Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Externí zdroj napájení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 15:13

Ahoj, Nemáte náhodou někdo zkušenosti s podobným zařízením ? Solární outdoorová záložní nabíječka Powermonkey-eXtreme: panely + powerbank 9000mAh Potřeboval bych zdroj, kterým můžu napájet Garmina Oregona v terénu bez možnosti nabití zdroje po dobu sedmi dnů... Jen nevím jestli to funguje i tak že bych to měl na sluníčku a zároven napojené na Garmina s tím, že by to napájelo Garmina a zároven se to dobíjelo? Nebo se to musí nabít a potom to mohu připojit na Garmina? Případně znáteli něco co mi zajistí 7dní navigace a tracklogu bez možnosti nabití... (10 párů baterii se mi vozit nechce). Dííky za rady
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#2 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 15:22

Garmin neni nabijecka, takze to ti nepobezi, ale solarni nabijecku baterek jsme meli v Thajsku. Nabiji to dost pomalu. Rozhodne bych si nejake nahradni baterky pribalil.
  • 0

#3 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 15:26

Myslel jsem to jako napájení, né nabíjení ;-) Kolega mi nedávno půjčoval 1500 mAh externí zdroj a ten ho napájel pěkně tak že fungoval :-) Tak mě zajímá jestli i tohle by fungovalo obdobně a rovnou by se ten zdroj mohl i nabíjet...
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#4 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 15:33

Aha, promin, to jsem nepochopil. Na netu jsem videl nejaky test, kde si Oregon 450 bral s vypnutym podsvicenim displaye do 300mA. Takze problem by asi nemel byt.
  • 0

#5 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 16:00

QuoX napsal/a:
Případně znáteli něco co mi zajistí 7dní navigace a tracklogu bez možnosti nabití... (10 párů baterii se mi vozit nechce).

Proč? Kvůli váze ? Protože si myslím, že cokoliv jiného zabere více místa.
Já osobně bych si vzal 5párů nabitých NiMH a 5 párů alkalických.
  • 0

#6 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 16:46

Co se tejče současného dobíjení powerbanku a napájení GPS nevím, optal bych se v poradně na některým e-shopu. Ale podle těch parametrů solárních panelů bych si nebyl tak docele jistý jestli by pokryly beze zbytku spotřebu kterou by si cucala GPSka (tak aby současně neukrajovala část energie z powerbanku). Aby to fungovalo musel by solarpanel dávat dostatek energie pro GPS + dobít baterky na noc (pokud teda chceš logovat i v noci). Záleží určitě taky na intenzitě záření a na optimálním úhlu (což v reálu na kole těžko zajistíš a veškeré testy někde doma na balkóně můžou být proti realitě těžce mimo), ale viděl bych to tak na hraně a bez odzkoušení bych s tím nikam naostro nejel.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#7 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:17

ssva napsal/a:
Co se tejče současného dobíjení powerbanku a napájení GPS nevím, optal bych se v poradně na některým e-shopu. Ale podle těch parametrů solárních panelů bych si nebyl tak docele jistý jestli by pokryly beze zbytku spotřebu kterou by si cucala GPSka (tak aby současně neukrajovala část energie z powerbanku).
Aby to fungovalo musel by solarpanel dávat dostatek energie pro GPS + dobít baterky na noc (pokud teda chceš logovat i v noci).
Záleží určitě taky na intenzitě záření, ale viděl bych to tak na hraně a bez odzkoušení bych s tím nikam naostro nejel.


No právě, jenže zase dát za to tři tisíce pomalu a pak zjistit, že to nesplňuje požadovaný účel je na nic. Měl bych to na den.. Plánujeme týden na kole signálku a okolní traily v německu, a možnost dobytí baterií tam na 99,99% nebude. Navidování by probíhalo pouze přes den, přes noc nepojedeme. Nemám se solárama žádné zkušenosti.
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#8 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:22

bodlak napsal/a:

QuoX napsal/a:
Případně znáteli něco co mi zajistí 7dní navigace a tracklogu bez možnosti nabití... (10 párů baterii se mi vozit nechce).

Proč? Kvůli váze ? Protože si myslím, že cokoliv jiného zabere více místa.
Já osobně bych si vzal 5párů nabitých NiMH a 5 párů alkalických.


+ externí zdroj alespon 4000mAh na další elektroniku
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:27

Za tu cenu budeš mít batoh akumulátorů nebo alkalik. Ztlum si podsvícení, nebo vypínej když nechceš navigovat. A (neověřeno), spotřeba se údajně sníží, když nepřekresluješ trasu, neroutuješ po silnicích, možná i když netočíš mapou. Ale asi by víc pomohlo nastavit zhasínání displeje po půl minutě. Ale na druhou stranu, solár je pěkná frajeřina a vypadá to efektně. Já vydržím s plně nabitými Lidlovkami tak 8 hodin, neřeším to. Jedny náhradní mi vždycky stačily. A nosím ještě 4 eneloopy. Myslím, že když to nebudu mít zapnuté od rána do večera, že bych na týden vystačil.
  • 0

#10 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:30

Jestli pojedeš na kole, tak využij DH-S501 - dynama v náboji a nabíjej akumulátory.
  • 0

#11 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:31

QuoX napsal/a:
...týden na kole signálku a okolní traily v německu...

Sem myslel někam na jih...ale tady nemáš ani 100 % záruku celej den oskara.
To bych šel raději na jistotu do krabice NiMH baterek.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:33

Zaručeně nejlevnější a nejjednodušší a nejspolehlivější a možná i nejlehčí budeš mít těch pár tužkovek navíc.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#13 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:35

Tenhle typ pouzivam na napajeni smartphonu HTC Evo 3D. Pri navigovani vydrzi radove hodiny a kdyz jsem na kole/lovu cely den, tak se bez dalsiho napajeni neobejdu. Nabiju si Powerbanku a potom jezdim s pripojenym telefonem na riditkach. Funguje to i tak, ze se z panelu napaji power banka a ta zaroven napaji telefon. Bohuzel nemam zmerene zadne hodnoty jako jsou odbery a tak. Powerbanka mi telefon nabije cca 3-4 x nez je prazdna. V baleni je spousta konektoru pro prijeni ruznych telefonu i iPadu. Tusim ze dle udaju vyrobce by se banka mela ze slunce nabit za cca 17 hodin. Nevim jestli ti moje zkusenosti pomuzou;-)
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#14 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:40

DreamR napsal/a:
Tenhle typ pouzivam na napajeni smartphonu HTC Evo 3D. Pri navigovani vydrzi radove hodiny a kdyz jsem na kole/lovu cely den, tak se bez dalsiho napajeni neobejdu. Nabiju si Powerbanku a potom jezdim s pripojenym telefonem na riditkach. Funguje to i tak, ze se z panelu napaji power banka a ta zaroven napaji telefon. Bohuzel nemam zmerene zadne hodnoty jako jsou odbery a tak. Powerbanka mi telefon nabije cca 3-4 x nez je prazdna. V baleni je spousta konektoru pro prijeni ruznych telefonu i iPadu. Tusim ze dle udaju vyrobce by se banka mela ze slunce nabit za cca 17 hodin. Nevim jestli ti moje zkusenosti pomuzou;-)


Určitě :-) každá zkušenot dobrá... Díííky!
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#15 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:55

Bedna AAček : no levnější asi jo :-) a ijstější asi taky jo :-) hmmmm je fakt že jsem zapomněl na variantu že nemusí být jasno :-D
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#16 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 17:57

QuoX napsal/a:
Bedna AAček : no levnější asi jo :-) a ijstější asi taky jo :-) hmmmm je fakt že jsem zapomněl na variantu že nemusí být jasno :-D

Takže jsem ti ušetřil tři litry a piji bílé víno :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#17 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 18:31

zlicinaci napsal/a:

QuoX napsal/a:
Bedna AAček : no levnější asi jo :-) a ijstější asi taky jo :-) hmmmm je fakt že jsem zapomněl na variantu že nemusí být jasno :-D

Takže jsem ti ušetřil tři litry a piji bílé víno :-)

suche?
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#18 Killeroz

Killeroz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 18:55

Mám solární nabíječku 2600mAh a jsem s ní celkem spokojený, chtělo by to ale něco kolem 5-10W aby to stíhalo slušně dobíjet vestavěný akumulátor. Tady je třeba i batoh, na ebayi je toho spousta http://www.ebay.com/...e#ht_604wt_1613 stačí zadat solar charger
  • 0

#19 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2012 - 21:39

QuoX napsal/a:

zlicinaci napsal/a:

QuoX napsal/a:
Bedna AAček : no levnější asi jo :-) a ijstější asi taky jo :-) hmmmm je fakt že jsem zapomněl na variantu že nemusí být jasno :-D

Takže jsem ti ušetřil tři litry a piji bílé víno :-)

suche?

Jistě.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#20 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 13:42

QuoX napsal/a:
No právě, jenže zase dát za to tři tisíce pomalu a pak zjistit, že to nesplňuje požadovaný účel je na nic. Měl bych to na den.. Plánujeme týden na kole signálku a okolní traily v německu, a možnost dobytí baterií tam na 99,99% nebude. Navidování by probíhalo pouze přes den, přes noc nepojedeme. Nemám se solárama žádné zkušenosti.

Tedy jak ty ceny klesají, teď je na Pandawill za 20 USD s poštovným do ČR zdarma, takže necelých 400 Kč.
http://www.pandawill...ack-p64180.html
A přibližně za 10 hodin bude ten samý solární zdroj (dobíječka) v akci "happy hour" za 13 USD s poštovným do ČR zdarma, takže necelých 260 Kč. :o
http://www.pandawill...?current=sunday

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama