Přejít na obsah


Fotka

Bookmark cachi s finalkou daleko od ikonky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 13:58

Ahoj, neni nad to, vylustit mysterku a pak zjistit, ze ikonka je sice v centru mesta, ale finalka nekde v totalni pr.eli :(
nasel jsem tento uzitecny, lec jiz neaktualizovany bookmark cachi, ktere maji finalku daleko od ikonky na mape.
http://www.geocachin...62-605fc0adc38a
Vite nekdo o nejakem dalsim? Opravdu by to usetrilo cas. Diky vsem
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 14:02

Diky za ukazani bookmarku, rozhodne to setri cas i nervy, kdyz vis, ze to je daleko od vychozich... Jen se obavam, ze se tu zase rozjede flejm na tema "kazis mysterku", "napovidas verejne" apod. :(
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 454 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 14:11

netušil jsem, že 3 km už je "daleko"...asi mají pražáci jiná měřítka :D
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 194 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 14:16

Těch je šíleně moc (bohužel...) Ve městech pokládám za přehnanou vzdálenost už nad 1 km! Tak namátkou pár, na kterých jsem si vzpomněl: Např. jedna přes 100 km - Svatební cesta do Adršpachu GC2TF15 Keš, kde je nutné navštívit stage přes 100 km jinde - Ze Strmilova do Prahy GC1G5D3 Asi 12 km - Kde je Karel GC2PBV7
  • 0

#5 vlackova

vlackova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 14:32

petulinka1 napsal/a:
Diky za ukazani bookmarku, rozhodne to setri cas i nervy, kdyz vis, ze to je daleko od vychozich...
Jen se obavam, ze se tu zase rozjede flejm na tema "kazis mysterku", "napovidas verejne" apod. :(


Musím se přiznat, že moc nechápu, co je na tom "napovídání" tak špatného. Že se kešky loví BF je ok, že se souřadnice sdělují tichou poštou je taky časté, ale založit téma s konkrétním námětem, proč se některým keškám vyhnout či si je naopak vybrat je špatně? Přece pokud nechci, abych se dozvěděl nějaký spoil, tak takovou diskusi ani nebudu číst, ne?

Kešink je přece takový jaký si ho kdo udělá. Taky některé aktivity cacherů nechápu, ale není to především věc každého (pokud tím někoho či něco nepoškozuje)?
  • 0

#6 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 14:49

vlackova napsal/a:

Jé, to je milé, já tu mám i manželku.;)
  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 14:54

vlackova: ja nerikam ze mi to vadi, naopak jsem za ten bookmark rada, ale nektery mistni pisalci to tak nechapou no... tot vse a doufam, ze jsem tim nevyvolala diskuzi na tema "proc to vlastne resim" :D
  • 0

#8 vlackova

vlackova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 15:00

Vláček napsal/a:

vlackova napsal/a:

Jé, to je milé, já tu mám i manželku.;)


jakou manželku? já jsem sestřenice Běta z východu, přece ;)
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 15:13

petulinka1 napsal/a:
......
a doufam, ze jsem tim nevyvolala diskuzi na tema "proc to vlastne resim" :D


A proč to vlastně řešíš ??

U mysterek, které se luští doma a je tedy jasné, kam finálka vede, tak snad jedno, jak je to daleko, pokud to tedy není, bez varování, zcela úplně jinam.

Já mám u dvou mysterek výchozí souřadnice na vhodném parkovišti, protože nejsou právě drive-in :-)

U multi chápu, že někdo chce vědět, jestli je to za roh a nebo cesta na celý den, u mysterek je mi to fuk.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 15:20

tak budem to doplňovat, anebo ne? Bude to někdo udržovat? jestli jo, tak tam patří i moje mysterky GC2TNP5 GC2PM9C GC1TNT1 a pokud by tam patřily i multiny, tak samosebou další. BTW, není bookmark keší, které zaberou den a více chození? Prostě dlouhý?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 15:32

A ona ta mysterka/multina nemá atribut vzdálenosti??!!! U takových keší, kde je vzdálenost final od výchozích větší než je slušné bych atribut schvalovačem vyžadoval stejně jako vozíčkáře u terénu 1.
  • 0

#12 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 15:37

kolombo napsal/a:
Já mám u dvou mysterek výchozí souřadnice na vhodném parkovišti, protože nejsou právě drive-in :-)

U multi chápu, že někdo chce vědět, jestli je to za roh a nebo cesta na celý den, u mysterek je mi to fuk.


Vezmi si, že plánuju trasu, která povede z nějakého důvodu právě kolem toho parkoviště. Vyluštím si tedy mysterku a finálka vyjde někam daleko a jako na potvoru opačným směrem, než mám namířeno. Veškerá námaha spojená s luštěním přijde vniveč.

Nebo opačný příklad. Naplánuji cestu, která vede kolem tvé finálky, ale protože její otazníček je někde kilometry daleko, vůbec mě nenapadne to luštit.

Jediné, kde má velká vzdálenost výchozích souřadnic od finálky opodstatnění, jsou právě ty dlouhé multiny, kde se tak jako tak musí projít celá trasa, nebo mysterky, které by jinak bylo příliš snadné najít BF.
  • 0

#13 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 15:44

kolombo napsal/a:
U mysterek, které se luští doma a je tedy jasné, kam finálka vede, tak snad jedno, jak je to daleko

Pokud se chystám do nějaké oblasti, vyluštím 5 místních mysterek a zjistím, že je neodlovím, protože jsou někde jinde, tak mi to vadí. Je to jeden z důvodů, proč je luštím naprosto minimálně.
  • 0

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 15:48

sobikovi napsal/a:
A ona ta mysterka/multina nemá atribut vzdálenosti??!!! U takových keší, kde je vzdálenost final od výchozích větší než je slušné bych atribut schvalovačem vyžadoval stejně jako vozíčkáře u terénu 1.


To, myslím, nesedí - mysterka má ikonu buhvíkde, ale když vyluštíš souřadnice byť i třeba výchozí, čeká tě třeba jen trochu chození. Tam ATT "signifikant hike" podle mě nepatří.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 16:09

Citecka napsal/a:

sobikovi napsal/a:
A ona ta mysterka/multina nemá atribut vzdálenosti??!!! U takových keší, kde je vzdálenost final od výchozích větší než je slušné bych atribut schvalovačem vyžadoval stejně jako vozíčkáře u terénu 1.


To, myslím, nesedí - mysterka má ikonu buhvíkde, ale když vyluštíš souřadnice byť i třeba výchozí, čeká tě třeba jen trochu chození. Tam ATT "signifikant hike" podle mě nepatří.

Ale když ho tam autor dá, jen dobře :)
  • 0

#16 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 16:27

sobikovi napsal/a:

Citecka
Tam ATT "signifikant hike" podle mě nepatří.

Ale když ho tam autor dá, jen dobře :)


To záleží na úhlu pohledu. Když si vyfiltruji kešky podle atributu 1 km a víc a těším se na špacír, tak mě pak nerozjásá, když hned u parkoviště najdu finálku.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#17 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 16:59

Je fakt, že už se mi taky stalo, že jsem luštila mystery v jedné oblasti a 3/4 finálek vycházely úplně mimo oblast a pro mne jako nemotorizovaného kačera to bylo tím pádem úplně mimo mísu, protože nebyla šance ty finálky odlovit. A to hlavně z časového hlediska. To že bych se nalítala o asi 15 km víc jaksi vynechávám, bo to by člověk i dal. A nešlo o jednu, dvě, ale asi o šest kousků. Tož některé nemám do dnes odlovené, čekám, až bude někdy příležitostně cesta aspoň trošku kolem, že bych si pro ně pak došla. Takže asi tak nějak. ;)
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 17:14

d-n napsal/a:

kolombo napsal/a:
Já mám u dvou mysterek výchozí souřadnice na vhodném parkovišti, protože nejsou právě drive-in :-)

U multi chápu, že někdo chce vědět, jestli je to za roh a nebo cesta na celý den, u mysterek je mi to fuk.


Vezmi si, že plánuju trasu, která povede z nějakého důvodu právě kolem toho parkoviště. Vyluštím si tedy mysterku a finálka vyjde někam daleko a jako na potvoru opačným směrem, než mám namířeno. Veškerá námaha spojená s luštěním přijde vniveč.

Nebo opačný příklad. Naplánuji cestu, která vede kolem tvé finálky, ale protože její otazníček je někde kilometry daleko, vůbec mě nenapadne to luštit.

Jediné, kde má velká vzdálenost výchozích souřadnic od finálky opodstatnění, jsou právě ty dlouhé multiny, kde se tak jako tak musí projít celá trasa, nebo mysterky, které by jinak bylo příliš snadné najít BF.


Už tu byla i debata, kdy jeden s 10ti nálezy vyrazil na multi a pak nadával, že byla kilometr dlouhá.

Pokud si neluštíš keše proto, že Tě zaujmou, ale jen proto, aby jsi je odlovil, když jedeš kolem jejich výchozího bodu, tak se asi trochu šidíš.

No, a já nebudu muset tak často měnit logbok :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 17:18

Pokuď jsou to dlouhé multiny, například nádherné Holundergrund GC12A0Z nebo Velká husí cesta GCM443 vždy se snažím kontaktovat ownera, aby mi poradils odhadovanou délkou a s přibližnou lokalizací finálky pro naplánování dopravy tam a zpět když jsem závislý na hromadné dopravě. Ale tady mnohdy je i cesta za keškou tím smyslem.
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 681 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2012 - 18:37

ran55 napsal/a:
Pokuď jsou to dlouhé multiny, například nádherné Holundergrund GC12A0Z nebo Velká husí cesta GCM443 vždy se snažím kontaktovat ownera, aby mi poradils odhadovanou délkou a s přibližnou lokalizací finálky pro naplánování dopravy tam a zpět když jsem závislý na hromadné dopravě. Ale tady mnohdy je i cesta za keškou tím smyslem.


Když dnes je problém v tom, že smyslem geocachingu je pro mnoho lidí přibývání bodů a zrovna tyhle keše se pak moc nehodí do krámu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama