Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#161 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 18:13

danhill81 napsal/a:
Akorát vážně bych do budoucna nerad,aby tahle organizace nějak, jakkoli "vnucovala" měnila,či vytvářela nová pravidla "českého" gc ... J


Víš co je zajímavé ??

V jiném vlákně se tu řeší, že nám z US tlačí evety bez logbooku a řeší se tam povinné zápisy pro logování a ty tady tvrdíš, že nechceš žádná regionální pravidla ....

Třeba právě tohle regionální pravidlo je.

No, diskutujte si tu, já jdu dělat přípravy na zítřejší kešování ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#162 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 18:32

Tak jsem tohle vlákno v sychravém podvečeru taky pročetl. Občas jsem sice nevěřil vlastním očím, ale dočetl jsem až do konce. Asi před týdnem mi mailem přišlo upozornění na web ČAGeo. Hlavou mi taky prolétly pochybnosti, které zazněly i v předchozích příspěvcích: Další verze parazitického MSGC? Snaha sešněrovat hru nějakými novými předpisy? Spiknutí? Pak jsem se ale podíval na seznam zakládajících členů, a protože jich pár osobně znám, dospěl jsem k názoru mnohem prozaičtějšímu. Je to prostě parta lidí, která chce pro geocaching udělat něco navíc. To, že zvolili formu občanského sdružení, se mi zdá docela praktické. Sám mám dobrou zkušenost z několika takových sdružení. Zakládání zájmových spolků je věc přirozená a zdravá, s patřičným formálním rámcem jsou v dnešním světě věci prostě jednodušší. Před pár dny jsem tedy vyplnil a poslal přihlášku. Cíle asociace jsou mi blízké, věřím těm lidem, které osobně znám, nemám problém s formálním rámcem. Nevadí mi udělat něco navíc pro hru, která mě baví. Souhlasím s tím, že některé cíle jsou trochu donkichotské, myslím si, že ani zakládající členové nemají zatím představu čeho opravdu chtějí dosáhnout a jak. Čas ukáže. Proč se ČAGeo neprezentuje na tomto fóru? Můj soukromý názor je ten, že část zakládajících členů tohle fórum nesnáší. Asi proto, že tady zaznívají kontroverzní názory, občas se tu rozhoří nesmyslný flame. To je ale obecná vlastnost většiny virtuálních komunit. Jakožto občasný čtenář a občasný přispěvatel můžu říct, že sem chodím rád. Některá vlákna sice raději vynechávám, ale jinak se tu dá najít spousta užitečných informací a "potkat" řada zajímavých lidí. Gc.cz zdaleka nereprezentuje většinu české kešující veřejnosti, přesto je nejúčinnějším komunikačním nástrojem českého geocachingu. Podle mě se ČAGeo dopouští chyby když ho ignoruje. Třeba jen prozatím.
  • 0

#163 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 18:54

myslim, že zbytečných dohad už bylo dost a z ČAGeo tady stejně asi nic nevypadne. Zámek.
  • 0

#164 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 5:42

Na přímluvu odemčeno. Chtěl bych vás požádat, abyste diskutovali slušně. Ostouzení oponentů nebo fóra místo argumentů do diskuze nepatří a jen to vypovídá o tom, kdo to používá.
  • 0

#165 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 8:52

Já bych sem z dovolením přidal několik otázek vyplívající ze včerejší diskuse. . 1) Je vhodné, aby tato asociace vznikla bez předchozí diskuse např. na foru geocaching.cz? 2) Proč se jejími zakládajícími členy staly konkrétně tyto kolegyně a kolegové? Tzv. problém delegování. 3) Koho konkrétně bude zastupovat tato asociace? Stanovy nejsou v tomto směru, kromě dvou slov, a to české kačery, příliš srozumitelné. 4) Jak si máme toto zastupování představit? Budou se zastupovat jednotlivci či vždy jako celek? 5) Co když vznikne i jiná podobná asociace a ta bude např. prosazovat u groundspeaku opačné stanovisko k problémům? Bude se jednat o konkurenci či spřátelenou asociaci? 6) Jak lze konkrétně dosáhnou zlepšení kvality geocachingu? Může být tímto nástrojem betatestování? 7) Bude se na této diskusi podílet i některý člen asociace? Kdy bude tato asociace oficiálně představená? Domnívám se, že podobné otázky jistě napadnou každého a snad na ně nalezneme alespoň trochu uspokojivé odpovědi. :) PS Rozhodně se nejedná o vyčerpávající seznam všech možných otázek a je docela možné, že jsou některé formulovány trochu neobratně ;)
  • 0

#166 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 9:13

Myškin napsal/a:
Já bych sem z dovolením přidal několik otázek vyplívající ze včerejší diskuse. .

1) Je vhodné, aby tato asociace vznikla bez předchozí diskuse např. na foru geocaching.cz?
2) Proč se jejími zakládajícími členy staly konkrétně tyto kolegyně a kolegové? Tzv. problém delegování.
3) Koho konkrétně bude zastupovat tato asociace? Stanovy nejsou v tomto směru, kromě dvou slov, a to české kačery, příliš srozumitelné.
4) Jak si máme toto zastupování představit? Budou se zastupovat jednotlivci či vždy jako celek?
5) Co když vznikne i jiná podobná asociace a ta bude např. prosazovat u groundspeaku opačné stanovisko k problémům? Bude se jednat o konkurenci či spřátelenou asociaci?
6) Jak lze konkrétně dosáhnou zlepšení kvality geocachingu? Může být tímto nástrojem betatestování?
7) Bude se na této diskusi podílet i některý člen asociace? Kdy bude tato asociace oficiálně představená?

Domnívám se, že podobné otázky jistě napadnou každého a snad na ně nalezneme alespoň trochu uspokojivé odpovědi. :)

PS
Rozhodně se nejedná o vyčerpávající seznam všech možných otázek a je docela možné, že jsou některé formulovány trochu neobratně ;)

Pokusím se zformulovat odpovědi jen za sebe:
ad 1: ano, je to vhodné - podle mne na základě diskuse na tomto serveru nemůže nic smysluplného vzniknout, navíc si myslím, že ČAG na základě diskuse vznikla - pochopitelně ne se všemi
ad 2: nebyli delegováni - sám píšeš, že se zde o tom nediskutovalo, tedy zde nemohli být ani delegování. Navíc okolnosti vzniku jsou popsána na jejich webu http://www.cageo.cz/?page_id=32
ad 3: použil bych pravidlo zdravého rozumu - zastupují ty, kteří o to stojí. Použiji-li přirovnání - Sdružení na ochranu spotřebitele taky zastupuje spotřebitele (a asi s tím všichni explicitně nesouhlasili)
ad 4: každý si to musí představit sám, já si to představuji viz ad 3
ad 5: až vznikne, vznikne - pokud vznikne s pozitivními úmysly bude přátelská, jinak nepřátelská. Zde je patrné, že se mi vznik ČAG líbí a sympatizuji s jejich úmysly
ad 6: osvěta, osvěta, osvěta, osvěta ..... a betatestování tomu samozřejmě pomůže. V tomto týdnu jsem vyráběl keš s jednou "začátečnící" a myslím, že to kvalitě geocachingu minimálně neublížilo
ad 7: to musí odpovědět oni, sice neznám členy ČAG (kromě uvedených zakládajících), ale myslím, že někteří zde již diskutují

Toť můj názor(y), každý ať si o tom myslí své. Ale hledání katastrofických scénářů do jakých to povede pekel je absolutní nesmysl. Proč vždy, když něco vzniká hledáme ne to, k čemu je to dobré, ale to k čemu je to špatné:(.
  • 0

#167 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 9:20

Tak jsem celý svůj dlouhý rozepsaný odstavec smazal a píšu jen: malin.cz + 1. Vystihls to naprosto tak, jak jsem to chtěl napsat....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#168 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 9:35

malin.cz napsal/a:
Toť můj názor(y), každý ať si o tom myslí své. Ale hledání katastrofických scénářů do jakých to povede pekel je absolutní nesmysl. Proč vždy, když něco vzniká hledáme ne to, k čemu je to dobré, ale to k čemu je to špatné:(.


Myslím si, že je nutné si pokládat otázky jako proč, jak, nač apod. a na základě odpovědí se rozhodnou zda něco přijmu a nebo odmítnu. Přeci jen každý může mít za sebou různé životní zkušenosti a ke všemu např. přistupuje s opatrností a jistou zdrženlivostí, aby se vyhnul případnému zklamání.
A pokud tu možnost mám, tedy že můžu dikskutovat, ptát se, hledat odpovědi, než učiním rozhodnutí, využiji toho. :)
  • 0

#169 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 9:36

malin.cz +1 těm co je to proti srsti bych vzkázal ať si toho nevšímají... mě se myšlenka líbí B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#170 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 9:43

ad7)
asociace se jiz oficialne predstavila pred nejakou dobou
http://www.geool.cz/...=6895#post_6895
http://www.gc-plzen....1145&rowstart=0
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#171 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 9:47

DrakMrak napsal/a:
malin.cz +1
těm co je to proti srsti bych vzkázal ať si toho nevšímají... mě se myšlenka líbí
B)

ano, a sve nazory na cokoliv si muzeme nechat pro sebe a diskuzni fora vypnout ze? :o
uz si prosim uvedomte ze diskuzni forum je k tomu aby se diskutovalo, to ze se to obcas sveze k osobnimu napadani, urazeni atd. je vzdy vizitkou jen toho konkretniho diskutujiciho, ne fora
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#172 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:10

Dekuji Pepovi z Pocernic za jeho zadost o trochu slusnosti v tomto vlakne. Je tu mnoho dohadu o cinnosti CAGea, pritom se temer nikdo nesnazil polozit konkretni dotaz primo pres kontaktni emaily. Presne to popsal malin.cz ve svem poslednim prispevku. ad 7: Ano nekteri clenove uz tu diskutuji. Forum na strankach CAGea bude pouze pro prijate cleny. Hezke Velikonoce MarHan
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#173 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:20

To MarHan: možná by nebylo špatné si vybrat mezi vámi patnácti mluvčího pro toto fórum (ostatně i u nás v Plzni máte pod vláknem řadu připomínek) a vyjádřit se k nim... Jinak zcela otevřevně prohlašuji, že kdybych tam neviděl 15 jmen, která znám, ale 15 neznámých, tak bych zvažoval napadnutí registrace u MV jako neplatné právě kvůli té formulaci o zastupování všech kačerů... Je to samozvané prohlášení a ve chvíli, kdy jedinej kačer řekne, že ho nezastupujete, tak máte problém... Předpokládám, že stanovy sepisoval nějaký právní, tak by se nad tím měl znovu zamyslet...

Jinak k celkové diskusi zde... Čekal jsem to trošku horší a slovo žumpa bych snad tentokrát i vynechal, i když ho běžně k flame forum tady používám...
  • 0

#174 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:25

Stanovy jsou opravdu sepsany pod dozorem pravniho zastupce. Ostatne nam dela oficialne revizora a mnoho otazek se na nej smeruje a pak teprve jdou ven.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#175 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:26

Lidi, vy jste to ještě nepochopili? Kdo je v asociaci je nadkačer, a ten se přeci nebude bavit s normálními kačery tady na fóru ;).
  • 0

#176 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:39

Tiskar94 napsal/a:
Lidi, vy jste to ještě nepochopili? Kdo je v asociaci je nadkačer, a ten se přeci nebude bavit s normálními kačery tady na fóru ;).

Ty jsi to ještě nepochopil?:D Vždyť tu již diskutují. Stačí kouknout o kousek výše.
  • 0

#177 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:50

Asi takhle. Geocaching je pro mně hra. Hra, která mně baví. A k tomu opravdu nepotřebuji, aby mně někdo zastupoval. Stačí mně mapa od GS, kde si stáhnu vše potřebné a vyrážím. Někdy se směju tomu jak mnozí píší, že lidé z GS jsou amatéři a plno věcí vedou spíš k horšímu, než k lepšímu. Ano v některých případech je to pravda, ale ruku na srdce. Nebejt těch "amatérů" z GS, nikdo z nás to nehraje. Ještě jedna věc mně napadla. Je jisté že GS bude ČAGeo respektovat, jako stranu, která někoho zastupuje?
  • 0

#178 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:51

Tiskar94 napsal/a:
Lidi, vy jste to ještě nepochopili? Kdo je v asociaci je nadkačer, a ten se přeci nebude bavit s normálními kačery tady na fóru ;).


Tiskari dej si pauzu, buď tak laskav. Toto vlákno bylo otevřeno aby zde bylo možné rozumně diskutovat.

Já trochu chápu, že zakladatelé ČAG nechtěli asociaci představovat a obhajovat na tomto fóru. Pokud vím, tak už sem většina z nich vůbec nechodí. Skoro všechna vlákna se tady dříve či později zvrhnou, což se velmi rychle stalo tomuto, takže je to dost o ničem. Viz např. nesmyslné příspěvky o tom, že je to jen snaha si namastit kapsu a podobně, či třeba řeči o nadkačerech.

Na druhou stranu ta nekomunikace na mě působí přeci jen trochu zvláštně a bylo by fajn, pokud by občas do tohoto vlákna nahlédli a případně zkusili reagovat.
  • 0

#179 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 10:52

malin.cz napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Lidi, vy jste to ještě nepochopili? Kdo je v asociaci je nadkačer, a ten se přeci nebude bavit s normálními kačery tady na fóru ;).

Ty jsi to ještě nepochopil?:D Vždyť tu již diskutují. Stačí kouknout o kousek výše.

vidim tu diskutujici zastance asociace, byl jsem presvedcen ze tu mel takrka nic nerikajici prispevek pitris (bud smazal nebo se pletu, v tom pripade se omlouvam) a marhan tu reaguje na kacera mirotiro ze sprateleneho webu a vytku na vsechny ze jsme se neobtezovali asociaci oslovit, a to ma tato asociace komunikaci primo ve sve naplni. Pokud dostoji vsemu ostatnimu jako schopnosti komunikovat tak teda opravdu nevim.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#180 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2012 - 11:01

Koukám jak blázen, co se to tu děje. Zatím nemám názor, ale jen doufám, že členství nebude jednou povinné. Jinak proti gustu... Jdu zkoumat webovky asociace. Mimochodem, už členkou jedné asociace jsem a tam to funguje tak, že se platí členský příspěvek, na oplátku dostávám do schránky newsletter s různými novinkami, akcemi, vychytávkami, odbornými články apod. Dále pak asociace nabízí slevu na veletrhy, školení a jiné různé akce, které buď pořádá nebo jsou partnery a zajišťuje dopravu, hotel a tak. Neříkají, jak to mám dělat, ale ukazují, jak to dělají jiní. Jak říkám, zatím bez názoru, uvidíme ;)
  • 0
mishiczka1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama