Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#101 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 8:51

To aviatik
Dobre otazky, ale mely by byt smerovany na cleny tohoto sdruzeni, kteri jiste na toto urcite mysleli, protoze kdo by take dobrovolne strkal spalek na hlavu kacerskeho verejneho mineni ktere drzi vzdy dobre naostrenou sekyru pripravenou vse utnout. Jsem si vedom, ze nic nevznika bez chyb a porodnich bolesti. Je docela mozne, ze se vznik takoveho sdruzeni bude slepou ulicku, ktere jsou ovsem taktez potrebne a uzitecne.
  • 0

#102 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 8:53

Aviatik napsal/a:
Standardizovaný betatesting - to má vypadat jak? Že se domluvím s někým z asociace, aby mi to otestoval? Bude moje cache otestována, když nebudu mít zaplacené příspěvky? Co když se betatesterovi nebude cache líbit a nedoporučí ji? O schválení cache přece rozhoduje reviewer jmenovaný Groundspeakem (i když navržený zdejší komunitou, v budoucnosti možná asociací), ne nějaká místní zájmová skupina. Celkově by mne zajímalo, jaké pravomoci by podle zakladatelů měla asociace mít.


Budeš se divit, ale i dnes, když požádáš někoho o betatest (třeba ze seznamu zde na wiki), tak nemusí tvoji keš doporučit ke schválení, že je prostě špatně. A klidně v tom může mít postraní úmysl, že tam chce mít svoji keš. Takže já osobně bych neviděl betatestery z asociace jako nějaké zlo.
Navíc jsem slyšel/četl od jednoho revírníka (schválně nejmenuji), že nějakou organizaci betatestu vítá, že to ušetří práci. Sice seznam na wiki je fajn, ale když po vlastní zkušenosti osloví tři betatestery a všichni, že namají čas a musí nahánět další, tak určitá organizace betatesterů je na místě. Navíc betatesteři budou asi o něco "kvalifikovanější" než ti z wiki (nebrat osobně, prosím, i já jsem tam třeba uveden ;) ).. řekněme si to na rovinu, zde na wiki se může napsat každý a není to tak dávno, co se vyškrtával betatester, co měl pár nalezeno a žádnou založenou.

kolombo napsal/a:
Mimochodem, přihláška odeslána a drobná upřesnění probrána po telefonu.


Mimochodem já ji před chvílí taky poslal... ale řešil jsem to včera po ICQ, telefonování je drahý ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#103 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 8:56

Kolombo: asociace se sice tváří jako otevřený spolek všech geocacherů, ale i tvůj přístup zatím odpovídá spíš elitnímu klubu. Nic proti, ale ať se to pak netváří jako něco co to není.
  • 0

#104 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:02

pepa.z.pocernic napsal/a:
Kolombo: asociace se sice tváří jako otevřený spolek všech geocacherů, ale i tvůj přístup zatím odpovídá spíš elitnímu klubu. Nic proti, ale ať se to pak netváří jako něco co to není.


To, že do ní můžu vstoupit znamená, že je to elitní spolek ?

Nebo to, že mám v telefonu spoustu lidí v podskupině GEO a že dokonce vím, jak se jmenují občanským jménem a kde bydlí, to je něco elitářského ??

A dotaz: Pepo, ty jsi s tím, jak funguje tenhle server a diskuse na něm, spokojen ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#105 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:05

weri napsal/a:
Tak já ti nevím, neber to osobně, ale jak někdo, kdo nemá ani jednu zaleženou, mohl jednat ohledně geocachingu s úřady nebo GS? Já tě osobně neznám, třeba jsi se na něčem podílel, ale v profilu na GC.com je u založených velká nula...
Protože kdyby jsi jednal, asi bys mluvil jinak.


Víš,že jde mít na GC i více účtů? ... A víš proč? Abys měl nad čím přemýšlet,než napíšeš takovou hloupost. :D
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#106 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:09

kolombo: 1) Dle meho je tu par jedincu co flamuje, ale zbytek se podivuje, proc za ten mesic a kousek od oficialniho vzniku nebylo vubec nic oznameno. Stacilo napsat jenom noticku s infem, ze web bude doplnen pozdeji (kdyz ma sdruzeni ambice zastupovat vsechny kacery, tak je to minimalne slusnost). Neprijde mi, ze by tu bylo nejak moc negativnich reakci k cili sdruzeni. 2) Opravdu je prinosem k diskuzi tu nazyvat lidi zumpolijci, diskuzi zumpou a podobne? Proste 100 lidi ma 100 nazoru a at je maji. Doba, kdy smeli mit jenom jeden je uz pryc. Mne osobne nazor ciziho cloveka neurazi a pokud se vyjadruje hrube, tak je to jenom jeho vizitka. Rozhodne si nemyslim, ze je nutne kohokoliv za nazor skatulkovat, pripadne mu spilat.
  • 0

#107 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:10

Samaell ... přesně tak ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#108 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:11

kolombo:
No, z tvého povzdechu, že fórum na cageo bude jen pro platící jsem usoudil, že doufáš, že se členství asociace nestane masovou záležitostí, aby tam nezačali diskutovat stejní lidé jako tady. Což poněkud elitářský přístup je.

spokojen nejsem. A teď si představ, že asociace, která deklaruje kultivaci a komunikaci přiložila polínko pod kotel toho jak to tu vypadá. Pokud nejsou padlí na hlavu, tak museli vědět, co založení asociace vyvolá. Oni se nevyjadřují, na jejich webu se registrovat do jejich fóra nedá, takže jejich vznešený nápad odskáče geocaching.cz dalším flamem. Aby se pak mohlo poukazovat, jak to tu vypadá a že je potřeba asociace, která to zkultivuje.
  • 0

#109 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:13

danhill81 napsal/a:

weri napsal/a:
Tak já ti nevím, neber to osobně, ale jak někdo, kdo nemá ani jednu zaleženou, mohl jednat ohledně geocachingu s úřady nebo GS? Já tě osobně neznám, třeba jsi se na něčem podílel, ale v profilu na GC.com je u založených velká nula...
Protože kdyby jsi jednal, asi bys mluvil jinak.


Víš,že jde mít na GC i více účtů? ... A víš proč? Abys měl nad čím přemýšlet,než napíšeš takovou hloupost. :D


Tebe osobně neznám, ty asi neznáš ani mě. Můžeme se posuzovat jen podle vystupování zde na foru nebo informací, co kdo má v profilu. A když se mrknu k tobě, tak tam svítí velká nula u založených. Takže po zkušenostech z tohoto fora, že většinou tu nejvíce plkají ti, co o tom nic neví, jsem si řekl, že jsi jeden z nich. A to že máš další profil, to je mi jedno... kdybys chtěl, aby se o něm vědělo, tak by někde na nej odkaz asi byl.

Takže než napíšu "takovou hloupost", mohl bys napsat ten druhý profil. Pokud bude tvůj a bude tam vidět nějaká aktivita ve prospěch komunity, kde jsi musel jednat s úřady nebo GS, velice rád se ti omluvím, že jsem se mýlil.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#110 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:19

kolombo napsal/a:
A jakoupak ty máš zkušenost s činností o.s. a o.p.s., kromě toho, že poznáš rozdíl mezi 2 a 3 písmenky ?

Pomerne dlouholetou, ale to je nad ramec tohoto fora. Nehlede na fakt, ze aby mohl mit clovek nejaky nazor, tak nemusi hned sedet v kontrolni komisi nejakeho o.s., ze ano. ;)

Mimochodem, zkus se jen tak pro zajimavost seznamit s paragrafem 829 obcanskeho zakoniku. Me totiz nejak unika vyznam i smysl toho o.s.

Samaell: z toho si nic nedelej, nekteri to nazyvaji "zumpou", ale porad a neustale do te zumpy lezou, takze si vlastne sami nevidi do pusy. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#111 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:33

TO: Pepa z počernic Komunikační strategii ČAGeo jsem nechválil, naopak, většina připomínek se týkalo právě jí. Na druhou stranu, po tom, kam sklouzne každé trochu obecnější vlákno a i část odborných, na tomto serveru, se tomu, že se ČAGeo nezačíná komunikovat právě zde, tomu velmi rozumím. Pokud se kouknete, čím začíná tohle vlákno, tak celá ta diskuse je především o lití splašků na hlavy ostatních, proto je označení žumpa naprosto namístě. A k otevřenosti fóra, nejvíce keců nad jeho uzavřením mají právě ti, co se zasloužili o nemožnost seriózní diskuse na otevřených fórech.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#112 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 9:52

Projekt betatest na jejich webu byla první věc, které jsem si všiml. Těžko říct, jak to bude probíhat, ale to je věc reviewerů. Pokud řeknou, že betatest smí provádět pouze členové asociace (či namísto na geowiki budou odkazovat na jejich mapku), oni tu jsou jsou nadřízení, a my si budeme moci říct pouze "pomoct jsme chtěli - není zájem". Jen doufám, že pokud tomu tak skutečně bude, nahradí mě na Jablonecku někdo, kdo bude betatesty provádět stejně svědomitě, jako já (owneři mnou betatestovaných keší můžou potvrdit).
  • 0

#113 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 10:00

To weri: No,ber to tak,že to tak prostě je,právě po jistých zkušenostech jsem ty účty raději oddělil a od té doby mám klid a svobodu,navíc se mi s tím tak lépe pracuje ,takže rozhodně nehodlám zveřejněvovat nic navíc,než co je nutné a je to tak lepší ... protože jak již tady zaznělo několikrát,co člověk to názor,co se líbí mě,se nebude líbit Frantovi a může naštvat Lojzu a urazit Pepu ... Ale tak to prostě je a je to v pořádku a co oči nevidí,srdce nebolí ... Ale stejně tak mě baví lidi,co v lozích píší,jak někdo kdo nemá odlovenou keš může keše zakládat :D ... Nedivím se,samozřejmě to mate,ale to je účel a i v tom je svoboda a krása geokešingu ... Jen bych nesoudil člověka podle profilu ale tohle jsou věci,které,když se podívám na Tvé zkušenosti by jsi měl dávno vědět,ne? ... A asi kdybch psal z profilu,kde bude 0/0 tak by na mě ani pes neštěknul,co :D ... nebo jako myslíš,že čím více má člověk odlovených keší a čím více založených,tím větší má pravdu a silnější slovo na tomto foru?Takhle to funguje? To je fuk,já si tady nechtěl povídat o mě :),pojďme zpět k tématu ... To all: Spíše by mě zajímalo,kde je podle některých jako ta hranice mezi "flamem","žumpou" a hodnotným textem? a kde berou tu jistotu,že právě ten jejich příspěvek zrovna tou žumpou není? :) ... Další krásná ukázka toho,jak je pohled každého z nás jiný ... Ale chtěl bych poprosit,neodsuzujme se,znova opakuji,že o ČAGeu jen diskutujeme,říkáme si pro a proti a co by kdyby ... Nemyslím si,že u piva probíráte duchaplnější záležitosti a vedete intelektuální rozhovory na úrovni ... Prostě si píšeme názory a tím se i vytváří ten náš osobní ... Já třeba jsem si některé věci o cageu díky této diskuzi ujasnil a uvědomil si věci,které by mne samotného třeba nenapadly ... A proto jsou diskuzní fora ... Více hlav více ví,tak to je a vždycky bylo ... To jestli cageo je nebo není je úplně jedno,i kdyby jsme se bavili jen na teoretické úrovni ... Mě jen zarazilo,že ani jeden ze členů tady v minulosti na tohle téma nediskutoval,nebo jsem to možná jen nenašel,tohle přece nemohlo vzniknou jen tak ze dne na den,ten nápad se musel zrodit již podstatně dříve a postupně zrál ... Já osobně,kdybych cokoli zakládal,ať už asociaci,sdružení,družstvo,firmu,stranu,cokoli,první bych si asi udělal alespoň letmý průzkum trhu,či obyvatel,zda o takovou službu/produkt bude vůbec zájem dříve než do budování něčeho vložím jakoukoli energii a peníze ... Nebo se pletu?
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#114 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 10:06

kolombo napsal/a:
TO: Pepa z počernic

Komunikační strategii ČAGeo jsem nechválil, naopak, většina připomínek se týkalo právě jí.

Na druhou stranu, po tom, kam sklouzne každé trochu obecnější vlákno a i část odborných, na tomto serveru, se tomu, že se ČAGeo nezačíná komunikovat právě zde, tomu velmi rozumím.

Pokud se kouknete, čím začíná tohle vlákno, tak celá ta diskuse je především o lití splašků na hlavy ostatních, proto je označení žumpa naprosto namístě.


A kdy chtěj začít komunikovat? Je zajímavé, že na jim spřáteleném geokladno.cz informovat dokázali už 1.4. Nebo čekali, až se to tu samo objeví, proběhne flame, počkaj až to vyhnije a pak se ozvou? Pak by mi to ovšem vůči gc.cz přišlo z jejich strany bezohledné a kultivační a komunikační cíle jako špatný vtip. Pokud chtěj zastupovat komunitu, tak musejí mít odvahu před tu komunitu předstoupit a neházet to na ostatní. Nebo ať netvrdí, že zastupují komunitu.
  • 0

#115 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 10:10

danhill81 napsal/a:
To all: Spíše by mě zajímalo,kde je podle některých jako ta hranice mezi "flamem","žumpou" a hodnotným textem? a kde berou tu jistotu,že právě ten jejich příspěvek zrovna tou žumpou není? :) ... Další krásná ukázka toho,jak je pohled každého z nás jiný ... Ale chtěl bych poprosit,neodsuzujme se,znova opakuji,že o ČAGeu jen diskutujeme,říkáme si pro a proti a co by kdyby ...


Jen bych Ti připomněl, že tu diskusi jsi zahájil Ty a to takhle:

Mě se to nelíbí ! Smrdí mi to socikem,cenzurou a komercionalizací zároveň ...

danhill81 napsal/a:
Já osobně,kdybych cokoli zakládal,ať už asociaci,sdružení,družstvo,firmu,stranu,cokoli,první bych si asi udělal alespoň letmý průzkum trhu,či obyvatel,zda o takovou službu/produkt bude vůbec zájem dříve než do budování něčeho vložím jakoukoli energii a peníze ... Nebo se pletu?


Slyšel jsi, že existují také idealisti ?

Jasně, olej za 15, soiální jistoty pro všechny, pečené holuby do huby ...
V geocachingu jsou to PT a školní kešky za okapem ...

To je výsledek toho dělání pro davovou poptávku.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#116 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 10:20

Geocaching jako hra je koncipována z velké části na představě, že můžu kamkoliv něco schovat a druzí to můžou hledat, do jisté míry toto vše mysteriózním způsobem, tedy nenápadně k ostatnímu okolí, tedy mnohdy většinou i s nevědomostí vlastníka (pozemku, budovy, apod.). Tento princip sám o sobě může být již problém a se vnikem jakési organizace zašťitujícící činnost kačeru v naší zemi může se docela dobře stát, že jednoho dne napadne jinou hlavu pomazanou, povýšit nám tento spolek na zákon, co i toto bude řešit, v domění, že něco bude fungovat lépe.... A domníváte se, že opravdu toto máme zapotřebí, mít nad sebou dalšího policajta ? Historie jiných obdobných organizací v jiných oborech bezpečně ukázala, k čemu se to zvrtlo, či dokáže zrvtnout, namátkou třeba Ochranný svaz autorský, zastupující zájmy autorů, (ČMFS - Fotbalová asociace ČR), tak že bez výpalného si nekopíte již ani prázdný harddisk na Vaše data, dokonce ani tiskárnu pro vytištění Vašich fotek, v případě fotbalu si bez registrace pomalu nekopnete ani do míče.., o poměrech jaké panují na vedení, ovlivňování rozhodčích, apod., ani nemluvě. No mohl bych takto vesele pokračovat v návaznosti na mé další osobní zkušenosti, přes činnosti politických stran až po Automotokub ČR, založený na začátku z dobré vůle pro pomoc motoristům, ale dělat to nebudu, jelikož bych nakonec musel zvracet. Osobně vidím ve vzniku subjektu o.s. s právní subjektivitou + jednat s třetími subjekty nějakým jménem, tedy nikoliv "já jsem Franta Opička" + dostat na hromadu peníze od případných sponzorů, dobrovolných členů, apod. + možnost financovat těchto zdrojů aktivity (eventy a akce, činnost reviewrů, odstraňování škod napáchaných kečery, atd..) +- vytáhnout z rozpočtu a jiných dodačních programů nějaké prachy - vlastně všechno další, protože proto, abych si svobodně mohl vyrazit někam na výlet za keší přece nepotřebuji asociaci, která se tváří že má právo mluvit i za mě, případně to tak, aby po mně chtěla navíc nějaké peníze... - v návaznosti na úvod, postavení lze lehce zneužít pouze k osobnímu prospěchu jednotlivce, případně k prospěchu úzké skupiny osob na úkor ostatních.
  • 0

#117 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 10:53

Ano,pravda,mohl jsem diskuzi zahájit jinak ... ale tohle mě napadlo jako první,nyní jsem chytřejší a názor se s každým další příspěvkem utváří a formuje jistějším směrem ... Zahájil jsem diskuzi spontánně,nějak,ne moc dobře,uznávám,omlouvám se,ale fakt jsme v první chvíli moc nevěděl,co si o tom myslet a aspoň jsem diskuzi zahájil,ikdyž si ymslím,že to měla udělat CAgeo dříve než já. Teď vím,že tahle asociace může být i přínosem a je zde uvedeno spousta dobrých argumentů proč tomu tak může být,ale zároveň je zde uvedeno i mnoho hororových scenářů,které můžou být pravda,ale nemusí ... záleží na každém z nás jaký postoj si po přečtení všech názorů člověk vytvoří ... Já jediné co opravdu nechci je,abych se dožil chvíle,kdy mi nějaká,ať už tato,či úplně jiná asociace,kterou vlastně nikdo ani nechtěl, diktovala,co můžu lovit,co ne,kdy to můžu lovit a zakládat a nedejbože abych musel jednoho krásného dne platit za souřadnice sponzorskou sms ... Neříkám,že se to někdy stane,ale proto zde o tom diskutujeme,právě aby se to nikdy nestalo a byli jsme připraveni pohotově reagovat...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#118 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 10:55

kolombo napsal/a:Doufám, že ČAGeo bude mít fórum uzavřené jen pro platící členy a také doufám, že tam zdejší žumpolijci nevstoupí.

Copak, bikeforum spamovalo čembí webiki?

Mimochodem, betatestování keší dost úspěšně probíhá už nějakou dobu...
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#119 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 10:56

To kolombo: A nemám rád,když mi někdo na otázku odpovídá otázkou :)
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#120 BOSOCZ

BOSOCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 11:09

Bruca : - hernajz chlape jak víš že už ji mám štyrykrat vybranu ? He...kaj meškaš ty gizde, du zorbit domovni prohlidku :D Samaell: - kam tu noticku měli napsat? Sem,na fejs do všech vláken,na stranky Kladna,Olomouce a já nevím kam ještě?Nebo prostřednictvím GC ?Je snad nějaké oficiální stránka nebo čet nebo co kde chodí všichni? - co se týká toho že uvádějí že zastupují kačery, asi měli napsat budeme a možná by bylo ještě lepší ...možná budeme zastupovat kačerskou komunitu.Jistě by jim vše bylo bez řečí schváleno. Pro ty komu vadí že to je tady žumpa.Tak to nečtěte. To je totéž jako nadávat na skladbu programů TV NOVA.Nikdo se na to dívat nemusí....snad mi nezruší RŮžovku :D Já si to tady rád pročtu,člověk se poučí i na staré kolena. Tiskař94: - tak a jdu odeslat přihlášku už jem pro ty betatesty.Nevím jakou mají představu a myslím si že si to každý revírník ošéfuje sám. A pokud do toho chci aspoň trochu mluvit tak asi jedině jako člen asociace.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama