Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2081 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2017 - 19:29

Ale obecně nemám ráda ufňukané chlapy.


Mě před chvílí na zahradě kouslo hovado...bééééé...fňuk...fňuk...au...bééééé... :( :D

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 11 červen 2017 - 19:29

  • 7

#2082 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2017 - 14:15

Modráku, k potomkovi gratuluji, to je statistika jak fík! :D

Naše juniorka nemá zalogováno o moc víc, i když s naprosto jinou obtížností. Ale třeba někdy....kdo ví?

 

Živou vodu pečlivě uschovej, kdo lezeme na silnice, můžeme ji potřebovat kdykoliv. 

 

Ale mám jinou perličku a nevím, jestli mám mít radost nebo zase kroutit hlavou nad zvláštním ownerem.

V několikařádkovém textu o své údržbě letterboxu v podstatě prozradil, kde ho najít. Je to jinak asi dost zdlouhavá trasa, jemu vadí kdejaký text logujících a když sám píše, tak po nakouknutí do map to je na BF odlov. Už jsem nevydržela a napsala mu WN s nadějí, že se zamyslí a přepíše text údržby....Velký omyl, visí to u keše pár hodin a nic.

 

https://coord.info/GC66ZN1

 

Jde o ownera eventu, kde se mělo kreslit na asfalt před hřbitovem - mj. ho pro svůj zdravotní stav zrušil a pak šel ten samý den na poměrně náročnou keš. Fakt zvláštní chlapík, i podle toho, co mi napsal nelogického do mailu, ale to tady jako soukromou korespondenci nemohu použít. 

Ale obecně nemám ráda ufňukané chlapy.

Tak nakonec je to letterbox, tak co? Proste tam dal jeste jeden alternativni listing. Muzes si vybrat podle kteryho budes hledat. Je to jeho kes, tak o nic nejde. Problem by to byl leda u cizi kese.


  • 4

#2083 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2017 - 20:56

Nejspíš hledat nebudu, ani kdybych se v lokalitě ocitla a nudila se ( to tedy neznám, ale co kdyby ) - když si přečteš logy, tak ne zrovna nepodstatné části kačerů moc radosti letterbox neudělal. Podle popisů to vypadá na nevábné místo, jak čichově tak "florou". :D


  • 0

#2084 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2017 - 22:58

Nejspíš hledat nebudu, ani kdybych se v lokalitě ocitla a nudila se ( to tedy neznám, ale co kdyby ) - když si přečteš logy, tak ne zrovna nepodstatné části kačerů moc radosti letterbox neudělal. Podle popisů to vypadá na nevábné místo, jak čichově tak "florou". :D

No korunu tomu nasadil ten posledni. Na kes do smrti nezapomene. Ale FP kupodivu taky nedal :huh:


  • 0

#2085 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2017 - 7:10

Nejspíš hledat nebudu, ani kdybych se v lokalitě ocitla a nudila se ( to tedy neznám, ale co kdyby ) - když si přečteš logy, tak ne zrovna nepodstatné části kačerů moc radosti letterbox neudělal. Podle popisů to vypadá na nevábné místo, jak čichově tak "florou". :D

Před časem jsem jí poctivě prošel, je to docela dobrá poznávačka Merklína (dokonce se jedna indicie hledá na hřbitově :rolleyes: ) a umístění finálky nijak zvlášť nevybočuje z dnešního průměru příměstských keší.

Co se stalo Lamovi je k politování, ale v podstatě si to zavinil sám ...


  • 0

#2086 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2017 - 11:46

Možná si vzpomenete, jak jsem několik sezon zpátky s pilkou a nůžkami započal guerrillu za jeden venkovský "powerless trail" a založil k tomu keš Dřínka / Dogberry (GC4Q51T).

Tak uplynulý týden jsem se tam stavoval kvůlivá generální údržbě. Jelikož už vloni bylo znát, že křoví podle cesty se tu a tam zase drobet vzmáhá, počítal jsem s tím a krom logbooku si na to s sebou přibral i příruční protidřevinné zbraně v rozsahu tak půlky železářství ;-) a předpokládal, že tam, krom odbavení samotného NM na keši, strávím půlden umravňováním té zelené hydry související. No a jaké bylo moje užasnutí, když jsem po příchodu shledal cestu ve stavu vzorně způsobilém, čerstvě po důkladné frizúře. Super! Předpokládám, že místně příslušná obec coby vlastník pozemku poslala nějakého Střihorukého Edwarda k údržbě, což tedy tuze potěšilo. Jednak v tom bezprostředním smyslu, že stačilo tedy snadno vyměnit kešce plínky, odfajfkovat OM a enablovat. Druhak (a především), že si místní konečně berou osud cest ve svém okolí za svůj a začíná jim na něm záležet, ne jako těch dvacet let předtím, kdy si ani nevzpomenuli a cesta zůstávala na pospas sukcesi. Když jsem se tři roky zpátky zařekl, že, setsakrapes, tu cestu se z džungle vydobude a navrátí do použitelné komunikační sítě, bylo v tom sice velké odhodlání, jakož i dřiny, kterou jsme do toho později i s geokolegy dali, ale bylo mi jasné, že, ač nůžky, tradička i CITO tvoří užitečný základ, bude ve výsledku úspěch či neúspěch boje o "powerless-trail" záviset na tom, zda nadchneme pro věc prímo místní občany. Takže dneska můžu konstatovat životnost a úspěch myšlenky PLT. Kde je vůle, tam je cesta; kde je svornost, tam je vítězství. 

 

Jsem ohromně rád, že celé to martyrium, které na počátku vypadalo tak donkichotsky, se nepodstupovalo zbytečně. GC v tak rozvinuté formě, jako v naší zemi, má v sobě skrytou obrovskou sílu. Jako golem - může bořit, může tvořit. V každém případě je jeho společensky užitečné uplatnění daleko mnohostrannější, než si to ty obehrané diplomkové dotazníky, cílené na pouhou ekonomiku cestovního ruchu aneb sběr kačeřího peří, :-) dokážou představit...


  • 10

#2087 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2017 - 14:43

Teď jsi pro změnu udělal radost řadě z nás, že ses po hooodně dlouhé době objevil a s takovou super zprávou. :)

Už jsem se na tebe párkrát ptala kačerů z Kladna, měla jsem obavy. Ukaž se častěji.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 19 červen 2017 - 14:44

  • 4

#2088 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2017 - 20:32

Tak mám dneska velkou georadost. Konečně došla řada i na mě a geokamarád založil PET pro Stepana :D 

Ani mi nevadí, že jsem se nezúčastnil FTF lovu. Navíc je na moc pěkném místě.  


  • 2

#2089 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2017 - 22:55

Tak jsem dnes shodou šťastných náhod ulovil po dlouhé době FTF https://www.geocachi...b7-4d1c7f2cc1c5 na téhle multině GC77WK3. A mám radost, že jsem tak trochu přispěl k tomu, že keš bude fungovat, protože v Zelenovském údolí je krásně a stojí za to je navštívit.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 10 červenec 2017 - 23:00

  • 3

#2090 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2017 - 20:59

Hezky jsem si početla, stage o  nějakých 130 metrů jinde musela potěšit, o prvním výpočtu finálky ani nemluvě. :D

 

Ale přišla jsem hlavně poděkovat Kulíškovi, který mi při všech současných starostech udělal fakt radost a rozsvítil den. Už si připadám jak jeho teta, když mě poněkolikáté tak mile překvapil - jestli přijede na srpnový event, budu se snažit mu to nějakou správnou ptákovinou oplatit. :)

 

No a druhá radost je, že dorazilo nové dříví, to by asi největší radost udělalo Zdehajovi, který jak mě zblejskne v jejich kraji, hned kontroluje, jestli sebou nemám něco nového do jeho sbírky. :D  Njn, ale pokřtím tentokrát zřejmě v sousedním okrese při eventu Hledá se poklad. Nepřečetla jsem si oznámení GS, co a proč vyhlásili - máte někdo přehled, abych byla v obraze? Je to spojené s nějakou hrou? Nebo máme udělat ownerovi radost a ztratit se někdo cestou, aby bylo co/koho hledat? :D


  • 1

#2091 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 17:18

Lidi, vy nemáte nikdo radost ? 

Možná je to věkem, možná vším, co jsem zažila, ale naučila jsem se radovat z drobností :wub:  a díky gc mi dneska udělal radost další kačer. I když sám na srpnový event nepřijede, protože bude na dovče, připravil pro pěkných pár ostatních podle mého nápadu takovou milou ptákovinu díky které si na event chvíli budou vzpomínat......  :)  Jo, fakt mi ochotou realizovat momentální nápad udělal radost. Teď abych vymyslela, jak mu to oplatit. Nick psát nebudu, protože by někoho mohlo napadnout, jakou blbost jsme připravili, ale radost mám - dobrých lidí je stále dost, i když jsou občas dny, kdy člověk potkává spíš ty druhé.


  • 0

#2092 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 18:27

Tak já udělala radost sama sobě, že mi na první dobrou vyšla multina GC757PY Znojemské kostely :) a finálku jsme s geodcerou našly... Nedokážu si představit, že bych to obíhala znovu a hledala chybu :)


  • 1

#2093 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 20:35

Dobrý den nebo ahoj, jsem tu nová, tak přesně nevím, jak to tu chodí. Kešky lovím krátce, mám jich jen pár, ale zážitek, které jsem měla na jedné z posledních potřebuju někde ventilovat.

U kešky GC2Q0ZQ jsem před pár dny ztratila vlastní hloupostí pětistovku. S těžkým srdcem jsem ji oželela, ale do logu jsem to zapsala, s tím, že pokud ji nějaký další kačer najde, ať si ji užije ve zdraví. Když mi pak přišla zpráva od kačera jménem corexpert, abych poslala číslo účtu, že peníze našel a posílá, byla jsem úplně na měkko. Fakt jsem to nečekala a jsem ráda, že to bere jako naprostou samozřejmost (a nenechal si ani stovku nálezného, co jsem mu nabízela). Opravdu mě to potěšilo a doufám, že takových kačerů je většina (ne kvůli té pětistovce, ale kvůli tomu, jak se zachoval).

V podstatě jsem se zalogovala kvůli tomu, abych to tu mohla napsat a corexpertovi poděkovat i tady, protože mě opravdu potěšil. Děkuji za přečtení a omlouvám se za dlouhý příspěvek.

 
  • 24

#2094 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 20:38

Tak to je paráda. :)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#2095 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2017 - 20:58

Takových pozitivních, dlouhých příspěvků jen houšť ;-) .
  • 6
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#2096 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 22:02

Pro Zvědavku :

 

22:15-22:45, Klatovy, vyjasnilo se a padají ! Zahlédl jsem dvě nebo tři, vždycky to ale byl mžik. Musel jsem toho nechat, už mám vyvrácený krk  :D . Pozorujte severní část mléčné dráhy.


  • 1

#2097 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2017 - 22:22

Taky díky za připomenutí, nicméně letos to byla bída. Za 20 minut (sobota před půlnocí) dva Perseidy a jedno Iridium, tak mě to přestalo bavit.

O den dřív to padalo poněkud intenzivněji, ale nebyly to hvězdy. :wacko: Ve východních Čechách jsme si docela užili.


  • 0

#2098 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2017 - 11:11

Původně to mělo být pokračování příspěvku do geodepresivního koutku, kde jsem psal něco o tom, že bychom měli dolovit jednu sérii, která už musela být přemístěna kvůli tomu, že na ní chodí hodně lidí. Ale když jsem to dopsal, zjistil jsem, že tahle část příspěvku vlastně patří do tohoto vlákna...

 

Zjistil jsem totiž, že se asi zbavuji jedné závislosti... Geozávislosti... 

 

Pozítří to bude měsíc co jsem odlovil poslední 4 kešky, a od té doby jen 1 DNF, jedna výměna logbooku ve své keši, jedna oprava kešky, která nebyla moje, nález žádný... Žádný suvenýr, nic... Přitom jsem se teď vrátil do práce ze 14-ti denní dovolené! Ale toho času s rodinou. Jé, já se vlastně mám :-)

 

Za poslední měsíc jsem byl asi 5x kousek od jedné neodlovené kešky a ani jsem si jí nevšiml, takže asi mi začíná být jedno lov na body... Za poslední měsíc si říkám, že bychom si měli dolovit tu sérii a stále dávám přednost výletu s kluky či práci na domě. A ani mi to moc nevadí.


  • 3

#2099 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2017 - 8:30

Romane to není zbavení závislosti, když jsi byl na dovolený, kde už máš všechny kešky vysbírané, a tak alespoň nějakou cizí najdeš znovu a opravíš :D  

 

Chtěl jsem sem ale hlavně napsat že mám prostě fakt radost :-)

Nejdřív ten "opravdový" lovec keší, teď tenhle PM úlet. Tady je to jako v pohádce. Alespoň někde.

Proti této komunitě není dobrý nápad zkoušet nějakou nekalost. :-)


  • 0

#2100 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2017 - 22:28

Tak mi už dorazil kód Mary Hyde's Treasure. Zajímavé je, že číslo z kódu má souvislost s mým telefonním číslem. :-)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama