Přejít na obsah


Fotka

Tvorba vlastní mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2012 - 5:46

Hledal jsem a nenašel, tak aspoň doufám, že jsem se s dotazem trefil do správného oddílu.

Podle Garminova návodu jsem si udělal překryvnou mapu německé Rujány. Obrázek jsem získal tak, že jsem prostě zagooglil a něco stáhnul. Vše zafungovalo, jak má.
Ale.
Toužíc po dokonalosti díla, vygooglil jsem další mapu. Tuto jsem z PC dostal na dva kusy printscreenem (nešlo jinak), v Photoshopu spojil, vyvážil barvy, kontrast, bla, bla, bla... Při nahrání do GPS na mne vyskočila hláška o nepodporování progresivního JPG. Což by mi tak nevadilo, ale GPS mapu nevidí a tudíž nezobrazí. To mi už překvapivě vadí.
Zkoušel jsem to na čtyřikrát obejít.
Naposledy jsem odstranil hlášku tím, že mapu z PS jsem uložil jako PNG. Nicméně mi to nic nepomohlo, v uživatelských mapách tato nefiguruje (a proto se logicky nezobrazuje).

Neví někdo co s tím?

Případně – netuší někdo, kde sehnat jenom mapu Rujány a okolí ve vektorech? Umím třeba v nějakém editoru otevřít IMG (formát mapy nahraný v GPS) a tam si to natvrdo uříznout a uložit? To by bylo moc jednoduchý, co?

Díky
  • 0

#2 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2012 - 7:00

Mapu Rujany v KMZ formáte si na pár klikov dokážeš vyrobiť pomocou programu MOBAC (Mobile Atlas Creator). Všetko potrebné nájdeš hneď v úvode tejto témy: http://www.geocachin...8475&rowstart=0
Téma je síce venovaná výrobe máp v JNX formáte, ktorý je bez obmedzenia veľkosti mapy, ale rovnako sa vyrába aj KMZ formát.
V MOBACU si treba vybrať cez tlačidlo "New" formát atlasu "Garmin Custom Map (KMZ)". Treba ešte nastaviť maximálnu veľkosť kachličky v KMZ súbore cez menu "Settings"---"Map size" na 1024.

Pre mapu Rujany si vyberieme mapový zdroj ".OutdoorActive-DE". Ak chceme aj ortofotomapu z Googlu, vyberieme si zdroj "Google Earth".

Pre Custom maps vo formáte KMZ platí obmedzenie na maximálny počet máp (kachličiek) na 100 a veľkosť jednej je max. 1024x1024 pixelov (väčšie sú komprimované na túto veľkosť priamo v prístroji pri zobrazení mapy).

Kvôli týmto obmedzeniam odporúčam patchnúť si firmvér a používať rastrové mapy v JNX formáte bez obmedzenia.
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#3 pripluv

pripluv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2012 - 7:54

Díky, mrknu na to, snad se zadaří :)
  • 0

#4 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 September 2013 - 7:34

Návod od Garminu je jednoduchý a splnilo to mé očekávání, ale... Zřejmě jsem stejně jako i ty přehlédl že jich může být nahráno maximálně 100 ale hlavně o největší velikosti 1MB (výsledná mapa má o něco málo, nějaký nepodstatný kB, více než původní obrázek). Tudíž je nutné zabezpečit aby měl vstupní obrázek pod 1MB ;)
Další postup určitě také vyzkouším, nicméně pár lidem by tato připomínka pomoci mohla ;)

...apropó, vytvářel někdo další nějaké své mapy? nechtěl by se podělit? Já bych klidně svoje někam nahrál, ale ať je to pokud možno někde pohromadě :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama