Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#121 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 11:12

BOSOCZ: noticku meli napsat sem, protoze vzhledem k nazvu beru tuto stranku jako hlavni ceske info o teto hre.
  • 0

#122 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 11:22

Puvodne jsem si myslel ze se tohle vlakno tyka nejakeho noveho softwaru pro gc tak jsem se mu uspesne vyhybal. Dnes jsem s hruzou zjistil ze se zase nekde jedna "o nas, bez nás".
Asociace má v plánu zastupovat vsechny kacery v CR, ale bude zastupovat vsechny nebo jen "vsechny" kterí jsou cleny asociace? Pokud jiz nyni je forum uzavrene pro verejnost jak zjisti co me jako "neasociovaneho kacera" tizi nebo jake je moje stanovisko k prodiskutovavane otazce? Takze budou zastupovat vsechny,ale i vsichni musi platit clensky poplatek? (ne opravdu tech 120,- neni problem,ale to ze se nekdo nekde dohodl ze mu je budu muset dat nebo me zase vezmou u huby a budu bit na pravech na ukor nejake skupiny)
Asociace ma pekne plany s gc jako takovy, zkulturnit krabicky, zkulturnit i kacery jako takove. Jak toho chce docilit? Pokud nebudu clenem asociace a nebudu na 100% splnovat jejich predstavu o "spravnem kacerovi" tak na me poslou rewievry? Nebudu jiz smet zalozit zadnou krabicku? Jak budou chtit zkulturnit platici cleny asociace? Pokud neposlechne pokyny vedeni a nebude tim naprosto správnym a uniformnim kacerem tak ho z asociace vyskrtnou nebo mu zvysi poplatky a jiny clen, kteremu se poplatky snizi, se za tim prvnim bude potajmu plizit a uklizet po nem bordel? :D
Lze se nějak dostat z područí této asociace která se sama ustanovila a rozhodla o me beze me?
Tak me napada, nejsou zakladajici clenove v nejake prizni s nasimi politiky?:(

A jeste neco, kdy uz konecne budeme stat te asociaci za to aby se vyjadrila? Nebo nevi o tom ze se tu o nich diskutuje? Co to je potom za komunikaci?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#123 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 11:50

Lanc: jak vyjadrila? Nechtel bys toho moc? Jako spravny hejl ci kavka posli love a nestourej do toho. Jeste bys byl moc chytrej. :):):D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#124 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:14

Mám z toho rozporuplné pocity: Nikde není psáno, nač a podle jakého klíče půjdou členské příspěvky (při 1000 členů ročně 120 tisíc)? Jak chce asociace docílit zlepšení kvality kešek a geocachingu obecně? Jaké konkrétní výhody plynou z případného členství? A tak bych mohl pokračovat dále... Jen pro srovnání, sám jsem už několik let v jednom odboru KČT, spravuji a tvořím webové stránky onoho odboru (zadarmo!), účetnictví spravuje další člen (rovněž zadarmo!), vybrané příspěvky jdou na pronájem prostor pro schůze + na spolufinancování nákladů na pořádané turistické akce (doprava,...). Za část, jež jde ústředí KČT, má člen KČT právo čerpat různé slevy (snížené vstupné, nižší ceny za ubytování) a část jde např. na údržbu a výstavbu nových chat. Tomu, že by nějaká asociace dokázala vyjednat něco např. s AOPK, tomu nevěří snad nikdo (s takovýmito organizacemi moc nevyjedná ani ona KČT). A mediální propagace geocachingu - děkuji, nechci, geocaching je mediálně propagovaný již dost...
  • 0

#125 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:17

Samaell napsal/a:
BOSOCZ: noticku meli napsat sem, protoze vzhledem k nazvu beru tuto stranku jako hlavni ceske info o teto hre.


To je ale hodně odvážné, prohlásit tohle fórum za zástupce českého geokešingu a za nejvýznamnější informační kanál, co tu máme.

Naprostá většina lidí, co se geokešingu věnuje dlouhodobě, sem už nechodí.

Osobně vůbec nechápu, proč se tolik uživatelů tohoto fóra domnívá, že právě toto fórum je středobod českého geokešingu a proč chce být přednostně informována.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#126 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:24

Nooo,uvidíme ... v tuto chvíli platí,že gc.cz + tohle forum na gc.cz mi doposud poskytlo nejvíce pomoci a informací,co jsem kdy potřeboval k provozu GC ... Pakliže mi v budoucnu pomůže CAgeo byť z 1/10 jako tenhle server,nemám s tím sebemenší problém a budu uvažovat o vstupu do strany :D...
  • 0

GPSMAP 64s + Honor 9


#127 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:28

kolombo napsal/a:
Osobně vůbec nechápu, proč se tolik uživatelů tohoto fóra domnívá, že právě toto fórum je středobod českého geokešingu a proč chce být přednostně informována.

proc prednostne? Ale na jinych forech nejake info probehlo, zde ne, zde nejsou kaceri, ktere ta asociace zastupuje?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#128 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:29

kolombo napsal/a:

Samaell napsal/a:
BOSOCZ: noticku meli napsat sem, protoze vzhledem k nazvu beru tuto stranku jako hlavni ceske info o teto hre.


To je ale hodně odvážné, prohlásit tohle fórum za zástupce českého geokešingu a za nejvýznamnější informační kanál, co tu máme.

Naprostá většina lidí, co se geokešingu věnuje dlouhodobě, sem už nechodí.

Osobně vůbec nechápu, proč se tolik uživatelů tohoto fóra domnívá, že právě toto fórum je středobod českého geokešingu a proč chce být přednostně informována.

Jako ne, že bych tomuto foru taky svorne neříkal žumpa a sem tam nezanadával na komunikační úroveň, ale existuje nějaká jiná univerzální stránka pro českého kačera? Plus možnost zjistit kde co nového vyšlo, geowiki atd... Existuje spousta lokálních serveru, ale na gc.cz zatím nic moc nemá a proto informace o vzniku mela logicky prijít skrze gc.cz...
  • 0
Užívej života...

#129 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:30

kolombo napsal/a:
Osobně vůbec nechápu, proč se tolik uživatelů tohoto fóra domnívá, že právě toto fórum je středobod českého geokešingu a proč chce být přednostně informována.

Nejde o to přednostně, ale být vůbec informována. A tolik těch serverů tady zase není a pořád je na gc.cz nezanedbatelný počet uživatelů. A vzhledem k pověsti fóra je to tady přesně to místo, kam by měli směřovat své snahy o kultivaci (Předpokládám, že kultivovat výkvět všeho kačerstva který tu není stejně nemá moc smysl).
  • 0

#130 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:48

kolombo: neni ti to uz trapny? Porad to tady cele shazujes, ale neustale se sem vracis. Proc to delas? Mas nejaky problem v rodine, zamestnani nebo nekde jinde? Pokud se mi nekde nelibi nebo mi tam neco nevyhovuje, tak tam preci nelezu, ne? ;) Tim, ze budu doslova do zblbnuti porad mlit neco o zumpe se nic nezmeni a ani nikam neposune. Neprijde ti to teda zbytecne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#131 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:51

danhill81 napsal/a:
Ano,pravda,mohl jsem diskuzi zahájit jinak ... ale tohle mě napadlo jako první,nyní jsem chytřejší a názor se s každým další příspěvkem utváří a formuje jistějším směrem ... Zahájil jsem diskuzi spontánně,nějak,ne moc dobře,uznávám,omlouvám se,


No vidíš, kdybys nereagoval spontánně, nemusel ses omlouvat. Opravdu lepší nejprve si pořádně rozmyslet, co vlastně chci říci. A to neplatí jen pro tuto diskuzi. Ubylo by pak flejmů.

Když ono kliknout je tak snadné... ;)
  • 0

#132 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 12:55

Při čtení některých názorů mě napadá přísloví "Podle sebe soudím tebe". Já posílám přihlášku.
  • 0

#133 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:02

Nějak podobně kdysi začínala ČEMBA. A jak to s ní nakonec dopadlo... Pro mne úplně zbytečná věc...
  • 0

#134 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:07

pepa.z.pocernic napsal/a:

Myškin napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a
2. ať ve stanovách nepíší, že zastupují geocachery a zájmy geocachingu. Minimálně proto, že je nikdo k zastupování nedelegoval ...

Mam pro tebe priklad z historie, sice pritazeny za vlasy, ale priklad. Kdo delegoval Masaryka, Benese a Stefanika k jednani o budoucim novem statu? Pokud by se dotazovaly kazdeho, tak by Ceskoslovensko nikdy nevzniklo a ty by jsi se asi psal Josef von Pocernic. :)

A co jako? Ty si myslíš, že tenkrát za těmi jednotlivci nestála další masa lidí a že tam nebyla nějaká širší společenská shoda? Že se tihle 3 lidi jednoho dnes usnesli, že by to chtělo založit Československo a vyrazili vyjednávat?

Chapu tvuj postoj k delegovani clenu asocice a minimalni propagace. Chtel jsem ti pouze nabidnou pohled na tuto problematiku, ale zrejme ne vhodnym prikladem. Zkratka, vznik nekterych orginazaci neni idealni a muze jit proti nasim predstavam ci zvyklostem. Myslim si, ze je docela v poradku trvat na vysvetleni.
Nechapu ovsem pritomne obvineni z mozneho obohocavovani ci kontroly. To je opravdu trapne.

Ve stanovach se pise;

c) zastupování českých hráčů geocachingu u provozovatelů hry (Groundspeak, Inc. a další), spolupráce s nimi
Zde se nepise konkretne jakych, tedy vsech ceskych hracu prihlasenych na geocaching.com nebo jen clenu v CAGeo a bylo by vhodne to upresnit.
  • 0

#135 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:17

Lanc napsal/a:
...
Asociace má v plánu zastupovat vsechny kacery v CR, ale bude zastupovat vsechny nebo jen "vsechny" kterí jsou cleny asociace?...


To je trochu ten problém - za všechny můžou těžko vystupovat a už vidím jak přijdou za potenciálním sponzorem a řeknou: "Dobrý den, my jsme z geocachingové asociace a zastupujeme zájmy dvaceti kačerů". :-)"
Jsem zvědavý, kdy se vytvoří "vzdoroasociace" a budou tu dvě nebo i víc a všechny si budou nárokovat zastupování zájmů všech kačerů.

Podotýkám, že mě osobně je tohle tak nějak jedno, k hledání krabiček mi stačí účet u Groundspeaku, kterému jsem nad rámec bezplatné registrace zaplatil za definované nadstandardní služby. Průkazku do nějakého klubu nepotřebuju a taky neodsuzuju, pokud si někdo tu průkazku pořídí.
  • 0

#136 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:20

Myškin: nechápu, proč v reakci na můj příspěvek zmiňuješ nějaké obviňovaní z obohacování nebo kontroly, když o ničem takovém jsem nepsal.

c) asociace operuje všemi učastníky všech her založených na geozákladu. stanovy I,4)

pro zajímavost: nejen že se asociace tváří jako zástupce všech, ale nečlenové kteří nesouhlasí aby se někdo vydával za jejich zástupce ani nemají šanci to změnit. Aby to mohli změnit, museli by si to prohlasovat, ale to by se museli stát členy, tedy by museli přihláškou souhlasit se stanovami, se kterými přitom nesouhlasí. Hlava 22.
edit: to vede k paradoxní situaci, že v současné době nemohu přihlášku podat, protože s takto obecně pojatými body z principu nemůžu souhlasit, protože je to nesmysl, zatímco pokud by došlo k vymezení pouze na členy, tak bych o tom mohl uvažovat :)
  • 0

#137 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:26

to Pepa z pocernic
Omlouvam se, ze jsem vyrazneji neodelil odpoved na tve argumenty a reakci na ostatni prispevky. Samozrejme, ze jsi nic takoveho nenapsal.
  • 0

#138 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:33

Jarous1 napsal/a:
Nějak podobně kdysi začínala ČEMBA. A jak to s ní nakonec dopadlo...

Pro mne úplně zbytečná věc...

Nějak podobně začínal v roce 1901 Český svaz fotbalový

Pro mne úplně zbytečná věc...
  • 0

#139 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:33

...o této aktivitě vím z doslechu už nějakou dobu a asi měsíc je to co jsem zjistil, že už má potřebnou registraci od státu. A pak bylo ticho po pěšině aby nás zakladatelé předvelikonočně překvapili a dali nám možnost se zapojit do bohulibé činnosti. Ale proč ne, nějak se to upeklo a nikde není napsáno, že podobných spolků nemůže být v ČR více. Známe jak to vypadá např. u různých sportovních asociací kterých máme také tolik kolik je různých názorů a zájmových skupin, jen už se pak špatně dělí různé dotace a hůř se organizuje. Ale tohle jistě ukáže čas. ČAGeo zatím nemá za cíl protlačení kešování mezi oficiálně uznávanou sportovní disciplínu. Jen z náznaků a stručných čí spíše nijak konkrétních hesel na stránkách ČAGeo se dá usuzovat čeho si bude asociace všímat a do čeho bude chtít mluvit za všechny a všem.

Možná bude něco z toho k dobru komunity, ale v káždém případě si myslím, že minimálně následující citace ze stránek ČAGeo je důslednou ukázkou manipulace a demagogie, kterou např. úspěšně využila jistá politická strana v poválečné době plné frustrace a zklamání ze současného vývoje a docela nedávno jistý politický podnik zaštiťující se veřejností...
U obou z počátku také existoval program pro všechny, takový co nikoho nemohl urazit ani pobouřit, takový co ty slušní museli vzít za své protože v drtivé většině s ním souhlasili. Jenže program jsou jen slova a proklamace a skutek bývá většinou poněkud vzdálená realita vznešeným ideálům a nositelům prvotní myšlenky a to i tehdy je-li tato krystalicky průhledná a čistá.

A tak když jsem si přečetl "Proč se nestat členem České asociace geocachingu?

Důvodů, proč vstoupit do České asociace geocachingu – neziskové společnosti, jejímž záměrem je zvýšit kvalitu geocachingu jako hry, která si v českých zemích získala velkou oblibu, a jejímž cílem je v tomto smyslu podporovat jakoukoli dobrovolnou a smyluplnou činnost svých členů, dodávat jí formální rámec a působit především jako obrys aktivit, jež bychom mohli shrnout pod motto „Kačeři sobě“ – je tolik, že nemá smysl je vypočítávat. Proto bude užitečnější shrnout důvody, proč členem této asociace nebýt. Pokud se s libovolným z nich dokážete ztotožnit, považujte to za pádný důvod PROTI svému členství.

Přistupuji ke geocachingu jako konzument a jeho budoucí vývoj je mi lhostejný.
Průměrná úroveň nově vznikajících keší i fungování komunity kolem nich mě uspokojuje; z vlastní zkušenosti vnímám případné změny jako obrat k lepšímu.
Nejsem si vědom(a) toho, že by český geocaching měl v současnosti klesající kvalitu.
Zastávám názor, že více znamená i lépe: Čím více keší vznikne, tím spíš se mezi nimi objeví i nějaká opravdu pěkná.
Jsem přesvědčen(a), že hráči nemají (jako koncoví uživatelé) vůči provozovateli hry (Groundspeak, Inc.) dostatečně silnou pozici na to, aby dosáhli jakékoli změny.
Nevěřím, že by bylo možné zvrátit stávající vývoj geocachingu.
Nevěřím tomu, že by nově vzniklá asociace dokázala něco změnit.
Nejsem přesvědčen(a) o tom, že jmenovaná asociace sdružuje hráče, kteří se (i ve vlastním zájmu) snaží stávající situaci změnit k lepšímu.
Nejsem přesvědčen(a) o tom, že jmenovaná asociace sdružuje hráče, kteří jsou (i ve vlastním zájmu) schopni stávající situaci změnit k lepšímu.
Věřím, že existují dosud nevyužité cesty, jak stávající situaci změnit k lepšímu, a že vznik jmenované asociace tyto cesty uzavře.
Jsem přesvědčen(a) o tom, že vyměňovat, kupovat si či jakýmkoli jiným způsobem získávat finální souřadnice nikterak nepoškozuje záměr zakladatele keše.
Požitek, který čerpám z účasti na hře geocaching, neospravedlňuje nadbytečný výdaj v hodnotě 10 Kč měsíčně."
- poněkud mi zatrnulo. Tohle je přesně ve stylu ty kdo nejdeš s námi tak schvaluješ veškeré zde vyjmenované nepravosti, sviňárničky a nechceš s tím nic dělat !

Jenže tak to není, ale zároveň si také uvědomuji, že GC už nikdy nemůže být takové jako v jeho dřevních dobách a to ani po zavedení jakési (re)kultivace. Tedy pokud to nebude zcela nenátlakové, nevyžadované např. našimi RW, nerepresivní a skutečně přístupné názorům všech - tzn. i takových co nemusí vždy a za všech podmínek se vším co z ČAGeo vzejde souhlasit. A tudíž mám nyní morální dilema co s tím ?

Nemám nic proti sdružování lidí se stejným zájmem, ale nemám pocit, že na všechny mé činnosti musí existovat jednotná šablona a že bude kdosi kdo bude moji činnost posuzovat, monitorovat a ...? Možná i nějak sankcionovat ?

Ano, ať je asociace pro její členy a klidně ať má nějaká svá vnitřní pravidla, ale nemohu souhlasit s tím, že se s něčím nad rámec pravidel této hry a zákonů této země začne stavět (např. vahou počtu svých členů a to včetně českých RW) do pozice jakéhosi národního arbitra který bude určovat co je a co není v GC přípustné, přínosné, správné a žádoucí.

Tato hra mne oslovila nejenom tím, že se podívám na místa která bych jinak minul, ale také tím, že je po americku liberální - tedy otevřená pro všechny a všem. Oslovila mne tím, že mi ji nikdo neorganizuje a nemusím v ní dělat to co nechci, co mne nevyhovuje, co mne nebaví, co mne moc neoslovuje. A tak mohu klidně jen chodit po krajině a hledat krabky nebo třeba jenom zakládat a je to tak dobře.

Liberální prvky této hry a minimalistická pravidla, mnohdy jen doporučení ovšem (podle mnohých reakcí nebo výkřiků zde na foru) množství hráčů nejsou dostatečně přísná nebo dostatečně vymahatelná. Mnohým vadí, že tato hra může být veskrze anonymní bude-li si to její hráč přát a tak je tu v posledních letech neustálý tlak a snaha s tím něco dělat a hlavně to nějak víc řídit a usměrňovat. U nás bohužel panuje zcestný názor, že když se na něčem nemůžeme domluvit tak na to vydáme nařízení a zákon a pak už všichni budou muset poslouchat. Potřeba svazovat zákony všechny aspekty mnohobarevného života je naprosto zcestná a bohužel u nás vede k tomu, že na příkazy, zákony a nařízení se velká část populace dívá skrz prsty jako na něco, co tu není pro mne a co stejně všichni porušuji. A tak se s nesmyslným zákonem nedodržuje ani ten co nějaký pozitivní smysl pro společnost má - je to u nás vidět naprosto všude a i ta pověstná česká "vyčuranost" není pak mnohdy nic jiného než snaha o jistou "svobodu" v džungli všemožných NE.

Jak už jsem napsal jsem tedy značně rozpolcený nad tím co si vybrat. Zda asociaci podporovat nebo trpět či ignorovat, jak už tu někdo napsal. Bohužel si myslím, že bez jasného vysvětlení těch několika líbivých a svým způsobem proklamačních hesel ze stránek ČAGeo a hlavně bez toho aby zejména zakladatelé asociace začali s komunitou (nejen s okruhem svých známých) více a hlavně zcela nezastřeně a jasné komunikovat nemohu vyřknout žádné jasné stanovisko.

Jestliže je prvotním cílem zlepšení úrovně vzájemné komunikace mezi hráči GC tak bohužel musím konstatovat, že téměř podzemní hnutí s jakým je vznik asociace spojený tomuto cíli právě nenapomohl a také plán představit asociaci víc až někdy v létě na ME není zrovna tím co by mohlo již nyní vzedmuté vášně uklidnit a vyslovené obavy z možného směru působení asociace na její nečleny vyvrátit.

Za každou jasně formulovanou a hlavně neútočnou reakci předem děkuji, všem vám přeji pohodové Velikonoce a hlavně hodně hezkých zážitků někde na "lovu" těch někdy tak velebených a jindy zase proklínaných keší ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#140 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2012 - 13:38

Tak koukám, že se to tu zase slušně rozjelo. Přemýšlím o tom už nějakou dobu a nevím. Mám z toho smíšené pocity.

Můj první dojem je, že to špatně dopadne. Popravdě, mělo-li by to dopadnout tak, že mi nakonec někdo bude jménem jakéhosi občanského sdružení diktovat jak má a jak nemá vypadat keš, pak o takové sdružení nestojím a jeho zrod je potřeba potlačit už v počátku.
Toť můj vskutku extremistický, první dojem, který berte s rezervou.

Teď se zkusím vyjádřit trochu objektivně: Proč je potřeba vkládat mezi fungující trojici kačer-reviewer-groundspeak další článek? K čemu? Když někde založím keš, někomu se nebude líbit tak za ním přiběhne zástupce ČAGEO, omluví se a slíbí, že zjedná nápravu a pak na mě budě něco vymáhat? Nebo si ČAGEO vymyslí nová pravidla v rámci "zkulturnění" českých skrýší a hráčů? A my pak budem za jejich nedodržení persekuováni?

Jedna z věcí, které se mi na GC líbí je jistá "umírněná" živelnost a bojím se, že tenhle prvek vymizí.

Takže závěrem: Ač jsem se snažil si něco přečíst o ČAGEO (pravda, toto vlákno jsem vynechal v zájmu udržení objektivity) tak stále nechápu k čemu by takové sdružení mělo existovat. Koho tedy bude zastupovat? Všechny? Nebo jen registrované? Jakou bude mít autoritu? . Věřím v nejlepší úmysly zakládajících členů a také v to, že jsou to jistě lidé rozumní a s velkým množstvím zkušeností. Ale přesto se znovu ptám: proč? Bojím se, že se tahle krásná kratochvíle utopí v byrokracii a snaze někoho "postavit do latě" (jako tomu je a bylo nedávno při založení jisté chovatelské asociace, či chcete-li sdružení, dosud na území ČR neexistujícího). Čili o takovou asociaci moc nestojím.


  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama