Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3301 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1286 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 9:13

Teď jsem klepnul a mám opravdu VELKOU RADOST. Zrovna tenhle server mi pil krev.


  • 3

#3302 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 9:35

první vlaštovka jaro nedělá


  • 0

#3303 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5271 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 9:39

Zkoušel jste to někdo? Nechtěl bych být první....  :)

Vzhledem k probíhajícímu šetření neoprávněného využití dat, je činnost serveru zastavena.

A mají tam pravopisnou chybu v čárce.


  • 0

#3304 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1562 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 10:59

Tak prejmenujou web a jede se dal.

 

 

Tohle je čistě problém morálky lidí.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 13 May 2020 - 11:00

  • 0

#3305 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 593 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 11:04

jj, na Geožumpě je k tomu bohatá diskuze...  :D


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#3306 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 11:06

Nemám ve zvyku klikat na odkazy z neznámých zdrojů. ;-)
Kdyby to sem dal někdo ze známých nicků....ale tady mám obavy.

Máš pravdu, jen k tomu napíšu, že klidně kliknout můžeš. Ten "uz to nehul" je tady i pod jiným nickem, není s ním žádný problém  a nevím co ho vedlo k tomu, aby si založil další nick. Pan Kantor, majitel zmíněných stránek, mu určitě neublíží.


  • 0

#3307 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 12:13

Spíš jsem teď klikala na nové keše a koukám, že nová "Routovina" jde s dobou a přesunem na kola! :-) Podle číslování to vypadá, že bude pokračování?

Chvályhodné, i když já mám vedle les a radši zamířím tam nebo kolem řeky.
  • 1

#3308 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 20:38

Spíš jsem teď klikala na nové keše a koukám, že nová "Routovina" jde s dobou a přesunem na kola! :-) Podle číslování to vypadá, že bude pokračování?

Chvályhodné, i když já mám vedle les a radši zamířím tam nebo kolem řeky.

Nu prosím, není problém: rač na kolo vyrazit sem nebo sem  :) Pokračování bude. Velmi hrubý nástřel tak dvou dalších mám, ale fakt jen nástřel. 

A spíš než Routovina se ujala Routovka  :P


  • 0

#3309 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4040 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 20:46

Vidím, že jsi hodně pilný, leč pro mne vše hodně daleko - to bych víc času než na kole trávila v autě přesunem na výchozí souřadnice. Takže kolo individuálně nebo na keše Hop na kolo od Vix61 v sousedním okrese. Už pod podobným názvem pořádal i event.
  • 0

#3310 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 21:01

Nu prosím, není problém: rač na kolo vyrazit sem nebo sem  :) Pokračování bude. Velmi hrubý nástřel tak dvou dalších mám, ale fakt jen nástřel. 

A spíš než Routovina se ujala Routovka  :P

Jé, z Rakovníka na Křivoklát je moc hezká trasa, bývala tam multi GC1QJWX, kterou jsem 2x nenašla :)...


  • 0

#3311 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 21:21

to bych víc času než na kole trávila v autě přesunem na výchozí souřadnice. 

To je pravda a chápu, že se ti to nevyplatí. Ale reklamu si udělat musím, žeano  :D

 

Jé, z Rakovníka na Křivoklát je moc hezká trasa, bývala tam multi GC1QJWX, kterou jsem 2x nenašla :)...

Je. Ono celé Rakovnicko má hodně co nabídnout - ať přírodně nebo geocachingově. Jde to ruku v ruce, je tam poměrně hodně dálkových keší (takových, kterými strávíš aspoň půl dne) a které fakt stojí za návštěvu. 
Pro mě obecně Rakovnicko a Křivoklátsko je jedna z nejmilejších oblastí Česka. Ale to je i tím, že to mám blízko. Krásně je u nás na spoustě míst a v mnoha lokacích, jen zdaleka všechny ještě neznám. Na co taky ještě nedám dopustit, to jsou Krkonoše. 


  • 0

#3312 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 21:27

Jé, z Rakovníka na Křivoklát je moc hezká trasa, bývala tam multi GC1QJWX, kterou jsem 2x nenašla :)...


Tuhle cyklomultinku mám a její odlov si dodnes pamatuji. Pěkná projížďka. :)
  • 0

#3313 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 21:29

To je pravda a chápu, že se ti to nevyplatí. Ale reklamu si udělat musím, žeano  :D

 

Je. Ono celé Rakovnicko má hodně co nabídnout - ať přírodně nebo geocachingově. Jde to ruku v ruce, je tam poměrně hodně dálkových keší (takových, kterými strávíš aspoň půl dne) a které fakt stojí za návštěvu. 
Pro mě obecně Rakovnicko a Křivoklátsko je jedna z nejmilejších oblastí Česka. Ale to je i tím, že to mám blízko. Krásně je u nás na spoustě míst a v mnoha lokacích, jen zdaleka všechny ještě neznám. Na co taky ještě nedám dopustit, to jsou Krkonoše. 

jj, s tím souhlasím, Křivoklátsko a k tomu přidávám Středohoří  :wub: . Jinak jsem ti nakoukla na profil a jen zírám na počty založených keší, jak to stíháš udržovat???


  • 0

#3314 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 21:33

Tuhle cyklomultinku mám a její odlov si dodnes pamatuji. Pěkná projížďka. :)

Možná že už tam nebyla, když jsem ji hledala a  možná že ano... ale pořád by mne to zajímalo, jestli jsem ji vůbec měla dobře... Muselo se šplhat kus od cesty nahoru?

Poprvé jsem tam byla v r. 2013, ale to byl junior ještě malý (tuším na tyči za kolo, už ne ve vozíku) a nechtěl zůstat sám u kol a kola a jeho jsem tam tahat nechtěla) a po druhé o rok později a našla jsem prd, to už tam ale byla sada DNF logů...


  • 0

#3315 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 21:39

Lovil jsem ji v srpnu 2013 a byla kus od cesty nahoru do kopce. Pokud se pamatuji, byla snad u nějakého pařezu nebo zbytku padlého kmene a přirodniny ji dokonale maskovaly.


  • 0

#3316 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 22:21

jj, s tím souhlasím, Křivoklátsko a k tomu přidávám Středohoří  :wub: . Jinak jsem ti nakoukla na profil a jen zírám na počty založených keší, jak to stíháš udržovat?? (

Tak jde to. Teď jsem začal být pojízdný vlastní silou, což zase trochu usnadní celou situaci (třeba mi teď výrazně bodlo u jedné keše na Rokycansku).
Jak to stíhám... No prostě tomu musím věnovat čas. Asi nejzářnějším případem zatím byla údržba jedné jediné keše na polské straně Krkonoš, což ovšem vydalo na celodenní výlet  :D Občas sem tam někdo pomůže (nebo o pomoc požádám), to se ale neděje moc často. Ale prostě jak píšu, hlavně to chce věnovat tomu čas, někdy se prostě seberu a půl dne jedu údržby (zatímco jiní třeba loví nebo krafou na eventu - je to o prioritách).
Celkem ještě pomáhá, že některé keše mívám v takových hloučcích. Další věc je, že spousta je toho po Praze, tudíž v dosahu. Ty v okolí Cerhovic (tj. zatím ještě adresa trvalého bydliště, kdysi HC, za které teď už ale vydávám spíš Prahu) občas byly poslední dobou problém, ale zase tam ty údržby nejsou třeba tak často. Ber to i tak, že půlka těch keší si žije vlastním životem a přitom jsou v pořádku. Prostě, nějak to jde.

Někdy v březnu jsem byl dokonce ve stavu, že jsem měl disablované / s atributem NM asi jen 4 keše, chtěl jsem to dotáhnout do stavu "všechno OK", což se mi bohužel ale nepodařilo. Ani nevím, kdy se to povedlo naposled, ale dávám tomu tak rok 2015, max. 2016. Chtěl bych toho zázraku někdy dosáhnout. Teď jich potřebuje údržbu asi 15, ale asi 11 jich je ve dvou hloučcích, tak třeba se to povede.
Snažím se, aby bylo vše OK, jak je problém, většinou dávám hned disable, i když je keš na místě. Taky ne vždy a všude reaguji hned (zrovna dr.vota, který sem chodí, by asi mohl vyprávět  :unsure: ), ale logy čtu všechny (to některé lidi občas hrozně překvapí) a mám o všch celkem přehled. Kolikrát, když kolem nějaké jdu, se na ni jen tak mrknu.

Co mě v důsledku toho fakt dokáže namíchnout, tak když mi pak někdo řekne/napíše, že se o své keše nestarám. V tu chvíli bych střílel (mít čím). Anebo když mám nějakou keš déle disable a přijde nějaký chytrák s tím, že je to jasný, když těch keší mám tolik (přitom je ve skutečnosti úplně jedno, kolik jich mám a dostat se na to konkrétní místo by byl problém, i kdyby to byla má jediná krabička).
Nu, hele, pro rok 2021 mám mimochodem předsevzetí nezaložit v Praze a okolí ani jednu keš (možná mimo jedné, kterou jsem chtěl udělat už loni, ale z technických důvodů to nešlo a nejde to ani letos), tak jsem na sebe zvědavej. To bude v roce 2022 kešomet  :D

Pořád mluvím všude o tom, jak se na to vyprdnu, protože mě spousta faktorů fakt štve, ale nějak to pořád nedokážu  :ph34r:
Tfuj, to jsem se rozepsal...


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 13 May 2020 - 22:22

  • 0

#3317 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 22:24

Docela fajnovou vizualizací je tohle. Až na to, že některé keše jsou o kilometry jinde, než ikonka (zejména v Praze). Ale pro ilustraci myslím, že skvělé.


  • 0

#3318 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1787 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2020 - 23:18

Možná že už tam nebyla, když jsem ji hledala a  možná že ano... ale pořád by mne to zajímalo, jestli jsem ji vůbec měla dobře... Muselo se šplhat kus od cesty nahoru?

Já si na odlov nepamatuji, ale ukazuje mi to asi 10 metrů od cesty. Vzhledem k tomu, že se georobůtkovi nelíbilo, když jsi mu zmizela z dohledu, tak jsi to možná dobře neměla.


  • 0

#3319 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2233 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2020 - 1:29

Jak to stíhám... No prostě tomu musím věnovat čas.


Asi nejlepší definice toho "být owner" za dlouhou dobu. :D

Oproti tobě jsem troškař (co jsou to nějaké čtyři desítky keší, že jo?). Zakládání mě baví, ale nedokážu sypat keše z rukávu jako ty.


  • 0

#3320 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1163 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2020 - 6:57

Já si na odlov nepamatuji, ale ukazuje mi to asi 10 metrů od cesty. Vzhledem k tomu, že se georobůtkovi nelíbilo, když jsi mu zmizela z dohledu, tak jsi to možná dobře neměla.

To uz si nepamatuju, jestli zmizela, mohlo mu vadit i jen to, ze se chci vzdalit bez nej :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka