Přejít na obsah


Fotka

Síťová jízdenka ČD na 14 dní za 990,-


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 8:28

Zdravím,
narazil jsem na nabídku Českých drah, která by mohla někoho zaujmout.
Na léto (červenec a srpen) nabízení síťovou jízdenku na 14 dní za 990 kaček. Jak to tak bývá, má to háček. Musíte mít In-kartu nebo ISIC. Pokud ani jedno nevlastníte, můžete si pořídit In-kartu na 3 měsíce za 150 korun.

Pokud máte cestovatelského ducha nebo chce "jen" vybarvit všechny okresy ČR, máte možnost využít tuto nabídku :)

Více informací naleznete:
Jízdenka na léto 2012
IN 25 START

EDIT: Další výhodná nabídka je SONE, jízdenka na jeden víkendový den pro 2 dospělé a 3 děti. SONE se dá od června do září pořídit za 450 Kč. Stačí mít telefon O2 (nebo někoho znát) - viz web O2. Za tip děkuji Vláčkovi.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 8:44

noe1 napsal/a:
Díky za zajímavou informaci, už mi začíná v hlavě šrotovat, jak toho nejlíp využít - nejspíš pro doplnění chybějících keší na jistou challenge keš.


Ta keš mě taky napadla, když jsem viděl tuto nabídku :D
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 8:50

weri, noe1 - myslíte tu na Suchdole? :D
  • 0

#4 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 8:56

Jacka_dominikanka napsal/a:
weri, noe1 - myslíte tu na Suchdole? :D


My nesmíme ani naznačovat ;)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#5 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 9:27

Pro srovnání stojí SoNe pro 2 dospělé a 3 děti na jeden den 600 nebo síťová pro jednoho na týden tuším 1250,-
Týdenní síťová jízdenka byla v prosinci zrušená, takže na vícedenní cesty není vůbec nic (kromě teď zavedené letní nabídky).
SONE se dá od června do září pořídit za 450 Kč. Stačí mít telefon O2 (nebo někoho znát) - viz https://www.o2extra....-jizdenku-sone/
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 9:34

Mám O2 pevnou linku, ale zaboha na té klávesnici nemůžu napsat SMS. Ale vážně - zvláštní politika ČD, nesmyslně předražit jízdné a pak zavést desítky slev, ve kterých se nevyznají ani pokladní. A co se týče té slevy za 450 místo 600, před několika málo lety byla SONE+ za 450. A nějak nemám pocit, že bych od té doby vydělával o čtvrtinu víc.
  • 0

#7 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 9:36

Vláček napsal/a:
Pro srovnání stojí SoNe pro 2 dospělé a 3 děti na jeden den 600 nebo síťová pro jednoho na týden tuším 1250,-
Týdenní síťová jízdenka byla v prosinci zrušená, takže na vícedenní cesty není vůbec nic (kromě teď zavedené letní nabídky).
SONE se dá od června do září pořídit za 450 Kč. Stačí mít telefon O2 (nebo někoho znát) - viz https://www.o2extra....-jizdenku-sone/


Díky za upozornění. Zrušení týdenní síťovky jsem nezaregistroval, ještě minulý rok jsem na ní "barvil" okresy. Srovnání jsem tedy z úvodního příspěvku odsranil a doplním tam nabídku od O2, protože to by se někomu taky mohlo hodit.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 9:51

mpik napsal/a:
Ale vážně - zvláštní politika ČD, nesmyslně předražit jízdné a pak zavést desítky slev, ve kterých se nevyznají ani pokladní.


Ségře říkal někdo, kdo dělá u ČD, že pokladní v ČD dostali "shora" zákaz sdělovat zákazníkům, který typ jízdenky by pro ně byl v daném případě nejvýhodnější. prostě "jen prodej, co si zákazník sám vybere". Ten chaos ve slevách je zřejmě cílem, aby nikdo nevěděl, jak má těch údajných slev využít.
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 10:01

No, mám pocit, že onlineshop vybírá nejlepší nabídku. Konkrétně pro cestu do Brna mi automaticky vybral Sporotiket (dříve eLiška). A když teď zrušili vazbu jízdenky z eShopu na konkrétní vlak, začalo to pro mě být zajímavé. Proti obyčejné jízdence z pokladny je tam vazba na konkrétního člověka, ale to už jde.
  • 0

#10 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 10:18

Jacka_dominikanka napsal/a:

mpik napsal/a:
Ale vážně - zvláštní politika ČD, nesmyslně předražit jízdné a pak zavést desítky slev, ve kterých se nevyznají ani pokladní.


Ségře říkal někdo, kdo dělá u ČD, že pokladní v ČD dostali "shora" zákaz sdělovat zákazníkům, který typ jízdenky by pro ně byl v daném případě nejvýhodnější. prostě "jen prodej, co si zákazník sám vybere". Ten chaos ve slevách je zřejmě cílem, aby nikdo nevěděl, jak má těch údajných slev využít.


To jsou fámy, e-shop se snaží vybrat nejvýhodnější nabídku, stejně tak pokladní by měli pomoci. Jediný zákaz platí u ČD Promo a lomeného jízdného.

Co se týče obyčejného "předraženého" jízdného, to je regulováno výměrem Ministerstva financí. A buďme rádi, že takové jízdné existuje. Platí jej hlavně cizinci, tvoří poměrně významnou část tržeb ČD a díky tomu mohou ČD nabízet výhodnější nabídky pro nás ostatní. Stejně jako v letadle, nebýt business třídy, nelétáme po světě za pár korun.

Je lepší mít více výhodných nabídek, které mohou být (a určitě občas jsou) nepřehledné, ale rozhodně je to lepší, než mít jen obyčejné jízdné. Železniční doprava je zkrátka drahá (stejně jako letecká) a je potřeba diferencovat (děje se tak i u vyspělejších železničních správ, kde jsou rozdíly v cenách daleko markantnější).
  • 0

#11 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 10:30

To jsou fámy
Nejsou. Ještě nedávno byl opravdu zákaz nabízet levnější variantu. U SONE+ bylo dokonce přímo v tarifu uvedeno, že ji dostanete pouze, když si o ni řeknete.

obyčejného "předraženého" jízdného .....Platí jej hlavně cizinci
Cizinců zas tolik nepotkávám, ale platí ho hodně firmy, a pak stát jako kompenzaci za žákovské jízdné.
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 10:41

On je i jiný problém. Hodně se zrušily osobní vlaky, hlavně o víkendech. Takže při návštěvě u rodičů jezdí kolem jeden rychlík za druhým a já jdu domů pěšky. Chtěli místo toho přidat autobusy, ale nějak k tomu nedošlo.
  • 0

#13 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 11:51

Vláček napsal/a:
To jsou fámy
Nejsou. Ještě nedávno byl opravdu zákaz nabízet levnější variantu. U SONE+ bylo dokonce přímo v tarifu uvedeno, že ji dostanete pouze, když si o ni řeknete.

obyčejného "předraženého" jízdného .....Platí jej hlavně cizinci
Cizinců zas tolik nepotkávám, ale platí ho hodně firmy, a pak stát jako kompenzaci za žákovské jízdné.


Jasně, dříve to tak fungovalo, já mluvil o současném stavu. Kdy to ale bylo zrušeno, to si nevzpomenu. Každopádně většina pokladních byla rozumná.
  • 0

#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 12:06

Ten sbor teplých bratří, co teď vede ČD, mi pije krev. Cesta vlakem se pro naši rodinu stala nadstandardní záležitostí, kterou dopřáváme dětem za odměnu. Jinak jezdíme dodávkou, což se vyplatí cca od 2-3 osob. Když už vlezeme do vlaku, průvodčí se nás vyjeveně zeptá, proč jsme si u kasy neřekli o nějakou tu akční jízdenku (SoNePlus, Eliška či co já vím…). Stanovit cenu jízdného, což byla dřív záležitost jednoho pohledu do tabulky na první straně desek jízdního řádu, se stává záležitostí slevomatů, lídlů, kombinací a akcí. To ale není tandemový seskok, ale dopravní a velmi silně dotovaná služba, ta má být přístupná a přehledná i pro bábu Tymákovou z Buranína, ne pro surfaře na netu. Už jsem se s nimi nedávno pohádal a jejich argument byl, že ten pan dráha, co mi psal, letěl do Taškentu přes Mockby levněji, než by ho vyšla prostá letenka do Moskvy. A že tak to má být a bude i na dráze! Pane Bože! Využívám vlak již jen pro vandrování s partou lidí, pak si koupíme zákaznické jízdné třeba pro osm cestujících a cena začíná být zajímavá. Jen nechápu, proč by ČD měly suplovat seznamku, respektive trestat osamělé singles a vdovy tím, že platí nesmyslně vysoké částky!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 12:11

Můj geosynek se snažil dostat asi 13 skautů a 13 jízdních kol drahou z Prahy do Drážďan. Jde to, ale dře to. Po staršlivém úsilí, kdy lítaly bajty sem a tam, se mu to povedlo. Paradoxně jely dráž bicykly než skauti. Nápověda - více vlaků a síťová jízdenka Labe-Elbe, část výpravy musela překročit hranici kolmo
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 12:18

Trhac napsal/a:
Ten sbor teplých bratří, co teď vede ČD, mi pije krev. Cesta vlakem se pro naši rodinu stala nadstandardní záležitostí, kterou dopřáváme dětem za odměnu. Jinak jezdíme dodávkou, což se vyplatí cca od 2-3 osob. Když už vlezeme do vlaku, průvodčí se nás vyjeveně zeptá, proč jsme si u kasy neřekli o nějakou tu akční jízdenku (SoNePlus, Eliška či co já vím…). Stanovit cenu jízdného, což byla dřív záležitost jednoho pohledu do tabulky na první straně desek jízdního řádu, se stává záležitostí slevomatů, lídlů, kombinací a akcí. To ale není tandemový seskok, ale dopravní a velmi silně dotovaná služba, ta má být přístupná a přehledná i pro bábu Tymákovou z Buranína, ne pro surfaře na netu. Už jsem se s nimi nedávno pohádal a jejich argument byl, že ten pan dráha, co mi psal, letěl do Taškentu přes Mockby levněji, než by ho vyšla prostá letenka do Moskvy. A že tak to má být a bude i na dráze! Pane Bože! Využívám vlak již jen pro vandrování s partou lidí, pak si koupíme zákaznické jízdné třeba pro osm cestujících a cena začíná být zajímavá. Jen nechápu, proč by ČD měly suplovat seznamku, respektive trestat osamělé singles a vdovy tím, že platí nesmyslně vysoké částky!


To je těžká věc. Každému vyhovuje něco jiného. Mít dnes jednotný ceník, tak se nedoplatím. S akčními nabídkami se dostanu max. na 0,50 Kč/1 km.

Škoda jen, že sebelepší akční nabídku nedokážou ČD správně prodat. Jak píše Trhač, že "průvodčí se vyjeveně zeptá..." , to by se zkrátka nemělo dít. Ale to už jsme hodně OFF TOPIC.
  • 0

#17 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 15:13

Když to tak sleduji tak je možné, že se zase po pár letech svezu vlakem ;) Díky za užitečné informace.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#18 R@mirez

R@mirez

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 16:54

Prosím Vás nevíte zda se to platí i na inkartu kde je "pouze" elektronická peněženka?
  • 0

#19 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 17:05

V podmínkách je napsáno, že je určená pro držitele In-karty s jakoukoliv platnou zákaznickou aplikací. Takže je otázka, jestli je brána elektronická peněženka jako aplikace, v tom se fakt nevyznám a čas na študování na webu ČD nemám :)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#20 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 339 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 17:06

Před pár lety byla síťová jízdenka SONE pro osobní vlaky za 130, pak za 160. Kde jsou ty časy... Teď stojí ve slevě 450 Kč.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama