Přejít na obsah


Fotka

Kam kráčíš gc.cz?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
33 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:04

Plánuje se pro tyto stránky něco nového? Co začít využívat API? Co nový designe, co něco nového?
  • 0

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:23

sobikovi napsal/a: Plánuje se pro tyto stránky něco nového? Co začít využívat API? Co nový designe, co něco nového?

Jo tak o tom jsem dumal uz mockrat a taky by me to zajimolo. Tenhle web ma velky potencial ale ten je z velke casti nevyuzity. Treba clanky, poradna fotogalerie a spousta dalsich veci. Nejak to uvazlo na mrtvem bode .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:24

A proč? Opravdu je nutné něco měnit? Copak musíme mít každý půlrok "nový" web? Edit: Kapsa mi připomněl, že vlastně funguje jen fórum. Asi mi nic jiného nechybí.
  • 0

#4 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:30

Co byste chteli? Vzdyt to tu funguje - jedine, co me zajima je forum a kalendar eventu :-D Nechte to byt, kdo si ma furt zvykat na nove a nove weby na kazdem rohu...
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 22:57

Pokud do toho bude někdo hrabat, tak mimo funkčnost fóra. Pokud by např. přibyly odkazy na fotogalerii, články, atd., mohlo by to být k něčemu, ale fórum by mělo zůstat jak je. Maximálně třeba by se hodila možnost přidávat přílohy.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 23:01

kapsa napsal/a:

sobikovi napsal/a: Plánuje se pro tyto stránky něco nového? Co začít využívat API? Co nový designe, co něco nového?

Jo tak o tom jsem dumal uz mockrat a taky by me to zajimolo. Tenhle web ma velky potencial ale ten je z velke casti nevyuzity. Treba clanky, poradna fotogalerie a spousta dalsich veci. Nejak to uvazlo na mrtvem bode .... :(


Přijde mi, že většina nápadů, na něco nového, se realizuje na jiných webech.

Asi poslední, co se tu kolektivně rozjelo, byla wikipedie.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 23:32

Ja jsem celkem spokojenej, hlavne kdyz forum funguje. Rozcestniky na ostatni zajimavy projekty tu jsou, takze clovek muze vzdycky zacit tady. Jinak jedna novinka, sice ne viditelna na prvni pohled, ale presto dost vyznamna je treba hodnoceni kesi.
  • 0
MaFa

#8 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2012 - 23:58

Proč je potřeba když něco normálně funguje, začít dělat nějaký změny, aby se to začalo... nefungovat? GC.com se stále snaží něco vymýšlet, ale mám dojem, že moc lidí z těch pokusů a úprav dost často k horšímu nadšení nejsou...
  • 0

#9 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 1:06

Sobik chtěl jen flame a vy jste se chyyyytliiii... :D:D:D
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#10 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 4:54

sobikovi napsal/a:
Plánuje se pro tyto stránky něco nového? Co začít využívat API? Co nový designe, co něco nového?

Jo, uvažuje se o instalaci nějakého rozumějšího CMS než je php-fusion.

kapsa napsal/a:
Jo tak o tom jsem dumal uz mockrat a taky by me to zajimolo. Tenhle web ma velky potencial ale ten je z velke casti nevyuzity. Treba clanky, poradna fotogalerie a spousta dalsich veci. Nejak to uvazlo na mrtvem bode .... :(

Jak nevyužitý? Někdo snad někomu brání tady napsat článek? Plzeňáci maj naprosto stejný CMS jako my a evidentně není problém psát články v něm. Bohužel nikdo z těch co umí psát články je nechce psát tady. Jak jinak by měla být realizována poradna než wikinou a fórem. Galerie stojí za prd, ale to by mělo být nahrazeno instalováním rozumějšího systému. Samozřejmě by pak šly do kytek místní úpravy, ale o těch se stejně většina tváří, že tu kromě fóra nic neni, takže to vadit nebude.
  • 0

#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 5:15

kolombo napsal/a:
Přijde mi, že většina nápadů, na něco nového, se realizuje na jiných webech.

Asi poslední, co se tu kolektivně rozjelo, byla wikipedie.


tak mít nápady je schopnost, kterou mají jen někteří a pokud tito nejsou ochotní se na nás obrátit, tak se tyto nápady na gc.cz těžko objeví.

Podle toho co u wiki označuješ kolektivně rozjelo. Dlouhá léta byla wikina z 90% dílo asi třech nebo čtyřech lidí a teprve pak tam začali ve větší míře psát ostatní. Pak tu byly pokusy o kolektivní návrh kalendáře, které vzaly místnímu realizačnímu týmu v počtu dvou lidí chuť cokoliv dalšího organizovat, protože ty blbý kecy chytrolínů který dodatečně vědí jak se má co dělat, když to oni sami dělat nemusí, nám za to opravdu nestojí.
  • 0

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 7:08

pepa.z.pocernic napsal/a:
... blbý kecy chytrolínů který dodatečně vědí jak se má co dělat, když to oni sami dělat nemusí, nám za to opravdu nestojí.

To tahle komunita umí dokonale, totálně shodit jakoukoliv snahu něco užitečnýho udělat.

O jakém CMS uvažuješ místo fusion?
  • 0

#13 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 7:25

Zatím nevím. Buď ty systémy zpravidla nemají fórum jako stěžejní funkci a fórum pak stojí za starou bačkoru, nebo jde primárně o fórum a pak se na to zase lepí to ostatní. Párkrát už jsem v minulosti začal systém přepisovat nad existujícími daty, že bych si ušetřil migraci a nemuselo se řešit přizpůsobování cizího systému vlastním potřebám, ale bylo to mraky času a po nejbližším flame mě to přestalo bavit.
  • 0

#14 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 7:35

No tak zacit by se mohlo i tim, ze se odstrani nefunkcni statistika. Jak je videt, nikomu to vlastne uz nechybi. ;)
  • 0

#15 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 7:40

No mě se statistika náhodou líbila, bylo by hezké ji tu mít, ale funguje už i jinde.
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 7:47

k-lord napsal/a:
No tak zacit by se mohlo i tim, ze se odstrani nefunkcni statistika. Jak je videt, nikomu to vlastne uz nechybi. ;)


Myslím, že by ji mohl nahradit odkaz na vlastní tabulku nálezů, stačí jen zlehka upravit odkaz.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 7:56

pepa.z.pocernic napsal/a:

kolombo napsal/a:
Přijde mi, že většina nápadů, na něco nového, se realizuje na jiných webech.

Asi poslední, co se tu kolektivně rozjelo, byla wikipedie.


tak mít nápady je schopnost, kterou mají jen někteří a pokud tito nejsou ochotní se na nás obrátit, tak se tyto nápady na gc.cz těžko objeví.

Podle toho co u wiki označuješ kolektivně rozjelo. Dlouhá léta byla wikina z 90% dílo asi třech nebo čtyřech lidí a teprve pak tam začali ve větší míře psát ostatní.
.....


Myslím, že u rozjezdu a tvorby prvního obsahu wiki bylo více lidí.

Je otázka, jestli by marketingové oddělení serveru gc.cz nemělo pracovat na tom, aby některé nápady, které tu proběhly, neběžely mimo tuto komunitu, ale právě na tomhle serveru.

Poslední dva projekty se tu prezentovaly, ale žijí si samostatně. Myslím geozábavu a teď ten pokus o bookmarky keší.

Samozřejmě, že odpověď bude, že tenhle server marketing nemá, ale to není vina jeho uživatelů, že tu je jen správce a několik moderátorů.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 7:57

MaFa napsal/a:
Ja jsem celkem spokojenej, hlavne kdyz forum funguje. Rozcestniky na ostatni zajimavy projekty tu jsou, takze clovek muze vzdycky zacit tady. Jinak jedna novinka, sice ne viditelna na prvni pohled, ale presto dost vyznamna je treba hodnoceni kesi.

Hodnocení je bezva, ale mám pocit, že od zavedení FP hodnotí čím dál méně lidí. Takže mám návrh - na mapě změnit (nebo doplnit) filtrování na %FP.
  • 0

#19 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:06

A možná, že by stálo za to vyměnit už konečně tu otázku v anketě... Už je tam hodně dlouho...
  • 0

#20 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2012 - 8:11

pepa.z.pocernic napsal/a: Jak nevyužitý? Někdo snad někomu brání tady napsat článek? Plzeňáci maj naprosto stejný CMS jako my a evidentně není problém psát články v něm. Bohužel nikdo z těch co umí psát články je nechce psát tady. Jak jinak by měla být realizována poradna než wikinou a fórem. Galerie stojí za prd, ale to by mělo být nahrazeno instalováním rozumějšího systému. Samozřejmě by pak šly do kytek místní úpravy, ale o těch se stejně většina tváří, že tu kromě fóra nic neni, takže to vadit nebude.

Me neslo o redakcni system, design ani samotne provedeni webu, to je udelane fakt dobre, hezky a je tu i rada peknych vychytavek, o to fakt nejde .... i kdyz treba lepsi fotogalerie nebo moznost hodnoceni prispevku pomoci "palcu" by se hodilo (a ze se o tom mluvi uz opravdu hooooooooooodne dlouho) ....

Slo mi spis o to, ze je skoda, ze se tu nikdo nevenuje skutecne redaktorske praci. Je jasne, ze sam od sebe nikdo nic neudela ale na to by to chtelo nejen dobre programatory ale taky nejakeho skutecneho redaktora, ktery by (krom toho, ze by sam taky obcas neco vytvoril) vytipovaval zajimave lidi, oslovoval je, motivoval a dale rozvijel jejich napady. Nebo treba vypisoval "souteze" na nove veci, atd, atd ....

Nevyuzitym jsem myslel proste to, ze krom dobre fungujiciho fora by tu proste mohla fungovat jeste rada jinych veci, jen se tomu proste venovat - i kdyz to uz by bylo spis na debatu se skutecnym majitelem domeny. Uz ted jiste web generuje nemale prostredky ale zvysenym mnozstvim obsahu (coz by samozrejme vyzadovalo i nejake investice), by se dala celkova uroven (a tim i navstevnost GC.cz) jeste dale vyrazne zvysit.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama