Přejít na obsah


Fotka

GARMIN Vista Cx a připevnění k baťohu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 13:54

Mám dotaz, jakým způsobem nosíte připevněnu GPS k baťohu? Díval jsem se na originál příslušenství k této GPS a našel jsem pouze držák na opasek k modelu Vista C, který obsahuje zadní kryt a protikus k přidělání na opasek. Zadní kryt je ale u Vista CX jiný než u Vista C - rozšířený o kartu. Nevím jestli by se vůbec ta klipsna na protikusu dala zasunout do oka, který bývá na popruhu baťohu. Pak jsem ještě našel v příslušenství držák na karabině ale to se mi zdá dosti nepraktické pro obyčejnou turistiku, protože se GPSka při každém pohybu musí houpat. Zatím to řeším tlustou textilní gumou, ze které mám udělané očko na popruhu od batohu ale je dosti nepraktické vytahování GPSky z tohoto oka. Pokud někdo máte nějaký vlastní nápad jak nosíte GPSku připevněnou k baťohu, budu vděčný za každou odpověď. Díky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 14:15

Kup si v Pikodasu nebo u nějakého jejich prodejce koženkové pouzdro, takové, jak se kdysi dělaly na mobily, a můžeš to přicvaknout na jakýkoliv popruh či špagát, není to sice výkvět krásy, ale funguje mi už přes 2 roky a chrání gps při pádu a proti poškrábání, což oceníš, až ji budeš prodávat téměř jako novou. Pouzdro určitě existuje pro modely GPSMAP, ale snad i pro Etrexy.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 14:25

Mám dotaz, jakým způsobem nosíte připevněnu GPS k baťohu?

Ja mam na popruhu batohu ocko z textilniho gumoveho popruhu asi 2cm sirokeho a poutkem mam GPS chycenou na plastove ocko na popruhu batohu. Pouzivam to uz druhy rok a docela to jde, neni to sice optimalni ale uz jsem se naucil GPS vytahovat a zasouvat. Jinak premyslim o originalnim uchyceni, coz je takovy sroub s plastovou hlavou, ktery se sroubuje do zavitu na zadech pristroje a na popruh se pak nasune takovy kolicek do ktereho se to zacvakne, stejne jako cyklocomputer na riditkach kola. Viz viz Belt clip + Button. Uz jsem to u nekoho videl a zdalo se mi to prakticke.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 14:39

http://www.rockpoint...witch=&switch2= Tohle pouzdro mi popisoval prodavac v Rock Pointu, vypada ze je to dost vychytany patent, bohuzel ho zrovna nemeli. Ale pujdu se na nej asi jeste podivat... kdyby ho nekdo vyzkousel, sem se zkusenostma ! :]
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 15:01

Ja mam na popruhu batohu ocko z textilniho gumoveho popruhu asi 2cm sirokeho a poutkem mam GPS chycenou na plastove ocko na popruhu batohu.


Přesně takhle to mám udělané taky ale nepasuje mi to zasouvání a vytahování GPSky do něj - praktičtější by bylo jenom to zasunutí....zauvažuji asi nad tím průhledným obalem... i ten na opasek by nemusel být špatný. Co se týká toho z www.rockpoint.cz tak by mu myslím víc slušela průhledná přední strana aby se nemusel pokaždé vytahovat z celého obalu.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 15:12

Tahle pouzdra vypadají pěkně, ale mají jednu praktickou nevýhodu, nemůže v nich být gps schovaná pořád, kdykoliv se chci podívat, musím ji vytáhnout, a to bývá kámen úrazu, tehdy vypadávají z ruky (úraz dopadem na kámen :-) ). Kdežto v pouzdře s průhledným okýnkem ji vytahuji jen při výměně baterek, prostě je lépe chráněna, nemusím přemýšlet o různých foliích na display, nepoškrábe se, nezašpiní se, apod. To je moje praktická zkušenost, jinak ji nosím na popruhu foťáku či pokud mám bundu, tak většinou v náprsní kapse, příjem s CS dobrý, s CSx zcela bez problémů. Na běžných výletech v tašce přes rameno.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2006 - 0:17

http://www.rockpoint...witch=&switch2= Tohle pouzdro mi .... :]

Tak jsem to pouzdro dnes koupil... Prvotni dojem je vselijaky. GPS v pouzdre sedi tak nejak divne ale displej je videt celej jen top pouzdro neobepina presne GPS jak jsem si predstavoval. A v prostoru pro GPS jsou prisite instrukce jak cistat atd. je tam tech papiru dost tak jsem je musel ustrihnout - zavazi. Gumicka co drzi GPS je pomezne dost tuha spatne se preveka pri oddelavani pri nasazeni si s tim musim pohrat abych neco nepokrcil. Jinak myslim ze to nebude spatna vec mozna mohla mit treba kapsicku na nahradni baterky ale to uz je detail...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2006 - 18:42

http://www.rockpoint...witch=&switch2= Tohle pouzdro mi popisoval prodavac v Rock Pointu, vypada ze je to dost vychytany patent, bohuzel ho zrovna nemeli. Ale pujdu se na nej asi jeste podivat... kdyby ho nekdo vyzkousel, sem se zkusenostma ! :]

V duchu 'poruc a udelej' tedy recenzi na vyse uvedene pouzdro uvadim sam :] / Mel jsem moznost toto pouzdro vyzkouset, a bohuzel NEMOHU DOPORUCIT. Vyrobce uvadi, ze by melo pasovat na 'vetsinu Garmin pristroju' , konkretneji mel na mysli zrejme eTrexy. Ja jsem do nej zkousel usadit eTrex Legend, s touto zkusenosti: - Vymyslene je to pekne. Na ramenni popruh batohu pomoci suchych zipu celkem jednoduse, ale dobre, pridelate jakousi zakladni desticku, ktera ma na spodni strane rychloupinaci prezku. K te se pricvakne vlastni pouzdro, 'priklopi' se k popruhu a na horni strane zajisti gumickou. GPSr v pouzdre sedi docela pekne, ale ma to mouchy - vsechna tlacitka jsou dobre pristupna, az na 'joystick', s kterym vyrobce nejak nepocital - u starsich modelu rady eTrex nebyl. Ovladani tohoto prvku je VYRAZNE omezeno. Folie zakryvajici display je pomerne tuha, po vlozeni pristroje neni rovne vypjata, ale vselijak zvlnena. Hodne se leskne, takze pohled na display dost vyrazne rusi. Jak uz jsem rekl, po priklopeni pristroje do prepravni polohy je potreba jej zajistit gumickou - to jde ale velmi ztuha, jednou rukou to skoro neni mozne, takze zadna pohodlna a pohotova manipulace se nekona. Neprijemne je i to, ze pri zapaseni s gumickou se vam ve ctyrech pripadech z peti podari zmacknout joystick a ulozit si waypoint, o ktery nestojite, ne-li provest jeste vetsi zmatky. GPSr je v transportni poloze otocena displayem k popruhu batohu, tedy k vasemu telu, antena je sice na horni strane, ale presto vyrazne stinena. V otevrenem terenu, kde jsem chytal sedm druzic, pristroj udaval presnost cca 6m (kratce po zapnuti). Po priklopeni do prepravni polohy ale okamzite ztracel citlivost a tesne po odklopeni udaval presnost jen kolem 14 -15 m. V mistech se slabsim signalem ho prirozene ztracel uplne. // Takze zaver je bohuzel jednoznacny - vyrobce to myslel dobre, ale v praxi to dobre nedopadlo. Pouzdro je naprosto nevhodne pro modely rady eTrex vybavene joystickem, pouzitelne je snad pro tech nekolik starsich typu, ktere ho nemaji ('zlutasek'?), a to stejne jen pro ty, kterym nezalezi na zaznamu trasy, okamzite pripravenosti k navigaci atd, a tudiz jim nebude vadit slabnuti prijmu nebo uplna ztrata signalu v prepravni poloze.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 15:14

Přesně takhle to mám udělané taky ale nepasuje mi to zasouvání a vytahování GPSky do něj - praktičtější by bylo jenom to zasunutí....zauvažuji asi nad tím průhledným obalem... i ten na opasek by nemusel být špatný. Co se týká toho z www.rockpoint.cz tak by mu myslím víc slušela průhledná přední strana aby se nemusel pokaždé vytahovat z celého obalu.

To on se prave nemusi, v tom pouzdre je displayem natocenej k ramennimu popruhu a stazenim te gumicky se uvolni cela predni cast pouzdra, takze se vyklopi, spodek porad visi na tom rameni, ale display mas pekne pred sebou... nebo tak nejak mi to popisovali, v akci jsem to nevidel. Ale bylo to prave o tom, ze zadny vyndavani, zadny riziko padu atd... a kdyz sundat, tak se cela ta jedna cast pouzdra odepne z ramenniho popruhu a GPSka je vlastne porad chranena obalem ... jestli si ho pujdu koupit, dam vedet, jak dobre nebo mene dobre to funguje.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 15:56

To on se prave nemusi, v tom pouzdre je displayem natocenej k ramennimu popruhu a stazenim te gumicky se uvolni cela predni cast pouzdra, takze se vyklopi, spodek porad visi na tom rameni, ale display mas pekne pred sebou... nebo tak nejak mi to popisovali, v akci jsem to nevidel. Ale bylo to prave o tom, ze zadny vyndavani, zadny riziko padu atd... a kdyz sundat, tak se cela ta jedna cast pouzdra odepne z ramenniho popruhu a GPSka je vlastne porad chranena obalem ... jestli si ho pujdu koupit, dam vedet, jak dobre nebo mene dobre to funguje.

Aha, to mně nenapadlo, až při podrobnějším prozkoumání vidím že to je tak jak říkáš. Akorát pak by mně zajímalo jestli se nezhorší příjem když vlastně ta čelní strana, kde by měl být přijímač, bude schovaná a ještě otočená k rameni.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 16:14

taky jsem na to koukl víc a asi je to vespodu odepínací, tzn. že se dá gps v pouzdře od popruhu odepnout a vzít do ruky, to zní velmi dobře. Cena je taky zajímavá. Ale je to bohužel asi jen pro Etrexy.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2006 - 16:15

Aha, to mně nenapadlo, až při podrobnějším prozkoumání vidím že to je tak jak říkáš. Akorát pak by mně zajímalo jestli se nezhorší příjem když vlastně ta čelní strana, kde by měl být přijímač, bude schovaná a ještě otočená k rameni.

To bude pochopitelne potreba vyzkouset, tezko rict... leda by se tu objevil nekdo, kdo s tim ma praktickou zkusenost, to by bylo moc hezky :]
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2006 - 0:40

Já mám poměrně vychytaný systém na 60cs a batoh Corazon Hiker. Je to asi 30cm gumička s textilním opletením a karabina. Gumička je přivázána dole k popruhu, pak tažena nahoru k rameni, kde je provlečena očkem a zakončena karabinou. Ta se nacvakne na šroub trčící ze zad přístroje a drží ho anténkou nad úrovní ramene, kde je dobrý signál. Když se chci podívat, prostě přijímač chytnu a dám si ho před oči, gumička se natáhne. Když ho pustím, zase se přitáhne k rameni. Myslím, že je to téměř dokonalé. (Úplně dokonalé by to bylo, kdyby se to ke šroubu připojovalo něčím originálním a ne karabinou, ale to je jen detail.) Přijímač mi nemůže spadnout, protože je pořád spojen s batohem. Gumičku i karabinu jsem koupil v bauhausu.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2006 - 9:47

Já mám poměrně vychytaný systém na 60cs a batoh Corazon Hiker. Je to asi 30cm gumička s textilním opletením a karabina. Gumička je přivázána dole k popruhu, pak tažena nahoru k rameni, kde je provlečena očkem a zakončena karabinou. Ta se nacvakne na šroub trčící ze zad přístroje a drží ho anténkou nad úrovní ramene, kde je dobrý signál. Když se chci podívat, prostě přijímač chytnu a dám si ho před oči, gumička se natáhne. Když ho pustím, zase se přitáhne k rameni. Myslím, že je to téměř dokonalé. (Úplně dokonalé by to bylo, kdyby se to ke šroubu připojovalo něčím originálním a ne karabinou, ale to je jen detail.) Přijímač mi nemůže spadnout, protože je pořád spojen s batohem. Gumičku i karabinu jsem koupil v bauhausu.

To zní docela dobře, nemáš ale náhodou fotku jak to vypadá přesně?? Jestli ano, díky předem za ni na mail :-)
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2006 - 10:06

Na 60C používám opaskovou sponu připnutou na štorc k ramennímu popruhu (Deuter Futura - je tam takový pásek, pod který to jde) hned vedle klipsy na velblouda. GPS je dobře fixovaná, při sundávání palcem stisknu tlačítko, odjistím a vysunu.
  • 0

#16 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 10:15

Rád bych znova otevřel tuhle otázku -- vymýšlím, jak nosit Vistu HCx na baťohu. Většinou ji mám na krku na "machršňůrce", ale to není zrovna ideální. Co aktuálně používáte? Díky za případné zkušenosti...
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#17 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 10:27

Svého eTrex Venture Cx jsem nosil na originální garmiňácké karabině, co jsem si ji cca. za 300 Kč dokoupil. Je to zdaleka nejuniverzálnější řešení. Na pouzdra jsem rezignoval. Mnohem dražší a méně odolný mobil taky v pouzdru nenosím (kde jsou ty časy Nokií 5110 v plasto-kožených prezervativech :D ).
http://www.garmin.cz...x-gpsmap60.html
Určitě se dá sehnat i laciněji, než na tomhle odkazu.
  • 0

#18 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 13:10

Karabina za 500? Raději jsem si koupil malou Hama brašničku na kompaktní foťák, stála stovku i s karabinkou. Když došoulávám kešku, nesu si GPS v ruce, když jde jen o záznam trasy, v brašně připnuté na popruh batohu to funguje.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#19 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 13:31

500 je moc. Já váhal i nad těmi 300Kč. Jenže machršňůrka je na nic a ráda se trhá a pouzdro mi vadí. Když někam jdu, mám "zlozvyk" kontrolovat cestu na každém větší rozcestí. A to už je pak otrava vytahovat gpsku pokaždé z pouzdra. Ale jinak slušné pouzdro za 100 Kč, to zní dobře :-) .
  • 0

#20 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 15:08

maxipes: Ahoj, mohl by jsi prosím popsat, jak je ta karabina ke GPSce připevněna? Předpokládám, že pro celou eTex sérii to bude stejné. Popř. kdyby byli nějaké fotky, bylo by to super, o něčem podobném už dlouho uvažuji pro svoji Vistu HCx. Dík. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama