Přejít na obsah


Fotka

Zubatá žába


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#41 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 13:40

honzak83 napsal/a:
Přečti si dobu lovu, pro srnce začíná 16.5., to bude jistě náhoda, že ano...

to je kouzelnej les asi, když tam mladý vyvádí srnci ;)

mimochodem nikdo ti tam vstup nezakazuje, klidně tam běž, akorát z toho nekoukají body
  • 0

#42 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 13:54

Parkis napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Přečti si dobu lovu, pro srnce začíná 16.5., to bude jistě náhoda, že ano...

to je kouzelnej les asi, když tam mladý vyvádí srnci ;)

mimochodem nikdo ti tam vstup nezakazuje, klidně tam běž, akorát z toho nekoukají body


Asi budeš myslivec nebo totální idealista, mnozí myslivci střílí po všem, co se v lese hýbe, občas i po lidech:( A chtít po takových jedincích, aby stříleli jen srnce a nikoli srny, to je úkol vpravdě nadlidský. Opravdový myslivec střílí jen za účelem udržení rozumného stavu lesní zvěře, jenže takových myslivců je bohužel menšina. A věř mi, že mi jsou nějaké body ukradené, nědělám geocaching kvůli nim, ale kvůli tomu, že mě přivede na zajímavá místa, do klidných lesů apod.
  • 0

#43 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 14:03

honzak83 napsal/a:
Asi budeš myslivec nebo totální idealista, mnozí myslivci střílí po všem, co se v lese hýbe, občas i po lidech:( A chtít po takových jedincích, aby stříleli jen srnce a nikoli srny, to je úkol vpravdě nadlidský.


Takhle můžeme pokračovat:
Mnozí dobrovolní hasiči jsou od rána do večera nachmelení jako námořníci a klidně pak sednou do auta...
Mnozí čundráci jsou prasata, co po sobě pod převisy nechají akorát hromady bordelu...
Mnozí geocacheři jsou svoloč, co drandí autem po loukách a lesích jen proto, aby nasbírala co nejvíc zářezů do statistiky:(


A chtít po všech takových jedincích, aby se v lese chovali ohleduplně k ke svému okolí, to je úkol vpravdě nadlidský.
Takže je nejlepší začít u sebe a prostě "těm pravým myslivcům" vyjít vstříc;)

nědělám geocaching kvůli nim, ale kvůli tomu, že mě přivede na zajímavá místa, do klidných lesů apod.


Vidíš, ta dohoda s myslivci je právě kvůli těm klidným lesům:)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#44 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 14:21

honzak83 napsal/a:

Přečti si dobu lovu, pro srnce začíná 16.5., to bude jistě náhoda, že ano... A myslivcům les nepatří a ani kdyby jim patřil, tak nesmí omezit vstup do lesa (nejedná-li se o NPR či 1. zónu NP, ale ani v těch o tomto omezení nerozhodují myslivci). O Omezení vstupu do lesa musí vždy rozhodnout příslušný státní orgán. A kompromis si opravdu nepředstavuji tak, že si budou myslivci lese dělat 3/4 roku, co se jim zlíbí bez ohledu na ostatní i na platné zákony.


Ale ano. Jenže kdyby to bylo kvůli srncům, tak je to až do konce září, ne do konce srpna. ;)
  • 0

#45 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 15:53

zubata zaba napsal/a:
14. května se žába ukládá ke spánku


zubata zaba napsal/a:
K dohodě termínů spánku došlo 9.5. 2012


zubata zaba napsal/a:
Ted je domluva o uzavření od 1.5-31.7


Tak já teda nevím :-D Bude se to uzavírat "až" v pondělí 14.5., nebo se to uzavřelo už 1.5. s tím, že se to domluvilo 9.5. ? :-D
  • 0

#46 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 17:22

Nechci být škarohlíd, ale do konce července ještě hodně vody uplyne a bude na světě další dohoda, která to pohřbí až do jara. :o Takže za rok nashledanou!!! :D
  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#47 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 18:35

Má prababička Magdaléna říkávala..."Hovádka to boží..." Co je kdo schopen udělat pro bod nebo pro zářez do statistik. Mělo by se zavést něco jako "slušné členství" s šířením tajných souřadnic a se zásadou nesmí logovat nikdo, kdo není v klanu...
  • 0

#48 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 18:45

No, co na to říct? Asi se potvrdilo, že Krnovsko je opravdu drsný kraj, protože uzavřít dvou denní sérii během pár dní bez jakéhokoliv dřívějšího "varování" je podle mě teda hodně drsný:-/. Ale geocaching je hlavně o zážitcích, tak tady jeden mám................. A přeju zvířátkům klidný víkend;). Tahle rychlo uzávěra nadělá v lese víc škody než užitku.
  • 0

#49 tommyknocker74

tommyknocker74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 20:13

Ja teda s uzavrenim souhlasim. Budu radsi, kdyz se zkrati cas odlovu, ale diky tomu se prodlouzi zivot zaby. Navic si i myslim, ze to tomu lesu jen prospeje, kdo vi, jak by vypadal po "geolovecke" sezone. Mam tam sice odloveno teprve par kesek, ale videli jsme tam pekne rozryta mista (od divocaku) a ty bych s mladyma nechtel potkak :)
  • 0

#50 zubata zaba

zubata zaba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 9:34

piposek napsal/a:

zubata zaba napsal/a:
14. května se žába ukládá ke spánku


zubata zaba napsal/a:
K dohodě termínů spánku došlo 9.5. 2012


zubata zaba napsal/a:
Ted je domluva o uzavření od 1.5-31.7


Tak já teda nevím :-D Bude se to uzavírat "až" v pondělí 14.5., nebo se to uzavřelo už 1.5. s tím, že se to domluvilo 9.5. ? :-D

Zvláště pro Piposka:
1. K jednání došlo opravdu 9.5 2012.
2.Myslivci požadují klid pro mládata od 1.5-31.7 každoročně.
3. Protože k dohodě došlo 9.5 2012 nebude letos žába zavřená od 1.5, ale až od 14.5 delší časovou prodlevu se nám nepodařilo prosadit.
  • 0

#51 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 12:38

Jooo, už to konečně můj (z 99/100 odumřelý) mozek pobral - to slovo "každoročně" mi tam chybělo :-)
  • 0

#52 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 13:32

Prosil bych vypsat termíny, kdy bude ZZ lovitelná. Mě to zatím vychází na rozkouskované 3 měsíce v roce: poslední 2 týdny v dubnu po zimním spánku. srpen - září, to už budou odrostlá mláďata pak tady bude určitě stopka na měsíc kvůli těžbě a honům a pak první 2 týdny v listopadu, než půjde zase spát. Na to, že to je 2denní série, trochu slabota. Stačí NA log tady, nebo ho mám poslat 119x přes GSAK? PS: ti co tady mluví o ochraně přírody apod., tak se pak zajděte podívat, jak to tam bude vypadat, až se ZZ otevře na 2 víkendy mezi stopkama. To tam bude neskutečný mazec. PPS: houbaři, borůvkaři a procházkáři mají od myslivců taky zákaz do lesa?
  • 0

#53 zubata zaba

zubata zaba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 14:13

KaMo_cz termíny budou zveřejněny v listingu i tady. Kvůli těžbě žába zavřená nebude jen na vyvedení mladých a hony. Samozřejmně jak napadne sníh tak se do jara zavře také. Je škoda, že se tady vžil názor "dvoudenní serie" tak tomu ale není. Žábu můžeš lovit i déle, nikde není dána podmínka dva dny a dost. Jak to bude vypadat na žábě záleží jen na lovících kačerech, budou se chovat slušně žába vydrží to je naše priorita.
  • 0

#54 zubata zaba

zubata zaba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 14:16

Coyote.cz napsal/a:
No, co na to říct?
Asi se potvrdilo, že Krnovsko je opravdu drsný kraj, protože uzavřít dvou denní sérii během pár dní bez jakéhokoliv dřívějšího "varování" je podle mě teda hodně drsný:-/.
Ale geocaching je hlavně o zážitcích, tak tady jeden mám.................

A přeju zvířátkům klidný víkend;).
Tahle rychlo uzávěra nadělá v lese víc škody než užitku.

Jen malé upřesnění serie je na Bruntálsku.
A to varování probíhá od 9.5 - 13.5.2012
  • 0

#55 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 21:25

No KaMo_cz, klidně pošli 119 NA logů. Ty budeš pd nimi podepsaný. A podle tvých logů Tě budou ostatní hodnotit a brát, stejně jako podle názorů tady. Nic Ti nebrání založit lesní sérii a ukázat GC komunitě, jak se to dělá správně.
  • 0

#56 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 21:48

gygant napsal/a:
No KaMo_cz, klidně pošli 119 NA logů. Ty budeš pd nimi podepsaný. A podle tvých logů Tě budou ostatní hodnotit a brát, stejně jako podle názorů tady. Nic Ti nebrání založit lesní sérii a ukázat GC komunitě, jak se to dělá správně.

Nejsprávnější by bylo žádné lesní megasérie nezakládat. Ale to je pořád dokola a dokola a vždycky z toho bude zase jen prů...
  • 0

#57 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 22:06

@ ZZ:
Bavíme se v teoretické rovině ideálního GC nebo uvažujeme v reálijích a víme, jak to na sériích chodí?
- z dostupných zdrojů vím, že na odlov potřebuju 2 dny.
- všichni kačeři nebydlí do 20km od žáby, aby si operativně dojížděli.
- realita je taková, že se domluví parta a vyrazí užít víkend. Zamluví ubytko... My měli takhle připraveny 2 auta. Kdosi tady psal, že už má i zaplaceno (já naštěstí jen zrušil rezervaci)
- no a teď něco plánuj. Počasí neberu v potaz.
Takže to dopadne, že až bude "okno", tak tam naběhne obrovský dav lidí a pak teprv uvidíte lesní klid. Takhle (mimo startu série) se to mohlo krásně rozložit do celého roku.
A pak jsou ještě tací, kteří to jsou schopni zdrajvit (nebavil jsem se o tom náhodou s jedním ownerem na Rabštejně?) a tohle chcete nakoncentrovat do krátkého časového úseku? Proto říkám, jestli chcete chránit přírodu, tak to radši pošlete do archivu. Každopádně krabičky odneste, jinak to někdo čekne a loví se i přes jednosměrku ;)

Každopádně na kalendář jsem zvědav a doufám, že bude konečný.

@ gygant:
já se normálně podepisuju, to mě nečiní problém, něco málo jsem i založil. Tak si vyplň profil a můžem se bavit.
  • 0

#58 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 22:26

KaMo - věř mi, že mně uzávěrka zubaté žáby vůbec nedělá radost. Tady se ale agresivním nebo rádoby asertivním postupem ničeho kladného nedocílí. Snažme se docílit co nejdelšího života žáby. Na světě jsou tisíce parádních keší, které bych chtěl, ale na které taky nedosáhnu; všechny keše na světě taky nikdy neodlovím. Žába bude bohužel přechodně nedostupná, ale pokud to povede k tomu, že dalších několik měsíců (a příštích let) bude přinášet radost, tak to stojí za to. Kompromis s úřady je pak přijatelný, byť si o chování myslivců, lesáků, turistů můžeme myslat různé věci. Ale pokud by někdo vytáhl snahu o archivaci (doufám, že jde jen o nadsázku na foru), tak se staví na stranu odpůrců - ownerům a budoucím lovcům tak jistě nepomůže.
  • 0

#59 besinka

besinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 9:36

@ gygant:
já se normálně podepisuju, to mě nečiní problém, něco málo jsem i založil. Tak si vyplň profil a můžem se bavit.


Tady máš odkaz na profil "Gyganti"
http://www.geocachin...21-a495a712d464
/ jako aktivní ho bohužel napsat neumím ;) /
  • 0

#60 zubata zaba

zubata zaba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 20:28

dr.vota napsal/a:

gygant napsal/a:
No KaMo_cz, klidně pošli 119 NA logů. Ty budeš pd nimi podepsaný. A podle tvých logů Tě budou ostatní hodnotit a brát, stejně jako podle názorů tady. Nic Ti nebrání založit lesní sérii a ukázat GC komunitě, jak se to dělá správně.

Nejsprávnější by bylo žádné lesní megasérie nezakládat. Ale to je pořád dokola a dokola a vždycky z toho bude zase jen prů...

To si myslím, že se mýlíš proč by nemohl existovat obrazec v lese? To že žába není otevřená celý rok jako nějaká tictakovka na svodidle je prostě fakt se kterým se budou muset kačeři vyrovnat a čím dříve to udělají tím lépe pro ně. Přečti si logy na super bonusu a potom to hodnot´ jako prů... Samozřejmně to nemají všichni kačeři 20 km, ale to neznamená, že to kvůli tomu budeme archivovat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama