Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2421 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2018 - 23:44

Myslím, že naprostá většina lidí (stejně jako já) netuší, co je to systémový disk. Já mám v počítači disk jeden, stejně jako asi většina lidí.

Buď můžeš mít všechna data u sebe v počítači na disku, nebo je můžeš mít (stejně jako já) na nějakém externím zařízení, snad o něco lépe chráněném proti vnějším vlivům.
  • 0

#2422 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 9:21

Abych nebyl jen za škarohlída, co se hádá ve vedlejším vlákně o archívky a traily… Velice mě potěšil včerejší event GC7T9MK a posílám velké poděkování svolavatelům!


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#2423 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 11:11

Buď můžeš mít všechna data u sebe v počítači na disku, nebo je můžeš mít (stejně jako já) na nějakém externím zařízení, snad o něco lépe chráněném proti vnějším vlivům.

Archivovací externí disk mi odešel v záruce. Vyměnili mi ho, ale pochopitelně bez dat. CD po několika letech nepřečtu. Takže zálohování je asi nejlepší na několika místech a různými metodami.

A data na systémovém disku? Pokud vím, tak při instalaci se to tak nastaví automaticky, pokud to člověk nechce jinak. A protože většina PC se prodává s předinstalovaným OS, je to tak na většině PC. Já mám disky dva, chtěl jsem SSD, ale jako jediný disk je malé, mám druhý plotnový. A složka Dokumenty je pochopitelně na SSD. Můžu si je ukládat jinam, ale to už je nějaká akce navíc. Můžu si je kopírovat na druhý disk, na externí, na flešky, do cloudu (fotky na Zoneramu, nebo Mega, apod.) nejlíp všechno dohromady. Něco z toho fungovat přestane. A pak jen kde, na které záloze, najít aktuální verzi toho, co hledám.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 říjen 2018 - 11:12

  • 0

#2424 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 11:29

Ze je neco na vetsine PC jeste neznamena, ze je to tak spravne. Systemovy disk je systemovy disk a michat tam data dobre neni.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2425 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 11:53

Tak ať to Mrkvosofti udělají přímo do instalátoru. Rozdělit disk, systémová oblast, složku Dokumenty na druhý disk. Volitelně, kdo chce, nastaví si to jinak. Vycházím z toho, že instalaci OS dělá většinou profík, který ví, co chce. A amatér to dělá vždy poprvé, takže použije přednastavené volby. Ale to je debata na úrovni Co by měl GS nabídnout PM hráčům. Prostě je to tak a člověk to ovlivnit může, když ví jak a proč. Taky jsem vždycky měl vše na jednom disku, mimo toho, co mám teď v práci, tam ajťák asi ví - přesto i tam jsou Dokumenty na systémovém, pracovní data ale dávám jinam a zálohování je nastaveno na obě tyto složky. Zálohování po síti někam na server, což je asi nejlepší způsob, doma ale nepoužitelný. A až o něco přijdu, uvidím, jestli to zálohování je funkční. Zažil jsem i situaci, kdy zálohování probíhalo, ale obnovit z něj se nic nepovedlo.

Ovšem, rozdělení disku neřeší situaci, kdy disk odejde fyzicky, to jsou najednou pryč oba.


  • 1

#2426 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 12:02

Archivovací externí disk mi odešel v záruce. Vyměnili mi ho, ale pochopitelně bez dat. CD po několika letech nepřečtu. Takže zálohování je asi nejlepší na několika místech a různými metodami.

A data na systémovém disku? Pokud vím, tak při instalaci se to tak nastaví automaticky, pokud to člověk nechce jinak. A protože většina PC se prodává s předinstalovaným OS, je to tak na většině PC. Já mám disky dva, chtěl jsem SSD, ale jako jediný disk je malé, mám druhý plotnový. A složka Dokumenty je pochopitelně na SSD. Můžu si je ukládat jinam, ale to už je nějaká akce navíc. Můžu si je kopírovat na druhý disk, na externí, na flešky, do cloudu (fotky na Zoneramu, nebo Mega, apod.) nejlíp všechno dohromady. Něco z toho fungovat přestane. A pak jen kde, na které záloze, najít aktuální verzi toho, co hledám.

Jako "archivační" používám domácí cloudové úložiště a pro práci externí webové úložiště. V počítači na disku mám téměř snad jen systém.

Když ti odešel disk, zkoušel jsi u odborné firmy objednat záchranu dat? Já už jsem to dělala asi třikrát  :D a přestože to vypadalo beznadějně, většinou se data podařilo zachránit. Levné to ale nebylo.


  • 1

#2427 Jirka O.

Jirka O.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 18:46

Abych nebyl jen za škarohlída, co se hádá ve vedlejším vlákně o archívky a traily… Velice mě potěšil včerejší event GC7T9MK a posílám velké poděkování svolavatelům!

Přidávám se k Trhačovi, ať je to o radosti. A tu jsem včera z tohoto eventu také měl. Vynikající a hlavně nezapomenutelná přednáška. Díky za organizaci.


  • 0

#2428 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 20:42

Jako "archivační" používám domácí cloudové úložiště a pro práci externí webové úložiště. V počítači na disku mám téměř snad jen systém.

Když ti odešel disk, zkoušel jsi u odborné firmy objednat záchranu dat? Já už jsem to dělala asi třikrát  :D a přestože to vypadalo beznadějně, většinou se data podařilo zachránit. Levné to ale nebylo.

Na tom disku byly jen zálohy, nebo to, co se dalo postahovat znovu. Nemělo cenu ho restaurovat.

Ale záloha v cloudu - to zavání taky průšvihem, viz aféra Megaupload. Nebo skladiště obrázků Imageshack. Tam se podmínky mohou změnit ze dne na den.

Co jsem ovšem zachraňoval, byla karta z foťáku s nakopnutým filesystémem. Povedlo se, ale ty nervy... Všechno se dá sehnat, ale fotky znovu nevyfotíš.


  • 0

#2429 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2018 - 22:04

Ale záloha v cloudu - to zavání taky průšvihem, viz aféra Megaupload. Nebo skladiště obrázků Imageshack. Tam se podmínky mohou změnit ze dne na den.

Domácí cloud je něco jiného. Teda on nemusí být jen domácí, ale třeba i pro menší kanceláře. Gůgl napoví.  :)


  • 0

#2430 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2018 - 6:13

Takže něco jako samostatný levnější počítač, bez periferií, jen na zálohování. Pokud možno se dvěma zrcadlovými disky - to skutečně funguje, v práci měli kdysi ajťáci problém zdůvodnit, proč chtějí dva disky na zálohování, ale po havárii jednoho už i vedení uznalo, že to mělo smysl. Samospasitelné není ani to. Je to na jednom místě, takže požár, povodeň, krádež - zničí obojí. Pochopitelně dobré řešení to je. Ale kdo má doma jen jeden počítač, asi nebude chtít investovat do dalšího jednoúčelového a na zálohování si koupí něco jako externí disk. Opravdu, zálohovat znamená opravdu zálohovat, mít data na několika místech, ne je jen přesouvat někam jinam.

A ještě kdysi dávno, když se hry kopírovaly na magnetofonové kazety, jeden kolega tvrdil, že nejlepší způsob ochrany před ztrátou je zkopírovat to všem svým známým. Nebyla to pravda. Ovladač na plotr k Sharpu po letech nenašel už ani u jednoho.


  • 0

#2431 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2018 - 18:07

Opět mi gc udělal radost, přestože jsem měla v plánu se jen vyhřívat na sluníčku s knížkou. Jenže jsem si vybrala místo u Podolského mostu poblíž jedné multiny, kterou už mám odlovenou a jak jsem tak při parkování viděla dvojici "turistů".... došlo mi,že by mohlo jít o kačery. Samozřejmě jsem neváhala, pozdravila a sondovala....a vyklubal se tým, který mě zaujal informacemi o autoorientacnich soutěžích. Mít navigátora, tak snad jedu zítra do Tábora vyzkoušet. :-)
Ještě jednou díky za fajn setkání týmu Olasa - jdu studovat doporučené stránky a možná někdy někde zavod vyzkouším. Je to hodně lákavé, i když je mi jasné, že najít pro bloncku navigátora bude fuška! :-)
  • 0

#2432 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2018 - 18:42

Tak dneska tři D5, pravda, dávno vyluštěné, jedna rozdělaná 2 roky, ale teď přišel čas je posbírat.


  • 0

#2433 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2018 - 23:17

Tak to ti závidím. Pokud nemá keška D5 kvůli obtížnosti hledání, tak jsem nikdy za osm let, co hraju, D5 nevyluštil. 


  • 0

#2434 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 885 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 7:40

Tak to ti závidím. Pokud nemá keška D5 kvůli obtížnosti hledání, tak jsem nikdy za osm let, co hraju, D5 nevyluštil. 

Tak si udělej radost, tuto GC7FWDW či tuto GC7FWCB nebo tuto GC7FWC3 třeba v pohodě zvládneš za pár hodin. A před vánocemi si na ně můžeš stylově zajet.


  • 0

#2435 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 7:53

Jééé, to je pěkné  :D


  • 0

#2436 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 7:59

Tyhle měly D5 kvůli obtížnému a zdlouhavému hledání míst podle fotek. Naštěstí toto město dost znám. Celkově D5 mám 11, dvě z toho BF, ostatní většinou pěkně schované, nebo bonusovky ze série. Hůř jsem na tom s T5, ty mám tři, jedna podhodnocená, další dvě plavací. A nepočítám si T5, kterou jsem nalezl jako T2.


  • 0

#2437 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 10:20

Doporučím D5 v Kutné hoře: http://coord.info/GC3HAMH a v Trutnově: http://coord.info/GC416X0. Obě se luští celkem dobře.
  • 0

#2438 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 19:51

Zírám do té kutnohorské keše už čtvrt hodiny a vůbec netuším, co bych s tím asi tak měl dělat. Takže pro mě klasická D5 :-)

A ne že tu někdo bude napovídat. Mě to nepomůže a nějaký vandrák si to tu přečte.


  • 2

#2439 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2018 - 22:18

Tak po čtvrt hodině mě to trklo, teď zhruba práce na půl hodinky pro jedince, případně jak říká listing... 

 

Což mě hodně potěšilo, že i D5 mysterka z této branže se mi podařila rozluštit tak rychle samotnému, na první otevření, bez nutnosti spolupráce s kýmkoliv a dokonce jsem i pochopil, jak funguje :-).


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 14 říjen 2018 - 22:25

  • 0

#2440 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2018 - 5:40

Tak mě to taky docela rychle docvaklo, ale co mě v poslední době dostává do deprese,je dopravní obslužnost. Tak jsem si říkala, že bych si mohla do Kutné hory udělat výlet. Ráno spojení v pohodě, ovšem zpátky už bych musela kombinovat, ČD, bus, Leo expres... a takto už jsem pár výletů odpískala, já nevím jestli lidi jezdí jen tam a zpět se teleportují  :( .


  • 1
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama