Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1128 odpovědí na toto téma

#21 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 16:09

Kostel Boziho Tela v Gutech má i svou archivovanou keš GCVBWE
  • 0

#22 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 22:08

Dřevěné kostelíky verze 2.01 - pridany archivovane kesky (RenierX diky) - vymena fotek kostela v Gutech a v Sedlišti Neni potreba si nechat puzzle znovu generovat, pouze pokud potrebujete kosticku za archivovane kesky.
  • 0

#23 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 11:01

hexteam napsal/a:u Danska je asi jedna o neco severneji hned u ty co mas v seznamu.



Vím, vím, ale vybral jsem tuhle. Ten bookmark není orientovaný na fyzickou polohu krabice, tzn. nejzazší, ale spíš mu je o ten ideový apekt, poukázání na takové místo. Jinak řečeno pokud kupř. v nějaké zemi není nejvyšší keška na příslušné nejvyšší hoře, pomíjím ji.

Mimochodem jsem si myslel ze drevenych zvonic u kostelu bude po republice mnoho a mnoho, u dvou mame dokonce kesku. A ted kdyz koukam na tu mapu, tak to bude asi tim, ze se toulam po Jicinsku a tady je zrovna drevenych zvonic slusna koncentrace :), jinak jich po republice zas tak mnoho neni :) Ovsem ty drevene zvonice zrovna nejsou vzhledove nic moc zajimaveho :)



Já naopak považuju dřevěné zvonice za vzhledově tuze zajímavé a vzácné objekty a moc bych se za ně přimlouval. U nás (Slánsko) se jich shodou okolností dochovalo vícero a většina jich dokonce svou kešku má. Vertikální aspekt není tak výrazný jako u staven zděných a koneckonců, proč neudělat skládačku pro změnu nastojato (tedy 5x7 místo 7x5).

Ze zvonicové série by v takovém případě určitě neměla chybět alespoň tahle trojice coby typově reprezentaticní: GC18J0V, GC1AY9N, GC1A8HB (Kvíklice, Tuřany a Želenice)
Ke dřevěné zvonici na libušínském hradišti zavede multinka GCM8KW. Tolik tedy okres Kladno.
V Nelahozevsi (okres Mělník) je přímo u objektu uložena GC1X9HP.
Z okresu Kolín můžu doporučit zvonici a vůbec malebný areál kostelíka sehřbitovem ve Viticích GC1TMY9
Dost nevšední mohutná dřevěná zvonice představuje jednu ze zastávek multi v Sezemicích (okr. Pardubice) GCYVK5
Výstavní polodřevěnou zvonici mají také u městského kostela v Rakovníce (GC1QVRW a stage GC1Z5YB). Tolik co mě zrovna napadá především pro střední Čechy. Pokud by byl zájem mrknul bych někdy přes svátky do příslušné literatury a dodal případné další položky k tématu.

Každopádně využívám příležitosti:
1) K upozornění, že na východě slánské podoblasti keš ještě nemají dřevěné zvoničky ve Vepřku (obec Nová Ves, okr. Mělník) a Nabdíně (obec Černuc, okr. Kladno).
2) K výzvě, zda by tohle téma někdo nezkusil bookmarkově podchytit.
  • 0

#24 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 13:12

Dobre, byl jsem ke zvonicim trochu kruty, je pravda ze sice hodne z nich vypada jako drevene jehlany ci kulna se spicatou strechou, ale na druhou stranu jich tu mame stale dost a mezi nima se urcite najdou moc pekne kousky, treba ta v Kvilicich vypada hodne zajimave. Zatim bych nechal toto tema pro geopuzzle v zaloze, uvidime, kdo s jakym tematem jeste prijde :)
Ale s bookmarkem rad pomuzu a pripadne i se zalozenim kesek, na Jicinsku je tech zvonic opravdu hodne, nektere jeste nemaji kesku. Muzeme tady na to zalozit novy topic, postovat tam i fotky a dat to postupne dohromady a pripadne casem z tech nejzajimavejsich sestavit geopuzle. Myslim ze by z toho pak byl zajimavy informacni zdroj nejen pro kacery. Seznam mist k te mape je zde, sice bez souradnic, ale podle turisticky mapy nebude asi problem zvonice lokalizovat.
  • 0

#25 Freekiwi

Freekiwi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 10:12

Ahoj, jen malá připomínka k puzzle České kopečky - nevím přesně jak byly kopečky vybírány, ale pokud je tam Říp, tak mi tam chybá druhá mýtická a významná hora Blaník...ta by tam dle mě určitě měla být (kešek je na ní mimochodem opravdu hodně...
  • 0
Freekiwi

#26 Freekiwi

Freekiwi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 10:27

Ahoj, ještě jsem zapomněl jednu připomínku k puzzle České rekordy. Sekvojovec obrovský - pokud je mi známo, tak nejvyšší sekvoje v ČR rostou v zámeckém parku v Ratměřicích a je jim věnována keš Sequoiadendron giganteum (GC1DQ3E).
  • 0
Freekiwi

#27 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 12:11

Freekiwi: kopce jsou vybirany na zaklade geomorfologickeho cleneni, vetsinou jako nejvyssi vrcholy subprovincie-oblasti-celku. Nekdy neni kopec prilis znamy ci dokonce nema kesku, takze pak bylo sahnuto do nizsiho cleneni - napr. Kuneticka hora. Sice Blanik by vyjimku dostat mohl, ale treba najde misto v jinem puzzle, napr. rozhledny :) Ono tak nejak se asi nikomu nechce s jistotou napsat, ktery strom je ted u nas nejvyssi, asi se to nikomu nechce merit :) Takze byl vybran tento jako zastupce jednoho z tech nejvyssich. Uz treba proto ze stroji samostane a tim padem se dobre poridi fotka :)
  • 0

#28 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:06

Tak jsem si vcera nainstaloval do GG plugin Geotrophy a po jeho spusteni mam prazdnou databazi. Ma nekdo podobnou zkusenost ? Prazdn aje ta co byla otevrena, takze nalezy + vylustene kese. Dalsi db jsou v pradku, tech se to nedotklo
  • 0

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 20:58

Pokud jsem neco nekde neprehlidl, tak plugin do databaze nikde nic nezapisuje, jen z ni cte. Neni tedy mozne, ze by ji vymazal. Navic jsem si to vyzkousel a databaze je nedotcena. K vymazani jejiho obsahu tedy muselo dojit nejakym jinym zpusobem nez spustenim/instalaci pluginu. Geoget si dela zalohy, prejmenuj posledni zalohu na provozni databazi a mas vsechno zpet.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 22:24

Je mozne, ze to byla jen souhra nahod, ale vse je pryc.
  • 0

#31 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 22:50

opravdu má dtb soubor "GEOGET.DB3" velikost 0? Tomu se mi moc nechce věřit.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#32 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 23:15

256 kB je velikost zakladni i zaloh. Jina db obsahujici 1000 kesi ma 6144kB
  • 0

#33 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 0:01

Tak v ramci vanocni atmosfery me napadlo zkusit jeste jedno puzzle, snad trochu odlisne. Zatim se jmenuje Ceska pohadkova mista a jedna se o mista filmova. Zatim je to ve fazi tabulky/seznamu a zda z toho vznikne finalni puzzle se uvidi casem :)
Takze jako vzdy, pokdu ma nekdo napad, co tam pirdat, odebrat, opravit atd. je to zde
V ramci vyberu pohadek jsem se snazil vybrat co nejvice takove te pohadkove klasiky :) Ono jich zas tolik neni, coz je pro puzzle idealni.
  • 0

#34 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 1:31

K Princi Bajajovi určitě patří Adamovo lože GC1F0KN
  • 0

#35 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 15:06

Novaci_KH: To je mi ľúto, skutočne neviem, čo sa mohlo stať. :(

Samotný skript/plugin do DB nezapisuje, iba porovnáva kód každej nájdenej/vlastnej skrýše, ktorá sa v DB už nachádza, s tými ktoré sú v jednotlivých puzzle. Zvláštne je, že došlo aj ku vymazaniu všetkých záloh...

Pre skript existuje aj samotné vlákno: http://www.geocachin...thread_id=21207
  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#36 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 17:46

Cervena Lhota - GCKBPY mi v seznamu chybí .. Natacela se tu Zlatovlaska.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#37 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:27

Ahoj, píšu plugin Pro generování odznáčků GeoTroophy, ale mám dotaz.. Za jakých podmínek se zobrazuje odznáček "winner"? Když mám všechny odznáčky dané země? VV
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#38 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:48

Skvele, diky. Ano ten winner odznacek je myslen jako bonus za odlov vsech kategorii v zemi. Puvodne jsem myslel ze je winner odznak nahradi ale to by asi byla skoda, takze proste pribude a clovek bude mit danou zemi komplet vsechny odznaky. Na webu to generovani kodu jeste takto vyreseno nemam, budu muset dodelat :)
  • 0

#39 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 21:55

Ok, je to tak jak jsem si myslel. Díky za info.
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#40 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 0:57

Jednoznačně bych doporučoval: v Pardubicích GC117WK Saxana - keš je přímo pojatá coby průvodce po místech natáčení a navíc jde o dost populární film.

A pak by si zařazení určitě zasloužily i regionálně příslušné pohádky, které nemají hranou podobu - totiž Ladův Mikeš na Hrusicku (GC2B5FF Mikesova keska, GCXK5G Setkani s husopaskou plus archivovaná GCNJ5Y Micache)
a Čtvrtkův Rumcajs ma Jičínsku (GC1C77H Rumcajs, GC1FVB9 Putovani za Rumcajsem a GC2T9HJ Rumcajsova). Předpokládám, že pro splnění příslušného dílku by se mohla uznávat libovolná z těch tří položek.

Jinak mimochodem dodám, že těch dřevěných zvonic, co jsme o nich před pár dny vedli řeč, už jsem mezi jiným dílem několik dalších pro zpracování poznamenal, takže pomalu se to dává do kupy a časem jistě bude i v tomhle směru z čeho vařit.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama