Přejít na obsah


Fotka

Zrcadlovka-špinavá matnice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 11:21

Ahoj. Chci se optat zda tu má někdo nějaké zkušenosti s čistěním matnice u zrcadlovky.. Jako téměř každy uživatel jsem udělal chybu a to takovou ze pri malém poprašku na matnici sem začal šílet a že to hned vyčistim. boužel jsem to jestě víc zašpinil. Mam 450D matnice nejde uživatelsky vyndat.. A rozebírat celý kryt se mi kvuli tomu nechce.. zároveň se mi nechce zas tak ignorovat bordel a peníze na servis také nejsou.. Děkuji za váš názor :)
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 11:28

Vnitřek zrcadlovky jsem čistil tlakovým vzduchem z kompresoru s expanzkou a regulací výstupního tlaku.

Co bych rozhodně nedoporučil jsou čistící spreje na PC, viz např: http://www.czechcomp...jsp?artno=35616
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 11:47

fremen.cz napsal/a:
Vnitřek zrcadlovky jsem čistil tlakovým vzduchem z kompresoru s expanzkou a regulací výstupního tlaku.

Co bych rozhodně nedoporučil jsou čistící spreje na PC, viz např: http://www.czechcomp...jsp?artno=35616



Boužel kompresor nemam..
Mam vysavač :) To je asi blbost :D
  • 0

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 11:49

zkus takto nějak...


  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 12:01

fremen.cz napsal/a:
zkus takto nějak...


Tazatel se ptá na čištění matnice nikoli snímače.

Já bych doporučil se na binec na matnici vykašlat, na funkci to nemá vliv. Když se v tom budeš vrtat tak si ji můžeš poškodit, dostat nějaký prach na snímač nebo oboje a skončíš stejně v servisu.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 12:03

ahaaa... já to přečetl jako matrice /facepalm
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 12:15

semik75 napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
zkus takto nějak...


Tazatel se ptá na čištění matnice nikoli snímače.

Já bych doporučil se na binec na matnici vykašlat, na funkci to nemá vliv. Když se v tom budeš vrtat tak si ji můžeš poškodit, dostat nějaký prach na snímač nebo oboje a skončíš stejně v servisu.


Jo ja sem to zkoušel na ferovku hadřikem na brejle.. a drobnej praxh kupodivu zmizel a mam tam jeden velkej kterej proste nejde fuč..
Pak dalši problem..
jestě pred zasahem.. Nevim jak se to mohlo stat ..
Na spodnich ostřicich bodej je jakoby "mlha" když svítěj.. takže je to světlo jako "rozšířený" ale zaroveň není tolik vidět...
  • 0

#8 Saturnin_

Saturnin_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 12:17

WinD3 napsal/a:
Ahoj.
Chci se optat zda tu má někdo nějaké zkušenosti s čistěním matnice u zrcadlovky..


Tak tohle jsem bohužel taky řešil a ... neuspěl jsem. Veškeré mé snahy o vyčištění matnice vedly spíš k jejímu poškrábání. Sice má Šemík pravdu, že binec na matnici nemá vliv na fotografii, ale co si budeme povídat, štve to. Takže jsem navštívil servis a bylo to.
  • 0

#9 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 12:49

Saturnin_ napsal/a:

WinD3 napsal/a:
Ahoj.
Chci se optat zda tu má někdo nějaké zkušenosti s čistěním matnice u zrcadlovky..


Tak tohle jsem bohužel taky řešil a ... neuspěl jsem. Veškeré mé snahy o vyčištění matnice vedly spíš k jejímu poškrábání. Sice má Šemík pravdu, že binec na matnici nemá vliv na fotografii, ale co si budeme povídat, štve to. Takže jsem navštívil servis a bylo to.


myslim že to rešej vsichni a všichni to stejně po.. :D
Asi to budu ignorovat nebo se snažit... Ale zajma mě co je ta "mlha" na těch ostřicich bodech.. bylo to před mim čistěním... :D
  • 0

#10 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 13:12

Probůh!!!! Co to je je ptákovské rady? Všechno špatně. Vysavač ne a kompresor už vůbec ne. Existuje tzv. mokrá metoda spočívající v tom, že se speciální bezlintovou utěrku nanese čistící kapalina a JEDNOU se snímací čip setře. A dělá se to tak dlouho, dokud tam něco je. Jestli ano nebo ne se zjistí tak, že se exponuje šedá plocha (nejlépe LCD monitor PC), maximálně zaclonit a rozostřit. Smetí se tam objeví. Po té "kůře" tam toho bude mraky. Čistění je třeba dělat v uzavřené místnosti v které se krátce předtím nevysávalo. Linky jak na to bych musel pohledat. Jsi-li z Brna nebo okolí mohu poskytnout i materiální podporu. P.S. Hadra na brýle obsahuje nějaké svinstvo, které na ploše ulpí a už od dob, kdy jsem sám dělal barevnou fotografii vím, že takto ošetřené filmy dávaly fotky jako přes mlhu. Rozmazané a jako přes mlhu.
  • 0

#11 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 13:20

Tady je link na utěrky PEC PAD i na Eclipse - kapalina. Po webu najdeš odkazy, jak se to dělá. Teď je u sebe nemám, ale mám to stažené i když ne teď u sebe. Na webu najdeš sady s utěrkou připevněnou na špachtli, ale je to děsně drahé. Když jdeš do toho sám, je to materiálově tak za 50 na jedno čistění.
  • 0

#12 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 13:23

http://www.oehling.c...id-248004].html
  • 0

#13 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 13:45

slvs napsal/a:
Probůh!!!! Co to je je ptákovské rady?
Všechno špatně. Vysavač ne a kompresor už vůbec ne.
Existuje tzv. mokrá metoda spočívající v tom, že se speciální bezlintovou utěrku nanese čistící kapalina a JEDNOU se snímací čip setře. A dělá se to tak dlouho, dokud tam něco je. Jestli ano nebo ne se zjistí tak, že se exponuje šedá plocha (nejlépe LCD monitor PC), maximálně zaclonit a rozostřit. Smetí se tam objeví. Po té "kůře" tam toho bude mraky.
Čistění je třeba dělat v uzavřené místnosti v které se krátce předtím nevysávalo. Linky jak na to bych musel pohledat.
Jsi-li z Brna nebo okolí mohu poskytnout i materiální podporu.
P.S. Hadra na brýle obsahuje nějaké svinstvo, které na ploše ulpí a už od dob, kdy jsem sám dělal barevnou fotografii vím, že takto ošetřené filmy dávaly fotky jako přes mlhu. Rozmazané a jako přes mlhu.


Boužel z brna nejsem.
Ale ja nepotřebuju čistit čip ale pouze matnici.. :)
  • 0

#14 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 13:53

Hm, poprašek na matnici :D To máš tedy štestí, že máš čip čistý. To jsem ještě neviděl Jedna šachta, nad zrcadlem prach, pod zrcadlem OK. ;)
  • 0

#15 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 14:00

slvs napsal/a:
Hm, poprašek na matnici :D To máš tedy štestí, že máš čip čistý. To jsem ještě neviděl Jedna šachta, nad zrcadlem prach, pod zrcadlem OK. ;)


boužel matnice nejde vyndat uživatelsky.. a docela me to tam štve :/ :D
  • 0

#16 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 14:17

Jak bys asi tak chtěl takovou věc uživatelsky demontovat? A hlavně to celé nerozhasit?? Čistění šachty se provádí u všeho stejně. Náročnost je následující: 1. Čip 2. Zrcadlo 3. Matnice. Zrcadlo se snadno poškrábe a proto musí být čistěno hodně na mokro. Zrcadlo v šachtě vytváří dost průvan. Takže nemá smysl něco "vyfoukávat" protože to dřív nebo později skončí na čipu. Dále nevím, jak bys mohl mít zaprášenou matnici a nezaprášená čip. Nevím jak to mám zdůraznit. Udělej si test, co jsem popisoval.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama