Přejít na obsah


Fotka

RE: GASP - Geoget All-In-One Statistic Pack, aneb statistiky na pár kliknutí


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 NovemberER

NovemberER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 17:48

Tak už jsem tu zase. Během víkendu jsem instaloval GeoGet a vytvořil dvě databáze. Bohužel obě databáze se liší ve způsobu zobrazování data. Moje manželka v importu dostala korektní datum a nulový čas nalezení, kdežto já jsem dostal výsledky poněkud tristní: V lepším případě dostávám datum nálezu ve tvaru MM.DD.YYYY, v horším případě, kdy bylo číslo dne větší než 12, jsem dostal místo data nálezu datum zpracování, tj. 11.12.2011. Čas nálezu mi připadá jako korektní. Při dosavadních pokusech jsem v kartě Konfigurace GeoGetu u obou databází použil defaultní nastavení d.M.yyyy hh:mm. Stručně popíšu, v čem se lišíme: Moje žena do logu nepíše žádné časové údaje, kdežto já píšu do logu datum i čas nálezu ve tvaru DD/MM/YYYY HH:MM. (Je to konvence, kterou používám při své programátorské profesi a ani na chvíli mne nenapadlo ji měnit.) V preferencích má moje žena nastavenu češtinu, časové pásmo Greenwich Mean Time (Don't show Daylight Savings Time) a formát data MM/DD/YYYY. Já mám taky češtinu, ale pásmo Central Europe : Prague, Warsaw (Show Daylight Savings Time) a formát data DD/MM/YYYY. Prosím Vás o radu, jak správně nakonfigurovat GeoGet, abych docílil korektního zobrazení. Děkuji. NovemberER ________________________________________________________________________ Ještě poznámku na konec: Instaloval jsem do Firefoxu doplněk SQLite Manager a prohlédl si obsah tabulky geocache v různých geoget.db3. V mé DB jsou analogicky zpotvořeny všechny datumové údaje. N.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 17:55

Datum a cas se v geogetu zobrazuje tak, jak mas v nastaveni geogetu vybrano. Lhostejno na nastaveni systemu. (z toho se jen prectou vychozi hodnoty.) Podle toho chovani si ale myslim, ze problem je uplne nekde jinde - data jsi do Geogetu importoval z webu, a ne z PQ - a zaroven na strankach geocaching.com mas nastaveny format pro datum jako dd/mm/yyyy, coz je jediny format, ktery pri importu nefunguje spravne.
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 19:23

Zkus jako programátor vymyslet algoritmus, jak programově rozhodnout zda je datum ve formátu dd/mm/yyy nebo mm/dd/yyy ?!
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 21:24

Pro dny 13. az 31 to poznat umim, a tam se to take pozna ale tech prvnich dvanact dnu je pro poznavani trochu problem. :) A tk si takde vsimnete, ze se tu tento problem pravidelne vyskytuje prave na zacatku mesice. :D
  • 0

#5 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 23:54

HaLuMa napsal/a:
Pro dny 13. az 31 to poznat umim, a tam se to take pozna ale tech prvnich dvanact dnu je pro poznavani trochu problem. :) A tk si takde vsimnete, ze se tu tento problem pravidelne vyskytuje prave na zacatku mesice. :D

to teda :-) to se fakt moc nedá....
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#6 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 13:55

Zmensit ten interval by mohl predpoklad, ze lidi logujou pouze minulost, takze mesic+rok v budoucnosti by se automaticky vyloucil. Samozrejme chybovost by se s postupem roku zvysovala, ale nemuselo by to byt tak strasne. Pripadne porovnavat se soucasnym datumem. Napriklad je 5.1.2011 (leden) a loguju vcerejsek 04/01/2001 - mesic nebuze byt 4, jelikoz je teprve 1 Je 8.10.2011 (rijen) 07/10/2011 nebo 10/07/2011 - 7.10 = -1 den 10.7 = -3 mesice, tak si vyberu ten -1 den
  • 0
MaFa

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:05

jenze ono nejde o datum zalogovani ale o vsechno, datum vytvoreni kese, atd.
  • 0

#8 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 15:05

No jasne, ale da se predpokladat, ze vsechny datumy budou ve stejnem formatu, takze jakmile narazis na jeden jisty priznak formatu, u dalsich datumu uz nemusis overovat nic.
  • 0
MaFa

#9 NovemberER

NovemberER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 16:09

Arne1 napsal/a:
Zkus jako programátor vymyslet algoritmus, jak programově rozhodnout zda je datum ve formátu dd/mm/yyy nebo mm/dd/yyy ?!


Omlouvám se, ale dostal jsem se až dnes k odpovědi.

Prosím o strpení, úvodní body jsou zajisté nošením dříví do lesa, ale uvádím je pro úplnost.

1. V Preferences na GC.com se nabízí 7 možností formátu data. Z toho lze usoudit, že vnitřní reprezentace všech datumových položek je stabilní a výše zmíněné formáty slouží jen pro zobrazování na webu. Tento formát má většina položek v listingu (založení, nález, nenález,zápis poznámky), ne však datum editování logu.

2. Pět z výše uvedených formátů je jednoznačných. Problémy činí jen tvar aa/bb/cccc.

3. Pokud Groundspeek nezpřístupní uložení data, je třeba vycházet z toho, co dostupné je, to jest ze zozbrazení na webu.

4. Kdybychom měli k dispozici jen jeden údaj, není zadání řešitelné, ale máme jich více. Můžeme se pokusit o určení, zda je datum ve formátu dd/mm/rrrr nebo mm/dd/rrrr. Při větším počtu keší či větším počtu záznamů v listingu je značná pravděpodobnost úspěchu.

5. Postup zjištění:
čti importované listingy keší
  přečteny všechny listingy?
  ano -> formát data nenalezen -> jdi na konecERR
  ne   -> najdi datum ukrytí keše

    je toto datum ve formátu aa/bb/cccc?
      ne  -> znáš jednoznačnou masku data -> jdi na konecOK
      ano ->

        je část aa > 12?
          ano -> datum je ve formátu dd/mm/rrrr -> jdi na konecOK
        nebo je část bb > 12?
          ano -> datum je ve formátu mm/dd/rrrr -> jdi na konecOK
        jinak
          jdi na čtení dalšího listingu

konecOK:
  hledání formátu skončilo úspěšně, 
  importovač může pokračovat obvyklým způsobem

konecERR:
  hledání formátu skončilo neúspěšně, 
  přejdi na náhradní řešení

Jako náhradní řešení je možné spustit rozšířenou verzi algoritmu, která čte nejen popisy keší, ale i všechny logy jednotlivých nálezců. V nouzi nejvyšší se importovač může zeptat kačera, jaký formát na GC.com používá :)

Nicméně je velmi pravděpodobné, že na náhradní řešení vůbec nedojde. Např. z mnou nalezených 151 keší bylo ukryto přesně 75 ve dnech 13 - 31!

Upozorňuji, že jde o návrh "z první vody na plot", ale mělo by to fungovat. Samozřejmě lze tento postup zušlechtit, zefektivnit a vůbec upravit.

BTW: Nemohl by mi někdo poradit, jak zapsat text mezi závorky code a /code, aniž by se ztratily vedoucí mezery?

Děkuji.

NovemberER
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 16:33

jenze to cele predpoklada, ze zpracovavas hromadu listingu najednou. Coz GJ nedela. (Geoget totiz HTMl listingy uz neimportuje, take jej to az tak moc netrapi...) A ted si predstav, ze zpracovavas hromadku listingu, prevedes, jeden, druhy, treti, ctvrty...padesaty - ale hle, az ted jsi zjistil, ze jsi celou dobu pracoval s blbym formatem pro datum. Tak to aby sis pamatoval uplne vsechno, co jsi do te doby precetl, abys mohl zacit parsovat znovu, a zaroven si musis pamatovat, jake vsehcny souibory jsi vygeneroval, abys je zrusil a nechal udelat znovu. A to vse proto, ze jeden konkretni format pro datum nefunguje? Me to za tu praci nestalo. Jestli prekecas tvurce GJ, to fakt netusim. To je spis prekecas k tomu, aby si ten format precetli ze stranky s nastavenim, coz jsem treba ja v Geogetu udelat nemohl. Oni by mohli, za cenu nacteni jedne stranky navic. Ne?
  • 0

#11 NovemberER

NovemberER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 18:53

Bohužel se mi při učesávání příspěvku vytratil závěrečný odstavec:

Pokud Tě s tímhle šílenstvím nevyžene programátor, tak správce serveru toho programátora asi určitě. :)


Proto jsem si změnil formát data na jednoznačný a mám pokoj.

N.
  • 0

#12 Suntour

Suntour

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 9:31

Dobry den, tvořím si stastistiky GASP. Nemohu přijít na to, proč v statistikách mam o dvě keše méně než jsme odlovili :-( Prosím o radu. Díky
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 9:39

Netvoris si statistiky pomoci GASP, ale pomoci pluginu do GeoGetu. Ten plugin se jmenuje GgStat a ziskava data z databaze GeoGetu. Zkontroluj, kolik mas b GeoGetu nalezenych kesi. Predpokladam, ze o dve mene, nez jsi nasel. Pak musis zjisti, ktere to jsou a ulozit informace o nich do GeoGetu. Odhadoval bych, ze to budou nektere z kesi, ktere jsou PM.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 9:40

Suntour napsal/a:
Dobry den, tvořím si stastistiky GASP.
Nemohu přijít na to, proč v statistikách mam o dvě keše méně než jsme odlovili :-(
Prosím o radu. Díky


nejsou ty keše jen pro Premium member?
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#15 Suntour

Suntour

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 9:43

kese Premimum member ? slysim prvne... co to znamen ? podivam se na to ...
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 9:45

Jak prijit na to, ktere kese ti chybeji? Nap.: 1. pomoci geojarry si muzes udelat ggt soubor se vsemi svymi nalezenymi 2. vsechny tyto kese zobrazit v seznamu (pokud budou nektere chybet, nemams je v databazi) 3. zjisti, ktere nemaji priznak nalezene kese Pokud nektere ze seznamu nemas v databazi, muzes si je pomoci gc.live funkce stahnout (staci zakladni informace).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 Suntour

Suntour

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:00

Uz jsem ty chybejici kese nasel. Zmenily se opravdu na Premium Member. GC14R8J GC1R6GZ Jeste jsem se s tim nesetkal. K cemu je to jako dobry ?! Proc to majitel kese udelal ... ?
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:09

Urcite to udelal proto, aby te nastval. ;) K cemu je to dobry? Asi proto, aby ta keska byla viditelna jen pro PM. Proc by to autor kese nemohl udelat? Vzdyt je to jeho svobodne rozhodnuti na jeho vlastni kesi!
  • 0

#19 Suntour

Suntour

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:26

Jasne ze si s tim muze delat co chce. :-) Smysl nechapu...B) Ty kese sedej prumer :-(
  • 0

#20 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 13:31

GC14R8J_

Owner:
UPOZORNENÍ:

Je nam to hrozne lito, ale vzhledem k tomu, ze se zacaly v nasem meste hromadne ztrecet kese, rozhodl jsem se dat vsechny sve kese na PM only. Vsem slusnym kacerum, kteri PM nejsou se timto omlouvam a rozhodne nas to moc mrzi.
Dekujeme za pochopeni.
sk8t3r+zakelin


  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama