Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#61 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 05 duben 2012 - 22:21

Opět krásná ukázka našeho "Češství" a schopnosti vydělat na nevýdělečném a nekomerčním. Aby to jednou nedopadlo tak, že nečlen sdružení si nezaloží ani kešku. Už jen chybí průkazky, nebo li legitimace, možná by se mohla založit i odborová organizace...tak by se zajistily finance pro ty nejvyšší formou srážek procenta ze mzdy...původní myšlenka nekomercializace zůstane zachována, leč výdělek je na obzoru. Blil bych
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#62 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 22:23

Pitrus napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
jaky ze je ten duvod, proc by nemely byt soucasti geocachingu geozavody, kempovani a pripadny sponzoring na pokryti nakladu nekolikadennich eventu?

A oni snad teď nejsou? Neříkej, že nevíš o proběhlých geozávodech a kempování, který v pohodě proběhly bez "záštity" jakéhosi občanského sdružení?
Vždycky to bude o ownerovi - nebo myslíš že teď přijede strejda z ústředí a zařídí to za něj? :D


jo, ony jsou - diky tomu, ze do toho lidi nasypou svoje penize. o probehlych zavodech neco malo vim - ja blazen si dva spoluvymyslel a spoluporadal. taky vim, ze jsem za ne zhruba 4litry v minusu - jako skoro kazdy, kdo se do neceho pustil. taky vim, ze obcas je ochotny nekdo pustit chlup, ale chce to oficialne, aby to mohl dat do ucetnictvi - napr ceska sporitelna to smetla pred cgc ze stolu. taky vim, ze opravdu nikdo z ustredi neprijde, ale uz kdyz je to potreba, muzu se necim ohanet. a ty nerikej ze nevis, ze zastita je obcas nutna. ne vzdycky mas nekde zname a vsude otevrene dvere.
  • 0

#63 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 22:43

Tlakem okolí=nemožností cosi konkrétního dělat jinak, byl jsem donucen stát se pionýrem (polehčující okolnostní snad by mohlo být, že kroj jsem si nekoupil). Po 1,5 měsíci mě vyloučili. Stát se členem SSM mě nikdy nedonutili, přestože jsme spolu se svým nejlepším kamarádem byli několik let jediní dva lidé z několika set, co na té škole členy SSM nebyli. Těžko to v této době někdo pochopí, ten nátlak, kdy 2x v týdnu třídní+občas ředitel školy na to tlačili... Tohle mi přijde dost podobné. Na druhou stranu oceňuji, že někdo chce dobrovolně snad v nejlepším úmyslu něco dělat. Nicméně mně to zavání tou dobou nemilou a v mých očích to v geocachingu ničí poslední zbytky dobrodružství. Proč, kurňa, má Čech potřebu všechno institucialonozovat?
  • 0

#64 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 22:46

Domníval jsem se, že nás geocaching, tato úžasná hra spojuje, ale je tomu přesně naopak. Začínám nabývat dojmu, že jediné co máme společného jsou souřadnice systému WGS-84. Pokud se zde objeví sdružení které přemýšlí nad ideou geocachingu a nad jeho budoucností je apriori ihned pranýřováno a odsouzeno jako něco nemístného, troufalého. Dovolím si vám připomenout, že už v jednom takovém sdružení jste, a to zcela dobrovolně, a vede ho firma Groundspeak. Zajímáte se o to jak nakládá firma s vašimi penězi za prémiové členství, o výroční správu, její hospodaření, stanovy, členy atd. ? Proč tedy nejste v opencachingu když jste proti jakémukoliv členství, neradi jste organizováni a dokonce jste se museli zavázat k dodržování pravidel?
  • 0

#65 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 22:50

Ostrovaci napsal/a:
Opět krásná ukázka našeho "Češství" a schopnosti vydělat na nevýdělečném a nekomerčním. Aby to jednou nedopadlo tak, že nečlen sdružení si nezaloží ani kešku. Už jen chybí průkazky, nebo li legitimace, možná by se mohla založit i odborová organizace...tak by se zajistily finance pro ty nejvyšší formou srážek procenta ze mzdy...původní myšlenka nekomercializace zůstane zachována, leč výdělek je na obzoru.
Blil bych


tak co ja vim, zatim je kazdy asi 500 v minusu. naklady na benzin za jizdu na moravu nepoctaje. to je teda vejvar :D. pokud je mi znamo, chteji zacit s predstavovanim s moravskym megaeventem, kde neco planuji. to neco se tyka nazornych ukazek, jak muzou vypadat napadite schranky a co naopak lidi moc nenadchne. nekdo nad tou prkotinou mavne rukou, ale i kdyby si jeden clovek rek aha, ono to jde takhle, tak to vicero nalezcu treba potesi. to jen pro ukazku, kudy se muze ubirat cesta a ne takove picoviny, jake vas napadaji pro bliti :). ve svete funguje takovych organizaci hodne, ale jen cechacci maji hned napady, ze je jim hned k bliti.

tak a nez se tady se vsema zacnu dohadovat, tak uz v tomhle vlakne koncim :), svy jsem k tomu rekl, vic bych se jen dokola opakoval. mejte se tu nad planyma uvahama hezky :).
  • 0

#66 Pistafista

Pistafista

    Pistafista

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 22:56

Myškin napsal/a:
... a dokonce jste se museli zavázat k dodržování pravidel?


Ano, těchto a díky Bohu žádných dalších: Geocaching.com Disclaimer
  • 0

#67 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 22:57

Dain a Olik napsal/a:

Ostrovaci napsal/a:
Opět krásná ukázka našeho "Češství" a schopnosti vydělat na nevýdělečném a nekomerčním. Aby to jednou nedopadlo tak, že nečlen sdružení si nezaloží ani kešku. Už jen chybí průkazky, nebo li legitimace, možná by se mohla založit i odborová organizace...tak by se zajistily finance pro ty nejvyšší formou srážek procenta ze mzdy...původní myšlenka nekomercializace zůstane zachována, leč výdělek je na obzoru.
Blil bych


tak co ja vim, zatim je kazdy asi 500 v minusu. naklady na benzin za jizdu na moravu nepoctaje. to je teda vejvar :D. pokud je mi znamo, chteji zacit s predstavovanim s moravskym megaeventem, kde neco planuji. to neco se tyka nazornych ukazek, jak muzou vypadat napadite schranky a co naopak lidi moc nenadchne. nekdo nad tou prkotinou mavne rukou, ale i kdyby si jeden clovek rek aha, ono to jde takhle, tak to vicero nalezcu treba potesi. to jen pro ukazku, kudy se muze ubirat cesta a ne takove picoviny, jake vas napadaji pro bliti :). ve svete funguje takovych organizaci hodne, ale jen cechacci maji hned napady, ze je jim hned k bliti.

tak a nez se tady se vsema zacnu dohadovat, tak uz v tomhle vlakne koncim :), svy jsem k tomu rekl, vic bych se jen dokola opakoval. mejte se tu nad planyma uvahama hezky :).

Ono to stejně nemá cenu... nepřesvědčitelné nepřesvědčíš a čecháčství nezměníš bohužel... a plácání nesmyslů už tuplem ne... nikdo nic neviděl ale všichni jsou chytrý jak rádio se 100 metrovou anténou... :-) ale je o čem plácat...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#68 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 23:00

<ironie>Čekal jsem, kdy se tu rozjede flame ohledně ČAGeo a musím říci, že jsem zklamán. Asociace se rozjela prvního a flamuje se až o pět dní později</ironie> B) Já osobně celému projektu fandím, protože na rozdíl od kecálistů zde na foru "zakladatelé" asociace jsou lidé, za kterými je za léta kešování spousty práce. Když se podíváte na jména, tak to nejsou žádní bezejmení kačeři, ale opravdu lidi, kteří pro český geocaching něco udělali. Každý má na asociaci jiný pohled, u mě převažuje optimismus, že to bude ku prospěchu. Skeptikům bych pouze vzkázal, že je nikdo nenutí se přidávat a mohou si lovit kešky jako před vznikem ČAGeo. <ironie>PS: před objevením tohoto fora jsem se vsadil, že do 24 hodin od začátku flamování na téma ČAGeo padne 10 stránek příspěvků, tak ne že mě zklamete</ironie>
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#69 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 23:10

Velmi mi vadi zpusob vniku. Pokud by tu nekdo napsal: Chci to zalozit, sestavil kandidatku a behem tydne se zvolilo vedeni, tak mna problema.

Ale může to být jen mýlka,možná se do toho prostě pustili s takovou vervou,že zapoměli to probrat s celou komunitou a na volby do představenstva se taky zapomělo :)


Vy si ten vznik představujete nějak divoce:o
Pro ty, co nikdy u vzniku žádného občanského sdružení neměli tu čest být:

1) napřed se dá dohromady parta lidí se společnou ideou na vznik sdružení - tahle parta je tzv. přípravný výbor a vybere si ze svých řad jednoho zmocněnce
2) přípravný výbor sepíše stanovy a prostřednictvím zmocněnce podá návrh na registraci u MV ČR
3) MV sdružení registruje (nebo návrh zamítne)
4) Sdružení svolá ustavující členskou schůzi - na té mohou být k přápravnému výboru přijati další členové, určí se, kdo je zakládající člen, schválí se stanovy a zvolí se statutární orgány (výkonný výbor).
Takže "na volby do představenstva" se nezapomnělo.

Teprve pak může sdružení začít fungovat normálně a otevírá se prostor pro "celou komunitu" (tedy další zájemce o členství). Svoji činnosti pak může nalákat spousty lidí, a nebo zůstane takovým komornějším pánským klubem.

Jak vidno, spílání za to, že "to neprobrali s celou komunitou", není tak docela na místě. Čas na probírání a dolaďování startuje teprve teď (viz článek III odstavec 3 stanov - Další formy a konkretizaci činnosti stanoví členská schůze.)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#70 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 23:19

Paranoia některých zde přispívajících je podle mne již příslovečná. Něco se objeví a protože o tom nic nevím, je to špatné, všichni zapojení jsou tuneláři, despotové a tu naši hru nám zkazí. Za sebe mohu říct, že pokud ji budou kazit ti, kteří se v ČAG prezentují, bude to pro geocaching v českých a moravských zemích jen dobře. Takže: nenechat se odradit. Já hlasuji pro turo asociaci.
  • 0

#71 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 23:20

"Češství"

Říct, že je něco typicky české, je typicky české.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#72 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 23:21

DrakMrak napsal/a:
Ono to stejně nemá cenu... nepřesvědčitelné nepřesvědčíš a čecháčství nezměníš bohužel... a plácání nesmyslů už tuplem ne... nikdo nic neviděl ale všichni jsou chytrý jak rádio se 100 metrovou anténou... :-) ale je o čem plácat...


To nebude čecháčkovstvím, ale tím, že na žumpě dnes převládají věční nesmiřitelní diskutéři, kteří zaujímají stanoviska naprosto ke všemu.

Tiskař si dal alespoň tu práci, že napsal připomínky konkrétně a v bodech, ale většina z Vás tu jen blbě plká na téma, o kterém jen vzdáleně něco slyšela (zakládání občanského sdružení) a kritizuje lidi, o kterých neví, kdo to je.

Ale že by měli trochu přidat v komunikaci navenek, to je fakt.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#73 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2012 - 23:47

weri napsal/a:
Skeptikům bych pouze vzkázal, že je nikdo nenutí se přidávat a mohou si lovit kešky jako před vznikem ČAGeo.


Nooo - to doufám!

PaWcz napsal/a:
... přípravný výbor sepíše stanovy ...
... Sdružení svolá ustavující členskou schůzi -
... (výkonný výbor).
... Další formy a konkretizaci činnosti stanoví členská schůze...


Sakra jde mi z toho mráz po zádech ... :D
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#74 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 5:46

PaWcz napsal/a:
Jak vidno, spílání za to, že "to neprobrali s celou komunitou", není tak docela na místě. Čas na probírání a dolaďování startuje teprve teď (viz článek III odstavec 3 stanov - Další formy a konkretizaci činnosti stanoví členská schůze.)

Tady přece nejde o spílání, ale o prosté konstatování faktu. Sdružení, které jako své cíle uvedlo "komunikace s geo-komunitami i jednotlivými cachery", ani neoznámilo nic v přípravné fázi a ani 3.3. po ustavující schůzi a ani 1.4. se spuštěním webu. A pokud asociace podle svých stanov nezastupuje své členy, ale všechny geocachery, tak mně to tedy zvláštní přijde. Opravdu nechápu, jak někdo může do stanov napsat, že zastupuje geocaching a jeho účastníky obecně, když 99% geocacherů o existenci asociace ani neví. Kdyby tam bylo "Zastupování členů asociace", tak neřeknu ani popel. Nebo jak hodlají zasahovat do vztahu owner-reviewer-třetí osoba, pokud owner nebude jejich členem a postoj asociace bude jiný než postoj ownera? Jak hodlají zastupovat zájmy nečlenů vůčí Groundspeaku, pokud budou zájmy asociace odlišné? A že se to dořeší? Podle stanov mohou oficielně konat již měsíc a ani se nevědělo že existují.
  • 0

#75 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 5:54

kolombo napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
Ono to stejně nemá cenu... nepřesvědčitelné nepřesvědčíš a čecháčství nezměníš bohužel... a plácání nesmyslů už tuplem ne... nikdo nic neviděl ale všichni jsou chytrý jak rádio se 100 metrovou anténou... :-) ale je o čem plácat...


To nebude čecháčkovstvím, ale tím, že na žumpě dnes převládají věční nesmiřitelní diskutéři, kteří zaujímají stanoviska naprosto ke všemu.

Tiskař si dal alespoň tu práci, že napsal připomínky konkrétně a v bodech, ale většina z Vás tu jen blbě plká na téma, o kterém jen vzdáleně něco slyšela (zakládání občanského sdružení) a kritizuje lidi, o kterých neví, kdo to je.

Ale že by měli trochu přidat v komunikaci navenek, to je fakt.

kolombo mě se ten nápad líbí a moje vyjádření už byl jen hnus k těm žvástům co tu lítají. Jinak to mám přečtený a nemám s tím podstatné problémy. V ničem mě to neomezuje a do budoucna to možná slibuje zajímavé věci. Párkrát už jsem se tu namočil v diskusích na téma dávání keší tam kde nemají být ale pokud je na jedné straně groundspeak(reviewři) a na druhé straně obyčejný nebo i PM člen nic se nezmění pokud bude rozumná protiváha možná se některé kauzy a keše mohou řešit i zcela jinak. Nenadávám na reviewry ale prostě kopou za groundspeak a sami to jasně na "Medlově" deklarovali.... já chci kopat i za nás jako partu fajn lidí a za naši malou zemičku ono když se nad tím zamyslíte.... ale cca 35000 aktivních keší není málo a některé projekty které tu vznikají no nevím...
a nejsem apriory pesimista jako třeba "brtníček"
i jména co jsou pod tím podepsaná skýtají slušnou záruku aby to někam jelo ... zatím fakt nevidím důvod proč by tu mělo vznikat takové blábolení :-)
nic konec keců valím na kešky :-D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#76 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 6:02

DrakMrak: Pokud někdo založí asociaci, která má podle stanov již měsíc jednat i za mě (protože si zosobuje jednat za geocaching a geocachery obecně), aniž bych mohl vyjádřit (ne)souhlas, nebo o tom aspoň věděl, s nulovou informovaností ze strany asociace, tak mám právo aby se mi to nelíbilo již z těchto důvodů a nechápu, proč by to mělo být označováno za blábolení.
  • 0

#77 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 6:08

pepa.z.pocernic napsal/a:
DrakMrak: Pokud někdo založí asociaci, která má podle stanov již měsíc jednat i za mě (protože si zosobuje jednat za geocaching a geocachery obecně), aniž bych mohl vyjádřit (ne)souhlas, nebo o tom aspoň věděl, s nulovou informovaností ze strany asociace, tak mám právo aby se mi to nelíbilo již z těchto důvodů a nechápu, proč by to mělo být označováno za blábolení.

No já k tomu jen jedno ... ono se o tom, že by něco mělo vzniknout mluvilo docela dlouho
pokud vím ale nikdo se k ničemu neměl a pak vzniklo tohle... já se o tom taky nedozvěděl až tady ale předpokládám, že to někdo nějak začal ok tak proč ne... někde to nějak vzniknout muselo neznám podmět ale znám dost těch co jsou pod tím podepsaní a celkem sem si to přečetl a neshledávám zase až takovej problém....
jinak slovo ČAGeo už jsem tak před půl rokem na nějakém eventu slyšel a mluvilo se o organizaci..... geokačerů.... tehdy jsem tomu nepřikládal velkou váhu mezitím se plno věcí stalo a proběhlo a myslím si, že by tu něco takového být mělo ... když nebude svět se nezboří ale naopak platí totéž....
a teď už fakt mizím
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#78 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 6:19

danhill81 napsal/a:
S obecním úřadem se dokážu domluvit sám,s groundspeakem se dá taky v poho jednat .. nevím fakt se mi zdá,že chce jen někdo kecat do něčoho co mu vůbec nepatří ...


Tak já ti nevím, neber to osobně, ale jak někdo, kdo nemá ani jednu zaleženou, mohl jednat ohledně geocachingu s úřady nebo GS? Já tě osobně neznám, třeba jsi se na něčem podílel, ale v profilu na GC.com je u založených velká nula...
Protože kdyby jsi jednal, asi bys mluvil jinak.

Jinak se na tebe budou koukat jako na "člověka, co hraje nějakou internetovou hru", a jinak jako "člena nějaké asociace". Aby to nebylo, že jsem taky ten teoretik, tak když jsem sháněl prostory pro event ve školách, tak někde se se mnou ani nebavili, protože jsem byl jen ten, co si hraje nějaký geocaching. Věřím, že kdyby se člověk představil více oficiálně jako zástupce asociace, bylo by mu dopřáno více sluchu. Takže v tomto vidím velké plus. A kdo byl včera na eventu, kde o tomto aspektu mluvil Skupec, tak mi v tom dá za pravdu.

I kdyby mi nějaká asociace pomohla jen tím, že budu mít méně problémů sehnat prostory na event, tak i díky této maličkosti má tato asociace smysl.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#79 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 6:50

Weri: osobne vidim problem v tom, co psal pepa. Pokud si zalozi asociaci, ktera bude jednat za jejich cleny, tak proti tomu nemam ani ň. Pokud budu chtit resit svoje prolemy s umistenim, tak vlezu do asociace a muzu pusobit lepe na ostatni subjekty. Zde ovsem doslo k tomu, ze se doslova samozvali a jeste se chlubi tim, ze zastresuji vsechny, coz je svym zpusobem podvod na treti strany, protoze sami nemaji od vsech hracu k nicemu takovemu mandat. V tomto osobne vidim ten problem.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#80 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 6:58

Myslím že zbytečně nafukujete bublinu, která ani neexistuje. Jestli je něco, co by mohlo českému geocachingu ubližovat, pak je to jednoznačně tohle forum ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama