Přejít na obsah


Fotka

Síťová jízdenka ČD na 14 dní za 990,-


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 R@mirez

R@mirez

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 17:16

To jsem po tobě ani nechtěl ;) Sám do toho ted čumím a moc moudrej z toho nejsem:D
  • 0

#22 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 17:26

Kdyby to nebylo 14 dní po sobě, ale 14 dní porůznu během prázdnin (klidně i s nějakým rozumným denním omezením), tak bych do toho šel. Takhle se mi to ale nevyplatí, nepotřebuju jezdit na druhý konec republiky.
  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 17:27

SONE za 130 platila pro osobní vlaky. Což byla často potíž. Dnes platí SONE za 220-250 v rámci kraje s dost velkým přesahem. Prakticky z Horažďovic(?) do Kostelce u Jihlavy. Apod. A severočeská se 100Kč příplatkem platí až do Drážďan. Byli jsme tam za 325 Kč celá rodina, když jsme zrovna byli na severu.
  • 0

#24 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 17:53

R@mirez napsal/a:
Prosím Vás nevíte zda se to platí i na inkartu kde je "pouze" elektronická peněženka?

Jenom peněženka nestačí. Budeš si muset pořídit druhou InKartu.
  • 0

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 18:57

Ne druhou inkartu, ale aplikaci do ní, třeba In25 na 25% slevu. Za 990 na tři roky, pokud to nezměnili. Nebo In50, ale ta už je dost drahá, vyplatila by se jen tomu, kdo jezdí hodně. Nebo dokonce in100, za 22000 a pak jezdíš rok zadarmo a žádnou další slevu nepotřebuješ.
  • 0

#26 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 19:07

mpik napsal/a:
SONE za 130 platila pro osobní vlaky. Což byla často potíž. Dnes platí SONE za 220-250 v rámci kraje s dost velkým přesahem. Prakticky z Horažďovic(?) do Kostelce u Jihlavy. Apod. A severočeská se 100Kč příplatkem platí až do Drážďan. Byli jsme tam za 325 Kč celá rodina, když jsme zrovna byli na severu.


Jj, ale těch 130 bylo pro celou čr... a protože ty osobáky na sebe pasovaly, tak se dalo dojet třeba z ostravy do prahy za 130 korun (2 dospělí + 3 děti) asi o dvě hodiny později než přímým totálně přecpaným EC za 450 Kč s nefunkční klimou bez oteviratelných oken. Jen to znamenalo 2-3 přestupy jinak pohodového cestování... A nyní? Pro obyčejné lidi 600 Kč - takže za poslední tři roky zdražení nejlevnějšího cestování baj voko 400 %. Sice jdou použít všechny vlaky, ale primární požadavek je přemístění z bodu A do bodu B za nejnižší cenu, s možnou volbou komfortu za příplatky.

Prostě zdražují a zdražují a diví se, že lidi se naučili jezdit autem - vyjde to levněji... Tahle taktika přivede čd akorát k bankrotu, který zaplatíme my všichni :-/
  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 19:25

No, já jel jednou osobáky z Č.Budějovic do Náchoda a zabralo mi to celý den. A na tuto SONE byl problém, že třeba od Plzně jezdil v sobotu večer jeden rychlík za druhým, ale osobák jen jeden. Ale jo, vykombinovat se to dalo. A cesta na dovolenou přes republiku za 350 pro celou rodinu a za týden za dalších 350 zpátky nebyla marná. Ale jak už jsem napsal, celá SONE a další slevy jsou na nic, když prostě v daném směru v daný den žádný osobák nejede a rychlík tam nestaví.
  • 0

#28 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 19:49

mpik napsal/a:
Ne druhou inkartu, ale aplikaci do ní, třeba In25 na 25% slevu.

Předpokládám, že R@mirezovi jde o to dostat se co nejlevněji k letní jízdence. A tou možností (pokud není student, ten by si pořídil ISIC) je nová InKarta s tříměsíční In25 za 150 Kč. Jinak může taky roční In25 za 450 Kč (mládež do 26 za 150). Ale to už je asi smysluplnější nová karta s tříletou In25 za 990 Kč (mládež za 330).
  • 0

#29 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 21:51

Docela mě to zaujalo (začátkem července plánuji spoustu výletování vlakem s kolem), ale narazil jsem při tom na IN100 (viz http://www.cd.cz/vni...-a-slevy/-3616/) a jestli to dobře chápu, tak s tím by mě s InKartou 14 denní síťová jízdenka vyšla na 980 Kč (takže o 10 Kč levněji než je tato akce), ale platí to i pro 1. třídu a v ceně je spoluzavazadlo (např. jízdní kolo). Minimální délka je 10 dnů, ale zase to není omezené jen naprázdniny. Asi se zajdu pozeptat na nádraží jestli jsem to pochopil správně...
  • 0

#30 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 22:55

rsc_cz napsal/a:
Docela mě to zaujalo (začátkem července plánuji spoustu výletování vlakem s kolem), ale narazil jsem při tom na IN100 (viz http://www.cd.cz/vni...-a-slevy/-3616/) a jestli to dobře chápu, tak s tím by mě s InKartou 14 denní síťová jízdenka vyšla na 980 Kč (takže o 10 Kč levněji než je tato akce), ale platí to i pro 1. třídu a v ceně je spoluzavazadlo (např. jízdní kolo). Minimální délka je 10 dnů, ale zase to není omezené jen naprázdniny. Asi se zajdu pozeptat na nádraží jestli jsem to pochopil správně...

Taky jsem na to narazil, ale je tam psano: *vždy do konce „fyzické“ platnosti karty, doplatek se účtuje minimálně za 10 dnů.
A tak myslim, ze to je pro ty pripady, ze mam platnost karty treba jeste pul roku a tak ti spocitaji tu IN100 od dnes do konce te pulrocni platnosti. Myslim, ze zakoupit jen na tech 10 dni nepujde.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#31 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 23:00

rsc_cz: Má to jeden háček (hvězdičku s poznámkou pod čarou) - nedá se to koupit na libovolný časový úsek, ale jenom od zvoleného dne do konce platnosti InKarty. Tak až ti bude končit InKarta, tak toho nezapomeň využít. Já jsem si to užil loni.
  • 0

#32 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2012 - 23:34

Tak jsem to bohužel pochopil špatně, škoda :( Ale vypadalo to hezky...
  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2012 - 7:51

Škoda, o IN100 na pár dní jsem uvažoval, ale ani jsem nestačil začít zjišťovat, jak je to možné využít, bylo mi jasné, že to bude nějak omezené. Tohle je typická neprůhledná nabídka. Jo, a ta IN25 pro mládež za 330 je od 15 do 26 let.
  • 0

#34 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2012 - 8:14

mpik napsal/a:Jo, a ta IN25 pro mládež za 330 je od 15 do 26 let.

Ta je tříletá. Kromě toho existuje tříměsíční In25start za 150 Kč pro každého. Pro toho, kdo si chce pořídit InKartu jenom kvůli letní jízdence, je to nejlevnější volba.
  • 0

#35 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2012 - 8:32

<ot> Zvláštní, louskat mysterku aby našli plastovou krabičku cacherům nevadí, ale louskat systém slev aby ušetřili peníze, to se jim příčí... Já jsem rád za takto nastavený systém - lenoši, co nehledají (dobrovolně) dotují ČD, které pak dají slevu těm, co hledají (tedy mně) B) Tímto vám všem děkuji, že mohu jezdit levněji.</ot> <ot2> Tím samozřejmě neříkám, že je vše u ČD, popř. SŽDC v pořádku. Takto odvážný skutečně nejsem. </ot2>
  • 0

#36 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2012 - 13:40

mpik napsal/a:
Škoda, o IN100 na pár dní jsem uvažoval, ale ani jsem nestačil začít zjišťovat, jak je to možné využít, bylo mi jasné, že to bude nějak omezené. Tohle je typická neprůhledná nabídka.
Jo, a ta IN25 pro mládež za 330 je od 15 do 26 let.


To by mě zajímalo, co je na tom neprůhledného. Nabídka s jasnými podmínkami...
  • 0

#37 Alexanderovic

Alexanderovic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2012 - 19:35

nechce nekdo neco podniknout s touto jizdenkou? predcasne jsem se vratil z moto tripu po Balkanu s narazenou pravou rukou a vypada to, ze vlak je momentalne jedinym dopravnim prostredkem, kterej muzu pouzivat :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama