Přejít na obsah


Fotka

CWG - prázdné suky v keších?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 15:35

V poslední době jsem se s tím setkal na několika keších v Praze a okolí. Když to bylo prvně, bral jsem to jako vtip, ale mám už 4 takové nálezy a to je divné... V keši se nachází zcela čisté, nevypálené suky. Podle ušmudlání nejsou zcela nové, takže musí putovat z keše do keše nebo je tam někdo schválně cpe takto opotřebované.
  • 0

#2 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 16:16

Tady na Ostravsku už jsem taky něco podobného viděl. Nebyly sice úplně prázdné - na jednom bylo nějaké razítko a na druhém zase něco nakresleného tužkou - ale vyjde to nastejno. Někdo dává do keší kamínky, někdo šišky, někdo kaštany a někdo zase suky :|.
  • 0

#3 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 20:16

Nic nového pod sluncem. Bohužel. U nás na jihu se před několika lety hodně často v keších vyskytovaly suky popsané fixou a našlo se dost vykuků co je sbírali a pak v jiných keších (a často i vnaší směnárně) měnili za CWG s tím, že vkládají vysoce hodnotnou ruční práci... Moc jsme takový směny neoceňovali, ale aspoň se na ty suky tehdy někdo podepsal - ovšem tehdy byla cena skutečných CWG oproti dnešku dvojnásobná.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#4 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 6:04

Proč to pořád řešíte? :-) Prostě se z CWG stal dost ceněný artikl na to, aby je češi nechali jen tak ležet v keškách. Všichni víme, jak dobře se dají zpeněžit. Holt se smiřme s tím, že CWG budeme potkávat jen na eventech a v opravdu špatně dostupných keších (D>3,5 T>3,5) mimo civilizaci, kam se jejich vykradačům nevyplatí jezdit. Sběratelé známek by svoje kousky taky nedali jen tak do krabičky uprostřed městského parku. Smiřme se s tím, že CWG už prostě není ani tak sigitem, jako spíše sběratelská záležitost.
  • 0

#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 6:38

Hedgehog_Family napsal/a:
...Holt se smiřme s tím, že CWG budeme potkávat jen na eventech a v opravdu špatně dostupných keších...


Buďte v klidu, já CWG dávám skoro do každé keše, která je alespoň čistá. Jen kolem Vánoc jsem jich rozdal šedesát a našel sedm.
  • 0

#6 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 7:20

Hedgehog_Family napsal/a:
Smiřme se s tím, že CWG už prostě není ani tak sigitem, jako spíše sběratelská záležitost.

To nás naštěstí netrápí, nejsme na CWG závislí. Pokud náhodou najdeme, vyměníme, ale nemáme problém ani s tím vyměnit naše CWG za nějakou kinderblbost, co se líbí našemu prckovi. Ostatně za těch 2,5 roku, co se GC věnujeme, šly i ceny CWG dolů, v podstatě stojí jen pár korun a popravdě nevím o moc jiných předmětech na výměnu, které by se daly pořídit levněji, pokud samozřejmě nepočítám věci poškozené nebo nalezené v okolí keše (šišky apod.). Když plníme vlastní keš, jsou CWG vlastně to nejlevnější, co do ní dáváme.
  • 0

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 8:43

[quote]hrabosata napsal/a:
[quote] Když plníme vlastní keš, jsou CWG vlastně to nejlevnější, co do ní dáváme.[/quote]

Přesně tak, CWG koupím na osm korun, kindervajíčko za dvacet. Občas zajdu k Vietnamcům a koupím pytel nějakých figurek, to jediné je snad ještě levnější. Takže s rozdáváním CWG žádný problém není, alespoň někomu udělám radost.
  • 0

#8 BRTICHVOST

BRTICHVOST

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 9:37

já je docela vídám, dost často jsou tam třeba tři různé..a sama je dávám i tam kde nejsou. kešky beru jako zpestření výletů a klidně jdu pro 1ks 15km tam a 15zpátky, a když už tam jsem..nechávám ji skoro všude, kde se vejde. radši suk než plastovej špunt od levnýho šampusu, to mi hlava nebere.
  • 0

#9 BRTICHVOST

BRTICHVOST

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 9:53

já nechápu, že ty lidi musí zku**it naprosto všechno, k čemu se kdy dostanou :|
  • 0

#10 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 10:48

BRTICHVOST napsal/a:
já nechápu, že ty lidi musí zku**it naprosto všechno, k čemu se kdy dostanou :|

Vítej na zeměkouli ;)
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 11:16

Smrk napsal/a:

Buďte v klidu, já CWG dávám skoro do každé keše, která je alespoň čistá. Jen kolem Vánoc jsem jich rozdal šedesát a našel sedm.

jj, moje řeč. Dopadl jsem skoro stejně, je to asi opravdu v poměru 1:10

BRTICHVOST napsal/a:
já je docela vídám, dost často jsou tam třeba tři různé..a sama je dávám i tam kde nejsou. kešky beru jako zpestření výletů a klidně jdu pro 1ks 15km tam a 15zpátky, a když už tam jsem..nechávám ji skoro všude, kde se vejde. radši suk než plastovej špunt od levnýho šampusu, to mi hlava nebere.

Nějak jsem to asi nepochopil, zda si chodíš pro CWG a vkládáš prázdné suky...
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 11:17

BRTICHVOST napsal/a:
já nechápu, že ty lidi musí zku**it naprosto všechno, k čemu se kdy dostanou :|


Nenech se otrávit. Pořád to tvoje CWG najde víc lidí, které tím potěšíš. A že si někdo honí ego na tom, že má tisíc CWG, zatímco ty máš stovku? Jak říká moje manželka, asi ho má malýho.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 16:00

Vy tomu totiz nerozumite! B) Tuhle jsem se marne snazil na Slovenskem foru vysvetlit, ze kdyz nekdo vezme drevene kolecko a na to si neco nakresli fixkou, nebo tam dokonce jen nalepi papirek se svym razitkem, tak ze to neni SVG/CWG (jak tomu oni radi rikaji), ale ze je to jen nejaky sigitem na drevenem kolecku. Bylo mi vysvetleno, ze oni jsou oproti nam mnohem dal, kdyz tolik nelpi na pravidlech. Ze je jim jedno, ze nejsou v nejakem oficialnim katalogu, ze pro ne je to proste to spravne SVG, ktere radi sbiraji. Takze prazdna kolecka? Treba nam jen bratri delaji osvetu! :D
  • 0

#14 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 20:44

To je prostě normální topivo na výměnu za kindrbordel, jak už tu zaznělo :D Nezkrachoval jim tam nějaký výrobce? :D
  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2012 - 21:10

Třeba si doma po večerech řežou větvičky na kolečka, aby ušetřili :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama