Přejít na obsah


Fotka

EarthForm


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
Žádné odpovědi

#1 geoawareCZ

geoawareCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2012 - 5:45

Zdravím příznivce earthcachí :) Na základě níže uvedeného emailu, reaguji na dotaz. "Zdar, predpokladam ze mas prehled o deni, jde mi o EarthForm (earth.gcm.cz). Udelal jsem zasadni blbost, ze jsem o tom napsal na oficialni gs forum, kde se na me snesli ze to vlastne vubec guidelines nedovoluji a ze to je kravina a tak... Myslis ze bych te mohl pozadat o vyjadreni bud tam, nebo aspon na gc.cz? :) Pochopil jsem, ze kdyz jsi chtel po Tiskarovi zverejnit ten jeho skript, tak proti automatizovanemu (tj. ne-emailovemu) zasilani odpovedi nic nemas, narozdil od nasich uzasnych americkych kolegu, kteri pravdepodobne miluji probirani se desitkami stejnych mailu (me by to osobne stvalo, staci ze mam v inboxu 1800 neprectenych found it logu, jeste k tomu muset kazdemu odpovidat na earthky :)) Diky, Nix" Automatické logování není zakázáno a neodporuje pravidlům pro tvorbu EC. Na druhé straně není doporučováno - ve smyslu ... "napište odpověď na XYZ@gmail.com, kde X, Y, Z jsou jasné odpovědi, ve většině případech čísla zjištěná na nějaké infoceduli. V prosinci minulého roku jsme jako reviewři pro EC měli videokonferenci, kde se mimo jiné i toto probíralo. Jak jsem psal není reviewrama doporučováno z těchto důvodů: - odpovědi X, Y a Z většinou nemají co dělat s geologickou vědou - hlavní důvod - je možnost výpadku automatického emailu z důvody nějaké poruchy a návštěvník může psát jak chce a nefunguje mu to a owner trvá na svém, že to musí poslat tam a tam EarthForm na druhou stranu umožňuje zapsat odpovědi ve velmi podobném stylu jako by návštěvník psal ownerovi email. Osobně jsem zkoušel odpovědět u této keše: GC38V3K a úplně mi nebylo to také nebylo jasné, owner mi ale celkem uspokojivě odpověděl ve WN. Všechno někdy začíná a určitě jsou ve formuláři nějaké nejasnosti, proto je nutné, aby owneři , kteří toto chtějí používat, měli trpělivost k návštěvníkům, kteří, stejně jako já, nejsou programátoři a mohou se v tom trochu plácat. Nicméně bych byl rád, kdyby se EarthForm dostal po programátorské a uživatelské stránce do fáze, která bude pohodlná a dostačující pro ownera, návštěvníka a groundspeak či GSA. Zatím vím o 2 EC (od Tiskaře Schnuppstein a výše uvedená), které to využívají. Možná jsou již další. Asi nejlepší by bylo, kdyby se domluvili všichni, kteří to umí vytvářet a chtějí to udělat, a dali dohromady něco, co bude dobře fungovat a plně vyhovovat. Potom se nebráním jít s kůži na trh před ostatní reviewry pro EC a klidně formulář dám i na svůj profil ke stáhnutí. Ale musí to být úplně jasné všem.
  • 0
geoawareCZ




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama