Přejít na obsah


Fotka

Software do noťasu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Korrado

Korrado

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 0:01

Omlouvám, jestli zakládám nové téma k něčemu, co už se tu asi řešilo, ale už začínám bejt zoufalej (pokud moderátor uzná za vhodné toto vlákno smazat pro nadbytečnost, pochopím to)..čtyři dny se snažím rozchodit nějaký soft na mobilu (HTC one touch, WM 6.1), ale krutě se mi nedaří a asi jsem prostě levej..Začínám, s aplikacemi jsem si nikdy moc nerozumněl, natož potom vytvářet nějaké GPX soubory a ty potom cpát do mobilu (ano, nejsem PM).. Proto se obracím s prosbou na všechny, co mají trpělivost zase znovu a znovu vysvětlovat to samé dalšímu tupci, který si neumí sám poradit :(.. Mám ideu, že bych místo mobilu (můj operační systém je podle všeho již zastaralý a co jsem tak vyčetl z diskuzí, těžko ne něm něco rozchodím) používal noťas, protože mám naštěstí malej a šikovnej, kterej stejně tehám pořád sebou..proto se ptám, je možno používat notebook s GPS přijímačem pro hledání kešek v terénu??..Lépe řečeno, je nějaký software, umožnující tuto činnost??.. Díky za případné odpovědi a ještě jednou se omlouvám za nové téma, nedělám to rád, ale jsem opravdu zoufalý :(..
  • 0

#2 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 7:17

Tohle jsi četl?
http://wiki.geocachi..._pro_geocaching

Moje osvědčená kombinace - v PC/notebooku GeoGet, v mobilu/PDA PocketDrake.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#3 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 7:29

myslíš HTC Touch Diamond ? To je kvalitnější mobil než mám já :-) Doporučuji ti PocketDrake. Pokud ale nemáš premiový účet na GC.com, tak ti doporučím spolupráci s databázovým programem GeoGet. Možná trochu moc informací najednou, tak se když tak ptej. Keškování s notebookem si představit nedokáži :-) Ani s netbookem ;-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#4 ocnibulva

ocnibulva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 7:52

Ja pouzivam uz zde uvedeny PocketDrake a nahravam do nej GPX soubor s kesema vytvoreny pluginem CacheList pro prohlizec GoogleChrome. Pokud si zadas tyto nazvy do google vsechno najdes. Na geocaching.com si vybiram kese podle mapy kesi. Zda se mi to pro moje hledani do 10 kesi denne celkem rychle a jednoduche. Taky nejsem premium member a GeoGet jsme zkousel, ale moc jsem ho nepochopil, zdal se mi moc slozity. K hledani pouzivam HTC Herald s WM 6 a externi gps modul. Notebook si nedokazu predstavit :). Kdyby se ti tenhle postup zamlouval a potreboval bys nejake detaily, klidne mi napis SZ.
  • 0
Baví mě to čím dál tím víc.

#5 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 9:27

Korrado se ptá, jestli může hledat kešule s noťasem. Neptá se na aplikace do mobilu. Tak pokud někdo máte zkušenosti tohohle charakteru ...... Já osobně si to taky nedovedu představit.
  • 0

#6 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 9:36

software by se nějaký našel (takhle z fleku mě napadá oziexplorer), ale otázka je jestli půjde využít ta GPS v mobilu. Pokud bys měl nějaký bluetooth modul, tak to rozchodit jde, to mám vyzkoušené. Ale stejně si běhání po lese s bookem v ruce neumím představit :) Ale jak psali výše, na WM 6.1 ti poběží pocketdrake.
  • 0

#7 Korrado

Korrado

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 10:04

Díky za odpovědi..K noťasu bych používal starej bluetooth GPS modul, co jsem měl ke svému starému HTC s710..Noťas je fakt malinkej, takže pokud bych rozchodil nějakej soft, nevadilo by mi lítat s ním po lese..Nicméně ŕád zkusím i pocketdrake, ale u toho je potřeba mít chodící GeoGet(??) a u toho jsem zamrzl na importu dat..Nevím, kde sehnat PQ GPX, PQ XML nebo HTML soubory s daty..takže si znovu projdu dalších 5.000´příspěvků a návodů na GeoGet a snad se mi to povede nějak rozchodit :)..
  • 0

#8 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 10:11

Korrado napsal/a:
Díky za odpovědi..K noťasu bych používal starej bluetooth GPS modul, co jsem měl ke svému starému HTC s710..Noťas je fakt malinkej, takže pokud bych rozchodil nějakej soft, nevadilo by mi lítat s ním po lese..Nicméně ŕád zkusím i pocketdrake, ale u toho je potřeba mít chodící GeoGet(??) a u toho jsem zamrzl na importu dat..Nevím, kde sehnat PQ GPX, PQ XML nebo HTML soubory s daty..takže si znovu projdu dalších 5.000´příspěvků a návodů na GeoGet a snad se mi to povede nějak rozchodit :)..

Geoget není nutný, i když užívání pocketdrahe poněkud zjednoduší.
PD umí i import GPX, ale to GPX musíš taky někde získat a pokud nejsi PM tak stejně skončíš u geogetu nebo jiného podobného programu :) Nicméně data musíš získat i když budeš pobíhat po lese s tím noťasem, takže tomu se nevyhneš.
http://geoget.ararat...ser:navody:data - zaměř se na část věnovanou geojarrymu, to bude pro tebe nejschůdnější cesta
  • 0

#9 Korrado

Korrado

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 11:07

Tak GJ stažen a teď sosá, snad je to správně, stahuje mni to 500 kešek a jsem sám zvědav, co z toho vyleze.. Díky za rady
  • 0

#10 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 12:52

na natosu by mohlo behat i neco co je pod Javou -- Treba HandyGeocaching :D no a prinejhorsim by lovil jen WIGa :D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#11 Korrado

Korrado

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 13:47

nainstaloval jsem GeoJarry do GeoGetu a ke GJ se dostanu pouze přes záložku "Pluginy-GeoJarry-keše,hledat nové (500,domácí území)"..Když na tuto záložku kliknu, stáhne mi to 500 keší, ale vůbec to nejsou ty v mém okolí, našlo mi to i některé 300 km daleko..Nevím, kde mám nastavit vyhledávání podle bodu, poradil by někdo??..Díky..
  • 0

#12 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 15:06

Prostuduj si http://geoget.ararat...ody:prvni_kroky a související návody.

Nejdůležitější pro tebe je zadat tzv. referenční bod (domov). http://geoget.ararat...:referencni_bod
Tento bod v GeoJarry vybereš a dáš stáhnout keše v okolí. GJ toho umí více, ale pro začátek ti toto bude stačit.

Další krok ji použít filtr http://geoget.ararat...ody:trideni_dat
vybrat si požadované kešky a pomocí pluginu http://geoget.ararat...pocketdrakesync je exportovat do mobilu.

Kdybys měl premium účet, tak PocketDrake umí stahovat kešky přímo. Nemáš, tak to musíš dělat pomocí těchto ne úplně legálních berliček.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#13 JohoCZ

JohoCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 15:20

V oblasti kde nemáš ještě stažené kešky můžeš zadat ručně do GG kešku ve středu oblasti, stačí GC kod. Necháš GJ stáhnout listing, pak ji označíš jako jako ref. bod (pravé myšítko). A GJ příkaz rychle stáhnout keše, tam nastavíš poloměr, typ keší a atd. Jen je potřeba nevybírat moc velké území, velikost odhadni podle zakešování, pokud to přeženeš hrozí ban od GS.
  • 0

#14 Korrado

Korrado

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2011 - 23:30

Díky všem za reakce a za rady, nakonec jsem rozchodil GeoGet na PC a PocketDrake na telefonu..ale dalol mi to zabrat :)..
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama