Přejít na obsah


Fotka

Hledám kačery nejlépe z Blanska a okolí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 ambiente

ambiente

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2011 - 20:29

pro článek, přesněji sérii článků o cachingu do místních novin. Aneb osvěty není nikdy dost.;) napište mi semka nebo na maila.
  • 0

#2 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 16:30

Tím Blansko asi nemyslíš u ústí n/L že?
  • 0

#3 Schvon_CZ

Schvon_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 19:11

"popularizace" touto formou myslím nepřináší kýžené ovoce...:|
  • 0

GC je tu pro radost. Ti, co na to někdy zapomínají, ať jdou hrát navždy na schovku!


#4 Jonea

Jonea

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 11:35

Až budeš v Brně, tak se ozvi:-) Pepa - 605 264 666
  • 0

#5 ambiente

ambiente

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 15:49

Ahoj, tak koukám, odezva není příliš velká. Vlastně mi ani tak nejde o "popularizaci". Spíš o jednoduchý návod, jak začít s geocachingem. Protože na rovinu: já to nevím. Tyhle stránky jsou tak zarvané informacemi a různé levely informací se míchají přes sebe, že fakt nevím, kde bych začla. Snad nákupem GPS? Snad pátráním po první keši v okolí? Nevím. to JONEA: v Brně z osobních důvodů jsem jen občas. Nechceš se spojit přes gmail nebo facebook popř. jiný chat a zkusit si popovídat, co by z toho mělo či mohlo být?
  • 0

#6 ambiente

ambiente

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 15:50

TerZdeK napsal/a:
Tím Blansko asi nemyslíš u ústí n/L že?


Ne, ale v zásadě bych uvítala dva, tři články (sérii) o geocachingu na téma "co to je" a "jak začít". Další se pak může věnovat lokálním keším.
  • 0

#7 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 17:17

ambiente napsal/a:
Ahoj, tak koukám, odezva není příliš velká. Vlastně mi ani tak nejde o "popularizaci". Spíš o jednoduchý návod, jak začít s geocachingem. Protože na rovinu: já to nevím.


Reknu ti svuj osobni nazor, proc neni ta odezva tak velika...

Geocaching mel od zacatku punc jakesi tajne aktivity. Neco co delaji lide "zasveceni" a ti "nezasveceni" o tom nemaji ani potuchy. To je to, co dela geocaching tak lakavym. To tajemstvi - to ze ja neco vim, co ostatni ne, ze ja jsem ten "zasveceny". Uvedu priklad na znamem filmu o Harry Potterovi (ne nahodou se take "nezasvecenym" rika mudlove ;-) To co je na HP tak fascinujici je to, ze divak ma pocit, ze je zasveceny do neceho tajneho, do tajneho sveta carodeju, kteri umi a delaji jine veci nez ti "nezasveceni" - mudlove. A s geocachingem je to stejne. Nejlepsi je ten pocit, kdyz jedes v autobuse plnem duchodcu, uprostred niceho se zastavi na par minut na kurackou pauzu, a 4 typci s divnejma telefonama v ruce na sebe mrknou a bezeslova zmizi na 15 minut v mlze - co proboha muze nekdo delat v takovym pocasi v tak nehostinne oblasti??? Pak se vsichni s blazenym usmevem na rtech vrati a duchodci jen nevericne krouti hlavou - tak to je geocaching ;-)
Takze pokud budes chtit sama pro sebe poradit, jak zacit, vsichni te radi zasypou informacemi jak, kde, s kym a co je nejlepsi, ale pokud reknes, ze chces delat osvetu u mudlu - to je stejny jako kdybys chtela verejne prozrazovat kouzla kouzelniku! Do toho ti zadny kacer nepujde - prece se nenechame dobrovolne pripravit o ten pocit ;-) A sebelepe napsany clanek nemuze nikdy slovy vyjadrit "co je to geocaching" - to nelze popsat - to se musi zazit!!!
Zvaz tedy, jestli je opravdu nutne ten clanek psat. Jestli chces poradit soukrome, posli SZ a rada ti v zacatcich pomuzu, ale ani ja nechci aby se ztratiloto to kouzlo...
  • 0

#8 pavlikVB

pavlikVB

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 17:57

Krásně napsáno!!! Přesně takto to cítím i já. Nenapsal bych to lépe.
  • 0

#9 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 18:01

Predpokladam, ze myslis TO Blansko pobliz Brna, ze?
  • 0

#10 tomarctus

tomarctus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 19:31

Nebud pohodlná a pěkně se informacemi prokousej jako každý jiný. Geocaching popularizaci vyloženě nepotřebuje. Spíš naopak.
  • 0
Tomarctus

#11 tomarctus

tomarctus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 19:33

navíc film na těchto stránkách - život geocachera úplně do začátku postačí.
  • 0
Tomarctus

#12 vlackova

vlackova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 13:56

noelin napsal/a:

ambiente napsal/a:
Ahoj, tak koukám, odezva není příliš velká. Vlastně mi ani tak nejde o "popularizaci". Spíš o jednoduchý návod, jak začít s geocachingem. Protože na rovinu: já to nevím.


Reknu ti svuj osobni nazor, proc neni ta odezva tak velika...

Geocaching mel od zacatku punc jakesi tajne aktivity. Neco co delaji lide "zasveceni" a ti "nezasveceni" o tom nemaji ani potuchy. To je to, co dela geocaching tak lakavym. To tajemstvi - to ze ja neco vim, co ostatni ne, ze ja jsem ten "zasveceny". Uvedu priklad na znamem filmu o Harry Potterovi (ne nahodou se take "nezasvecenym" rika mudlove ;-) To co je na HP tak fascinujici je to, ze divak ma pocit, ze je zasveceny do neceho tajneho, do tajneho sveta carodeju, kteri umi a delaji jine veci nez ti "nezasveceni" - mudlove. A s geocachingem je to stejne. Nejlepsi je ten pocit, kdyz jedes v autobuse plnem duchodcu, uprostred niceho se zastavi na par minut na kurackou pauzu, a 4 typci s divnejma telefonama v ruce na sebe mrknou a bezeslova zmizi na 15 minut v mlze - co proboha muze nekdo delat v takovym pocasi v tak nehostinne oblasti??? Pak se vsichni s blazenym usmevem na rtech vrati a duchodci jen nevericne krouti hlavou - tak to je geocaching ;-)
Takze pokud budes chtit sama pro sebe poradit, jak zacit, vsichni te radi zasypou informacemi jak, kde, s kym a co je nejlepsi, ale pokud reknes, ze chces delat osvetu u mudlu - to je stejny jako kdybys chtela verejne prozrazovat kouzla kouzelniku! Do toho ti zadny kacer nepujde - prece se nenechame dobrovolne pripravit o ten pocit ;-) A sebelepe napsany clanek nemuze nikdy slovy vyjadrit "co je to geocaching" - to nelze popsat - to se musi zazit!!!
Zvaz tedy, jestli je opravdu nutne ten clanek psat. Jestli chces poradit soukrome, posli SZ a rada ti v zacatcich pomuzu, ale ani ja nechci aby se ztratiloto to kouzlo...


Zajímavé přirovnání. Já tedy moc pro popularizaci geocachingu nejsem (kdo má chuť, ten si najde, jak na to), protože mám obavy, že to přinese jen víc vykradených krabek či založení miker pod odpadkovými koši, ale sama bych měla asi mlčet. Lovím teprve rok a díky mému nadšenému vyprávění konvertovali už dva ke kačerům. Ale zdůraznění pravidel lovu (a trade) bych ocenila. (Tuhle jsem lovila kešku, která právě byla věnovaná začátečníkům a pro získání souřadnic bylo třeba vyplnit kačerský test. To byla dobrá zkouška, jestli jsem pravidla četla).


Nicméně kouzelníkem se nikdo nemůže stát, i když bude znát kouzla. Musí mít magii v sobě, jinak z něj může být tak akorát moták. Což myslím i kešinku neplatí.
  • 0

#13 ambiente

ambiente

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:00

Klidně můžu splácat cokoliv sama - informací je na různých stránkách dost. Jenže pak bude věci znalá komunita co? Řvát a frflat, jací jsou novináři blbci a tupani. A tak už to teď dělám obráceně: nejdříve se zeptám. Není-li zájem o spolupráci za podporu, je jasné, že si za zpotvořené informace může každý sám. A tajemství? Bratrstvo vědoucích? ALe milí zlatí: nalogovat se sem může každý. Podívat se, kde jsou keše, taky. Já osobně vím, o co jde, jen mě to ale vážně nechytlo, investice do gps mi připadají jako vyhozené peníze, a skupina osob vyměňující si v mé přítomnosti (a v přítomnosti keše, o které vím) kradmé pohledy, aby se "neprozraila", a "nenápadně" se plížící mezi skalky, mi připadá spíš směšná. NIcméně obecně uznávám, že to není vůbec špatná zábava a řekla jsem si, že napsat o ní něco málo víc není od věci. Nevadí. Mohl vzniknout článek fundovaný, s přiměřeným množstvím informací, redigovaný "kačerem", nebo žblábol, kde se všechno mísí páté přes deváté, ale většině lidí je to stejně jedno. Já dostanu zaplaceno úplně stejně za ten i za onen. To je na tom to smutné, ale tak to prostě je. Tož kdyby se přece jen někdo našel, napište, ráda dám řeč buď osobně, nebo přes talk.
  • 0

#14 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:48

Tvůj poslední příspěvek vyznívá docela konfrontačně a manipulativně. Asi Tě k tomu vyprovokovaly odmítavé reakce ostatních (na člověka, který stojí mimo, asi budou působit jako projev arogance "vědoucích"), leč obávám se, že přechodem na stejný tón nikoho nepřesvědčíš. A k Tvému záměru na sérii článků - opatrně při práci s těmi lokálními kešemi. Jejich tvůrci by nebyli rádi, kdyby se na stránkách novin objevil konkrétní popis jejich úkrytů. O schránkách by pak věděli nejen lidi se zájmem o hru, ale také případní vandalové. Taková je bohužel skutečnost. Takže o lákavých pokladech se klidně zmiň, ale neprozrazuj (aspoň ne bez vědomí jejich tvůrce), kde přesně jsou. Když budeš chtít, aby pro případné zájemce o tuhle volnočasovou aktivitu bylo téma atraktivní, najdeš toho beztak dost.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#15 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2011 - 12:35

ambiente napsal/a:
Klidně můžu splácat cokoliv sama - informací je na různých stránkách dost...

Mohl vzniknout článek fundovaný, s přiměřeným množstvím informací, redigovaný "kačerem", nebo žblábol, kde se všechno mísí páté přes deváté, ale většině lidí je to stejně jedno. Já dostanu zaplaceno úplně stejně za ten i za onen...


Vzhledem k tomu, že už bylo skutečně napsáno mnoho nesmyslných a nic neříkajících článků na toto téma tak se velmi pravděpodobně ani po tom tvém případném žblábolu nestane nic zásadního.

Klidně to tedy nějak splácej ať nepřijdeš o své penízky - o to ti asi jde především. Nebo snad někdo kdo se přizná, že hru ani sám provozovat nechce ( a ta mu i s jejími hráči přijde směšná) má nějakou jinou motivaci pouštět se do "osvěty" ? Na přetlak vnitřní touhy po pomoci tápajícím to nevypadá.

Z toho co píšeš lze vyvozovat, že ti téma bylo zadané možná pro to, že jsi se někdy tuto hru pokoušela hrát, ale jinak je to stejné jako psát o prospěšnosti žížal.

Snad tedy nevyjde v tom místním plátku stránka souřadnic GPS a mapkou kde všude lze najít cache a minimálně v tomto směru u tebe zafunguje nějaká autocenzura. Jestli je ovšem součástí objednávky na tvůj článek nějaké "zviditelnění" daného regionu právě tím, jak ukážete kolik "pokladů" a kde lze najít tak potom stejně nějaké rady od "zasvěcených" nepomůžou tuto aktivitu zastavit.

Máš pravdu v tom, že do hry se může zapojit každý kdo se zaregistruje na příslušné stránky, ale bylo by dobré si uvědomit, že tím dobrovolně přijímá i pravidla daná provozovatelem hry a v nich rozhodně není nic o tom, že GPS souřadnice s "poklady" je možné volně šířit mezi neaktivní hráče nebo je dokonce publikovat v médiích.

Prostě kdo chce ten se podstaty dopátrá a pro jiné budou podobné články stejně jen vatou vloženou mezi reklamu ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#16 ambiente

ambiente

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 18:24

Snažím se svoji práci dělat tak dobře, jak jen to jde. Nepovažuji se za adepta na Pulitzera, ale jak říkám: každé své práci dávám maximum, pokud se ji už rozhodnu přijmout, ať už je mi téma blízké, či není. Geocaching mi blízký není. Napadání za snahu dobře míněnou a vstřícnost, kterou by, věřte, jiný neprojevil, ve mně vzbuzuje v první fázi hluboký úžas nad omezeností diskutujících, ve fázi druhé pak docela přirozenou reakci: "no tak si trhněte".

Pokud jde o doporučovanou "opatrnost s místními kešemi" - inu, proto jsem oslovila toto fórum, aby zainteresovaní dostali možnost připravovaný text nějak řídit a ovlivňovat. Že by jejich tvůrci nebyli za odhalené a následně zničené keše nijak zvlášť vděčni? Samozřejmě, to chápu. Proto byla nabídnuta možnost se podílet. Zájem zjevně není, naopak (v tomto bodě nastala fáze úžasu). Na vzteklejší komunitu jsem narazila snad jen mezi startrekáři a vymetači fantasy "conů". A to vážně není společnost, ve které bych se ráda viděla. (a tady nastala fáze "trhněte si").

Nevím, co si kačeři navzájem přejí, tedy se s Vámi loučím pozdravem fotografů: dobré světlo!


PaWcz napsal/a:
Tvůj poslední příspěvek vyznívá docela konfrontačně a manipulativně.
Asi Tě k tomu vyprovokovaly odmítavé reakce ostatních (na člověka, který stojí mimo, asi budou působit jako projev arogance "vědoucích"), leč obávám se, že přechodem na stejný tón nikoho nepřesvědčíš.

A k Tvému záměru na sérii článků - opatrně při práci s těmi lokálními kešemi. Jejich tvůrci by nebyli rádi, kdyby se na stránkách novin objevil konkrétní popis jejich úkrytů.
O schránkách by pak věděli nejen lidi se zájmem o hru, ale také případní vandalové. Taková je bohužel skutečnost.
Takže o lákavých pokladech se klidně zmiň, ale neprozrazuj (aspoň ne bez vědomí jejich tvůrce), kde přesně jsou.
Když budeš chtít, aby pro případné zájemce o tuhle volnočasovou aktivitu bylo téma atraktivní, najdeš toho beztak dost.


  • 0

#17 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 21:40

To jsi tedy pěkný samoser. Pokud očekáváš, že přijdeš na toto fórum a začneš se ohánět tím, že chceš napsat nějaký článek do lokálního plátku, tak se můžeš dočkat jen chladného přijetí. Pokud se ti někdo snaží vysvětlit, proč o rádoby zasvěcené články není zájem, tak vyjedeš. Pokud chceš opravdu trošku proniknout do kouzla geocachingu, tak se přihlas a zkus se okolo nějaké keše projít. Nemusíš ji zrovna hledat a nemusíš se logovat. Pro mě (třeba) byla zajímavá keš u staré vodárny (naproti kinu) v Blansku. Ačkoliv to místo dost znám a chodil jsem tam už před více než 40 lety, tak jsem si žádné vodárny nevšiml. V listingu keše najdeš zajímavé informace k místu. P.S. Pokud jsi z Blanska, tak to lecos vysvětluje :)
  • 0

#18 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 10:46

Tušení souvislosti?
http://blanensky.den...ty20111118.html
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 10:55

Chryseis napsal/a:
Tušení souvislosti?
http://blanensky.den...ty20111118.html

http://www.geocachin...412#post_320394
  • 0

#20 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 11:30

Ambiente: asi jsi z reakcí pochopila, že si tu nikdo nepřeje, aby se tato hra popularizovala. K ní by se měl ( podle reakcí ) každý dostat sám, nebo prostřednictvím svých kamarádů. Díky popularizaci v médiích za poslední léta, díky rozšíření GPS přístrojů, internetu, se tato hra stala příliš masová, se všemi neduhy, které z masovosti plynou, a čím dál víc lidí začíná být otráveno z toho, na jakou se dostává úroveň. Pro mě ( až na některé výjimky ) ztratila kouzlo. Proto si nikdo nepřeje, aby se o ní dozvídalo ještě víc lidí ( i když stejně úpadku už zabránit nelze ). To je stejné jako s popularizací horolezectví => díky tomu jsou skalní oblasti čím dál více ničeny. Jako s popuplarizací Tokienova Pána prstenů => krásná místa na Zélandu jsou obléhána bandami turistů a na vyhlášené treky se vedou rezervační pořadníky rok dopředu. Fuj :(. Nesrovnatelně nádhernější knižní trilogie díky filmovému zpřístupnění upadla do zapomnění. Jako se zveřejněním geologických nalezišť => tato místa jsou nepěkně rozryta od "hledačů drahokamů". Pokud se nějaké klidné něčím zajímavé místo dostane do popularizačního pořadu televize, je následně v obležení davů. Klid je ten tam. A stovky dalších příměrů. Nevím ... i z mého pohledu jsou média v tomto směru zlo. Cokoli pěkného se stane středem jejich pozornosti, se následně dostane pod nápor znuděných zážitkuchtivých davů a je konec tomu pěknému. To jen na vysvětlení, abys pochopila, proč se tu asi nikdy nesetkáš se vstřícností k popularizaci této hry v médiích.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama