Přejít na obsah


Fotka

GSAK a Geotrophy plugin ve FindStatGen nefunguje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 15:25

Prosim o radu, kam a co mam napsat do nastaveni ve FindSTatGen, aby se mi do statistik vyhenerovalo puzzle. Nastavila jsem do poznamek "<plugin>FSGplugin_GeoTrophyList</plugin>", tak jak napsano v navodu. Kdyz ale spustimFindStatGen makro, zobrazi se nasledujici hlaska a makro se ukonci. Poradte prosim, kdemam chybu.
  • 0

#2 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 18:27

Jen tak jsem to zkusil a normálně naběhlo. GSAK, ver. 8.1.0.10 FindStatGen43Beta do "Notes C" jsem napsal toto: <subhead>GeoTrophy</subhead> <plugin>FSGplugin_GeoTrophyList</plugin> <hr WIDTH="99%" SIZE=2 COLOR="#000000"> <subhead>Keše</subhead> <plugin>FSGPlugin_PatchWork.gsk</plugin> Jediné, co mi nějak nesedí je čeština při najetí na vygenerované Puzzle, ale to je možná způsobené kódováním, kdybych to poslal na web, asi by to bylo dobře.
  • 0

#3 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 18:43

Super, diky, ja to zatim vyresila tak, ze jsem ten chybnej radek smazala a uz to bezi ;-) Ale zdasemi to trochu nekorektni reseni :-( Diakritiku jsem vyresila editaci makra($diakritika=TRUE) a zda seze to funguje :-) BTW: k cemu je plugin FSGPlugin_PatchWork.gsk?
  • 0

#4 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 19:49

noelin: skonci mi to taky touto chybou Veen mi k tomu napsal: plugin pouziva tabulky ako su nastavene v makre FindStatGen, t.j. databazu Placed ... skus pozriet aku mas nastevenu databazu "Placed caches" ... coz je prvni nastaveni v FSG options, ale ja mam spolecnou databazi kde mam zahrnuty i vlastni kesky. Treba BadgeGen normalne moje kesky spravne zapocitava. Takze jsem ten Geotrophy plugin zatim nerozchodil. Mozna ten problemovy radek jen kontroluje, zda ze seznamu kesek neni nejak tvoje vlastni.
  • 0

#5 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 20:08

mam nastaveno vsude default, protoze take pouzivam spolecnou databazi (takze to asi bude tim). Zatim jsem to vyresila tak, ze jsem ten radek smazala...a funguje to a zatim snad spravne...:-D
  • 0

#6 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 20:48

hm tak jsme to jeste zkousel, ale nakonec taky ten radek odpalil a bezi to. cestina stale zlobi takze jsem taky dal $diakritika=TRUE Nejak to jeste doresim s autorem :)
  • 0

#7 noelin

noelin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 20:53

Diky, dej vedet, cos zjistil, jsem zvedava, jajk to ma byt spravne ;-)
  • 0

#8 VeeN13

VeeN13

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 21:56

<plugin>FSGPlugin_GeoTrophyList?pozadieP=2&bg_color=#CCCCCC&puzzle=7513&dia=X</plugin> prvy parameter je za "?" ak je potreba viacej parametrov tak ich oddelujte "&" v priklade sa puzzle nastavi na 2, v pozadi obrazku bude farba CCCCCC a vytvoria sa iba puzzle 7 5 1 3 a odstrani sa diakritika jednotlive puzzle budu ulozene po sebe tak ako ich zadas ... povolene parametre su : - subor (mozna volba pre ulozenie do suboru) - pozadiep (podklad puzzle - hodnoty 24689 t.j. ciernobiele, sedive, modre, zelene, vlajka) - bg-color (pozadie geotrophy - napr. #CCCCCC - dia (odstrani diakritiku - lubovolna hodnota) - puzzle (vyber ktore chcete, poradie si urcujete sami - hodnoty 234567891) 1 - Geotrophy 2 - České kopečky 3- Slovenské kopčeky 4- České hrady 5- Slovenské hrady 6 -Dřevěné kostolíky 7- Drevené kostolíky Slovenska 8- České rekordy 9- Rozhledny
  • 0

#9 VeeN13

VeeN13

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 22:05

ohladom chyby na riadnu 70 - makro testuje zalozene kesky aby aj zalozene mohol zapocitat do puzzle (ja taku kesku mam) .... jedna z moznosti je prislusny riadok vymazat, resp. zapoznamkovat tak ze sa vlozi na zaciatok riadku "#", ale korektnejsie je vo FindStatGen nastavit "Placed caches" databazu, na lubovolnu povedzme aj spolocnu, aby makro zacitalo zalozene kesky (v pripade ze nie su ziadne, vrati prazny zoznam). tu mozno treba betatestera ak sa bude chyba vyskytovat aj pri nastavenej "Placed caches" databaze ;) ozvite sa ....
  • 0

#10 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 8:38

to VeeN:
Díky moc za spoustu práce při vývoji pluginu... :)

Mám několik poznámek či námětů na vylepšení funkčnosti:

1 - při nastavení např. <plugin>FSGPlugin_GeoTrophyList?puzzle=23&dia</plugin>
tedy, když nemám zahrnuto do výstupu 1 - Geotrophy a současně mám nastaveno v FSG: Centrovat výstup, jsou statistiky následující po pluginu GeoTrophy zarovnány doleva. Také je změněný font písma.

2- k volbě odstranění diakritiky např. DIA=ne bych přidal volbu DIA=ano. Nahrazení písmen bez diakritiky v proměnné $nodia za písmena s diakritikou funguje.
Chybí některé znaky ke konverzi: ň (Kriváň), Ř (Řepiště), Ú (Údolí)

3 - databázi založených mám oddělenou od nalezených a tak to mám nastavené i v FSG. Jestliže v nastavení FSG nemám zahrnutou sekci Založené - Placed do výstupu, tak skončí plugin chybou:

Error in Macro at line: 70
$CacheOwner = Sqlite("sql",$_sql,"" )
Error=> SQLite Error 1 - no such table: PlacedStatsData

Kromě těchto několika maličkostí funguje plugin bez problémů... ;)
  • 0

#11 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 12:21

[b]
tu mozno treba betatestera ak sa bude chyba vyskytovat aj pri nastavenej "Placed caches" databaze ;)
ozvite sa ....


Je to presne jak rikas. Normalne placed nepouzivam a hazelo to chybu. Kdyz jsem je ve FSG zapnul, tak makro dobehlo v poradku.

Jelikoz placed nechci ve FSG vyuzivat, tak jsem si zakomentoval dany radek. Idealni by to bylo pres nejaky prepinac pro pripadne dalsi verze :)
  • 0

#12 VeeN13

VeeN13

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:40

je updatnuta verzia 2.8 - opravene formatovanie statistik, nasledujucich po plugine - doplnene dalsie znaky na konverziu je maly problem pri konverzii "ň" lebo sa tvari tiez ako "Ř" tak som prioritne odstranoval "Ř" ;-) - ohladom parametra na odstranenie diakritiky je uplne jedno ako je nastaveny t.j. zistuje sa iba ci je uvedeny medzi parametrami, t.j. je mozne dat DIA=x, ak sa parameter neuvedie, je vystup s diakritikou ako predvoleny ... ver. 2.9 - riesi databazu PlacedStatsData, treba otestovat - niekto co ju nepouziva ...
  • 0

#13 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 13:00

Ahoj, nainstaloval jsem si poslední verzi Geotrophy plugin a po spuštění FSG mi to hodí tuto hlášku: Error log: 04.04.2012 13:47:22 GSAK 8.1.1.27 ******************************************************************** MacVersion = 3.1 MacDescription = Generates GeoTrophy List MacAuthor = VeeN MacUrl = http://gsak.net/boar...ndpost&p=149419 Current Macro: C:\Users\Pavel\AppData\Roaming\Gsak\macros\FSGPlugin_GeoTrophyList.gsk Error in Macro at line: 83 IF Val(Sqlite("sql","SELECT count(Code) from PlacedStatsData","")) > 0 Error=> SQLite Error 1 - no such table: PlacedStatsData Macro will now abort Díky moc za pomoc
  • 0

#14 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 14:12

Už jsem na to VeeN13 upozorňoval, ale ještě se mu to nepodařilo odstranit. Chyba nevznikne, když mám v nastavení sekcí v FSG zaškrtnutou volbu: Vlastní keše. Ty ale žádné vlastní nemáš... Ale zkusit to můžeš.

Ještě k diakritice Pro VeeN13
$TTitle = UTF8($TTitle,"d" )
tento kousek kodu nahradí celou rutinu pro odstranění diakritiky, diakritiku neodstraní, ale změní kodování. Pak je vše hezky česky a slovensky :D
  • 0

#15 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 19:16

To moravan Zkoušel jsem to mít zaškrtnutý i bez a chybu to hlásí pořád tu samou. Neví tedy ještě někdo jiný, jak to vyřešit? Díky
  • 0

#16 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 22:10

Zakomentuj řádky 83 až 88 znakem #. Takhle mi to funguje.
  • 0

#17 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 23:40

To moravan Díky moc, pomohlo to a už mi to taky fachá.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama