Přejít na obsah


Fotka

Exkurze do JETE (Jaderné elektrárny Temelín)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2006 - 19:51

Ja bych rad jel taky, ale KDY, KDY, KDY???
:-)

len upozornujem, ze 23.-24.9. bude Geoburcak :)
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 26 July 2006 - 9:42

Aby se to netlouklo s Geoburcakem a byl mezi akci alespon tyden voraz, dalo by se to treba zfouknout o vikendu 6.-7.10. Snad bude zacatkem rijna jeste pocasi na Whoeverske sproste basnicky u ohynku ;))) Ale vazneji, komu termin vyhovuje, dejte pls do konce cervence vedet, zkusil bych to kolem 1.8. objednat.


Pitre, jen upozornuji na to, ze na tenhle vikend je planovan (a s dostatecnym predstihem byl termin oznamen) vikendovy geoevent na Sumave. Viz link. Dokonce jsi tam svou ucast uz i predbezne potvrdil :-)
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 August 2006 - 18:02

Akce se rusi, neprosli jsme sitem. Jedina sance je pockat na den otevrenych dveri, ale ten je ve fazi uvah. Posledni byl v obdobi vystavby elektrarny...

zalozime strednu geocachersku skolu :)
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2006 - 16:30

Tak vidím, že nazrál čas na reakci. Nechtěl jsem ti, Pítře, lézt do zelí, neb nápad to byl tvůj, ale když to teď ruplo, tak mám návrh:
Pracuju v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy na reaktoru LR-0. Na exkurze jsme zvyklí, při dni otevřených dveří dokonce i na děti v kočárku, takže by se snad daly děti zkousnout i pro tentokrát (záleží na počtu dospělých zájemců, ti mají přednost, neb je s nima míň práce :-) Doufám, že mě někdo nenařkne z diskriminace...). Reaktor je rozměrem podobný tomu temelínskému, má stejné palivo, jenom menší výkon. Je to půl hodina vlakem z Prahy. Neuslyšíte sice roztočenou turbínu, zato si můžete na vlastní oči prohlédnout jaderné palivo. Kdo se nebojí, přijde :-) Rozumný počet návštěvníků je tak do třiceti, pak už bude velín praskat ve švech :-) Termín může zůstat stejný. Co vy na to? Ptám se i Pítra, jestli mu není proti srsti, že jsem mu "ukradl" jeho nápad. Když tak se srovnáme přímo na místě na férovku :-)

V ústavu jsou i další zajímavosti a pamětihodnosti (další reaktor, cyklotron, van de graaf, ...), ale za ně mluvit nemůžu (zkusím se v případě zájmu zeptat) a pokud vím, tak tam děti rovnou topí. V těžké vodě.

VlaJu
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2006 - 13:44

http://zpravy.idnes....2939_domaci_cen Temelín výjimečně pustí zájemce až k reaktoru
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2006 - 21:49

Já taky se chci podívat do JETE. Zatím jeden.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 26 July 2006 - 11:07

Pitre, jen upozornuji na to, ze na tenhle vikend je planovan (a s dostatecnym predstihem byl termin oznamen) vikendovy geoevent na Sumave. Viz link. Dokonce jsi tam svou ucast uz i predbezne potvrdil :-)

A jo, to sem nak prehlid (se Sumavou samozrejme pocitame). Asi to bude tim, ze nemam na chate svuj planovaci kalendar a snazim se tady planovat ;))) No nicmene to tedy chce nejaky jiny termin, tak co treba o 14dni pozdeji ? Rekneme 21.-22.10. ? To uz je skoro zimni event :o))) Ale Na samote u lesa by to melo jit i tak, je tam i vytapeny sal uvnitr a maji tam uz i bar s pipou a toci tusim Granat... Takze nejaka vecere, treba gulasek a rano snidane by nemel byt problem.

Takze patek-sobota 21.-22.10.2oo6 - co vy na to, radiokativnici ? ;)

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 August 2006 - 20:24

Pak se ale v čele s paní nebo slečnou Drábovou nemůžou divit, že k jaderny energii není žádná duvera. ...Kdoví co tam za tím plotem provádějí... :-)
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 14 August 2006 - 22:29

zalozime strednu geocachersku skolu :)

Nebudme pri zemi, zalozme rovnou universitu.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2006 - 21:48

Termín může zůstat stejný. Co vy na to?

Taky hezky napad, jdu do toho (4ks).
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2006 - 22:29

Tak vidím, že nazrál čas na reakci. Nechtěl jsem ti, Pítře, lézt do zelí, neb nápad to byl tvůj, ale když to teď ruplo, tak mám návrh:
Pracuju v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy na reaktoru LR-0. Na exkurze jsme zvyklí, při dni otevřených dveří dokonce i na děti v kočárku, takže by se snad daly děti zkousnout i pro tentokrát (záleží na počtu dospělých zájemců, ti mají přednost, neb je s nima míň práce :-) Doufám, že mě někdo nenařkne z diskriminace...). Reaktor je rozměrem podobný tomu temelínskému, má stejné palivo, jenom menší výkon. Je to půl hodina vlakem z Prahy. Neuslyšíte sice roztočenou turbínu, zato si můžete na vlastní oči prohlédnout jaderné palivo. Kdo se nebojí, přijde :-) Rozumný počet návštěvníků je tak do třiceti, pak už bude velín praskat ve švech :-) Termín může zůstat stejný. Co vy na to? Ptám se i Pítra, jestli mu není proti srsti, že jsem mu "ukradl" jeho nápad. Když tak se srovnáme přímo na místě na férovku :-)

V ústavu jsou i další zajímavosti a pamětihodnosti (další reaktor, cyklotron, van de graaf, ...), ale za ně mluvit nemůžu (zkusím se v případě zájmu zeptat) a pokud vím, tak tam děti rovnou topí. V těžké vodě.

VlaJu

Tak to je uzasny napad, jsem vsemi deseti pro. A podle toho, co pises mame sanci v Rezi videt mnohem vice, nez v Temeline. Uz jsem v Rezi dlouho nebyl, naposledy u Burice omrknout lasery na vyrobu hologramu. Uz se moc tesime.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2006 - 3:11

No super ! Pocitej i se mnou. Mam za sebou uz par exkurzi (precijen, studium na CVUT), jaderne palivo jsem v ruce drzel a nebojim se nosit scintilacni dozimetr ...
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2006 - 10:13

Hlasim 2+2, do Reze to mame prece jen bliz nez do Temelina.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2006 - 11:44

Rozumný počet návštěvníků je tak do třiceti, pak už bude velín praskat ve švech :-) Termín může zůstat stejný.

No ako tak pozeram aky je zaujem a tiez to vidim na 2+2, stalo by za uvahu skusit to na etapy po skupinach. Bolo by take nieco mozne?

  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 16 August 2006 - 14:18

Pracuju v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy na reaktoru LR-0. Na exkurze jsme zvyklí, při dni otevřených dveří dokonce i na děti v kočárku, takže by se snad daly děti zkousnout i pro tentokrát (záleží na počtu dospělých zájemců, ti mají přednost, neb je s nima míň práce :-) Doufám, že mě někdo nenařkne z diskriminace...). Reaktor je rozměrem podobný tomu temelínskému, má stejné palivo, jenom menší výkon. Je to půl hodina vlakem z Prahy. Neuslyšíte sice roztočenou turbínu, zato si můžete na vlastní oči prohlédnout jaderné palivo. Kdo se nebojí, přijde :-) Rozumný počet návštěvníků je tak do třiceti, pak už bude velín praskat ve švech :-) Termín může zůstat stejný. Co vy na to? Ptám se i Pítra, jestli mu není proti srsti, že jsem mu "ukradl" jeho nápad. Když tak se srovnáme přímo na místě na férovku :-)

V ústavu jsou i další zajímavosti a pamětihodnosti (další reaktor, cyklotron, van de graaf, ...), ale za ně mluvit nemůžu (zkusím se v případě zájmu zeptat) a pokud vím, tak tam děti rovnou topí. V těžké vodě.

VlaJu

Rádi bychom se také zúčastnili v počtu 6 lidí.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 30 August 2006 - 14:04

http://zpravy.idnes....2939_domaci_cen
Temelín výjimečně pustí zájemce až k reaktoru


Zrovna jsem to sem chtel hodit :)
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2006 - 21:54

Pokud to nebude v termínu GeoBurcáku, tak bychom se také rádi zucastnili - pocet 4.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2006 - 21:54

Pokud to nebude v termínu GeoBurcáku, tak bychom se také rádi zucastnili - pocet 4.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 26 July 2006 - 13:44

A jo, to sem nak prehlid (se Sumavou samozrejme pocitame). Asi to bude tim, ze nemam na chate svuj planovaci kalendar a snazim se tady planovat ;))) No nicmene to tedy chce nejaky jiny termin, tak co treba o 14dni pozdeji ? Rekneme 21.-22.10. ? To uz je skoro zimni event :o))) Ale Na samote u lesa by to melo jit i tak, je tam i vytapeny sal uvnitr a maji tam uz i bar s pipou a toci tusim Granat... Takze nejaka vecere, treba gulasek a rano snidane by nemel byt problem.

Takze patek-sobota 21.-22.10.2oo6 - co vy na to, radiokativnici ? ;)

Super, konec rijna je uplne idealni, takze stale potvrzujem! (2 Yeleni + Geopes Krystof)

  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 26 July 2006 - 13:57

Jen maly, mozna hloupy, dotaz. Deti asi do Temelina nemohou, co?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka