Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Hledá se Osvejda!!!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1102 odpovědí na toto téma

#141 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:17

Svejdovi napsal/a:
Telefon byl vypnut standardním (běžným) způsobem, tzn. byl vypnut, nebo došla baterka. To už jsme zjistili přes T-mobile.

Díky


Oni poznaj jestli se telefon umyslne vypnul tlacitkem treba od situace ze se jen ztrati z dosahu vysilace a je pritom zapnutej, nebo kdy se rozbil o zem? Tedy kdyby prestal fungovat proto ze spadl ze stromu, tak by t poznali od normalniho vypnuti? To si jeste dovedu predstavit aspon teoreticky ze se pri vypinani foun od site odhlasi, zatimco pri rozbiti ne.

Pokud vedi ze se telefon vypnul, znaji asi i presne misto a cas. Plati tedy ta informace od Homora ktery ho mel naposledy v Holesovickach, nebo maji neco presnejsiho? A kdy presne to bylo? Totiz baterka cloveku nedojde jen tak z niceho. Kdy byl pred tim doma, mohl bejt tak dlouho bez nabijeni ze mu dosla baterka? Pokud ano, nic nam to nerekne. Pokud si ale foun treba par hodin pred tim doma nabil, neni vybita baterka az tak pravdepodobna. Proc by ho ale jen tak vypinal? To se dela v letadle, nekdy v bance, nekdy kdyz se dava do uschovy nekde kde nechci aby jim zvonil. Chteji to po mne treba u nekterych zakazniku. Dovedu si predstavit vypnuti telefonu treba kdyz pujdu plavat do bazenu. Nekdo telefon vypina i treba v kine, misto aby jen zrusil zvoneni. Tedy pokud to vypnul dobrovolne, dalo by se mozna v kombinaci s posedni znamou polohou uvazovat proc prave tam vypnul telefon a podle toho usuzovat co presne mohl delat.

Je to dost divoka konstrukce, ale kdyz neni nic lepsiho...
  • 0

#142 Svejdovi

Svejdovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:17

Pakliže, nic jiného nevymyslíme, tak zítra jdu s policií na jeho PC. Informace mám z GS takové, že mi zaslali seznam naposledy procházených keší, které jsem zde zveřejňoval a které někteří z Vás již procházejí. Díky
  • 0

#143 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:22

Modrak: já bych třeba telefon vypnula, než půjdu někam z dosahu signálu, aby se zuřivým hledáním spojení, který není, zbytečně nevybíjel. tedy např. do kanálu.
  • 0

#144 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:23

Modrak napsal/a:
Oni poznaj jestli se telefon umyslne vypnul tlacitkem treba od situace ze se jen ztrati z dosahu vysilace a je pritom zapnutej, nebo kdy se rozbil o zem?


Ja bych taky rekl ze jsou pouze 2 moznosti.

A. vypnuti=aktivni odhlaseni od site
B. zmizeni z dosahu z duvodu vybiti baterie, rozbiti, ztraty signalu (sestup do podzemi), ruseni signalu

Pokud Tmobile mluvil o beznem vypnuti, tak si myslim ze se jedna o A, ale ne o vybiti baterie. Vybiti baterie bude nahle a Tmobile se o nem nedozvi podle me.
  • 0

#145 kuratHKo

kuratHKo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:24

Jestli jsem zaregistrovala dobře tak někdo psal že pod tou skálou je nějaký doupě bezďáků... i když je to dost blbý scénář - nemohl ho tam někdo o ten telefon okrást a proto je vypnutý i když by měl mít dobrou baterii? Co se ještě podívat tam?
  • 0

#146 stiinek

stiinek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:31

Ja bych taky rekl ze jsou pouze 2 moznosti.

A. vypnuti=aktivni odhlaseni od site
B. zmizeni z dosahu z duvodu vybiti baterie, rozbiti, ztraty signalu (sestup do podzemi), ruseni signalu


Telefon se při docházající baterii standardně vypne, takže to patří taky do první možnosti...
  • 0

#147 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:37

Při vybití baterie se telefon před vypnutím regulerně odhlásí, stejně jako při úmyslném vypnutí - oba případy se u operátora zalogují totožně. Zajímavější by byla informace o poslední lokalitě - BTSce, která s mobilem komunikovala. To operátor ví a na základě žádosti policie sdělí.
Držím palce...

michal_a_jana napsal/a:

Modrak napsal/a:
Oni poznaj jestli se telefon umyslne vypnul tlacitkem treba od situace ze se jen ztrati z dosahu vysilace a je pritom zapnutej, nebo kdy se rozbil o zem?


Ja bych taky rekl ze jsou pouze 2 moznosti.

A. vypnuti=aktivni odhlaseni od site
B. zmizeni z dosahu z duvodu vybiti baterie, rozbiti, ztraty signalu (sestup do podzemi), ruseni signalu

Pokud Tmobile mluvil o beznem vypnuti, tak si myslim ze se jedna o A, ale ne o vybiti baterie. Vybiti baterie bude nahle a Tmobile se o nem nedozvi podle me.


  • 0

#148 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:46

Jacka_dominikanka napsal/a:
Nebo jim to je ještě moc brzo na to, aby se opravdu zaangažovali?


Jestli se nepletu, tak děti se hledají hned, dospělí snad až po 48 hodinách...
  • 0

#149 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:47

Uf, tohle je zase vlákno... Člověk přemýšlí, kde se co mohlo přihodit. Ondru jsem potkal na řadě eventů a je to fajn kluk. Přemýšlím o tom, proč by se mohl člověk chovat jinak než jindy.. - odejít někam sám - nechat vybít, vypnout, ukrást telefon - nedorazit domů, do práce Policie o tom všem ví, tak snad činí jak má, ale na druhou stranu je taky chápu,že mají své možnosti. Ta podpora od kamarádů kačerů je úžasná. Osobně si moc přeji dobrý konec, ale stále víc se ho obávám. Přemýšlel někdo z blízkých o té léčebně, duševní poruše, chvilkové zmatenosti nebo tak něco? Já vím, že by asi personál dal vědět blízkým (pokud by věděl komu a jak).
  • 0

#150 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:51

Lze lokalizovat pohyb telefonu v pripade toho ze je zapnut (normalni presnost ve meste je na desitky metru, mimo mesto na jednotky km to vse v ramci urcite pravdepodobnosti). Lze zjistit, kde byl kdyz byl vypnut (vypnuti, nebo vybiti baterie) a lze poznat nahlou ztratu (vyjmuti baterky, napr pad do vody a pod)
  • 0

#151 TomMiga_a_LadyAlenka

TomMiga_a_LadyAlenka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:54

sobikovi napsal/a:
Ta podpora od kamarádů kačerů je úžasná.


JJ, to je. Sice jsem ho neznal ale doufám, že to dopadne dobře. Něco podobného jsem zažil taky, když se ztratil můj známý kačer od nás ze šluknovska. Bohužel ho nenašli a snad se to nebude opakovat i v tomto případě.

Přeji pevné nervy při hledání a hlavně šťastný konec.
  • 0

sig1.jpg
Xiaomi Redmi Note Pro


#152 GeoCule

GeoCule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 19:54

Snad pomůžu, alespoň sdílením na některých stránkách. Onru znám z pár společně odlovených kešulí a navštívených eventů, milej to človíček. Snad se mu nic zlého nestalo a dopadne to dobře!!!
  • 0

#153 OakFamily

OakFamily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 20:05

Teda to je strašné, doufám, že se Ondra brzy najde! Jinak blízko Bílé skály je i finálka naší Lékařské 3: FN Bulovka (EDIT: nebyl tam, souřadnice odebrány), kterou Ondra ještě zalogovanou nemá. Je tam sice svah a může to trochu klouzat, ale rozhodně to není tak nebezpečné.
  • 0

#154 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 20:06

Ja jen doufam, ze vse dobre dopadne. Jedna se o dospeleho cloveka, ktery by snad mel mit rozum, tak ze by se bez jisteni do niceho nerozumneho, nebezpecneho nepoustel. Otazka tez je, kolik si pripousti osobni volnosti a pohybu bez ohlaseni. Docela si nedovedu predstavit situaci, kdy by mi policie prolezala pocitac jen na zaklade toho, ze jsem se (v mladi) nekde zdrzel na vinku a pak u frajerky.... a vaham nad tim, jakou smysluplnou stopu o me aktualni poloze by tam asi tak nasli. Tak drzim pesi at se kolega najde a at se cele zalezitosti po case jen zasmejeme. P.S. Neda mi to nezminit, ze jako dite jsem podobnou prihodu zazil, kdy sousedum z chaty se ztratila skorodospela dcera. Probehlo patrani, prohledavalo se okoli, priletel i vrtulnik, potapeci se potapeli...., nakonec z ostudy kabat, zjistilo se, ze pri ceste na tresne na nedaleke silnici od chaty potkala v projizdejicim aute davneho znameho, snad byvaleho ucitele, a svezla se s nim do Brna.. Faktem je, ze tehdy mobilni telefony nebyly, nebyl ani geocaching, bohuzel to devce uz taky neni, nebot "to" neunesla a sahla si nasledne sama na zivot.
  • 0

#155 Svejdovi

Svejdovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 20:15

Dospělé sice hledají až po 48 hodinách, ale vzhledem k neobvyklosti situace pátrat začali okamžitě a hned byl předán do celostátního pátrání. Díky
  • 0

#156 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 20:19

OakFamily napsal/a:
Jinak blízko Bílé skály je i finálka naší Lékařské 3: FN Bulovka


Jezismarja, s tim se morim leta a ty to sem napises :o Mam delat ze jsem nic nevidel, nebo tam mam zajet? Mam to kousek. Ale to vypada ze je uplne v pohode v arealu, tam se snad nic stat nemuze. Byl uz tam nekdo hledat?
  • 0

#157 zubrik

zubrik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 20:27

Homor byl uz na KaZuCaChi i na Urban Legends 1. Na UL2 byl Osvejda uz dvakrat a celkem nedavno, takze tam asi taky ne. Nekdo z dnesni hledaci party byl taky na Bile skale a zapsanej v logbooku neni ackoliv tuhe cache odlovenou nema. Procesali jsme to taky pod skalama u MatFyzu. Rozdali jsme si plakaty a vylepili je kazdy ruzne po Praze.
  • 0

#158 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 20:30

Jo, u Bílé skály i finálky Michalovy lékařské jsme byli a nikde nic.
  • 0

#159 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 20:36

omlouvám se že sem takhle skáču a nečtu si osm stran předchozího textu (jen pár posledních) ale pokud by někdo někdě sletěl ze skály tak by si toho asi někdo všiml a ohlásil by to na patřičné lince .. pokud to není pustina .. spíš bych se ptal které kanálovky nemá odlovené (protože do kanálů lezou jen kačeři) a jestli v poslední době v okolí nepršelo ... ale především držím palce a ať to dobře dopadne
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#160 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2012 - 20:43

Je z T-mobilu kromě poslední polohy k dispozici taky výpis posledních hovorů či SMS?
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama