Přejít na obsah


Fotka

Final waypoint k Traditional cache NEPATŘÍ - VÝZVA k nápravě


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
18 odpovědí na toto téma

#1 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 20:22

V listopadu 2011 jich bylo v ČR přes 90, po dvou kolech NM logů se mi podařilo snížit na dnešních 23 tradičních keší s Final waypointem (některé jich měly dokonce víc, dva nebo tři).

Proč je přidávání Final-wp k tradičkám nesprávné?
1) jeden další zbytečný waypoint zabírá místo v paměti GPS, kam by se místo něj mohl vejít jiný užitečný a spotřebovává zbytečně výkon při zobrazování
2) vyvolává zmatek u lovce v terénu
3) dává špatný příklad pro nové ownery, kteří by si z toho mohli nesprávný vzor pro svoje první zakládané keše (jak se už mnohokrát stalo)

Tak bud ta finalka ukazuje na vychozi souradnice, tudiz je uplne zbytecna, protoze vsichni vi, ze u tradicek je keska na vychozich souradnicich. Nebo ukazuje nekam jinam, pak ale ta keska neni tradickou, jaksi z definice tradicni kese.

Kdyby k tradičce přidal final wp každý, tak jen v ČR by přibylo skoro 16000 bodů v databázi a na mapě...

Citace z pravidel:
http://support.groun...g=kb.page&id=72

4. First, you may choose a waypoint type - Final Location, Parking Area, Question to Answer, Stages of a Multicache, or Trailhead.
* For a complex cache, you could have entries for the parking area, trailhead, questions to answer, stages of a multicache, as well as the final location.
* For a traditional cache, you might want to enter the parking area and/or the trailhead.
* For a puzzle/mystery cache or a multicache, it will be necessary to make an entry for each stage and for the final cache location.
...


Nic o tom, že se má nebo může k tradičkám přidávat typ wp Final.


Komu nestačí pravidla a další argumenty, může si přečíst vyjádření v reviewer note:
http://www.geocachin...81-d77f42bc88fb

...ownera prosím o ... odstranení waypointu typu Final location. Tradicní keše musí být uloženy prímo na souradnicích uvedených v záhlaví listingu, z tohoto duvodu je tedy uvádení Final location wptu. zcela nadbytecné. Pokud navíc tento wpt. obsahuje jiné souradnice, než v záhlaví, pak jde o údaj matoucí, a tudíž nežádoucí.
Je tedy treba tento waypoint v každém prípade smazat a prípadne, pokud se keš nachází na souradnicích nikoliv uvedených v záhlaví, ale na souradnicích wptu., pak pomocí logu Update Coordinates ji dát do souladu se skutecným stavem.



Takže prosím znovu, již potřetí, ownery dotčených keší o nápravu stavu (smazání FWP, nebo změnu typu waypointu, nebo změnu typu keše).

Seznam tradiček s Final wp (k 6.1.2012):
GCVT9P: Swim cache
GCW7A5: Poklad Sv. Vojtecha / St.Adalbert Treasure
GC13C9M: Ztracená skála
GC14JMR: Hurka (Klatovy)
GC19667: Strom zamilovanych
GC19CDX: Sedivinsky kostel
GC19JGE: ROPiky useku E-22 Stribro
GC1C42G: Borovinka
GC1ED8Q: lom Hromada
GC1M1P7: Gorolski kacor 2008
GC1N1Y2: My jsme sbor...
GC1NNVR: nanomania 3 - Prehradni hraz
GC214A4: U Kyzu (Nový Kyz)
GC27QQX: Ptaci #1 - CAP BILY
GC28YMZ: Ptaci #2 - Rejsicky rybnik
GC28BXW: Schody do nebe
GC2CKCM: Bozi muka - Jabkenice
GC2FFQM: Partyzanska Moravka - usedlost Kolonicnych
GC2N2XJ: Bouda Viktorka - Böhnischovy Boudy
GC2PF5G: Oherske strane HK#1
GC32J2D: Prvni koutecka kes
GC343ZJ: Kriz u Chyse
GC36664: ZELENE MORE / GREEN SEA

Děkuji všem ownerům za opravu.
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:19

dr.vota napsal/a:
Nic o tom, že se má nebo může k tradičkám přidávat typ wp Final.


Takže zakázané to není, že ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:29

tak jinak - k cemu to je, u tradicnicni kese, uzitecne?
  • 0

#4 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:36

kolombo napsal/a:

dr.vota napsal/a:
Nic o tom, že se má nebo může k tradičkám přidávat typ wp Final.


Takže zakázané to není, že ?

tak.. a co neni zakazane, to je mozne. ale nic nemeni na veci ze s dr.votou souhlasim.
  • 0

#5 R 206

R 206

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:36

Ty teda naděláš :) Užitečné to není, je to na obtíž, ale zakázané? Asi FWP přidám k mým tradičkám :D
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:45

co je na tomhle pořád nejasného?¨

Traditional Cache
This is the original geocache type consisting of, at minimum, a container and a log book or logsheet. Larger containers generally include items for trade. “Nano” or “micro” caches are tiny containers that only hold a logsheet. The coordinates listed on the traditional cache page provide the geocache’s exact location.

http://www.geocachin...ache_types.aspx

Poslední slovo má u nás stejně reviewer, a když prohlásil, že se má smazat, tak tam prostě nemá co dělat.

To jen tady se najde vždycky nějaký bezohledný blb, který si to tam přidá zrovna natruc, že :D
P.S. ...a tomu (těm) bych chtěl oznámit, že taky není v pravidlech výslovně zakázáno třeba šťourat se vidlemi v oku...například
  • 0

#7 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:51

dr.vota> na zaklade vlastni zkusenosti se zakladatelem pochybuji ze se u GC214A4: U Kyzu (Nový Kyz) dockas napravy. Owneri jsou nekomunikativni patricka pubertalnich vejlupku a vzhledem k tomu prihlaseni na ucet je naposledy v lete lonskeho roku...
  • 0

#8 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:53

Ať hledám, jak hledám, tak u: GCVT9P: Swim cache žádný final wpt. nevidím. To samé u: GC343ZJ. U obou nebyli owneři přihlášení už od konce minulého roku (Yeleni od 2.září 2011 a kecr od 24.12.2011). Na víc jsem jich nekoukal. Možná to smazal rewiever. Takže to je asi mnoho povyku pro nic a píšeš zbytečné NM.
  • 0

#9 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 21:56

sHpy00n napsal/a:
dr.vota> na zaklade vlastni zkusenosti se zakladatelem pochybuji ze se u GC214A4: U Kyzu (Nový Kyz) dockas napravy. Owneri jsou nekomunikativni patricka pubertalnich vejlupku a vzhledem k tomu prihlaseni na ucet je naposledy v lete lonskeho roku...


Tam taky žádný final waypoint není ;)
  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:01

Jezci-sokolov napsal/a:
Ať hledám, jak hledám, tak u: GCVT9P: Swim cache žádný final wpt. nevidím. To samé u: GC343ZJ. U obou nebyli owneři přihlášení už od konce minulého roku (Yeleni od 2.září 2011 a kecr od 24.12.2011). Na víc jsem jich nekoukal. Možná to smazal rewiever. Takže to je asi mnoho povyku pro nic a píšeš zbytečné NM.

Všechny jsem kontroloval před druhým NM a to ručně v listingu.
Všechny ze seznamu jsem aktualizoval dnes kolem osmé, předtím jsem smazal final waypointy a znovu importoval do GG pře GClive.
Takže předpokládám celkem s vysokou mírou pravděpodobnosti, že tam skutečně předtím byly.
  • 0

#11 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:05

No je mi to srdečně buřt, ale juknul jsem ze zvědavosti na 2 keše co jsou u mých HC a znám ownery a ani já jsem žádné FW u keše GC343ZJ: Kriz u Chyse a GC2PF5G: Oherske strane HK#1 nenašel nebude chyba na straně přijímače ???
  • 0

#12 masox

masox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:09

Ať se dívám, jak se dívám, tak FINAL wpt vidím u jedinéí keše a to u GC14JMR: Hurka (Klatovy)
  • 0

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:12

Takže nezbývá než poděkovat neznámému reviewerovi, který se před chvílí pustil do čištění databáze podle mého seznamu :) Takže už tady asi nemáme žádnou tradičku s final wp. P.S. kromě GC14JMR: Hurka (Klatovy), která má s výchozími souřadnicemi ty "finály" celkem 3
  • 0

#14 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:15

A nebude to třeba chybou u GS? Já už nevím, kde jsem to četl, ale celkem nedávno jsem u jedné mysterky narazil na nějaký takovýto log: "Jedeme takhle kolem, a najednou koukám, že tady v GPSce mám finálku nějaké mysterky. Našli jsme a odlovili, ale jak se tak koukám na listing, nechápu, jak se to tam dostalo. Tuhle mysterku rozhodně nikdo z nás neluštil a ani by na to neměl. Že by to při stahování kešek za nás rovnou i luštilo?"
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:17

Tiskar94 napsal/a:
A nebude to třeba chybou u GS? Já už nevím, kde jsem to četl, ale celkem nedávno jsem u jedné mysterky narazil na nějaký takovýto log:
"Jedeme takhle kolem, a najednou koukám, že tady v GPSce mám finálku nějaké mysterky. Našli jsme a odlovili, ale jak se tak koukám na listing, nechápu, jak se to tam dostalo. Tuhle mysterku rozhodně nikdo z nás neluštil a ani by na to neměl. Že by to při stahování kešek za nás rovnou i luštilo?"

ne, to jen občas některý owner vypustí mysterku i s finálkou, než ho na to někdo upozorní
  • 0

#16 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:22

Jezci-sokolov napsal/a:

sHpy00n napsal/a:
dr.vota> na zaklade vlastni zkusenosti se zakladatelem pochybuji ze se u GC214A4: U Kyzu (Nový Kyz) dockas napravy. Owneri jsou nekomunikativni patricka pubertalnich vejlupku a vzhledem k tomu prihlaseni na ucet je naposledy v lete lonskeho roku...


Tam taky žádný final waypoint není ;)


ale byl..
  • 0

#17 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:40

Tak to vypadá, že final WP na tradičních keší jsou vyřešeny zásahem Deus ex machina.
Tak teď bychom mohli jít po tradičkách se Stages of a Multicache. Takže třeba tahle GC2RJW2. Do NM logu jsem mu to psal už před půl rokem, nic. Se divím, že Praze, kde mají málo místa na keše, mu to tak dlouho od místních prochází.
  • 0

#18 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 22:41

Zrovna u té GC214A4 mi ale druhý waypoint nepřijde od věci - když owner naprůměruje dvoje souřadnice, může druhý bod pomoci. Už se mi párkrát stalo, že jsem keš našel až díky souřadnicím, které do logu napsal jiný lovec. Ale pročítat logy nejde vždycky...
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#19 Novaci_KH

Novaci_KH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 23:09

Už mi to přijde jako doma, řešíte kraviny. Není možné to tady zamknout, než se to zase rozroste v nějaký flame ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama