Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak založit novou keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
229 odpovědí na toto téma

#141 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2014 - 21:47

Gresaci: tak to je jasný, výjimka se může udělat, ale nesmí to vadit ownerovi sousední keše
  • 0

#142 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2014 - 21:03

Ahoj lidi.....  asi budu za pitomce, ale risknu to..:).  Doposud jsem zakládal listingy pomocí starého formuláře a teď jsem se musel začít prokousávat tím novým. Dostal jsem se až ke stránce 5 - zpráva pro reviewera. Geowiki teda tvrdí, že : "Je nutné tento log zapsat i v případě, kdy ještě není cache umístěná - bez něj nelze formulář dokončit." Nerozumím sice tomu proč už mám psát reviewerovi, když chci teprve založit listing, ale to mě nevadí...poděkuji rád klidně i dvakrát, ale zarazilo mě to, že jsem nikde po cestě nepotkal zatržítko "Listing je aktivní". Je tady ovšem možnost, že jsem slepej. Jde mi o to, že ve starém listingu se napsalo poděkování a zaškrtlo se zatržítko "listing je aktivní" a keš se odeslala ke schválení. Tak aby se tady nestalo totéž. Nebo se tady u toho nového  po potvrzení té stránky č.5 otevře další kde je teprve to zatržítko najdu? Chci teprve založit listing a keš není na místě, tak abych neudělal zbytečně fatální kopanec. Díky za rady a objasnění.... 


  • 0

#143 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 7:06

Ne, to zaškrtávátko se Ti nezaškrtne.

 

Naopak, po dokončení toho "vylepšení" s formulářem, se dostaneš do klasické nabídky na editaci listingu.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#144 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 7:07

Chápu, taky jsem se bál podobně jako ty.

Napiš tu zprávu pro reviewera a pokračuj dál bez obav.


  • 1

#145 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 8:51

Děkuji za odpovědi. Píšu zprávu a klikám dál bez obav...:).


  • 0

#146 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 12:21

Jen tak mimochodem - nemáte, prosím, někdo tušení, podle jakého klíče se revírníkům štosujou listingy ve frontě ke schválení? Je to podle data a hodiny odeslání keše k publikaci, nebo hraje nějakou roli i vyplněné datum ukrytí, které se nastavuje v záhlaví listingu? Ale prosím odpověď od těch, kdo opravdu vědí, jak to je, nikoliv dohady a teorie, jak si někdo myslí, že by to mělo správně být :D! Díky!


  • 0

#147 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 14:22

Já to datum v záhlaví vždy posunu na datum, kdy keš odesílám ke schválení.
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#148 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 14:47

Jen tak mimochodem - nemáte, prosím, někdo tušení, podle jakého klíče se revírníkům štosujou listingy ve frontě ke schválení? Je to podle data a hodiny odeslání keše k publikaci, nebo hraje nějakou roli i vyplněné datum ukrytí, které se nastavuje v záhlaví listingu? Ale prosím odpověď od těch, kdo opravdu vědí, jak to je, nikoliv dohady a teorie, jak si někdo myslí, že by to mělo správně být :D! Díky!


Jak to přichází do fronty...
  • 0

#149 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 14:56

Jak to přichází do fronty...

Ale do fronty to přichází podle GC kódu tj. podle data založení listingu ;-)


Tento příspěvek byl upraven od weselka: 07 říjen 2014 - 14:56

  • 0
www.povetrnik.cz

#150 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 15:42

Takže když je veeeeeeeeeeeliká fronta, tak keš na listingu, kteej tu sušim rok nebo dva, předběhne všechny keše, odeslaný do tý fronty

ještě několik dní až tejdnů po mně, jo? :D :D :D


  • 0

#151 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 16:01

Jen tak mimochodem - nemáte, prosím, někdo tušení, podle jakého klíče se revírníkům štosujou listingy ve frontě ke schválení? Je to podle data a hodiny odeslání keše k publikaci, nebo hraje nějakou roli i vyplněné datum ukrytí, které se nastavuje v záhlaví listingu? Ale prosím odpověď od těch, kdo opravdu vědí, jak to je, nikoliv dohady a teorie, jak si někdo myslí, že by to mělo správně být :D! Díky!

Sím, sííím, ja to vííím :)

 

Fronta kesi je standartne razena dle "data zalozeni", tzn dle toho kdy zacnete vytvaret listing, ale aby nedochazelo k tomu, ze prave "stary listing" takto predbehne ty co tam uz nejakou dobu cekaji, tak se vetsinou klika na pole "LAST CHANGE" kde jedatum posledni editace, nebo datum posledni zpravy "logu" od Vas. Tzn z toho taktez vyplyva, ze je-li autor nervozni a kazdy druhy den, tam napise "Tak kdy bude schvalena", tak logicky skace dale a dale ve fronte, respektive, se vzdy zaradi na konec fronty, my jsme kryti, meli bychom reagovat do 7mi dnu, ale na posledni autorovu reakci, tzn pokud neco zmenite, napisete nervozni log, tak skacete dozadu :)


  • 7

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#152 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 17:00

Sím, sííím, ja to vííím :)...

Díky moc, to je docela podstatná informace ;)!


  • 0

#153 Fx-nuclear&myška

Fx-nuclear&myška

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 17:09

Po zkušenostech, je opravdu lepší se zakládáním keší chvilku počkat, dva týdny lovu je dost málo na udělání si obrázku o obecné podstatě geocachingu (nemyslím tu subjektivní - pro někoho může GC znamenat i jen honbu za body - jeho věc), hlavně ale tady jde o ostatní lovce, které chceš někam přivést a něco jim ukázat. Na toto téma už tady toho ale bylo napsáno dost a s drtivou většinou nezbývá, než souhlasit.

Dám ale jeden příklad; Svou první keš jsme založili při asi 75 ulovených keškách, je to tradička a i když jsem si pěkně v HTML vyhrál s listingem a krabka je pěkně a čistě uložená, při zpětném pohledu je to jen celkem běžná díkzabodovka... Druhá byla o něco málinko lepší multina, ale třetí keška, kterou jsme udělali už po pár stech odlovených, je úplně jiné kafe. Je na úžasném místě, pěkně zpracovaná včetně samotné krabky a hlavně každý LOG (logem nemyslím občasné "tftc") je jedna báseň a je vidět, že toto je konečně keška, která plní účel. Kdykoliv z ní pípne log, už jsme celí žhaví na to, co se dočteme, protože věř tomu, že rozdíl v lozích mezi naší první krabkou a tou třetí je nepopsatelný.....

Jinak kešku si samozřejmě založ, je to jen a jen tvoje věc, přečti si pravidla na geowiki (opravdu celá;) ) na případné nedostatky tě jistě upozorní reviewer, případně betatester. Jen si zkus při tvorbě vzpomenout na těhle pár řádků, ono totiž postupem času, pokud jsi co k čemu a nemám důvod pochybovat o opaku, budou tvoje kešky vždycky jen lepší a potěšení z dobře odvedené práce v podobě spokojených logů je k nezaplacení... Takže přejeme hodně inspirace a skvělých nápadů! :)


  • 2

#154 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 224 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 18:21

Po zkušenostech, je opravdu lepší se zakládáním keší chvilku počkat, dva týdny lovu je dost málo ...

Hezky to píšeš, ale reaguješ na dotaz starý více jak 2 roky, dotyčná si přečte s malou pravděpodobností ;)


  • 0

#155 Fx-nuclear&myška

Fx-nuclear&myška

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 18:34

Jj, všiml jsem si, jak jsem to poslal :-D Sorry... Dotyčná si nepřečte, neb toto byl jediný její příspěvek a její jediná zatím založená keš je v archivu. Ale i tak to sedí, co jsem napsal. ;)


  • 0

#156 ZanPet-11158

ZanPet-11158

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 12:08

Ahoj chtěl jsem se zeptat. Chci založit novou keš, už mám místo i souřadnice, ale když chci založit kešku na geocaching.com tak vše vyplním, ale na konci se mi objeví chybová hláška "Při ukládání konceptu vaší keše nastala chyba. Prohlédněte si prosím zadané údaje, opravte chyby a zkuste keš odeslat znovu.". Nevím, jestli nemám chybu v bodu číslo 3, kde se zadává popis. Mám napsaný popis keše, ale je tam napsáno, že mám zmáčknout "zdroj" a zadat svůj vlastní HTML kód a tady nevím co s tím. Můžete mi prosím někdo poradit nebo v čem jiném bych mohl mít chybu?? Moc díky


  • 0

#157 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 12:22

To bychom ten listing museli vidět, ale kdo má s listingy zkušenosti, tak třeba poradí i bez toho.
  • 0

#158 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 12:34

Chybné pole bývá označeno červenou hvězdičkou a textem, co je špatně. Může chybět třeba zaškrtnutý souhlas s pravidly na konci stránky. Ta hláška je univerzální, těžko odhadnout, co se webu nelíbí.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#159 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 13:58


Musel bys vyfotit listing a dát to sem jako obrázek.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 06 květen 2015 - 14:02

  • 0

#160 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 13:59

HTML je značkovací jazyk pro formátování webových stránek.

Výklad přesahuje moje časové možnosti, doporučuji se podívat třeba na stránky www.jakpsatweb.cz

 

Mohu i pomoci formátováním textu, pokud mi ho pošleš mailem na adresu taxoft@gmail.com


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama