Přejít na obsah


Fotka

ČAGeo - co si o tom myslíte?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
309 odpovědí na toto téma

#201 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 15:04

Možná ano, ale to já z příspěvku nepoznám. ;)
  • 0

#202 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 15:10

tomy.22 napsal/a:

DrakMrak napsal/a:

Hlava mi to nebere... na co potřebujem groundspeak to je přece taky organizace která z nás z PM tahá peníze a nařizuje nám kam dávat keše a kam ne :-) ale to nikomu nevadí.... že financujeme akce amíkům atd.. atd.. to by se dalo rozvést daleko široko....


Kdyby se dnes / což je naprostá blbost / GS rozhodl, že odstaví své stránky, zjistil by jsi, proč ho k GC potřebujeme. ;)

PRESEKA +1

nezjistil buď si jistej... bylo by mi smutno po krabičkách a eventech to asi jo ale
do přírody sem chodil i bez krabiček a to by zůstalo, na kole sem najezdil 1000ce km taky bez krabiček a drží mě to pořád neřád... mám kolem sebe dobrou partu lidí takže vždycky by se něco spáchalo... :-)
....
ale já tu o geocaching nechci přicházet... já jen poukazuju, že se tu měří dvojím metrem... ORGANIZACE jako GROUNDSPEAK nikomu nevadí a valí do ní prachy ale organizace jak ČAGEO (kterou si můžeme teoreticky páchat sami pro sebe) to je jako červenej hadr na bejka.... přitom rozdíl je skoro minimální. OK ikdyby to nebylo ČAGeo a založilo se cokoliv jiného je mi to fuk ale prostě je to něco pro nás ale tady je to stavěno že je to proti nám a že si účelová skupina lidí dělá bussiness za melouny na kterým se bude živit a nic dobrého z toho nevzejde....
osobně nevím co z toho vzejde zatím ale pořád nemám důvod proč to jako z principu sestřelit a jména pod tím podepsaná mi taky spíše říkají že by to mohlo být docela fajn...

jinak jsem v klidu existuje plno jiných her kde se dá vyblbnout neméně kvalitně... kupodivu i organizovanejch a nejsem z toho konsternovaný...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#203 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 15:16

DrakMrak: Vis jaky je rozdil mezi CAGeo a GS? Napr v tom, ze GS tuto hru vlastni a CAGeo ne. Pokud by CAGeo zalozilo svoji hru a nazvalo jo napr: nejlepsi kesky v cechach, tak je to to same. Ja osobne jsem lehce desorientovan v tom, ze prez mesic existujici organizace, ktera ma zajem hajiz zajmy kacerstva a sirit osvetu a komunikaci s kacery nekomunikuje a ani jim komunikovat neumozni (viz diskuze pouze pro cleny. TZN. nejdriv zaplat a pak se ptej). Silne doufam, ze je to pouze nedorozumneni (coz by vzhledem k zakladajicim clenum melo byt mozne) a ne nejaka trucakce.
  • 0

#204 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 15:42

DrakMrak napsal/a:

tomy.22 napsal/a:

DrakMrak napsal/a:

Hlava mi to nebere... na co potřebujem groundspeak to je přece taky organizace která z nás z PM tahá peníze a nařizuje nám kam dávat keše a kam ne :-) ale to nikomu nevadí.... že financujeme akce amíkům atd.. atd.. to by se dalo rozvést daleko široko....


Kdyby se dnes / což je naprostá blbost / GS rozhodl, že odstaví své stránky, zjistil by jsi, proč ho k GC potřebujeme. ;)

PRESEKA +1

nezjistil buď si jistej... bylo by mi smutno po krabičkách a eventech to asi jo ale
do přírody sem chodil i bez krabiček a to by zůstalo, na kole sem najezdil 1000ce km taky bez krabiček a drží mě to pořád neřád... mám kolem sebe dobrou partu lidí takže vždycky by se něco spáchalo... :-)
....
ale já tu o geocaching nechci přicházet... já jen poukazuju, že se tu měří dvojím metrem... ORGANIZACE jako GROUNDSPEAK nikomu nevadí a valí do ní prachy ale organizace jak ČAGEO (kterou si můžeme teoreticky páchat sami pro sebe) to je jako červenej hadr na bejka.... přitom rozdíl je skoro minimální. OK ikdyby to nebylo ČAGeo a založilo se cokoliv jiného je mi to fuk ale prostě je to něco pro nás ale tady je to stavěno že je to proti nám a že si účelová skupina lidí dělá bussiness za melouny na kterým se bude živit a nic dobrého z toho nevzejde....
osobně nevím co z toho vzejde zatím ale pořád nemám důvod proč to jako z principu sestřelit a jména pod tím podepsaná mi taky spíše říkají že by to mohlo být docela fajn...

jinak jsem v klidu existuje plno jiných her kde se dá vyblbnout neméně kvalitně... kupodivu i organizovanejch a nejsem z toho konsternovaný...


Ale jo, já tě chápu, nechci se zde hádat. Kdyby ČAGeo začalo pro kačery dělat to co GS a já se mohl od GS oprostit, klidně do toho jdu. ;) To třeba znamená. Nebudu muset na mapu GS, ale půjdu rovnou na ČAGeo a tam si zjistím vše o GC aniž bych k tomu potřeboval GS.

Takhle jen vzniká mezičlánek mezi kačery a GS, nic jiného. A cíle ČAGea jsou sice hezké, ale podle mně nereálné.

Nicméně je každého věc jak se zařídí, to naprosto respektuji. Jen mám takovýto názor. A jak jsem již psal jednou. Kde je nějaká záruka, že GS bude ochotna s ČAGeem vyjednávat?
  • 0

#205 StaKi

StaKi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 16:05

Tak kdo nechce GS má prostor v opengeocachingu :) z mého pohledu je zatím CAGEo doména naplněná nějakým obsahem který vlastně neříká nic nového než že pouze reaguje na některé požadavky které se zabývají budoucností geocachingu v čechách. Myslím si že teprve budoucnost ukáže cože tohle uskupení přinese a čí zájmy budou na pořadu dne :) jestli zájmy jednotlivců nebo zájmy skupiny. Momentálně jedinou autoritou GS v čechách jsou rewietri. Takže to celé nechávám času ..........
  • 0

#206 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 17:28

prostoru tu je a nejen opencaching ale valí se sem Munzee stačí kouknout na jejich mapy jak to za cca pár měsíců zalilo Evropu... Souhlasím se StaKi, že budoucnost ukáže...
Nicméně pořád tvrdím, že mi to není proti srsti a zatím v tom nevidím nic špatného...
Dokonce ani to, že to někde někdo začal a nekonzultoval to tady s fórem a to docela chápu nikdy by to totiž nezačalo.... je to start může se to nepovést a nebo naopak to může být přínosem věci a to ukáže čas ale apriory to sestřelit je blbost... určitě to bude mít i svoje mínusy jako každá věc co se nějak narodila ale tak to je snad vždycky.... ještě sem neviděl projekt kterej by šel jako po másle...
On je takový hezký český příměr: "Kdo nic nedělá nic nezkazí" ....
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#207 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 18:23

DrakMrak napsal/a:
zatím v tom nevidím nic špatného...

a o tom to prave asi je
kdyz to postavim takhle:
zalozim si o.s., do funkci obsadim sve pratele nebo lidi kteri maji stejne nazory, nedam o teto o.s. vedet nikomu kdo by mohl mit odlisne nazory nebo se mnou nesouhlasil, a s temito prateli a stejne smyslejicimi lidmi budu prosazovat nejaka pravidla i za ty kteri by se mnou eventuelne nesouhlasili, stale ti to pripada v poradku?

A neverim tomu ze kdyz asociace zasedne k nejakemu jednani tak ze zmini ze ve skutecnosti zastupuje jen cast lidi, protoze pak by se jim kazdy vysmal a nejednal s nimi.Pokud se tech 15 lidi + jejich pratele rozhodnou ze budou chtit prosadit nejake regionalni pravidlo pro ceskou republiku, tak ho prosadi i pro ostatni, protoze je kravina aby prosadili pravidlo ktere bude platit jen pro cleny asociace. A kde vezmou zpetnou vazbu? Kde vezmou nejakou kritiku nebo negativni postoj ktery by jim ukazal ze jejich prani neni uplne koser, kdyz si do party, od zacatku zvou jen stejne smyslejici lidi? Nejedna se potom o diktaturu mensiny vetsine?

Nemam proti jednotlivcum kteri asociaci zalozili ani carku spatneho, ale jako proti oficialni skupine, ktera ma rozhodovat o budoucim smeru kterym se ma do budoucna gc v cr vydat, mam nyni to ze, ze zacatku se chovaji jako samozvani spasitele kteri nepotrebuji zpetnou vazbu. A je mi lito ale jsou to jen lide a bohuzel bez zpetne vazby a nejake kritiky se i ten nejlepsi clovek a umysl muze zvrtnout.

Bohuzel z tohoto uz neni cesty ven, jako oficialni zastupce muze asociace jednat. Zabranit v pripadnych spatnych rozhodnutich se jim da jen tim ze nekdo zalozi dalsi asociaci, ktera bude kontrovat rozhodnutim cagu . A to by uskodilo gc jako takovemu jeste vic, takze v teto chvili nevidim jinou moznost nez zase drzet hubu, protoze bezny kacer proti tomuto uskupeni nema sanci. Nyni uz jen preji nejen sobe ale i ostatnim kacerum, at jiz asociovanym nebo ne, aby dokazali zakladatele asociace udrzet cistou hlavu a nestoupla jim moc do hlavy a nezmenili se v diktatory.V soucasne situaci mam pred ocima p. Haase ve filmu "Mravnost nade vše", ten to take myslel dobre.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#208 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 18:40

dík za vypichnutí myšlenky dne ;) k dalšímu se nebudu vyjadřovat... nemá to smysl B) mám jiný názor... ale tak už to bejvá
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#209 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 18:56

Lanc napsal/a:......................

Nemam proti jednotlivcum kteri asociaci zalozili ani carku spatneho, ale jako proti oficialni skupine, ktera ma rozhodovat o budoucim smeru kterym se ma do budoucna gc v cr vydat, mam nyni to ze, ze zacatku se chovaji jako samozvani spasitele kteri nepotrebuji zpetnou vazbu. ........................
Bohuzel z tohoto uz neni cesty ven, jako oficialni zastupce muze asociace jednat. Zabranit v pripadnych spatnych rozhodnutich se jim da jen tim ze nekdo zalozi dalsi asociaci, ktera bude kontrovat rozhodnutim cagu . A to by uskodilo gc jako takovemu jeste vic, takze v teto chvili nevidim jinou moznost nez zase drzet hubu, protoze bezny kacer proti tomuto uskupeni nema sanci.



ano - tohle bych taky asi vypíchla jako myšlenku dne. Může se nám to líbit nebo nelíbit, bohužel oficiální organizace už je teda asi založena. TO znamená, že aniž by to 80%?? 90%?? 95%?? 60%?? ostatních kačerů v ČR chtělo, mají "oficiální zastoupení - třeba vůči úřadům"?
A teď jen "pámbůh s námi, aby se to nezvrtlo" a můžeme jim tak maximálně držet pěsti a držet hubu a krok
:( :o:( to je asi to, co si každý z těch, co se tady tváří nesouhlasně, pojmenuje "nějak jinak", ale asi to vidí jako "danou věc se kterou už nehnem"?

ale bohužel, protože se o tom bavíme na žumpě, tak je to těm, co asociaci založili, asi jedno...
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#210 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 18:58

Vážení remcalové, uvědomte si prosím, že kdyby zakladatelé o.s ČAGeo jednali podle vašich rad, seděli by a hádali se v hospodě ještě za 1000000 let. Místo kecání něco udělali. A to jim máte za špatné? Chcete raději žvanit a nic nedělat?:(:@
  • 0

#211 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:02

ProKesTom: Ne. meli po tom co to zalozili a domluvili o tom rici a zodpovidat na nejdulezitejsi otazky. Napr: Koho chteji zastupovat? Jak chteji zlepsovat uroven kesi? ... nepredpokladam, ze by se vyjadrovali k nejakym urazkam, ale toto jsou normalni dotazy pro ujasneni o co jim jde.
  • 0

#212 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:06

Samaell napsal/a:
ProKesTom: Ne. meli po tom co to zalozili a domluvili o tom rici a zodpovidat na nejdulezitejsi otazky.
Napr: Koho chteji zastupovat?
Jak chteji zlepsovat uroven kesi?
...

nepredpokladam, ze by se vyjadrovali k nejakym urazkam, ale toto jsou normalni dotazy pro ujasneni o co jim jde.

a zkoušel jsi jim ty dotazy napsat třeba na mail? nebo jako očekáváš že budou sedět u fóra a mezi tou tunou špíny tu hledat něco smysluplného?
  • 0

#213 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:11

vazeni zastanci cagu, vsimli jste si ze se prevazne nevyjadrujete k tematu ale napadate prispevky ostatnich diskuteru? To parkis. marhan dnes dokazal ze forum i vlakno sleduji, jen proste odpovidaji na to na co se jim chce edit: a tuna spiny, minimalne v tomto vlakne, opravdu neni
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#214 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:17

ProKesTom napsal/a:
Vážení remcalové, uvědomte si prosím, že kdyby zakladatelé o.s ČAGeo jednali podle vašich rad, seděli by a hádali se v hospodě ještě za 1000000 let. Místo kecání něco udělali. A to jim máte za špatné? Chcete raději žvanit a nic nedělat?:(:@


Ale ano, založili asociaci. To je v pořádku a nemám proti tomu ani Ň. Jen nechci aby zastupovala mně. Geocaching jsem začal hrát a souhlasil s podmínkami GS, ne ČAGea. A tudíž bych ani nechtěl v případě založení keše aby mi jí betatestovala nějaká asociace. Nic takového v pravidlech GS není. Mám na to právo či ne?
  • 0

#215 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:18

Parkis: K cemu by byla odpoved kazdemu jednotlivemu kacerovi, kdyz vetsina poklada stejne otazky? Nestalo by za to otevrit nejake forum a z dotazu tam padlych udelat FAQ?
  • 0

#216 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:23

Samaell napsal/a:
Parkis: K cemu by byla odpoved kazdemu jednotlivemu kacerovi, kdyz vetsina poklada stejne otazky? Nestalo by za to otevrit nejake forum a z dotazu tam padlych udelat FAQ?

přečti si tohle vlákno a představ si jak by takové forum vypadalo ;) Stejně tak můžou udělat FAQ z dotazů v mailu. Tam to má tu výhodu že si každý trošku promyslí co napíše a bude to mít hlavu a patu, kdežto forum je spíš lampárna kam každý s prominutím nableje takový věci který by se v reálu styděl i vyslovit.
  • 0

#217 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:25

než jsem začala s dotazy tady, tak jsem pročetla jejich stránky, hledala možnost "dotázat se" - a nenašla ...... teda našla: "zeptej se až poté, co budeš náš člen" .....dík, nechci :) a není jednodušší odpovědět houfu, než po jednom? Žádnou extra špínu zrovna v tomhle vláknu nevidím, občas ironii, občas narážky...ale čím déle to bude trvat, odpovědní vzduchoprázdno, tím víc ironických a rýpavých dotazů tady bude...
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#218 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:30

brtnicek napsal/a:
než jsem začala s dotazy tady, tak jsem pročetla jejich stránky, hledala možnost "dotázat se" - a nenašla ......
teda našla: "zeptej se až poté, co budeš náš člen" .....dík, nechci :)


Mail tam opravdu nebyl? Já to tam našel, stejně tak kontakty na jednotlivé zakládajíc členy...



brtnicek napsal/a:
a není jednodušší odpovědět houfu, než po jednom?
Žádnou extra špínu zrovna v tomhle vláknu nevidím, občas ironii, občas narážky...ale čím déle to bude trvat, odpovědní vzduchoprázdno, tím víc ironických a rýpavých dotazů tady bude...


Lidi, dokážete si představit, jak budou odpovídat na dotazy na všech forech, FB stránkách, plusku od googlu a kde všude se to řeší? Nechci předbíhat nebo mluvit za ČAG, ale určitě chystají nějaký způsob jak zodpovědět dotazy lépe než jen odpovědět na foru, kde odpověď za chvíli zapadne ve stovkách příspěvků (jsme na 217 příspěvích).
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#219 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:42

Weri: A co odpovedet na svych strankach a na foru cerpat pouze dotazy? Predpokladam, ze se vseichni vsude budou ptat na ty same otazky
  • 0

#220 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 příspěvků(y)

Publikováno 07 April 2012 - 19:44

Samaell napsal/a:
Weri: A co odpovedet na svych strankach a na foru cerpat pouze dotazy?
Predpokladam, ze se vseichni vsude budou ptat na ty same otazky


Ano, přesně o tomhle jsem mluvil :)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama