Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Android či Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:16

Mám GPS Map 60 CSxko už 3 roky, před necelým půl rokem jsem si pořídil mobil HTC Desire HD. Zatím většinou hledám s 60-kou, s mobilem jen opravdu jako záchrana, když jsem jednou zapomněl GPSku (ovšem to jsem pak většinou lovil ve městě, takže jsem se orientoval spíše podle mapy v mobilu, než dle GPSky. S GPSkou v mobilu mám občas docela problémy - dlouho se nechytá, často se vypne, i když nechci, zapnu vyhledávání dle satelitů, ale přitom když si vlezu do programu Locus a zde v nastavení funkci GPS, tak mi to ukazuje, že GPS je vypnutá atp. Takže dost nespolehlivé a čekat bůh ví jak dlouho na FIX se mi fakt nechce... Ale jako náhrada papírů se určitě hodí :-)
  • 0

#22 femar22

femar22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:23

Mám taky obojí HTC Desire a Garmin Etrex. V terénu je hlavní Garmin a HTC jako podpora nebo když nemám sebou Garmin. Když už musím použít HTC, tak vyberu radar. Taky mi přijde, že HTC je méně přesný.
  • 0

#23 JohnyFK

JohnyFK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:23

Mam take HTC Dream, pouzivam Georg a v nem offline turisticke mapy. Import primo z pq. Mam nakoupeno nekolik baterii s vetsi kapacitou, jedna stala cca 100 Kc a vydrzi den kesovani (i trackovani -zapnute GPS cely den).
  • 0

#24 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:28

femar22 napsal/a:
Mám taky obojí HTC Desire a Garmin Etrex. V terénu je hlavní Garmin a HTC jako podpora nebo když nemám sebou Garmin. Když už musím použít HTC, tak vyberu radar. Taky mi přijde, že HTC je méně přesný.

Můžu se zeptat, jak se s tím radarem hledá? Co je to za aplikaci? Díky
  • 0

#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:40

JohnyFK napsal/a:
Mam take HTC Dream, pouzivam Georg a v nem offline turisticke mapy. Import primo z pq. Mam nakoupeno nekolik baterii s vetsi kapacitou, jedna stala cca 100 Kc a vydrzi den kesovani (i trackovani -zapnute GPS cely den).

Co je to za baterky? Přímo pro mobil? Když jsem se díval na náhradní baterie pro moje HTC Desire, tak jsem viděl min. nějakých 800-1000 Kč za jednu :-(
  • 0

#26 JohnyFK

JohnyFK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:05

Roman: Ty baterie jsou urcene primo pro G1 a dodavaji se i se zadnim krytem. Kupoval jsem je na DX a pak i na eBay. Telefon sice ztloustne, ale to v lese nevadi :-) Prvni baterii jsem kupoval myslim okolo 400 Kc, letos uz to slo okolo 100, preci jen G1 uz je trosku stara... Jestli se delaji i pro jine telefony to netusim, ale asi jo. Jen mozna nebude tolik na vyber a i cena bude jinde:-(
  • 0

#27 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 20:25

např. http://www.sunnysoft...7v-2400mah.html
  • 0

#28 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 23:25

mám HTC Sensation a Montanu .. HTC jen když potřebuju něco online ověřit, WIG nebo když prostě nemám garmina po ruce . jinak určitě garmin, pády zvládá líp, déšť mu nevadí a nějaká ta tužková baterka se taky po ruce najde když je třeba .. a když si pak hážu trasu s fotkama tak přeci jen jeho geotagink je automaticky u toho HTC mám občas pocit že si to geotaguje jak se mu to hodí (tak sem to radši vypnul) shrnuto GARMIN B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#29 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 9:06

Takhle, jakou outdoor navigaci doporučujete? Musí jít i na kolo. Díky
  • 0

#30 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 9:20

losky83 napsal/a:
Takhle, jakou outdoor navigaci doporučujete? Musí jít i na kolo. Díky


POkad se nepletu, jakykoli Garmin jde na kolo - snad jen na Montanu nejsou zatim drzaky (Ram Mounts).

Ja mam Vistu HCx a spokojenost.
Jestli ji chces jen kvuli kolu - podivej se na Edge radu ....
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#31 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 10:17

Jen kolo, případně lovení keší. Jedna se mi o to, zda třeba nějaká starší není lepší jak ty nový. Dnes většinou nové věci mají plno funkcí, jsou o dost levnější a pak běžné věci stojí třeba za nic
  • 0

#32 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2011 - 10:25

na kolo zatim pouzivam stary legend, ale ted cekam na novej etrex 30, uz je dostupnej v GB, D, ale u nas tale ne :( myslim ze to bude dobra volba.
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#33 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 17:14

Ja jsem odlovil cca 400 kesi s LG Optimus 2x pres Locus a offline stazene mapy, obcas jsem i pouzival C:geo ale tam nak divne ukazuje kompas, loveni bylo v pohode akorat telefon dostaval celkem cocku a o vydrzi ani nemluvim, stale vypinani ci zapina GPS abych setril baterii. Ted mam cca 5 dni Oregona 450 a jsem nadsen, odlovil jsem snim cca 40 kesi. Jednak GPS funguje takrka ihned, baterie neresim, mam 6 dobijecich AA z drivejska a to je tak na 3 dny lovu, nemusim ho vytahovat porad z kapsy, nemusim nic drzet v ruce, Garmin mi vysi na krku a kdyz s tim nekde tuknu tak se nic nestane, odlovene kese okamzite oznacim jako nalezene, nemusim si delat nikam poznamky, pak se pripojim na GC a pres field notes stahnu a zaloguju, zadny vyhledavani na mape v pripade mobilu. Mobil samozrejme nosim u sebe jako rezervu. Obcas se totiz hodi na pripojeni k netu a na fotky samozrejme. Kazdopadne za tech 5 dni co mam Oregona tak jsem ho prakticky nepouzil, snad jen u multiny kdyz jsem chtel vedet kam ukazuje dalsi stage a nechtel jsem rusit navigovani na tradicku v Garminovi. Mozna tohle jde i v Garminovi ale mam ho prilis kratce abych ho ovladal levou zadni :-) Za me urcite Garmin
  • 0

#34 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 17:41

Chci se zeptat jak se vám hledá s Androidem ve sračkách v kanálu, za deště, v bahně a tak podobně?
  • 0

#35 Nitrosnb

Nitrosnb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 18:56

Dpman napsal/a:
Chci se zeptat jak se vám hledá s Androidem ve sračkách v kanálu, za deště, v bahně a tak podobně?


:D:D:D
  • 0

#36 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 20:55

Dpman napsal/a:
Chci se zeptat jak se vám hledá s Androidem ve sračkách v kanálu, za deště, v bahně a tak podobně?

V kanálu mi Garmin nechytá satelity, tak ho mám na opasku spolu s PDA.
  • 0

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 22:37

Hamaci napsal/a:

Dpman napsal/a:
Chci se zeptat jak se vám hledá s Androidem ve sračkách v kanálu, za deště, v bahně a tak podobně?

V kanálu mi Garmin nechytá satelity, tak ho mám na opasku spolu s PDA.

... možná bych se zamyslel nad tím ostatním... za deště, v bahně a tak (sněžení, mrazu, písečné bouři).
  • 0

#38 unionjam

unionjam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 22:47

baterku to žere, ale přeci tu šipku nemusíš zkoumat pořád, já hledal keše i s iphone 3g a to bylo skoro nemožný přesnost asi 20m a to ještě tak kde byl dobrej signál jinak v lese třeba 300 :) sem rád za android, že zas mám zpátky. Garmin je pro ortodoxní hledače, jestli hledáš jenom občas a nemáš zrovna prachy na rozhazování, mobil asi stačí...
  • 0

#39 unionjam

unionjam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 22:51

Dpman napsal/a:
Chci se zeptat jak se vám hledá s Androidem ve sračkách v kanálu, za deště, v bahně a tak podobně?

V kanále GPS nepotřebuješ a na to ostatní mám Motorolu Defy, IP66, možná kecám,ale to bude minimálně to samý ne-li lepší než Garmin... Má to net a zavoláš si z toho.. Ale kdybych měl mac peněz, tak si navigaci určitě koupim, už jenom kvůli fotkám jak to drží člověk v ruce u keše :D
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 22:52

Vždyť je to přece jednoduchý... když jdu z práce a náhodu je publikovaná tradička ve městě, tak ji prostě snado a rychle s mobilem odlovím, to není problém a asi se z 99% zadaří. Je fakt, že za deště a sněžení budu mít strach, přece jen "vyplavení" mobilu hrozí jednoznačně a na to se záruka nevztahuje. Ale když pojedu na sobotní výlet na kole, půjdu do kanálů nebo se prostě vydám na Zubatou žábu, tak tam asi moc s mobilem neobstojím. Ne kvůli obsahu a přesnosti, ale kvůli baterii... Konečně OMG zastánci mobilů přiznejte že mobil je fajn, ale ne do terénu a naopak, Garmin do města je zbytečný. V obojí případech to jde, ale dře to.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama