Přejít na obsah


Fotka

Zubatá žába


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#1 zubata zaba

zubata zaba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2012 - 11:01

Vážení geopřátelé, po posilňujícim zimním spánku jsem se opět probudila k životu. Byla bych ráda kdyby jste se chovali zodpovědně abych mohla rozdávat radost co nejdéle. Opět Vás proto žádám, aby jste do lesa nevjížděli auty a v noci mě nechali spát. Těším se na Vás S přáním hodně odlovených keší Vaše Zubatá žába.
  • 0

#2 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 14 duben 2012 - 12:06

to je přeci jasná věc. Navíc na lesních cestách je zákaz zastavení, stání a všeho ostatního čili i vjezdu, značka být umístěna nemusí. V lese je dovoleno používat pouze stezky k tomu určené pro chůzi a kolo. Na kole je zákaz jízdy v porostu a mimo vyznačené cyklotrasy. Zkusme to dodržovat, prosím. Minulý rok jsem málem nestačil uskočit před motorkou v lese...dodnes mám šrám na noze, borec samozřejmě ujel. A za odměnu uvidíte třeba nějaké to zvířátko :-)
  • 0

#3 zubata zaba

zubata zaba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 9:08

Důležité upozornění!! POZOR! 14. května se žába ukládá ke spánku z důvodu vyvádění mláďat do 31.7 - dohoda s mysliveckým sdružením. Krabičky budou staženy na údržbu.
  • 0

#4 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 9:42

velká škoda, 20.5. jsem se tam chystali :(
  • 0

#5 mkacer

mkacer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 11:19

Také jsme se chystali na kvakoše 5.7.-8.7. No nic půjdeme na návštěvu jindy, až budou mláďátka větší.
  • 0

#6 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 10 květen 2012 - 12:47

zubata zaba napsal/a:
Důležité upozornění!!
POZOR! 14. května se žába ukládá ke spánku z důvodu vyvádění mláďat do 31.7 - dohoda s mysliveckým sdružením. Krabičky budou staženy na údržbu.



Já už málem objednal razítko, dvě-tři auta už 14 dní plánujem na víkend 19.-20.5. - ubytování domluvený... předpokládám že k dohodě s myslivci došlo v posledních dnech...
Nenechte se zprudit sklízením a doufám že v červenci si ji dáme;)
  • 0

#7 zubata zaba

zubata zaba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 13:03

K dohodě termínů spánku došlo 9.5. 2012 a proto se snažíme všechny ihned informovat. Předpokládáme, že tato dohoda umožní dlouhý život žabě. Současně byl listing opraven pokynama o težbě dřeva a v budoucnu se oběví termíny honů na zvěř, aby nedošlo ke zranění lovců krabiček. Naší snahou je udělat vše pro dlouhý život žáby, ale je potřeba aby i lovci krabiček dodržováním zákazů a doporučením tomu také napomohli.
  • 0

#8 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 13:26

No na jednu stranu s tim jde souhlasit, ale aby se nestalo, ze krome 2,5 mesicu na vyvadeni mladat budou chtit 3 mesice na kaceni dreva, 3 mesice na lov zvere a pres zimu bude zimni spanek zaby. To nam pak vyjde 1 mesic moznosti lovu, kdy se tam sjedou vsichni kaceri a les dopadne jak po prejezdu tanky. ;)
  • 0

#9 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 13:29

Uf, tak to jsme měli s expedicí z Geokladna štěstí, že jsme Zubatku stihli odlovit:) Ještě jednou díky za super zážitek;)
  • 0

#10 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 13:41

My to máme horší, my už máme noclehy zaplacené :@
  • 0

#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 13:42

Istvan napsal/a:
Nenechte se zprudit sklízením a doufám že v červenci si ji dáme;)


No jo, toto se dobre radi nekomu, kdo si ji odlovi a dalsi osud serie je mu ukradeny. Vsichni tady vi, jak dopadly jine serie vs. myslivci.
  • 0

#12 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 16:10

A to je v plánu co? Jako že to bude přístupný 14 dní nebo alespoň celý měsíc? S takovou to nedokončím ani za deset let. :(
  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#13 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 18:46

Rikal jsem si v dobe dovolene ji zkusim odlovit a prd... Na podzim to bude zase pro vrazdeni lesni havete. Takze to spise vypada na moznost lovit jen tri mesice v roce...
  • 0

#14 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 18:50

Hmmmm :-( Škoda no. Na druhou stranu je zase pravda, že plány jsou od toho, aby se měnily...
  • 0

#15 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 18:52

Jejda, příští víkend jsme se tam chystali, tak to máme po žížalkách :(. No snad to klapne alespoň v létě!
  • 0
Don't panic!

#16 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 19:24

Hmmm, tak info sice přišlo rychle po dohodě s myslivci ale dooost pozdě pro spoustu plánujících kačerů:-/. Nedá se to s nimrody uhrát ještě o týden později??? Spousta lovců by to jistě uvítala.....
  • 0

#17 Ivus

Ivus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 20:17

Do konce července mláďátka, od srpna zase lovecká sezóna, pak zimní spánek... takže lovit můžem jen od půlky dubna, do půlky května? Ach jo... Taky jsem se v červenci chystala... :(
  • 0
Ivuš

#18 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 20:56

Kua, to bude řež! Asi nejsme sami, kdo má ubytko na víkend 19-20. Co s tím hodláte dělat? Asi by bylo nejlepší krabky odnést z lesa, jinak se to míjí účinkem.
  • 0

#19 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 20:59

Jestli on skutečný důvod nebude trošku jiný, mláďata má zvěř většinou v březnu a uzávěra až od půlky května. Jen pro srovnání - z důvodu ochrany zvěře je uzavřena např. turistická značená trasa na Velký Rozsutec (od 1.3. do 15.6.). Pokud by to bylo i např. od půlky března do poloviny června, tak by to nějakou logiku mělo, ale takto to opravdu logiku postrádá. A někdy od konce září to bude zase uzavřeno kvůli probíhajícím honům...
  • 0

#20 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2012 - 21:15

No...... ono by chtělo vědět o jaká mláďata se jedná. Třeba srnčata se rodí opravdu v období května a června.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama