vypínat GPS když jí nepotřebuju.


Hm, škoda že zrovna GPS je u geocachingu potřeba, že ?

P.S. Asi jsem měl štěstí na kus, ale mě Garmin dovede většinou přesně až ke keši (pokud je tedy správně zaměřená)...
  • 0

#6 bob..bob

bob..bob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 16:57

Pokud vím, že mám jít 1km na sever tak nemusím mít zaplou GPS;)
  • 0

#7 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:00

Mám Oregon a telefon s Androidem. Uživatelsky příjemnější (ke hledání keší) je Oregon. Taky si můžu kdykoli vyměnit baterky, vydrží nějaký ten pád. Ale když nemůžu najít, tak zapínám Android a vždy je blíž, než Oregon. Zdá se mi, že v Garminu není moc přesný čip. Jakmile je větší zástavba, vyšší les, skály, tak jde přesnost do kytek.
  • 0

#8 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:00

Spíš by mě zajímalo, jaký máte zkušenosti s HTC. Ono něco se odlovit dá, ale kolikrát je to peklo. Kompas nepoužívám, protože ukazuje stylem 20m, 15m, 10m, 5m a pak zase jít zpět 10m, 5m a zase tam nic není:( Tak si maximálně přiblížím mapu a tak se snažím hledat, ale přijde mi to fakt dost nepřesný. Minule mě to ukazovalo souřadnice patníku, tak jsem se motal pořád okolo něj a pak asi 30m ode mě byla socha, tak jsem šel k ní a zas to ukazovalo, že jsem měl být u toho patníku. Nakonec keška byla u sochy
  • 0

#9 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:09

To samý ovšem můžeš zažít s Garminem :D Prostě někdy to je přesný, někdy na draka. Kdyby to ukazovalo pořád přesně, tak je to nuda. HTC jsem měl a najít se s ním dalo. Jak říkám, Garmin je prostě dělaný na geocaching a mě osobně se s ním pracuje líp a rychleji.
  • 0

#10 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:12

Když vidím skoro 4tisíce keších, tak to máš asi hodně zmáklý a asi máš i pravdu. Já si jen myslel, že si prostě ulehčím práci nebo tak něco a hlavně, že nebudu muset řešit baterku atd. Pak mi právě i vrtalo v hlavě, že by to nebylo špatné připnout ke kolu a jezdit i s tím, což se mi s HTC na řidítkách nechce:)
  • 0

#11 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:13

Jezci-sokolov napsal/a:
Mám Oregon a telefon s Androidem. Uživatelsky příjemnější (ke hledání keší) je Oregon. Taky si můžu kdykoli vyměnit baterky, vydrží nějaký ten pád. Ale když nemůžu najít, tak zapínám Android a vždy je blíž, než Oregon. Zdá se mi, že v Garminu není moc přesný čip. Jakmile je větší zástavba, vyšší les, skály, tak jde přesnost do kytek.

Jaký telefon máš ? Chystám se kupovat. Uvažuju o HTC nebo SE ...
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#12 Fousek.cz

Fousek.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:15

Mám taky oboje.Musím se přiznat oblíbený je garmin.Už co se týka baterí.Hlavně v držáku na kole je to super věc....;) HTC je dobrý doplněk.

http://fousekcz.rajce.idnes.cz/kolo
  • 0
HTC Wildifire LOCUS Oregon 450

#13 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:18

Fousek.cz napsal/a:
Mám taky oboje.Musím se přiznat oblíbený je garmin.Už co se týka baterí.Hlavně v držáku na kole je to super věc....;) HTC je dobrý doplněk.

Takhle to zatím vidím asi taky, že doplněk HTC není špatný:))
Jinak to je Dakota? Jak je na tom s podsvícením za dne? Trošku mě děsí dotykáč, protože pak se to často dost odráží
  • 0

#14 Fousek.cz

Fousek.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:37

EE já mám oregon450.Chtěl jsem Dakotu 20,ale když jsem měl obě v ruce .Oregon zvítězil.Celé je to o tom si zvyknout.Hlavně se mě líbí nahrávání tras.Ještě jsem zvědav jak se osvědčí v zimě na skialpech.
  • 0
HTC Wildifire LOCUS Oregon 450

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:49

Lovím teď s HTC Desire, občas s iPhone a už se nemohu dočkat Garmina. V praxi vidím základní problém "mobilu" v bateriích, přesnosti a odolnosti. Ale na tohle téma je tady hrozně moc vláken. Osobně beru mobil jako fajn zálohu a doplněk pořádné navigace do terénu. Moje HTC bohužel celodenní práci, keškování, telefonování, emaily, web, autonavigaci atd. nezvládá. A to je v autě na nabíječce.
  • 0

#16 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:52

Všechny naše keše odloveny s HTC Dream a Desire, a nevím, úplně bez problémů. Když je na prd signál, tak si myslím že nepomůže ani navigační pánbůh:), a víckrát mne postihla geoslepota než nepříjemná odchylka navigace:)
  • 0

brundi
 


#17 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:55

Moje Desire je v poho, ale ta baterka je opravdu děs. Trošku se to teď zlepšilo co jsem udělal root telefonu a mám 1GB interní paměti, jiné prostředí a android 2.3. Ale na kolo nepoužitelné i co se týče výdrže, tak mě láká zkusit outdoor navigaci. Taky htc používám s navigonem jako autonavigaci a staré MIO jsem už před rokem dal do šuplíku, ale má to prostě nějaké ty mouchy
  • 0

#18 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:56

brundi napsal/a:
Všechny naše keše odloveny s HTC Dream a Desire, a nevím, úplně bez problémů. Když je na prd signál, tak si myslím že nepomůže ani navigační pánbůh:), a víckrát mne postihla geoslepota než nepříjemná odchylka navigace:)

jak to řešíš s baterkou či mapami? Používáš offline mapy přes Locus nebo online?
  • 0

#19 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:07

Používám offline mapy, jinak co se týče baterky, ano, vydrží max půl dne, ale není problém mít druhou sebou, ta cena není tak vysoká, aby se nedala poridit. Android má zas výhodu větší využitelnosti, šifrovací softy, atd atd. Je to prostě na zvážení co je priorita;)
  • 0

brundi
 


#20 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:11

ok, jaké používáš rozlišení map či měřítko? Díky
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama