Přejít na obsah


Fotka

Co je vlastne Event?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
Žádné odpovědi

#1 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 14:27

Ahoj, nerad bych rozpoutal flame, ale rád bych měl konečně jasno, co je to vlastně Event, jak se správně logovat, jak je to s podmínkami Eventu apod. Nedávné vlákno je již uzamčeno (což nechápu). Mohl bych tu požádat zřejmě hlavně Reviewery o nějaké resumé? Pojďme si to prosím vysvětlit na nějakém konkrétním třeba T5 Eventu: http://coord.info/GC3101V Předem upozorňuji, že jsem se na tento Event nehlásil, ani jsem se nechtěl hlásit, zvolil jsem ho jen pro názornost. Mé názory jsou: 1. Já osobně chápu Event jako setkání kačerů. Sejdou se, pokecají, seznámí se... Když jsem si přečetl na webu geocaching.com všechny možné informace o Eventech, domnívám se, že Groudspeak Eventy chápe stejně jako já. 2. Event není fyzická cache, nevyžaduje logbook, podle informací Groundspeaku nesmí být pro logování účasti vyžadován zápis v logbooku, stejně jako nesmí být vyžadovány další podmínky. 3. Řekněme, že bych se přihlásil na výše uvedený Event. Přijel bych tam, ovšem buď bych na komín nevylezl (podle logů Eventu třeba jeden z Reviewerů), nebo by se na mě nedostala řada (podle logů Eventu se to také stalo). Podle mého názoru bych si mohl bez problémů logovat účast. Proč si to myslím? Zúčastnil bych se Eventu, byl bych na místě, setkal bych se s ostatními kačery, kteří tam celý den stepují kolem komína, pokecal bych s nimi, sledoval, jak někteří lezou na komín. 4. Na komíně bych osobně nebyl, do logbooku bych se nelogoval, ale to podle mého názoru nemůže být podmínkou účasti. Předpokládám, že owner také nesedí nahoře na komíně po celý den od rána do večera, tedy po celou dobu konání Eventu, ale je někde dole pod komínem. Tedy tam, kde je ten pravý Event, to setkání, ti kačeři, ten pokec... 5. Souřadnice tohoto Eventu ukazují na komín. Ale podle mého názoru nemůže být bráno to, že někdo přišel zrovna na tyto souřadnice, na tento bod. Za prvé se tam všichni v jeden okamžik těžko vejdou, za druhé také není obvyklé, aby na běžném Eventu owner vyznačil na zemi tečku a kdo na tento bod nešlápne, nemůže logovat účast, protože je tam 50 lidí a on se baví na druhé straně špalíru, ownera možná ani neviděl. 6. Kdyby Event probíhal na nějaké skále, kam by všichni kačeři museli nějakým způsobem vylézt, ale hlavně tam na konkrétním místě by se všichni setkali a utábořili a kecali, bylo by to podle mého názoru něco jiného. Ale když se kačeři setkají pod komínem, troufám si tvrdit, že nemůže být vyžadován k zalogování účasti ten samotný výlez na komín. Mohla by tam být klidně fyzická krabička s logbookem, prostě další tradiční keš, zcela nezávislá na Eventu, který by tam mohla být vytvořena a publikována na ten daný den, pak archivována. 7. Předpokládám, že zde jako první názor padne - je to Event T5, takže by tam měl někdo vylézt, aby získal bod. OK, nebudu argumentovat tím, že je to přece jen hra, každý si ji hraje podle svého. Ale argument dám jiný. Vážně všichni, kteří logují keše T5, mají všechno vybavení a lezou nebo plavou nebo se potápí? Je zcela běžné, že se keše loví v týmu, kdy někdo z týmu mysterku vyluští, někdo tam tým odveze autem, další pro keš vyleze, podá ji ostatním, nebo je tam zaloguje, další zase rozdělá oheň a opeče buřty nebo napekl buchty na cestu a donesl je v batohu. A přesto mají všichni z lovu radost, protože se ho zúčastnili každý tak, jak mohl, jak uměl, byla to týmová práce a zábava. Proto se na závěr ptám - proč by prosím kdokoliv, kdo se chce setkat s kačery, pokecat s nimi, prostě kdo se chce zúčastnit například výše uvedeného Eventu, neměl mít možnost logovat Attended?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama