Přejít na obsah


Fotka

Rozhovor s hradnikem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#21 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2011 - 8:41

Mám stejný přístup jako Hradník. Stejně tak mnoho lidí v mém okolí. Bohužel ale není šance se současným trendem cokoli udělat. Dokud bude poptávka, bude i nabídka. Dokud budou lidi chodit na sra.ky, a dokonce za ně děkovat, pak budou nadále vznikat. Dokud bude hlad po megasériích nebo po snadných krabkách za okapem, pak bude vyhrávat kvantita nad kvalitou. A to je ten hlavní důvod, proč jsem ze současného stavu značně otrávený. Co se s tím dá dělat ? Vzdychat, psát kritické logy a být za věčného nespokojence. Ale jinou cestu nevidím :( Snad jen taková myšlenka - přimět Groundspeak, aby implementoval kromě favorite bodů i "dislike" body, což by mohlo být kvalitní zpětnou vazbou pro autory. Ale pochybuju, že by to bylo v souladu s jejich politikou. Navíc po tom, co zrušili feedback systém, už není vůbec žádná naděje.
  • 0

#22 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2011 - 9:00

Rozhovor s Hradníkem byl jako jeho keše, prostě si z toho něco do života odneseš :) Je pravda že pár jeho mlsů mam odlovenejch a dík tomu jsem se brzdil se zakládáním keší, ono to nutí přemejšlet a krotit ego, to je fajn ;)
  • 0
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak. I vás dřív nebo později nějaký vlak přejede ... ( A.Nebel )

#23 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 13:52

Dekuju vsem za chvalu - uz nyni chystam dalsi rozhovor, takze brzy se muzete tesit na dalsi zajimave cteni.
  • 0

#24 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 14:22

MedoMys napsal/a:
Mám stejný přístup jako Hradník. Stejně tak mnoho lidí v mém okolí. Bohužel ale není šance se současným trendem cokoli udělat. Dokud bude poptávka, bude i nabídka. Dokud budou lidi chodit na sra.ky, a dokonce za ně děkovat, pak budou nadále vznikat. Dokud bude hlad po megasériích nebo po snadných krabkách za okapem, pak bude vyhrávat kvantita nad kvalitou. A to je ten hlavní důvod, proč jsem ze současného stavu značně otrávený. Co se s tím dá dělat ? Vzdychat, psát kritické logy a být za věčného nespokojence. Ale jinou cestu nevidím :(
Snad jen taková myšlenka - přimět Groundspeak, aby implementoval kromě favorite bodů i "dislike" body, což by mohlo být kvalitní zpětnou vazbou pro autory. Ale pochybuju, že by to bylo v souladu s jejich politikou. Navíc po tom, co zrušili feedback systém, už není vůbec žádná naděje.

hezky řečeno a souhlasím...
dislike body, :) no to asi je proti americkýmu způsobu uvažování (tam je přece všechno great and happy) nakonec je to vidět na facexichtu, g+, a dalších a dalších podobných přece si nebudou s..t do vlastního hnízda :D takže feedback si holt musíme udělat občas sami ;) (a zhádat se u toho jako koně) a dělat feedback je těžká věc o tom něco vím...
krabičky: (můj povzdech)
Oproti Hradníkovi zatím nemám tak pěkný krabičky ale je to zatím spíš nedostatkem času na výrobu nápady by byly... třeba se to zlepší... to jediný mě zatím mrzí...

MedoMys: nejseš sám kdo občas zašťourá do pléna :-) sklízím zato po zásluze odměnu... ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#25 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 14:31

Když tady čtu reakce na rozhovor, tak si říkám, že to pořád není ztracené a je mezi námi hodně lidí, kteří se chtějí někam podívat, něco zažít, něco pěkného najít. Nezoufejte, každá módní vlna opadne a pak budeme zase za blázny :-)
  • 0

#26 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 17:08

Smrk napsal/a:
Když tady čtu reakce na rozhovor, tak si říkám, že to pořád není ztracené a je mezi námi hodně lidí, kteří se chtějí někam podívat, něco zažít, něco pěkného najít. Nezoufejte, každá módní vlna opadne a pak budeme zase za blázny :-)

Mluvíš mi z duše - a co se týká "Hradnikova" článku, je to již nošení dříví do lesa - pochvalně mručím tímto směrem. I když, dle počtu úlovků a doby "hraní" jsem ve srovnání s Vámi zelenáč.
Původně jsem se k GC dostal "z donucení", když mi loni má (tehdy) 4-letá dcerka nahlásila po ujití 100m od hotelu, že jí bolí nožičky. A já měl pak bezesnou noc a přemýšlel, jak ji dostat na druhý den na Popradské pleso bez toho, že ji tam dovleču na krku. Keška na Symbolickém cintoríně splnila naprosto dokonale to, co jsem do ní vkládal... Od té doby v GC vidím naprosto unikátní záležitost jak dostat naši georodinku do pěkných míst s tím, že i naše geokachně, které ještě krásy okolní krajiny příliš neoceňuje je naprosto spokojené... Díky všem, kteří to umožňují.
UF, to jsem se nějak pateticky rozepsal.
A teď jedna pragmatická. Nechce nějaký šikula pouvažovat o zřízení black list databáze keší, kde by se zveřejňovaly ty opravdu podprůměrné nebo i Ty vyloženě nepovedené? Pokud to tedy není úplná hova..na.
Ono vůbec rozhodnutí, co je a není pod čarou - to je asi dost kontroverzní a 5 kačerů - pět názorů. Co tak to postavit na zápisu v případě, že se u určité keše sleze x negativních bodíků od kačerů, kteří tuto keš již mají zalogovanou? Ještě by se muselo pouvažovat o feedbacku, který by ohlídal "vyřizování osobních účtů" mezi ownery, kteří záměrně potápí jeden druhého. Buď by tady byl nějaký "nezávislý arbitr(tři)" (to mu (jim) vůbec nezávidím) nebo by to bylo postaveno na možnosti kačerů "odmáznout" tento "neoprávněný" zápis po dosažení určitého počtu "kladných vracecích" bodů. Aby se zabránilo generování "mrtvých duší", omezil bych možnost "hlasování" na PM.
No asi je to plácnutí do tmy. GC je přece jen pořád hra...
Pokud to někoho zaujalo, může založit vlákno.
Já se zase stáhnu (ne, že bych byl tak vyčůr..ý, ale musím něco dodělat do práce...

EDIT: Tak vymýšlím ptákoviny (tedy přesněji už vymyšlené). Jen kdyby se GCVOTE (nebo i někdo jiný obdobný) lépe zabydlel i v našich zeměpisných šířkách...
  • 0

#27 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 17:40

Je fajn přečíst si rozhovor s cacherem takříkajíc ze staré školy.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#28 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 18:51

Je to o zážitcích. Rozhodně se přikláním k ukázkám krásných míst, zajímavých uložení, atd. Palec nahoru!
  • 0
S4 active / Locus pro / WhereYouGo

#29 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 21:08

Také já s hradníkem naprosto souhlasím!!! Ve všem! Za těch 6 let od chvíle našeho prvního úlovku se hodně změnilo a rozhodně ne k lepšímu. Ale nemíním tu ronit slzy, blbé nálady je okolo nás dost. Třeba se to změní a my nebudeme jenom nostalgicky vzpomínat:"Jó, to tenkrát....!"
  • 0
1.

#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 12:31

Jen bych chtěl upozornit, že Hradník má dnes narozeniny. Pro ty, co vědí, že se mají zeptat který, tak rovnou dodávám, že oba :-) Takže veliká gratulace z Liberce pro oba :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 14:58

Pekny rozhovor. Hradnikovy kesky neznam a pokud je nekdo dostatecne zrucny a ma k tomu moznosti, verim, ze dokaze vyrobit hodne zajimave kesky a takova filmovka pak nenadchne. Ale osobne, pokud me keska privede na pekne misto, tak potesi i jakakoliv krabicka vcetne filmovky pod parezem :) Takze je to ruzny, nekdo se snazi vymazlit krabku, nekdo nalezenim krasne lokality, nekdo listingem, nekdo vsim dohromady a nekteri an to dlabou komplet :) V ruznych castech zeme v ruzny pomerech techto variant a cim vic lidi hraje tim vic se to projevi :) Pocatky GC u nas nepamatuji a hra se za tu dobu urcite hodne zmenila. Vyhoda, je ze pokud nekdo nechce lovit obrazce PT tak nemusi, ostane i micro kesky ve meste. Co trochu desi me je, ze s rostouci popularitou hry bude stale pribyvat tech, kterym zacne bavit kesky nicit. Tim mimo jine budou ubyvat i ty vymazlene kesek, protoze kdo by to furt obnovoval. Zrovna ted budu menit jednu klasickou krabku za mikro a doufat, ze timto krabka aspon prezije a bude fungovat.
  • 0

#32 HaB1

HaB1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 15:32

Rozhovor mě osobně také potěšil. A oběma Hradníkům přeji také vše nejlepší:)
  • 0

#33 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 16:29

Jen kdyby se GCVOTE (nebo i někdo jiný obdobný) lépe zabydlel i v našich zeměpisných šířkách...

Já používám zdejší (gc.cz) hodnocení a docela spokojenost. Filtrování na zdejší mapě, zápis hodnocení přes skript ve FF na jeden klik při logování.
  • 0

#34 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 15:46

Dík za nakopnutí. Se starším prohlížečem mi mapy na GC.cz nechodily, takže jsem je ani nezačal používat. Teď koukám, že pokud jednou za čas zastavím běžící script, tak to maká jak má - a je to právě to co jsem hledal...:P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama