Přejít na obsah


Fotka

GSAK - obrazky do Garminu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 19:09

kde ve splitu? můžeš mě dát pls screen? obávám se že vůbec netuším .. už jsem zkusil naklikat kdoví co .. předem dík .. případně pokud je možno nápovědu na skypu nebo icq ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#22 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 19:12

Menu GSAK (horní řádek) View, tam zvol Split Screen. Zobrazí se ti oddělená část. Pak v těch rozbalovacích menu "Split Sreen format" najeď na položku Select Images (spodní polovina rozbalovacího menu).
  • 0

#23 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 19:19

aha .. tak tohle jsem uplně přehledl a posledni dotaz .. jak zvolit aby vybral všechny obrázky? abych to nemusel selectovat po jednom?
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#24 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 19:21

Na co by jsi v GPSce měl se všechny obrázky? Někde ze začátku tohoto vlákna je popsáno, jak tam nahrnout hlavně hinty, zbývající jen ty, o které stojíš.
  • 0

#25 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 19:33

dnes mám vážně den .. hotovo .. dík za radu, ten první topic jsem úplně přehlédl (hlavně tu část o druhém macru) .. hotovo .. a ještě jednou dík
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#26 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 19:51

Neboj, bude hůř :D:D:D Mimochodem, ten nápad s označením všech obrázků není špatný, hlavně pokud by jsi narychlo připravovoval výlet a neměl moc času na přípravu. Hlavně u multin by to bodlo. Pokud jsi zdatný v angličtině (což já absolutně nejsem a strejda google to zkomolí), mohl by jsi napsat do fóra (http://gsak.net/boar...opic=21156&st=0) a zkusit to popsat autorovi (lignumaqua).
  • 0

#27 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 22:41

Funguje to super, na kesovani v zahranici super.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#28 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 11:29

Načítají se mi pouze obrázky zobrazené v listingu ostatní, které jsou sice uloženy stejně, ale nezobrazené v listingu se mi nenačtou (a to jsou právě vetšinou fotohinty). Nevíte někdo kde dělám chybu nebo co a jak nastavit aby se načítaly všechny obrázky. Díky. Mám poslední verzi GSAKu i poslední aktualizaci obou maker.
  • 0

#29 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 11:54

před spuštěnim maker musiš nejdřív použit grab images - stahne všechny obrazky k tobě na PC
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#30 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 11:56

To právě udělám, ale stáhne mi to jen tak jak jsem popisoval. Nemám problém s exportem, ale s prvotním načtením a zobrazením všech obrázků co jsou u listingu. Jako bych měl při použití grab images někde zapnutý nějaký "filtr" co se má stahovat a co ne ... a stahují se jen obrázky z listingu. Dokonce i ty co jsou uloženy u jiného listingu a "stahovaný listing" se na jen odkazuje, ale jsou v něm zobrazeny a tudíž staženy. Ty co jsou u něj uloženy, ale nezobrazeny se nestáhnou. A není to jen u jedné keše. testoval jsem to u více keší a všude stejné. EDIT 12:40 - Teď jsem narazil na keš, kde nebyl ani jeden obrázek zobrazen v listingu - všechny jen uložené u listingu - a stáhlo se to vše bez problémů ... tak opravdu nevím ...
  • 0
MichalS

#31 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 12:53

Mám to stejně (aby toho nebylo málo). U všech keší mám "no attached images" a stažené pouze "cache page images" - nebo jak se to tam jmenuje, teď to nemám před sebou. Vzhledem k tomu, že hinty jsou právě ty attached, tak je to docela zásadní problém.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#32 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 13:34

Tak po mnoha pokusech jsem dospěl k tomuto závěru. Záleží kde se získají data do databáze. Podle toho se vše odvíjí. 1) data stažená pomocí PQ nebo GPX z listingu obsahují listing a v něm obsažené odkazy na obrázky, nikoliv však odkazy na k listingu přiložené obrázky. Proto se stáhnou jen obrázky z listingu. 2) data stažená přímo GSAKem z API obsahují jak listing tak další informace včetně informaci o obrázcích přiložených k listingu. Tyto se pak dají bez problémů stáhnout a vytvoří se dvě kategorie obrázků - Obrázky z listingu a obrázky přiložené k listingu. V obou variantách se pak export provádí stejně jen pokaždé samozřejmě s jinou databází obrázků. Funkce "Grab Images" tedy stahuje jen obrázky na které má v databázi nějaký odkaz. Pokud jej nemá nestáhne je. Tedy neprohledává on-line listingy a nevyhledává obrázky, ale pracuje jen s tím na co má v databázi odkaz. Problém by vyřešilo kdyby PQ nebo GPX obsahovaly informace i o přiložených obrázcích. Pak by bylo jedno odkud se data vezmou. Dokud tomu tak nebude je pro tuto funkci nutné využívat pouze databázi keší získanou GSAKem z API. Možná to bylo někde napsáno, ale já to nikde nenašel ... tak snad to pomůže i někomu dalšímu ... :)
  • 0
MichalS

#33 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 17:14

Co myslíš tím "staženo Gsakem API"? - není to to same jako když dam v Gsaku download pocket qure?
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#34 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 18:07

Není to stejné. Z databáze API se stahuje pomocí funkce GSAKu "Get geocaches ...". Schválně to zkus stáhnout jednou listing přes GPX soubor a jednou přes "Get geocaches". Alespoň já to měl při stahovaní listingu stejné keše pokaždé jiné. Přes GPX tam přiložené fotky nebyly. Přes "Get geocaches" pak jo. Ale proč je to jinak opravdu nevím. Jestli databáze API jsou gc tvořeny jinak než soubory s listingy v GPX. To co jsem napsal byl výsledek cca 3 hodinového testování a zkoumání systémem pokus omyl. :)
  • 0
MichalS

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 18:17

To jsem netusil, ze takovehle veci nejsou v GSAku vysvetleny - PQ GPX skutecne prilozene obrazky neobsahuje. Neobsahuje toho vice... viz. http://wiki.geocaching.cz/wiki/PQ

To, co tu nazyvate "GSAK API", neni zadna specialita GSAKu, ale obecne API od Groundspeaku nazyvane "Geocaching Live", ktere mohou pouzivat vsichni, a mnoho jinych programu to take pouziva! Zde jsou k dispozici prakticky vsechny informace o kesce, ktere na webu vidis. Oproti PQ GPX jsou tu navic treba prave ty obrazky, favoritni body, tvoje osobni poznamky u kesky, tebou ulozene korigovane souradnice ulozene na webu, atd.

Mimochodem, Groundspeak uvazuje o novem formatu PQ GPX, ktery uz tyto nove informace bude take obsahovat.
  • 0

#36 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 18:25

Díky za vysvětlení. Je mi jasné že API není žádná vymoženost GSAKu jen jsem to tak pro zjednodušení napsal abych to nějak rozlišil. :)
  • 0
MichalS

#37 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2012 - 19:06

Jo, tohle fakt funguje :) Až po přenesení obrázků do GPS, až na to, že tam je pořád nevidím. Ale to už není problém GSAKU, ale někde jinde.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#38 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 0:08

Ještě taková připomínka: Pokud už máte svoji databazi, neni třeba stahovat jen kvuli obrázkum vše znova. Stači v Gsaku zvolit v menu Geochachingu Refresh cache data - a i když mate kešky natažene přes klasický pocket query tak touto funkci si Gsak dotahne vše zbyvajici - obrázky, favorites...
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#39 va3

va3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2012 - 21:57

Ale to už není problém GSAKU, ale někde jinde.

Tak nakonec se ukázalo, že problém byl v GSAKu. Garmin hledá obrázky podle hodnoty v tagu gpx/wpt/name, kam jsme si oba shodně (to je náhodička :P) generovali spojení kódu a názvu krabky - viz nastavení Waypoint name v exportním dialogu GSAKu, patří tam jenom a pouze %code. Pak už to funguje ;)
  • 0

#40 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 11:24

jaké používáte klíčová slova na hledání .. jelikož mám ve filtru cca 3K kešek tak se mě nechce tam dávat úplně vše používám aktuálně tenhle filtr, ale uvažuju jeslti jsem na něco nezapomněl .. třeba na fotohint jsem úplně zapomněl a doplňoval ho až dnes, po té co jsem včera zjistil že ho ve výběru nemám a uprostřed lesa nebyl signál pro mobil :)) hint, spoil, spoiler, spoilers, hints, rada, napoveda, fotohint, fotohints, fotospoiler, fotospoilers, fotonapoveda, fotorada ad 3k .. je to moc, ale nikdy nevím kde můžu skončit :))
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama