Přejít na obsah


Fotka

Geoget - snadne tahani vlastnich nalezu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 10:09

V Geogetu 2.6.4 je v menu Databaze - Import ukryta nova funkce Stahnout vase nalezy.

K cemu je to dobre? Tato funkce bude chvili pracovat s Geocaching Live, a po skonceni budete mit v databazi naimportovane vsehcny kesky, ktere jste nalezli a u nich budete mit vsechny vase logy, a budete mit oznaceny vsechny vase nalezy. A je jedno, jeslti jste v databazi uz neco meli, nebo to poustite na uplne prazdnou databazi.

Kese se importuji jen ty, ktere v databazi chybely. Pokud ji jiz v databazi mate, bude bezezmeny, jen se k ni pripadne doplni vas log a oznaci nalez.

Kese, ktere v databazi chybi, se naimportuji v lehke podobe, tedy jen zakladni informace bez listingu. Proto je limit na dotazeni chybejicich kesi 10000 za den pro kazdeho, pokud jste si uz nejake kesky z limitu neukrojili. (Jak BM tak PM!) Pokud mate nahodou vice nalezu a je potreba stahnout vice listingu, opakujte operaci dalsi den, a dotahne se dalsi varka.

Myslim, ze zivot vsech, kteri chteji delat statistiky, bude odedneska snadnejsi.
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 10:15

Diky, jdu se kochat novinkama :)
  • 0

#3 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 10:49

Zkusil jsem si stáhnout do prázdné testovací databáze své nálezy a krom mých nálezů to stáhlo i hromadu (všechny?) keše, kde jsem kdy logoval DNF. Je to chybka, nebo vlastnost?
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 10:53

Ano, to je schvalne.
  • 0

#5 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 11:01

Všiml jsem si, že se stahují i mé vlastní keše. Na jedné z nich jsem si kdysi udělal pokusný Found it log, který jsem vzápětí smazal. Teď se mi ale tato keš stáhné taky jako nalezená. Mám podezření, že kdybych si náhodou někdy omylem zalogoval keš, kterou jsem nenašel, log pak smazal, tak se mi tímto importem už bude pořád stahovat jako nalezená. Je tomu tak? Edit: tak jsem si všimnul, že jednu takovou omylem zalogovanou (FI)/smazanou jsem kdysi "vyrobil" a skutečně se stáhne, jako by byla poctivě nalezená. Tuším, že je to ale spíš problém API, než GeoGetu :-(
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 11:54

Napis mi GC kod te kese, hodim na to oko. Snad s tim pujde neco udelat.
  • 0

#7 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 11:57

GC2V3PX Ten chybný log jsem na ní provedl 10.6.2011, ale to je asi jedno.
  • 0

#8 Larius

Larius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 12:01

Skvělé novinky, díky! :)
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 12:13

Super!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 12:14

Apliakci teto funkce mi do databaze pribyl jeden nalez ke kesi, kde nema co delat a 6 dalsich nalezovych logu ke kesim, kde uz v DB nalez oznaceny mam. Ted nemam cas to zkoumat, snad vecer. EDIT: po prvnim letmem prozkoumani mam pocit, ze ty navic jsou kese, u kterych byl log pozdeji editovan. Ale kdyz to vezmu dusledne, tak jsem urcite upravoval vic nez jen 6 logu. Mozna ze jsou to jen ty, ktere jsem upravoval potom, co jsem si je stahnul do databaze. To uz by pocet souhlasit mohl.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 13:40

Fakt to nejsou logy, ktere jsi na webu smazal?
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 14:01

Vydal jsem rychly update (build 671), kde by to uz melo ty smazane logy ignorovat. Snad.
  • 0

#13 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 14:25

U mě se to chová korektně. Resp. tu keš GC2V3PX sice (zbytečně) stáhne, ale už není označená jako nalezená. Díky!
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 18:46

Dík za novou verzi... hned jsem chtěl vyzkoušet stažený nálezů a ještě se nezadařilo. Provozuji nad čistou databází.. pro jistotu.

Po spuštění příkazu hned požadavek na přihlášení k API. Po instalaci nové verze asi normální, ale nečekal jsem to.

Stáhne nějakých 666 záznamů a padne na chybě:
GetUsersGeocacheLogs [139] The user was not found or could not be loaded.
Následuje znovu požadavek na přihlášení k API :(

Spouštím znovu, stáhne něco přes 1000 záznamů a po importu info okno a chyba viz:
Jméno: Nálezy uživatele: Sobikovi
Druh: Geocaching Live
Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
Varování z Geocaching Live: SearchForGeocaches [131] Some caches request may not have been returned because either they were not found or they are Premium only caches.
Chybí: GC16K60
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,2s

Jméno:
Druh: Geocaching Live
OK
Trvání: 0,0s

OK
Trvání: 54,3s

Spouštím znovu a tentokrát to doběhne do konce, nic přidáno (ale mělo by!!!) V databázi jen 746 found it...

Spouštím po čtvrté... doběhne a chyba:
Jméno: Nálezy uživatele: Sobikovi
Druh: Geocaching Live
Jméno:
Druh: Geocaching Live
Varování z Geocaching Live: SearchForGeocaches [131] Some caches request may not have been returned because either they were not found or they are Premium only caches.
Chybí: GC16K60
OK
Trvání: 0,0s

OK
Trvání: 27,6s
a tak se to opakuje dál, žádná změna..

Nalezené všechny keše se nepodařilo naimportovat! :(

Další poznatek:
- importují se virtual keše se smazaným logem
- filtr "Found" nefunguje na archivované keše, takže se možná stahuje všechno...
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 18:48

Hele, po tom importu je nějaký problém s archivovanejma keškama... Když dám filtr "Archived" tak to keš nenajde žádnou, ale evidentně tam jsou. Tedy to jsou ty scházející Found. Když dám filtr "Found" tak se načtou všechny keše, ale bez archived! Stejně se chovají i Owned... archived se nenačtou!
  • 0

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 19:02

Zajimavy...zkusila jsem to taky (nova DB) a hlasi mi to stejnou chybu jako sobikovi (GetUsersGeocacheLogs [139] The user was not found or could not be loaded.). stahne 937 kousku...z toho nektery s DNF/WN/WA (ale to uz tu bylo) ten filtr mi taky dela brajgl - sice se to v GG po importu ukaze i s oznacneim archivace, ale kdyz pouziju filtr Found (kde to archivaci ignoruje), tak mi je to nenacte :o ted kdyz tak koukam na to stahovani, tak nevim proc, mi to ukazuje ze stahuje xxx/937 kesi, kdyby to nestahlo archivovany, tak to chapu (ze je proste 10 mejch odlovu v archivu), ale ono je to stahuje a nekde je 10 kousku proste mimo.. nejspis to bude problem API, ale i tak je to divny :D ja se asi uedituju :Dna druhej pokus to stahlo vsechny nalezy i "nenalezy" kam jsem neco psala ve forme WN/WA/DNF...jsem z toho jelen :D
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 20:05

K te chybe 139: nedari se mi to zreplikovat, a po kontrole zdrojoveho kodu nevidim zadny rozumny duvod k nejake podobne chybe. Je ale klidne mozne, ze blbne Groundspeak! Cele Geocaching Live je v betaverzi, a tohle vola uplne novou funkci, kterou jeste skoro nikdo nepouziva. Takze nelze vyloucit, ze je chyba na jejich strane. Ohledne filtrovani tech archivovanych - to se mi podarilo u sebe navodit taky, takze to nejak prozkoumam, az bude cas.
  • 0

#18 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 20:17

HaLuMa napsal/a:
K te chybe 139: nedari se mi to zreplikovat, a po kontrole zdrojoveho kodu nevidim zadny rozumny duvod k nejake podobne chybe. Je ale klidne mozne, ze blbne Groundspeak! Cele Geocaching Live je v betaverzi, a tohle vola uplne novou funkci, kterou jeste skoro nikdo nepouziva. Takze nelze vyloucit, ze je chyba na jejich strane.

ta chyba je tam tak 14 dní, používám předchozí variantu řešení: stáhnout seznam keší, a pomocí "Import GGT" stahnout přes Live. První měsíc to běželo v pohodě, posledních 14 dní se sekne někde mezi 500-800 kešemi, občas stáhne i 1500. Používám např. pro aktualizaci celého kraje. Odhaduji to na nějaký timeout u služby GS.
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 20:20

Diky za rychlou odpoved. Tomu blbnuti GS bych celkem i verila :D S tim filtrem to je celkem na pytel, ale zatim to teda radsi nebudu vyuzivat (stejne to resim jinak, tak mi to chybet nebude) :)
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 20:35

Tak to filtrovani na archivovanych ma jednoduche vysvetleni - Groundspeak totiz u archivovanych kesi neposila jejich souradnice! A ty filtry, ktere ty kese nevidi, maji zapnutou podminku, ze keska musi mit souradnice.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama