Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#181 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 11:05

Jen malinkou připomínku, když se tu mluví o mé osobě a členství v ČAG. 1. Nevím proč napadat registraci u MV. Formulace " všech kačerů " sice není asi nejlepší, jenže nikdo na tomto fóru si nevšiml jedné důležité věci a to, že nám nejde jen o Groundspeak, ale třeba i o Opencaching pod hlavičkou Garminu a všechny další hry založené na využití GPS. 2. Pro všechny co zde zpochybňují vznik asociace, by bylo dobré, podívat se na příslušný zákon o občanských sdruženich a také si řádně přečíst stanovy ČAG a další dokumenty.
  • 0

#182 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 11:08

Jakožto řadového kačera mě ve spojitosti s touto asociací urazila jedna věc. Koukal jsem se na regionální servery a všude bylo nějaké to vlákno od ČAGeo, kde napsali aspoň pár řádků. Takové to před představení. A tady? Komunikační vákuum. To mi chcete říct, že díky tomu, že většina zakladatelů ČAGeo sem nechodí, protože mají na toto fórum svůj názor, budete ignorovat "nejvetší" komunitní fórum v ČR? Jak tedy chcete zastupovat nás všechny, kdys nás všechny co sem chodí přehlížíte a nestojíme Vám ani za nějaké aspoň kusé informace. To opravdu chcete rozdělovat kačery na ty co chodí na Vámi "schválené servery" a na "žumpaře"? Bojím se, že názory ČAGeo nebudou nikdy názory kačerské obce, ale jen těch zakladatelů, protože tohle všechno vypadá, že kačerská komunita, která nejde k vám do stáda vás tak nezajímá. Já jen doufám, že tady tohle všechno se ukáže jen jako velké nedorozumění, že se to všechno uvede na pravou míru a doufám, že se Vašemu združení bude dařit tak, jak od jeho vzniku očekáváte
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#183 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 11:18

Je poznat, že ty stanovy psal právník, člověk se z nich nic konkrétního nedozví. Ani se nedozví, na jaké účely půjdou ony členské příspěvky ? Případný člen dá ročně 120 Kč a za to nebude reálně čerpat žádné protislužby, to mi přijde dosti podivné. Rovněž se mi nelíbí formulace, že členství musí být schváleno výkonným výborem. V praxi to pak může vypadat tak, že za členy přijde výkonný výbor jen ty, co budou schvalovat cokoli, co výkonný výbor navrhne ("strana nařídila").
  • 0

#184 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 11:26

honzak83 napsal/a:
(existence transparentních účtů je asi pro zakladatele oné asociace věc neznámá)?


https://www.fio.cz/s...ucet=2900236085

Na strankach CAGeo je odkaz celkem snadno dohledatelny...

Ctu tuhle diskuzi peclive od zacatku a skoro mi prijde ze to melo zustat zamceno po tom Kulhalove prispevku.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#185 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 11:30

Rovněž se mi nelíbí formulace, že členství musí být schváleno výkonným výborem. V praxi to pak může vypadat tak, že za členy přijde výkonný výbor jen ty, co budou schvalovat cokoli, co výkonný výbor navrhne ("strana nařídila").


ta podminka neni nic vyjimecneho

doporucuji procist vsem kteri se zajimaji oc vlastne jde a jak se to dela a co vsechno je potreba, at diskutujeme na urovni :D
http://obcan.ecn.cz/...ml?w=u&x=132554


čl. IV
Členství ve sdružení

1) …

2) Přihlášku ke členství přijímá členská schůze/ výbor sdružení…. Pro přijetí člena je potřeba souhlas 2/3 (4/5) členů sdružení/ prostý souhlas členské schůze/ výboru… (nestanovit žádnou podmínku nedoporučuji — snadno se usadí kukačky, bude-li sdružení nějak ”zajímavé”)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#186 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 11:32

honzak83 napsal/a:
Rovněž se mi nelíbí formulace, že členství musí být schváleno výkonným výborem. V praxi to pak může vypadat tak, že za členy přijde výkonný výbor jen ty, co budou schvalovat cokoli, co výkonný výbor navrhne ("strana nařídila").


Četl jsi třeba etický kodex? Já to vidím jako normální, že pokud si dali za cíl zkvalitnění GC, udělali nějaký etický kodex (např. neničí přírodu, neobchoduje s finálkami, chová se podle pravidel GS, apod), tak musejí mít možnost někoho taky odmítnout. Co by v takovém ČAGeo asi dělal člověk, co se veřejně přiznává k obchodu s finálkama, porušuje pravidla GS (třeba archiv cizích keší, ...)? Já to nevidím jako způsob výběru lidí, co jim do toho nebudou kecat a držet krok, ale výběr těch, co hrají fér a myslí to vážně s touto hrou.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#187 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 12:04

weri napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Rovněž se mi nelíbí formulace, že členství musí být schváleno výkonným výborem. V praxi to pak může vypadat tak, že za členy přijde výkonný výbor jen ty, co budou schvalovat cokoli, co výkonný výbor navrhne ("strana nařídila").


Četl jsi třeba etický kodex? Já to vidím jako normální, že pokud si dali za cíl zkvalitnění GC, udělali nějaký etický kodex (např. neničí přírodu, neobchoduje s finálkami, chová se podle pravidel GS, apod), tak musejí mít možnost někoho taky odmítnout. Co by v takovém ČAGeo asi dělal člověk, co se veřejně přiznává k obchodu s finálkama, porušuje pravidla GS (třeba archiv cizích keší, ...)? Já to nevidím jako způsob výběru lidí, co jim do toho nebudou kecat a držet krok, ale výběr těch, co hrají fér a myslí to vážně s touto hrou.

Může to být tak jak píšeš, ale i jak píšu já, vyberou si jen ty, kdo jim do toho nebude moc kecat s odlišnými názory. Dle mého je špatně celý princip oné asociace - aby měla nějakou váhu, tak měla vznikat odspodu (z různých regionálních skupin), nikoli shora. Jen na okraj - různých zájmových skupin kolem geocachingu je dost a nikde není povinnost platit členské příspěvky, přímo na stránkách píší, že dosud nekomunikovali s groundspeakem a jelikož ona asociace vykazuje příjmy z členských příspěvků, nemusí se to groundspeaku vůbec zamlouvat s odůvodněním, že se jedná o komerční aktivitu.
  • 0

#188 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 12:22

honzak83 napsal/a:
Může to být tak jak píšeš, ale i jak píšu já, vyberou si jen ty, kdo jim do toho nebude moc kecat s odlišnými názory. Dle mého je špatně celý princip oné asociace - aby měla nějakou váhu, tak měla vznikat odspodu (z různých regionálních skupin), nikoli shora.


Chápu, že se k tomu stavíš skepticky a hned vidíš nějaké to zneužívání, ale já znám osobně velkou část zakládajících členů a mohu říci za sebe a všechny, kdo je znají také, že nějaké zneužívání nehrozí.
Co se týče toho vzniku, tak můžeme diskutovat hodiny o tom, jak to mělo vzniknout... Ale ČAGeo už vznikla a jak se říkám, po bitvě každý generál a sám moc dobře ví, jak se to mělo udělat.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#189 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 12:53

urbanb napsal/a:
Jen malinkou připomínku, když se tu mluví o mé osobě a členství v ČAG.
1. Nevím proč napadat registraci u MV. Formulace " všech kačerů " sice není asi nejlepší...
2. Pro všechny co zde zpochybňují vznik asociace, by bylo dobré, podívat se na příslušný zákon o občanských sdruženich a také si řádně přečíst stanovy ČAG a další dokumenty.


Nevšiml jsem si, že by zde někdo měl výhradu proti právní stránce vzniku O.S. - tedy asociace ČAG. Ta je samozřejmě v pořádku protože byla zaregistrována, ale myslím si, že je tu oprávněný údiv nad tím, že asociace dle svých stanov zastupuje všechny hráče (různých) her s GPS.

Pokud by byla formulace taková, že se jedná o volné sdružení hráčů vyjmenovaných her, které jedná za své členy a nikoli i za ty kteří v ní nejsou organizováni (a nezlobte se hlásáte otevřenost a komunikaci stavíte na první místo, ale jistá selekce nastala již nyní minimálně tím, že diskutovat na webu asociace bude smět pouze členstvo a nikoli nečlen kterého však tato o.s. dle svých materiálů také zastupuje a to i vůči českým úřadům a jiným spolků - ty zámořské čert vem :) - takže potom je to zastupování přinejmenším zvláštní a komunikační linka se zdá být v tomto případě (vůči hráčům nečlenům) pouze jednosměrná.

A jestliže se zde někdo odvolává na fungování jiných o.s. tak to není relevantní - v tomto případě nejde o to poukazovat na nějaký precedent, ale o činnost, poslání a náplň právě a pouze této konkrétní asociace která se týká účastníků jedné z konkrétních her jmenovaných ve stanovách.

Dovolím si ještě citovat příspěvek ze stránek Geocaching Plzeň, kde

haggeus napsal/a:

Geocachingove asociace v americkych statech funguji jako partner land managementu - strucne shrnuto - pri vyjednavani s rangery, jestli se v tom kterem parku smi schovat cache. To je asi jediny rozumny duvod, proc takove sdruzeni zakladat.

Nevim, jestli podobna sdruzeni pusobi v evropskych statech, regionalni linky na geocaching.de ukazuji na podobne weby jako je tenhle. U nas se zatim konflikty s vlastniky/spravci pozemku resily pres konkretni ownery nebo reviewery, kdyz to tak fungovalo pet let (po Travnickovi), proc ted zakladat sdruzeni?

Kdyz kouknu na profily zakladajicich clenu, tak to jsou az na par vyjimek zavodnici, kteri vymetou kazdou skolni cache a powertrail. Nic proti takovemu stylu lovu, ale co hodlaji zlepsovat? Lobbovat za zmenu silnicniho zakona, aby se smelo zastavovat na dalnici, kdyz je na svodidle mikro?


Na jeho příspěvěk zatím nikdo z asociace veřejně nereagoval (pokud tek neučinil na jejich interním foru) a přitom jsou to informace přinejmenším hodné zamyšlení.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#190 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 13:19

Lanc napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
malin.cz +1
těm co je to proti srsti bych vzkázal ať si toho nevšímají... mě se myšlenka líbí
B)

ano, a sve nazory na cokoliv si muzeme nechat pro sebe a diskuzni fora vypnout ze? :o
uz si prosim uvedomte ze diskuzni forum je k tomu aby se diskutovalo, to ze se to obcas sveze k osobnimu napadani, urazeni atd. je vzdy vizitkou jen toho konkretniho diskutujiciho, ne fora

diskuse je diskuse někteří bohužel nediskutují ale rovnou vše berou jako naprosto negativní opozici... pro některé je všechno špatně pro ty byl tenhle vzkaz. Pokud má diskuse smysl nemám nic proti bohužel sem se mockrát přesvědčil o tom, že z diskuse se to zvrhne v úplně něco jiného...
Osobně tu diskutuji celkem často a dost často zase odcházím znechucen v co se diskuse zvrhne...
Proto jsem tu dal svůj výrok... asi tak...
p.s. možná to bylo příliš jednostranné ale fakt mě někteří docela nadzvedávají...
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#191 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 13:28

Ještě mne, již při vyplňování průzkumu o GC, který probíhal na stránkách webu Kladno napadlo, zda tam zmíněný český magazín o GC (otázka zněla na tištěný magazín a na frekvenci jeho vydávání) není nápadem jak šířit onu "osvětu" mezi kačerstvo a zda se právě něco podobného nemá stát jedním z komunikačních kanálů asociace. A ještě k tomu prohlášení, že se asociace nebude ucházet o dotační programy z EU. Tohle mi přijde jako poněkud nepochopitelné prohlášení - jestliže má asociace dobré cíle, proč k nim nevyužít i prostředky které se mohou jako podpora využít (znamená to pak zmenšení vlastních nákladů - potažmo třeba i členských příspěvků), proč se jich předem takto zříkat ? Nicméně ve stanovách nic takového není takže to lze brát jen jako proklamaci (nesplňuje to ani náležitost veřejného závazku) a když tu někdo (možná to bylo na web v Plzni) ty dotační programy nakousl tak občanská sdružení se samozřejmě mohou ucházet i o množství jiných dotací která vypisují česká ministertstva, kraje, obce, apod. Nic špatného bych v tom však neviděl. Neziskové sdružení nemůže použít dotace na výdělečnou činnost takže v tomto ohledu se nějaký moc velký tunel do Austrálie vyrobit nedá. Jde jen o to, zda se případná dotace využije na něco rozumného (za to považuji např. opravu nějaké drobné památky, zhotovení informační cedule na zajímavém místě apod.) nebo jestli se peníze použijí k vytištění tisícovky propagačně naučných letáků a brožur, které nikdo nebude číst... Ale to bylo již jen tak na okraj. Ohledně mého názoru se za posledních 24 hodin bohužel na ČAG moc změn neudálo. Pár zúčastněných tu sice přispělo, ale vzhledem k vysloveným otázkám, obavám a domněnkám zatím jen zcela nepodstatně a nedostatečně. Jediná podstatná informace v tom všem je asi ta, že zde na foru se s námi nikdo ze zakladatelů bavit nebude, protože je to pod jejich úroveň, na stránkách regionálních serverů které sleduji (Plzeň a Geojih) také není žádná oficiální odezva krom onoho "náborového letáku" a na stránkách ČAGu si nečlen neškrtne. Ale ano, je pravdou, že jim je možné napsat. To nezpochybňuji, ale nepovažuji to za otevřenou komunikaci. Pouze bych rád požádal všechny kdo do asociace vstoupí aby se zamysleli nad tím, zda jejich uzavření se a až křiklavě deklarované vymezování vůči zbytku jedné z hráčských komunit skutečně naplňuje kodex a stanovy s nimiž souhlasí a jestli je tohle ten správný druh působení na nepoučenou skupinu, která podle nich vede hru zvanou Geocaching do jakýchsi obávaných konců a strašidelných "Pekel".
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#192 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 13:53

DrakMrak napsal/a:

diskuse je diskuse někteří bohužel nediskutují ale rovnou vše berou jako naprosto negativní opozici...
p.s. možná to bylo příliš jednostranné ale fakt mě někteří docela nadzvedávají...
B)


Umění diskutovat je složité a málokdo je skutečně schopný diskutovat nestranně a věcně (obvykle ho pak napadají všichni).
Diskuze je proces dlouhodobého tříbení názorů a zejména na počátku, kdy je málo informací nebo když je naopak množství zcela protichůdných názorů bývá značně bouřlivá, často i osobní a konfrontační. Pokud však diskutuji tak se musím obrnit proti atakům a napadání, musím se držet věcné roviny a ztrácí-li se pak tam musím diskutující neustále (chcete-li až do zblbnutí) vracet. Zaříznout takové tříbení názorů již v samém počátku nebo se ho opovržlivě neúčastnit a pouze ho hanit je nebezpečné a neprozíravé. Jednak není možné dosáhnout kýženého efektu - tedy nalezení přijatelného kompromisu a také se mnohdy ztratí spousta zajímavých myšlenek, nápadů a námětů, ale i otázek na jejichž zodpovězení by se mělo průběžně pracovat.
Často se stává, že ten kdo neunese fakt, že vydiskutování nějakého konkrétního názoru/problému může trvat, že je v tom často mnoho balastu, pozérství a demagogie tak ten se obvykle má tendenci začít nařizovat věci z nějaké (nad)pozice a z oblaku kde je jakoby oproštěný od onoho neefektivního pinožení se většiny pak začne všem ukazovat ten správný směr.
Ostatně není bez zajímavosti, že většina diktátorů se ujme moci s tím, že prohlašuje cosi o tom, že zachraňuje a upevňuje staré hodnoty, že už nemůže poslouchat to věčné žvanění které nikam nevede a proto se rozhodl konat ve jménu těch stejně smýšlejících, že nechce čekat až se většina dohodne a proto musí zasáhnout rychle a stabilizovat společnost aby nenastal její rozkol, etc., etc...
Lidé tohle mají vyzkoušené v mnoha podobách a většinou takové utnutí celospolečenké (komunitní) diskuse nevede k sjednocení názorů, ale pouze k dočasnému utlumení těch co nejsou tak akční, ke vzniku různých podzemních hnutí a v konečné fázy pak i přesně k tomu co na začátku chtěli vymýtit.

Doufám, že v ČAGu jsou a budou převažovat lidé rozumní, kteří si nebudou pasovat do pozice spasitelů nebo diktátorů a přeji jim aby dokázali naslouchat všem hlasům z celé hráčské komunity i to aby vládli uměním sebereflexe.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#193 Angrod66-64130

Angrod66-64130

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 13:55

Moje zkusenost je, ze pokud se nejaka volna volnocasova aktivita, zalozena na dobrovolnosti, zacne organizovat a platit a tak, ze to je cesta do pekel. Ale je to jen muj nazor, muze to v tomto pripade byt jinak (anebo tez nemusi). Spolkove obdobi v nasich zemich bylo obdobi prvni republiky, ted je to spise o individualismu.
  • 0

#194 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 14:01

žumpa nežumpa, jsou tohle stránky, kde se člověk "ze všech stran" dozví hodně....(pravidla, odkazy, pomůcky, shopy, názory, rady při lezení, potápění, luštění atd atd )
na jednotlivých stránkách měst, krajů atd, se může diskutovat jak chce, ale pokud má být asociace "pro celou republiku" tak asi Břeclaváky nemůže uspokojit diskuze na stránkách geoKladna a opačně...

po včerejším vysilujícím keškovacím dnu a zjištění, že úroveň českých(moravských) krabiček rozhodně neupadá, ba naopak.... jsem dnes vše pročetla - a nejsem z toho o nic moudřejší, než když tahle diskuze vznikla...

- "se žumpou" se nikdo s asociace oficiálně bavit nebude (= žádný mluvčí neodpoví na zde položené konkrétní dotazy"?..je jich tu dost )

- chtěl-li by člověk diskutovat nebo se dotazovat VEŘEJNĚ na jejich stránkách, nemůže, neboť není členem...

takže se nedozvíme ani které "české kačery", "všechny kačery" , "členy kačery" míní zastupovat, nedozvíme se konkrétní odpovědi, pokud nezavítáme na jeden-dva eventy v září nebo na megaevent v Olomouci? .... nedozvíme se teď, kdy se otázky pokládají, jak moc bude "respektovat" zeměmluv tuto asociaci? .... Hm-a přitom je internet tak krásný nástroj ke sdělení....
Neznám nikoho ze zakládajících členů, od některých jsem pouze něco četla, ale oficiálně bych na asociaci měla spoustu dotazů - tak, aby si je mohl přečíst kdokoli(i odpovědi) a nejen je poslat mejlem...

bylo by to na dlouhou slohovku, děkuji VŠEM kdo sem do diskuze napsali, aspoň si člověk udělá obrázek co komu se honí v hlavě za "možnosti, kam by mohla asociace dospět a jaké by to mohlo mít důsledky - ať už dobré pro nás, nebo zařezávací....

Stejně si myslím, že většina lidí tuhle sportovně-mozkovou aktivitu , které já "hra" neříkám, provozuje především proto, že TADY NIC MOC ČLOVĚK NEMUSÍ A MŮŽE SI VYBRAT, JAKÝM ZPŮSOBEM BUDE TUHLE AKTIVITU VYKONÁVAT . Chraň nás prozřetelnost před sešněrováním do dalších odstavců nad rámec oficiálního zeměmluvu .........
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#195 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 14:18

Americký přístup je volnomyšlenkářský, založený na osobní svobodě a osobní zodpovědnosti jedince. Ostatně ani politické strany tam nefungují jako nějaká sekta nebo náboženská obec s přísnými pravidly, ale spíše jako dobře organizované kluby. Aktivity jednotlivce proto v pojetí Američanů mají být minimálně regulované a zasahování do svobody osobního rozhodování a vyslovování vlastního názoru je tím nejhorším zločinem. Nám to zde v Evropě, po staletí svázané a sešněrované tisíci omezeními, nařízeními, byrokracií a kontrolováním toho co a jak dělá soused připadá často jako nějaký spolek anarchistů a máme v sobě neustálou tendenci někoho umravňovat, stavět do latě, vychovávat v tom správném duchu a trestat. Když za mořem něco nejde hledá se kompromis a to celkem dlouho, ale nikdo si nedovolí jen tak někoho zválcovat. Pokud se v Evropě něco nemůže domluvit tak se vymyslí další nařízení, a instituce k jeho vymáhání. Jestliže se v komunitě vyskytují protichůdné názory tak se tato nesjednocuje v názorech, ale naopak se začne štěpit a vydělují se z ní různé elitní spolky, které by ovšem rády aby je poslouchali všichni. Tato hra je nesvázaná po americkém způsobu, je mi tím sympatická a nemám s tím žádný zásadnější problém. Nemám ani problém s tím, že to někomu nevyhovuje. S čím bych mohl mít problém by bylo to, že by se našla skupina, která by chtěla být papěžštější papeže a místo doporučení mi něco začala nařizovat a kontrolovat. Dokud si bude moci tuto hru hrát (v rámci daných pravidel) po svém tak ať si to každý hraje po svém. Ale jestliže se mi někdo bude snažit vnutit svá "lepší" pravidla tak potom už s takovou aktivitou mohu začít mít problém. A to je ten merit věci - to je to čeho bych se dočkal jen velice nerad. Za mne nejspíš, pokud se něco v komunikaci ČAGu s nečleny nezmění a nebude jejich zástupci zveřejněno nějaké zásadní a jasné stanovisko k položeným otázkám, vše.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#196 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 14:43

Nevím proč se tu objevuje tolik obav, vždyť jsem nečetl v cílech že chtějí aby kačeři chodili jen v bílích ponožkách nebo něco jiného, co by mohlo někoho, kdo nechce být členem nějak omezovalo. Pro příklad - jsem členem cechu ve kterém je maximálně pět procent lidí zabývajících se touto činností a nikdo z nečlenů není nijak poškozen ani není k ničemu nucen (jen mají míň informací protože po nich nepátrají).
  • 0

#197 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 14:45

To:PRESEKA aha takže když vznikne geocaching asociace (nebo uskupení, nebo organizace.... nebo je jedno jak se to bude jmenovat) tak je apriory považována za nesvobodnou ?? vyděračskou ?? někomu něco nařizující ?? mě tohle prostě nejde do hlavy... pak by přece nemuselo vznikat nic ani geocaching já si přece můžu vziít kompas usárnu a jít do lesa a nemusím k tomu mít EMERICKOU organizaci jménem GROUNDSPEAK nebo snad jo ?? a šipkovanou k pokladu si taky vyrobím.... Hlava mi to nebere... na co potřebujem groundspeak to je přece taky organizace která z nás z PM tahá peníze a nařizuje nám kam dávat keše a kam ne :-) ale to nikomu nevadí.... že financujeme akce amíkům atd.. atd.. to by se dalo rozvést daleko široko.... p.s. amerika má plno zákonů který by se ti ani trochu nelíbily a jsou dost pokrytecké a různě zašmodrchané nějakej pátek sem tam pobýval abych to věděl... takže s tou americkou "svobodou" bych byl opatrnej... svoboda je možná dost často o stavu mysli a my si tu hážem sami klacky pod nohy fantasmagorickejma scénářema o něčí mocí nad někým a podobně fakt zajímavé úvahy... jinak pokud vím asociací které združíjí lidi okolo geocachingu jsou celkem kvanta i v té svobodné americe a nějak fungují a združují lidi kteří chtějí být združováni to je taky lidská vlastnost konat některé věci v houfu davu a prostě se organizovat (u nás slovo které je bráno jako potupa)... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#198 kaprici

kaprici

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 14:46

At si ve svem volnem case dela kazdy co chce:-) Myslenku ma sdruzeni dobrou a podari-li se jim snizit pocet nudnych krabicek, ktere majitel udelal jen proto, ze uz taky chtel mit nejakou tu svou krabicku, ma sdruzeni smysl. Nevim sice jak toho chteji docilit, ale budiz jim doprano se o to pokusit. Ja neplatim ani GS a nebudu platit ani CAGeo, protoze nic nadstandardniho od nikoho z nich nepotrebuji. Dal si pojedu svym stylem a tempem (ted je tedy pomalejsi nez sneci), ale verim, ze o.s. bude mit dilci uspechy. Na nekoho treba opravdu forma o.s. bude platit vic nez rozumna domluva cloveka s clovekem (reakce na argumenty, ze s hlavickou sdruzeni se da vyjednat vic nez jako skupina jednotlivcu bez organizace), ale osobne si myslim, ze to nutne neni.
  • 0

#199 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 14:56

DrakMrak napsal/a:

Hlava mi to nebere... na co potřebujem groundspeak to je přece taky organizace která z nás z PM tahá peníze a nařizuje nám kam dávat keše a kam ne :-) ale to nikomu nevadí.... že financujeme akce amíkům atd.. atd.. to by se dalo rozvést daleko široko....


Kdyby se dnes / což je naprostá blbost / GS rozhodl, že odstaví své stránky, zjistil by jsi, proč ho k GC potřebujeme. ;)

PRESEKA +1
  • 0

#200 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 14:59

Nebyla to nadsázka?
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama