Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#141 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:47

Proč je potřeba vkládat mezi fungující trojici kačer-reviewer-groundspeak další článek?

podle mne v případě, že trojice fungující nebude, může ČEGeo pomoci najít řešení.
  • 0

#142 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:15

poohDA napsal/a:

Proč je potřeba vkládat mezi fungující trojici kačer-reviewer-groundspeak další článek?

podle mne v případě, že trojice fungující nebude, může ČEGeo pomoci najít řešení.



...a to jako v čem ? Bude snad mít asociace, tím, že se do ní přihlásí tuzemští RW nějaké vyšší pravomoci nad jejich rozhodováním ? Bude si asociace chtít osobovat taková rozhodovací práva o věcech a sporech která prostě z principu GC neřeší a řešit nechce ?

Nic takového bez změn pravidel této celosvětové hry nyní nelze a některým hráčům u nás to vadí. No fajn, to je nám už dlouho známé. takže co s tím ? Koho tedy asociace postaví do latě ?

Bude to postavené na jakési "dobrovolné" autocenzuře všech hráčů/zakladatelů keší nebo jen těch kteří se stanou členy asociace ?

Bude pak v listingu keše uvedená nějaká zmínka o to, že keš schválil betatest asociace, autor je jejím členem a za mírný poplatek, nebo už jen z principu členství, si pak bude dotyčný autor moci v listingu uvést nějaké logo typu "Spráná Česká Cache" ???

Možné je všechno a tím jak se operuje betatesty a betatestery asociace to k takovým úvahám může nepoučeného kačera svádět.

Ostatně i když můžu chápat smysl betatestů tak nikde v pravidlech o nich není ani zmínka a nikdo - tedy ani RW - je nyní nemůže po zakladateli vyžadovat. Stejně tak nelze nikomu zakázat aby si založil keš i když má na svém kontě 0 ulovených. Možná neloví a možná mu jen nevyhovuje aby si své nálezy "počítal" na internetových stránkách GC. No a co ? je to každého věc a jestli mu to takto vyhovuje tak proč ne ? Škodí tím snad ostatním hráčům ? Ignorují snad FTF lovci keše "nováčků" ? Neřekl bych, že to tak je a pro lovce je každá keš a to i ta co za měsíc zanikne, dobrá.

A z pohledu ownera (odlehčeně). Bude členství v asociaci nutit ostatní a zdaleka ne jen ty začínající nebo příležitostné hráče, aby do logů psali víc než jen tečky nebo výčet spolulovců a to jestli na místě byli po či ještě před obědem, případně aby každou keš nějak a někde ohodnotili ? Pominu-li, že každé hodnocení je tendenční a subjektivní protože každý k němu přistupujeme po svém. Nevím jak jinak by se měla zvedat úroveň GC jestliže nejvíce návštěv a mnohdy i FB mají keše typu PT nebo nějaká T5 na stromě ?
Je tohle to kam má GC u nás směřovat nebo je to prostě součást hry a já to jakožto hráč akceptuji a buďto lovím nebo nechám ležet ? Nebo jinak - nejsou tohle ty věci o kterých se v této době a i na zdejším fóru aktivně diskutuje a je jasné, že je nemalé procento těch kterým to vyhovuje stejně tak jako těch kterým to leze na nervy ? A protože se v této hře dosud může najít každý tak je to nekonečný seriál, ale není proto snad nutné jedno nebo druhé zakazovat, ponižovat, vyzdvihovat či zatracovat nebo rovnou přikazovat jak to má vypadat nejsprávněji :o
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#143 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:16

Já taky zatím nevím, co přesně si o tomto projektu mám myslet, ale zatím jsem na straně "spíše pro". Pořád se tady diskutuje zda nám bude ČAGEO něco nařizovat. Ale co když bude dělat jen OSVĚTU - třeba "podívejte se, jak může vypadat hezká keška". Ne však "musíte ji dělat taky tak". Pak je vše OK. A i u toho zastupování VŠECH kačerů. Co když je to míněno "kdokoliv můžete požádat o zastoupení". A kdo nechce, pro toho se nic nemění. Pak je to taky OK. Na závěr prohlašuji, že nemám s ČAGEO nic společného a že jsem se o ní dozvěděl včera.
  • 0

#144 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:25

Jako když se dva hádají a třetí jim jde na pomoc? ... :) ... Záleží,no ... Když se dva bijou a příjde je třetí od sebe odtrhnout,záleží na jeho proporcích a přirozené autoritě ... Pokud je nemá,pak většinou ten třetí schytá taky a mnohdy nejvíce... :)
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#145 AZULKA

AZULKA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:35

Myslím si že vznik OS je jen odrazem stavu dnešní společnosti,která,bohužel,potřebuje ke svému fungování razítka,papíry,zákony a předpisy...a tak si doba vynutila vznik i tohoto spolku,aby měl kdo jednat za kačery na úrovni,kterou státní správa je schopna akceptovat.Trochu se děsím situace že po ČAG vnikne další OS s názvem třeba Sdružení čských geokačerů a další a další....no nebudu malovat čerta na zeď.I sám velký GS chce jednat s někým,kdo je zástupcem kačerské většiny a to by ČAG mohlo být.Byla bych raději,kdyby jsme tuto organizaci nepotřebovali a mohli žít v anarchii a vše fungovalo.Ale to je asi v dnešní době utopií.:(
  • 0
Lepší je chtít co nemáš,než mít co nechceš.

#146 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:35

Je to tak,že CAGeo půjde do přední linie a absorbuje ty největší georány a k nám se dostanou jen výběr nejlepších krabiček? ... Pak se ptám,chci aby cache za mne někdo vybíral? ... Já chci i hnusné cache,co pak budu pomlouvat?Na koho nadávat? S kým srovnávat? ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#147 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:41

No,každopádně škoda,že ten event dělají až u Olomouce,tam se teď bohužel nedostanu,ale tak věřím,že buď udělají nějaké osvětní kolečko po republice a Prahu nevynechají ... Docela rád bych si tu vizi poslechl na vlastní uši ... Nebo aspoň jestli pojedete na ten event,tak tady pak přetlumočte své poznatky a pocity ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#148 iq71

iq71

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:43

"podívejte se, jak může vypadat hezká keška". dnes se GC zvrhl za honbou bodu o nicem


A to nam bude radit kdo ? Nekdo kdo ma z vetsiny kesi archiv po par nalezech ? Nekdo kdo umyslne dela kesky aby tam nikdo nechodil a jeho chovani v kontaktu s lovicimi je na urovni "ja mam pravdu a ty me nezajimas" Nebo nabadat k loveni "poradnych" kesi nekdo kdo je znamy tim, ze v honbe za body jezdi na PT v tymech a kazdy lovi jen cast kesi aby pak zalogovali vsechno ?
  • 0

#149 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:47

danhill81 napsal/a:
No,každopádně škoda,že ten event dělají až u Olomouce,tam se teď bohužel nedostanu,ale tak věřím,že buď udělají nějaké osvětní kolečko po republice a Prahu nevynechají ... Docela rád bych si tu vizi poslechl na vlastní uši ... Nebo aspoň jestli pojedete na ten event,tak tady pak přetlumočte své poznatky a pocity ...

tak na event urcite dorazi dost lidi, problem je ze je az na zacatku podzimu
http://coord.info/GC3EY82
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#150 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 14:53

No jooo,fakt že jo,teď na to taky hledím a divím se,že tak za dlouho ... ??? Jaj,tak to já vůbec netuším,co bude v září,kde budu,zda vůbec budu žít :) :) Nyní mám v hlavě prodloužený Velikonoční víkend a pražský geokombajn po Karlíně a okolí :) ... Počasí sice moc nepřeje,ale to nás neodradí :) GPS je voděodolná :)
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#151 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 15:39

Je to neveselé čtení... řekl bych že všechny klasické nešvary internetových diskuzí přimo ve své čiré podobě. Vzhledem k tomu že většinu zakládajících členů ČAGeo osobně znám a vím co za nimi stojí (myslím v oblasti geocachingu), neobávám se že mají za lubem něco geonekalého... A na hodnocení, co založení ČAGeo přineslo či nepřineslo teď prostě ještě čas nenadešel...
  • 0

#152 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 16:15

Dorcadion napsal/a:
... řekl bych že všechny klasické nešvary internetových diskuzí přimo ve své čiré podobě...

Nemyslím, že ta diskuze je nějaká extra vyhrocená, naopak tu padá spousta zajímavých i objektivních názorů z obou stran. Tak to má být - je to fórum. Přijde mi jen, že žumpou to tu nazývají spíš zastánci vzniku ČAGeo...
Je škoda, že dosud se ke vzniku ČAGeo a k těm různým otázkám, co tu padají, nevyjádřil žádný mluvčí nebo jiný pověřený zástupce ČAGeo. Mě by třeba taky zajímalo, jak došli k názoru, že zastupují všechny kačery, když ani neví, jestli všichni kačeři o něco takového mají zájem.
  • 0

#153 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 17:01

Dorcadion napsal/a:
... A na hodnocení, co založení ČAGeo přineslo či nepřineslo teď prostě ještě čas nenadešel...



S tím souhlasím, také nic nehodnotím, ale pokud mne někdo (prostřednictvím našeho JČ GCserveru) požádá o aktivitu, podporu, případně o vstup do nějaké organizace tak to rozhodně neudělám na základě pár hezkých slovíček na netu, ale chci si to prodiskutovat, ptát se a získávat fundované odpovědi od zakladatelů a nezajímají mne bláboly a informace já si myslím, případně jedna paní kdesi na eventu povídala...

Můžu chápat i podporovat spousty věcí které zakladatele vedli k tomuto počinu, ale nemusím souhlasit s formou jejich prezentace a hlavně bych si rád ujasnil podstatné věci a to nejde protože zakladatelé na veřejnosti nekomunikují. Na jejich stránkách to nejde a zde se diskuze "a priori" označuje za žumpu.

Telefony na zakladatele nemám a do Kladna nebo Prahy nejezdím, takže jak se dopátrat relevantních informací o něčem, co má snahu nebo potenciál hovořit za hráčskou komunitu této země, tedy i mne ?

Může-li na tohle někdo z diskutujících odpověď tak potom má zřejmě jiný, zakladatelům nejspíše blízký, zdroj informací. Já ho nemám a proto se zde zcela legitimně ptám. Jestli je tohle špatně a aktivita asociace spočívá v jakémsi podzemním hnutí (návrat k začátkům GC ?) které o sobě navenek nemluví a informace poskytuje pouze těm co už se účastní tak to nepovažuji za šťastné řešení.

Pokud nemají být informace nadále zkreslené a stojící hlavně na bázi samovolně se šířících dohadů a různých zkreslených premis a domněnek pak je panující mlčení nedobré a může vést nikoli ke kýženému spojování komunity, ale naopak jen k její další a to evidentně mnohem vyhraněnější polarizaci než v jaké se nalézala před vznikem asociace, tedy v době o které se její zakládající členstvo domnívá, že je nedobrá a povede k zániku GC, respektive k jeho vývoji nesprávným (čemuž se dá rozumět i tak, že pro zakladatele nechtěným) směrem.

Jak jsem tu dnes již dříve napsal, se spoustou názorů zakládajících členů ČAGu se mohu ztotožnit, ale nemám důvod proto vstupovat do asociace. Nicméně ta mne na svých stránkách bohužel v takovém případě už předem označuje jako nějakého schvalovače nepravostí a skutečných či domnělých nepořádků v GC, případně za nějakého zápecníka který nechce měnit věci k lepšímu.

Tohle už tu skutečně několikrát bylo a vedlo to vždy jen k tomu, že se (ne)povinně raději k aktivitě a správnému či aktivnímu a pokrokovému křídlu přihlásili všichni, dokonce i ti co s tím vnitřně nesouhlasili (zpravidla pak říkali, že to bylo proto, aby mohli aktivity spolku tzv. hlídat a ovlivňovat z vnitřka). Žádná spolek nezmění chování lidí které se mi nelíbí jen proto, že existuje ale může klidně na základě vlastního etického kodexu působit nenásilně jako vzor pro ostatní (a ti tento vzor buď akceptují nebo nikoli) nebo bude vytvářet vlastní pravidla a snažit se je "vnutit" zbytku komunity a např. tím, že bude vůči těm "nepřizpůsobivým" působit dehonestačně nebo represivně, případně bude kombinovat obojí. Proti prvnímu typu aktivity nemám naprosto nic, ty další jsou už celkem diskutabilní.

Diskutovat o něčem co se týká všech by měli mít možnost také všichni.
Přirozené autority se v něčem co nemá krk ani hlavu se sice těžko prosazují, ale pokud mají komunitě co říci a promlouvají-li k ní jako k celku (nikoli pouze k nějakým stařešinům či jinak zasloužilým "členům" nebo svým příznivcům) tak jim většina nakonec dá za pravdu zcela spontánně a jejich přání vezmě za své. Ovliňovat celé široké spektrum hráčů bez tříbení názorů jen na základě (zpočátku) mírného nátlaku se sice může zdát jako rozumná alternativa tam, kde se poslouchá jen a pouze jakýsi neznámý Zeměmluv za oceánem, ale otázkou je k čemu to má do budoucna sloužit kromě shánění sponzorský darů a vydávání osvědčení či legitimací ?

Pokud, mimo jiné, také k tomu, aby zaoceánští páni vzali na vědomí naše specifika tak si nemyslím, že je to zcela dobrá myšlenka. Proč bychom se jednou nemohli povznést nad naši zahleděnost do sebe a nemohli bychom akceptovat Svět maximálně volný, minimálně sešněrovaný předpisy a svým způsobem takřka neorganizovaný shora ? Snaha kultivovat nějakou činnost, i když ve jménu dobra, mnohdy také dříve či později takovou činnost poznamenala snahou více či méně legitimizovanou - snahou ji svázat, přizpůsobovat většině, unifikovat, standardizovat a posléze také kontrolovat. Doufám, že tohle není prioritním ani skrytým cílem této asociace. Zakladatele z toho nepodezřívám, ale zároveň si myslím, že by k mnohým nastoleným otázkám neměli příliš dlouho ostentativně mlčet ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#154 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 17:16

PRESEKA napsal/a:
(...) jak se dopátrat relevantních informací o něčem, co má snahu nebo potenciál hovořit za hráčskou komunitu této země, tedy i mne ?


Tuším, že Hradník se chystá na bál, takže pro Tebe bude nejlepší hodit s ním řeč tam ;)

AZULKA napsal/a:
Trochu se děsím situace že po ČAG vnikne další OS s názvem třeba Sdružení čských geokačerů a další a další....no nebudu malovat čerta na zeď.


Takováhle schizofrenie se bohužel udála některým sportovním svazům, ale pravděpodobnější je, že vedle ČAGeo vzniknou místní sdružení - některé regionální komunity už teď zakládají geocache, vydávají geocoiny a pořádají eventy pod hlavičkou svých regionálních webů, a tak pro ně může být překlopení do formy OS logickým krokem.
U většiny zájmových činností funguje jedna "střešní organizace" a k ní je přidružená hromada oblastních sdružení.

Na místě tak spíš je otázka, jestli z ČAGeo nakonec bude ta "střešní organizace", nebo se stane lokálním klubem geocacherů z Kladenska a okolí. To ale ukáže až čas.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#155 Wolfpack CZ

Wolfpack CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 17:17

Tom Fuk napsal/a:
Mě by třeba taky zajímalo, jak došli k názoru, že zastupují všechny kačery, když ani neví, jestli všichni kačeři o něco takového mají zájem.


Mně by také zajímalo! Zajímalo by mne, jak a na základě čeho při tomto "škubání peří" nabyli diskutující názor, že tato asociace hodlá zastupovat právě je? To je nějaký záměrně šířený hoax, či co? Podíval jsem se do stanov a zmínku o tom, že zastupují VŠECHNY jsem tam opravdu nenašel! Že bych snad něco přehlédl?
Ze stanov...
.
čl. III - Náplň a formy činnosti
.
c) zastupování českých hráčů geocachingu u provozovatelů hry (Groundspeak, Inc. a další), spolupráce s nimi,

Ono tam je někde slůvko "všech"? Nevidím ho tam!
Pak to ovšem chápu tak, že zastupují české hráče, protože si nevytýčili cíl působit na území Německa a Afgánistánu a to ty, kteří se stali členy asociace, nebo nejsou členy, ale mají o takové zastoupení, nebo pomoc ZÁJEM!
Kdyby tam bylo napsáno české hráče, třeba s větším než..., byli by obviněni z elitářství. Ostatně i to už zde padlo. Tomu se stejně nevyhnou,. Jen co dojde k tomu, že někoho za člena nepřijmou.
Proč by měli zastupovat kohosi, kdo to nechce? Proč by měli betatestovat kde co a vnucovat se s tím i těm, kteří při pouhé zmínce o nich dostávají lepru? Proč by měli vysvětlovat to a tohle a něco jiného těm, kteří veřejně deklarují, že o jejich činnost nemají zájem? Ano, vysvětlovat zřejmě budou. Svým členům. Sakra, to jsou ale elitáři, co? Oni to ASI nebudou vysvětlovat Frantovi ze seníku, to je bomba! Proč by měli uvažovat stejně, jako řada zde diskutujících? Proč by měli....etc, etc.
Ti, kdo tvrdí, že je rozhodně nezastupují a nikdy od nich nic potřebovat nebudou, že je nechtějí a vůbec...Tak to zde snad nemusí omílat donekonečna a pořád dokola a stále to samé...to je jako v klubu dementů!
Tohle není žumpa, opravdu ne! Tady to už dosáhlo úplně jiného kvalitativního stupně.
  • 0

#156 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 17:22

Wolfpack CZ napsal/a:

tak se nauc poradne cist

c) zastupování českých hráčů geocachingu u provozovatelů hry (Groundspeak, Inc. a další), spolupráce s nimi

az tam bude ze zastupuji cleny asociace tak prosim
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#157 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 17:31

Víceméně souhlasím s PRESEKAou :) ... Akorát vážně bych do budoucna nerad,aby tahle organizace nějak, jakkoli "vnucovala" měnila,či vytvářela nová pravidla "českého" gc ... Je to jen spekulace a věřím,že k tomu nikdy nedojde ani v myšlenkách zakladatelů ... Byl by to dle mého názoru krok zpět ... Přece nejde aby české kešky měly jiné podmínky a pravidla než třeba německé,to je snad v dnešní době až nerealizovatelné a myslím,že tohle nedokázala podobná asociace nikde ve světě,takže se dá předpokládat,že ani kdyby se o to čistě náhodou někdy v budoucnu chtěla CAGeo pokusit,byť jen z rozmaru,či nedorozumění,tak to groundspeak smete ze stolu v rámci globalizace a vlastního know how,nebo upraví pravidla sám na základě více stejných požadavků podobných asociací ... Geocaching je již pojem a jeho podstata je chráněná registrovanou značkou a vlastně postupně s touto diskuzí čím dál víc docházím k názoru,že nějaké CAGeo nebude mít možnost zase až tak napáchat velké škody i kdyby to zakladatélé sebevíce pokazili,změnili své názory a postoje a vymklo se jim to z rukou ... Na hodnocení je skutečně brzy ... Ovšem stále opakuji,na diskuzi není brzy ani pozdě NIKDY ...
Spousta z vás píše,že zakladatelé jsou kvalitní kačeři a schopní lidé ... Chci vám jen říct,věřím vám,přeji hodně sil,štěstí a bezva členů a držím palce, ikdyž zůstanu opodál a budu se koukat co děláte ... Když se mi to zalíbí,přidám se,pakliže budete chtít ... Jen škoda,že tady nikdo z CAGea nezavítal a nezareagoval,přesto,že gc.cz je největší portál českého geocachingu,který sleduje nejvíce dotčených a zaujatých osob ... Ale není všem dnům konec a možná se tady ještě někdo časem dostaví ...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#158 Wolfpack CZ

Wolfpack CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 17:39

Lanc napsal/a:
tak se nauc poradne cist
c) zastupování českých hráčů geocachingu u provozovatelů hry (Groundspeak, Inc. a další), spolupráce s nimi
az tam bude ze zastupuji cleny asociace tak prosim


A co asi tak zmiňuji? Co jsem v této jednoduché větě nepřečetl? Proč by tam muselo být napsáno zrovna to, co jsi tady vykonstruoval?
Jak jsi došel k názoru, že je to přesně tak, jak ty myslíš že to je?
Číst umím, ty evidentně také, ale číst ještě neznamená pochopit!
Nemusí tam být to co píšeš obecně a nemusí to tam být ani konkrétně proto, že svoji pomoc, nebo jak to nazvat, nepodmiňují pouze členstvím!
Nevyčleňují se, ale ani nevnucují. Tak to chápu já. Ty evidentně ne.
Půjdeme proto na sebe střílet?
  • 0

#159 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 17:57

Wolfpack CZ napsal/a:

Lanc napsal/a:
tak se nauc poradne cist
c) zastupování českých hráčů geocachingu u provozovatelů hry (Groundspeak, Inc. a další), spolupráce s nimi
az tam bude ze zastupuji cleny asociace tak prosim


A co asi tak zmiňuji? Co jsem v této jednoduché větě nepřečetl? Proč by tam muselo být napsáno zrovna to, co jsi tady vykonstruoval?
Jak jsi došel k názoru, že je to přesně tak, jak ty myslíš že to je?
Číst umím, ty evidentně také, ale číst ještě neznamená pochopit!
Nemusí tam být to co píšeš obecně a nemusí to tam být ani konkrétně proto, že svoji pomoc, nebo jak to nazvat, nepodmiňují pouze členstvím!
Nevyčleňují se, ale ani nevnucují. Tak to chápu já. Ty evidentně ne.
Půjdeme proto na sebe střílet?

Srilet na sebe kvuli tomu nepujdem, ale jasne se pise ze zastupuji ceske hrace geocachingu a ja treba jsem cesky hrac geocachingu a pritom nechci aby me kdokoliv zastupoval(a nejsem sam), takze jak tohle vysvetlis? Neni to o tom ze timhle povsechnym sdelenim si na oko zvetsuji svoji clenskou zakladnu, coz jim pomuze urcite pri vyjednavani,ale neni to pravdive sdeleni?
Ono jeste takhle, kdyby se napriklad uracili napsat nejake sdeleni pro cast komunity ktera nebydli ani okolo Olomouce ani okolo Plzne ale jinde, a tudiz chodi na toto forum, tak jsme se tu nemuseli o necem dohadovat, ale kdyz si musime shanet vsechny informace sami, skoro patrani, tak se nikdo nemuze divit ze si to tu kazdy vysvetlime jinak a vetsinou vypichneme hlavne to co se nam nelibi.
Takze ja sam za sebe se ptam, pokud asociace kastuje kacery uz ted a v takoveto drobnosti, jak to bude vypadat do budoucna, az opravdu nejaku zakladnu a pravomoce budou mit?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#160 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 18:12

To Wolfpack CZ: Jestli z toho tady někdo dělá "žumpu" nebo "úplně jiný kvalitativní stupeň" jsi to předevší ty s výrazy o škubání peří, o klubu dementů nebo hloupé poznámce vzájemného střílení. Na základě čeho jsem nabyl názor, že tato asociace hodlá zastupovat všechny české hráče geocachinku? Právě na té větě, kterou bohužel nechápeš ty: Zastupování českých hráčů geocachingu u provozovatelů hry (Groundspeak, Inc. a další). Není tam "všech", ale ani tam není "některých". Nevím jak ty, ale já se českého hráče geocachingu považuji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama