Přejít na obsah


Fotka

Smart Maps 1:25000 v Nokii N8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 19:10

Rád bych zakoupil turistické mapy Smart Maps v měřítku 1:25000 a provozoval je na Nokii N8 v rámci GC. Zatím používám turistické mapy v programu SmartComGPS a Nokii E66 v kombinaci s LD4W a jsem s tím spokojen, ovšem Smart Mapy jsou v měřítku 25 dost podrobné a snad i provázané s GC. Také ta N8 by v nouzových případech nepotřebovala LD4W. Děkuji za příspěvky, které mě nebudou doporučovat turistickou navigaci nebo Android.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#2 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 19:16

Přehlédl jsem dotaz? SM používám na Windows Mobile a jsem s nimi spokojen. Přiznám se však, že na GeoCaching používám jiný program. Lovit se SM jde ale dost dobře také (i když mi tam chybí některé fce).

Jak to bude s verzí pro symbian telefony, to netuším. Vyzkoušej určitě demo verzi.

pár zajímavých odkazů:
http://download.plan...ching_wm-ce.pdf
http://www.geomanie....ng-a-smartmaps/
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#3 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 19:49

Jak se dívám na vložené odkazy, tak Windows Mobile oproti Symbianu hraje úplně jinou ligu:(. Protože ač vlastním pro Symbian Smart Mapy 1:50000, tak nikde v programu ani zmínka o GC.:@
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#4 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 21:31

Nejlepší nefotomapa na geocaching pro Nokie je ZM10 (rozlišení 1:10 000), tam už vidíš přesnou polohu stěn baráčků, což je pro keškování občas důležité. Dá se najít na googlu (zm10 ozfx3), ale pak je třeba převést na OGF2 (pro SmartComGPS). Tím tě nechci odrazovat od nákupu SmartMaps, je to asi výborný program, ale podle mě spíš na turistiku, kde nejde o metry.
  • 0

#5 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 13:10

Jurasa 100: a není to úplně stejné menu a ovládání jako v těch návodech pro Windows Mobile? Ve specifikaci se píše, že spolupráce s geocachingem je plná podpora (import gprx, zobrazování, filtrování apod.)

Prostě to vyzkoušej dle výše uvedeného návodu. Lepší offline mapy ČR neseženeš. Podle mne rozlišení bohatě stačí a netřeba žádných katastrálních map. Stejně by ti to při vyšším rozlišení lítalo podle tvého signálu GPSky. Ze SM poznáš, že se jedná o pravý roh budovy bez problémů :-)

Jen by mne zajímalo, jestli SM podporuje vlastní mapy (když se dá zakoupit rozšíření pro OpenStreetMap). To bys měl úplně nejlepší. Mohl by sis s troškou šikovnosti vytvořit katastrální mapy, letecké snímky, apod.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#6 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 14:47

Tak katastrální mapy jsou zas něco úplně jiného :) Tady dávám pár screenů ze ZM10, ať se každý rozhodně, co mu vyhovuje víc. Nikde taky není psáno, že člověk musí používat jenom jednu věc, ale vyšší přesnost mapy není nikdy na škodu.

http://imageshack.us...11110201cr.png/
http://imageshack.us...11110202cr.png/
  • 0

#7 SmartMaps

SmartMaps

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 15:17

Dobrý den, díky za zájem o SM-TM25ky. Provoz by neměl být problém, jak s interní GPS tak přes BT. Pro GC je možné importovat kešky z LOC nebo GPX (zde by příp. bylo dobré použít i nouzově PC Manager, je pro import pohodlnější než mobilní aplikace, i v omezené verzi pro Symbian). Ty pak v mapě zobrazit, každý typ kešky nastavit jako jiný symbol, aby bylo přehledné, co se kde nachází. No pak navádění k ní, kompas, detail o kešce. Toto měřítko by pak mělo stačit pro lovení jak ve městě (díky rozklesené zástavbě doslova až "na roh"), tak samozřejmě v terénu. Rád pomohu s rozběháním PC Managera, možná bych se mohl tak moc posnažit, že bych jej rozběhal i se zobrazením všech zakoupených map, což prozatím prozatím není v distribuci;-)
  • 0

#8 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 16:07

Norbert_G napsal/a:...ale vyšší přesnost mapy není nikdy na škodu....


K čemu vyšší přesnost map, když už kecá samotná GPS ? ;)
  • 0

#9 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 17:12

Norbert_G: pořád to pletu :-) Jasně že jsi myslel základní mapování :-)

Nevím co mám za distribuci, ale větší města mám do rozlišení 1:10000 což pro lovení ve městě bohatě stačí (např. Ostrava, Praha apod.) Myslím si, že to bylo součástí SmartMaps Komplet (Navigator).

Základní mapování je fajn spíše pro terén (používám v práci), ty mapy budou už pár let staré a městská zástavba se mění celkem dynamicky.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#10 SmartMaps

SmartMaps

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 18:02

Mapa 1:10 000 má přesnost 1m na pixel. Asi se toto dá považovat za hranici pro běžné užívání. Pokrývá celé území ČR/SR, ale v terénu pro lovení jsou pak vhodnější tur. mapy s dalšími informacemi. Z vlastní praxe asi mohu potvrdit, že pokud je keš dobře zaměřena, je v mapě zobrazena na přesnost jako např. na které straně cesty je nebo roh/prostředek budovy, atd.
  • 0

#11 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 18:05

Děkuji za informace, ale ty SmartMapy mě lákají už pro to rozlišení a množství informací, které vyčtu v mapě (pomníky,MHD zastávky,vzdálenosti tur.tras atd.) A na druhou stranu v mobilu mohu vždycky nechat SmartCom GPS, HG a v kombinaci se Smart Maps musím najít všechno.:D
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#12 Katanymmk

Katanymmk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 19:56

Já osobně používám SM 1:10000 v HTC Legend na platformě Symbian a jsem nadmíru spokojený. Mám už s ním odloveno hodně přes sto kousků a zcela bez problémů. Je tam velice jednoduchý import bodů i z jiných programů, lehce lze stahovat při připojení k netu vše potřebné. Trochu mi chybí zanesení značených turistických tras do tohoto rozlišení, mám na zkoušku i nějaké mapy v rozlišení 1:25000 a tam to je. Kolikrát mimo města v terénu je to prospěšné. Ale to v případě potřeby reším připojením k netu a stažením mapy on-line. Koupě nelituju a za ty peníze mi to příde asi nejlepší of-lineovak v ČR B)
  • 0

#13 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 20:08

jenom bych upřesnil ... HTC Legend by měl být na OS Android ;-) jak ale říkám, rozdíly ve SM mezi jednotlivými platformami neznám
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#14 Katanymmk

Katanymmk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 14:37

Jasně, Android :o Omlouvám se za přepis, nějak se mi to tam vepsalo samo. Díky, ale jina ostatní platí.B)
  • 0

#15 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 16:00

Určitě, Smartmaps jsou nejlepší nástroj pro GC. Jen mě mrzí, že zastavením vývoje pro staré WM mě donutí ke koupi Androida :( ...ale s tím už jsem se smířil
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#16 SmartMaps

SmartMaps

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 16:17

xheretic: Vývoj pro CE/WM nebyl zcela zastaven (aplikace je nadále distribuována např. v outdorových GPS, čili se stále pro nás jedná o aktivní platformu), nicméně vývoj je samozřejmě vzhledem k okolnostem utlumen. Nadále vycházejí aktualizace map, navigačních dat, POI, adres. Relativně nedávná aktualizace aplikace např. upravila formátování textu u importovaných GC. Ale ano, Android je pro nás z tohoto pohledu evoluční nástupce.
  • 0

#17 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 17:54

Stáhl jsem si beta verzi SM a "krapet" mě zarazilo, že GPS souřadnice jsou ve formátu např. N 49° 18' 07.200" E 16° 39' 47.160". Já bych rád ty klasické z GC N 49° 18.120 E 016° 39.786. Marně jsem hledal možnost nastavení typu souřadnic. Dělám někde chybu?
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#18 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 18:56

Jurasa 100: Volby - Zobrazení - Různé ... alespoň ve WM
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#19 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 19:51

Tuhle možnost já na Symbianu nemám.:o Možná je "zkušební" verze tak osekaná, že neukáže možnosti souřadnic.
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#20 vejvar

vejvar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2011 - 21:30

docela by mě zajímalo jestli se pracuje na podpoře fieldnotes?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama