Přejít na obsah


Fotka

koupím mapovanou navigaci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 strihac321

strihac321

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 22:35

Ahoj, koupím novou či starší. vůbec se v tom nevyznám. Do 1500 Kč Díky
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 22:38

Hodně štěstí. Ale černobílého Legenda od Bédi Trávníčka bys za tu cenu sehnat i mohl. Funguje, v mezích možností. Nic jiného mapového za tu cenu neseženeš. Možná modul k mobilu, s tím zkušenosti nemám.
  • 0

#3 strihac321

strihac321

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 22:42

tak v mobilu gps mám, ale nechci pak zůstat bez mobilu, když se baterka vybije a 3 baterky si kupovat nechci :D Tak jestliže nějaký hcx stojí nový 3400, tak třeba něco jetého za 1500 bude.
  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 22:45

Zrovna na konci tohoto fóra někdo starého Legenda za 1500 prodal. HCx znamená Citlivější, Color, eXtended (paměťová karta). Tohle ten starý nemá. Jen doplním. Starý Legend má jen 8 MB vnitřní paměti, snad se nepletu. Ale nové mapy do něj stejně nedostaneš. Když to koupíš, budeš tam mít asi TOPO 50, starou těch pár let, co to Mountfield dával zadarmo ke kolům.
  • 0

#5 strihac321

strihac321

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 22:47

tak myslím, že color není potřeba,ne? co s paměťovkou? má to nějakou svou interní paměť? Jinak microSD za kilo v alze 2gb dokoupím
  • 0

#6 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 22:52

strihac321 napsal/a:
tak myslím, že color není potřeba,ne? co s paměťovkou? má to nějakou svou interní paměť? Jinak microSD za kilo v alze 2gb dokoupím


Paměťovek si kup kolik chceš, ale abys je měl kam cpát.
Ono totiž jde o to, že to X znamená slot na paměťovku, což je dost důležité.
  • 0

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 23:29

mpik napsal/a:
Zrovna na konci tohoto fóra někdo starého Legenda za 1500 prodal.
HCx znamená Citlivější, Color, eXtended (paměťová karta). Tohle ten starý nemá.
Jen doplním. Starý Legend má jen 8 MB vnitřní paměti, snad se nepletu. Ale nové mapy do něj stejně nedostaneš. Když to koupíš, budeš tam mít asi TOPO 50, starou těch pár let, co to Mountfield dával zadarmo ke kolům.


A k tomu se tam ta mapa ani nevejde celá...
  • 0

#8 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:09

Moje zkusenost s legendem je takova, ze se staci blbe pohnout a je bez signalu, takze pokud budes hedat prevazne ve meste nebo v lese a ne na volem prostranstvi tak bych urcite doporucil neco treba bezmapoveho ale citlivejsiho(Etrex H), nebo neco malo priplatit za HCx. Osobne totiz docela chytam nerva kdyz gps stale ztraci signal (to mi delal i telefon ale ne tak casto). Ciste za sipkou se da chodit celkem v pohode i dkyz je to nekdy namahavejsi pro nohy. Takze radeji nez mapu pokud opravdu nechces zacvakat vice jak tech 1500Kc bych bral neco s lepsim prijmem.
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:20

Krátkou dobu jsem měl půjčený eTrex bez H. Kombinace špatné citlivosti a nemapového. Nemapový je vhodný na dohledávání nablízko. Když to máš 2 kilometry, tak podle šipky se naběháš. Cesty tě vedou úplně jinam. Ale pokud máš kombinaci modul+mobil, tj. podíváš se kam se potřebuješ dostat, a pak nemapovou na dohledání, to by fungovalo dobře. Nedoporučuju ti Béďu Trávníčka. Jen konstatuju, že to je asi jediná mapová, kterou se ti za tu cenu povede sehnat. Legend HCx je už něco úplně jiného. Já jsem ho chtěl kupovat, ale pak jsem uvažoval o Vistě, pak Dakotě... a skončil u Oregona. Nelituju. Využiju u něj spíš takové vychytávky, které kačeři běžně nepotřebují, jako rychlejší psaní poznámek k bodům (dotykáč x prolézání abecedy joystikem), rastrové mapy, atd. Nikomu ho nenutím. Nakonec - první rok, přes 300 keší všech druhů, jsem našel zcela bez navigace.
  • 0

#10 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:29

Ja taky nakonec zkoncil u oregona jak jsem jiz psal mel jsem i telefon ale tam slo o pocit, proste se mi ho nechtelo tahat do lesa i kdyz stal sotva pulku co oregon :-) mpik:jestli myslis klasickeho zluteho etrexe bez h mel sem ho u sebe ve srovnani s legendem a s tou citlivosti to je jeste horsi jak travnicek tzn. na dohledavani mozna ale ne blizko krovi a jakekoli budovy + pred lovem si dat 15-30 minut cas na to az chytne signal (nejdulezitejsi je se nehybat, v brne se mi s legendem stalo ze jsem ho zapl u prace a chytnul se az jsem byl u baraku)
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2011 - 17:35

Jo, starý žluťák verze SW 2000 (12 kanálový, bez joystiku, eTrex bez H). Chyba 26m na frajplace, 70m na hrázi rybníka a pod prvními stromy se nechytal vůbec. Prakticky mi pomohl v jediném případě. Dovedl mě na polní cestu. Sice 30 m od finálky, ale to křoví se přehlédnout nedalo. Jinak jsem hledal pořád bez navigace.
  • 0

#12 strihac321

strihac321

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 16:19

stále poptávám.....
  • 0

#13 nasranej

nasranej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 19:51

Já byl dneska v RockPointu Na Poříčí v Praze a měli tam GPS 60CSx za 4000,- ve slevě a TOPO mapu za 299,-, jelikož mám svojí navigaci, nestudoval jsem to nějak do podrobna.....ale kdyby měl někdo zájem....
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 21:39

trefcz napsal/a:
mpik:jestli myslis klasickeho zluteho etrexe bez h mel sem ho u sebe ve srovnani s legendem a s tou citlivosti to je jeste horsi jak travnicek tzn.

Souhlasím. Signál ztratil pod prvními stromy, na frajplace +-26m, na hrázi +-70m. Pomohl mi asi 2x, jinak jsem ho většinou ani nezapínal.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama