Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Externí zdroj napájení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#21 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 16:07

Nějaké novinky, tipy v této oblasti?:) už mě nebaví hrůzostrašná představa, že mám v kapse zapnutá data více jak hodinu:D dík
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#22 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 16:58

Energizer model: XP18000, vydrzi mi nabijet SGS3 cely tyden aniz bych hlidal kdy a kolik nabiju.
  • 0

#23 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 17:01

Nemáte zkušeněnosti, jak by se dal využít Peltierův článek? Cena a hmotnost je je proti fotovoltaice zanedbatelná. Jen jako neelektrikář netuším, jak a jestli by se to dalo napojit ke spotřebiči nebo nabíječce.
  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 17:14

dygestor napsal/a:
Nemáte zkušeněnosti, jak by se dal využít Peltierův článek? Cena a hmotnost je je proti fotovoltaice zanedbatelná. Jen jako neelektrikář netuším, jak a jestli by se to dalo napojit ke spotřebiči nebo nabíječce.

:D a čím bys to chtěl pohánět? (to není akumulátor)
  • 0

#25 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 17:51

jj Plutonium 238 to je ideální zdroj, ale kde ho vzít a nekrást.
  • 0

#26 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 17:52

Ani když na 1 straně topíš při vaření a na 2. máš chladič? Kolik stupňů je asi potřeba mít rozdíl?
  • 0

#27 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 19:57

Libor.29 napsal/a:
Energizer model: XP18000, vydrzi mi nabijet SGS3 cely tyden aniz bych hlidal kdy a kolik nabiju.


No spíše bych viděl něco tak do 1500,-:) zase tak často nejsem týden úplně bez elektřiny.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 21:13

Říkám to furt dokola a tady to taky někde je - šachtička z Conrada na čtyři AA baterie, připájet tu správnou půlku USB kabelu (nebo čím napájíš telefon) - co je plus a minus si zjistíš z tý druhý půlky. Baterie seženeš všude, stejně je taháš do GPSky. Nabiju s tím mobil cca 2 a půlkrát.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 21:58

tak si představ, že já celou dobu jedu jen na telefon:D takže AA baterie také zase tak nevyužiji. Spíše by se mi líbila nějaká krabička napuštěná šťávou a když by měla i solárko, které by to udrželo o pár procent déle na životě, tak se zlobit nebudu.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 22:03

dr.vota napsal/a:

dygestor napsal/a:
Nemáte zkušeněnosti, jak by se dal využít Peltierův článek? Cena a hmotnost je je proti fotovoltaice zanedbatelná. Jen jako neelektrikář netuším, jak a jestli by se to dalo napojit ke spotřebiči nebo nabíječce.

:D a čím bys to chtěl pohánět? (to není akumulátor)

Ne že bych to potřeboval, ale jeden článek mám, z ledničky. Už několik let se chystám, že ho sešroubuju mezi dva chladičew a zkusím. Netuším, kolik voltů by to dalo. Ale určitě by se tepelný rozdíl dal udělat, chladný konec do vody a na druhém chladiči zapálit tuhý líh, nebo rozdělat ohýnek.
  • 0

#31 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 22:26

V Sovětském svaze údajně vyráběli termočlánkový nástavec na skleněný cylindr petrolejky, a říkal nám profesor na SPŠE, že to utáhlo 12 V televizor Šilelis (Šílel bys)!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#32 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2013 - 22:32

Viz:
Seebeckův jev
Seebeckovy koeficienty
  • 0

#33 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 15:09

prazskychytrak napsal/a:

Libor.29 napsal/a:
Energizer model: XP18000, vydrzi mi nabijet SGS3 cely tyden aniz bych hlidal kdy a kolik nabiju.


No spíše bych viděl něco tak do 1500,-:) zase tak často nejsem týden úplně bez elektřiny.


- první dotaz zněl na něco, co vydrží týden bez elektřiny
- kvalita je vždy o něco dražší a vyplatí se. Mám již druhý telefon, brzy bude třetí a zdroj mám stále ten samý. Měl by vydržet 500 nabití.
Každý si pořídí co se mu líbí, navíc já ho koupil v akci za 50% :o)
  • 0

#34 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 16:10

Citecka napsal/a:
Říkám to furt dokola a tady to taky někde je - šachtička z Conrada na čtyři AA baterie, připájet tu správnou půlku USB kabelu (nebo čím napájíš telefon) - co je plus a minus si zjistíš z tý druhý půlky. Baterie seženeš všude, stejně je taháš do GPSky. Nabiju s tím mobil cca 2 a půlkrát.

mám to taky, kdysi jsem kupoval 3 kusy, jeden za 85,- kč ...
Vložený obrázek
  • 0

#35 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 16:12

A tím fakt něco nabijete? Měl jsem to pučený a - je to marný, je to marný, je to marný.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#36 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 16:15

Jen přihodím také polínko k otázce přímého dobíjení ze 4ks NiMh:
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0 .
Řešilo se tady spíše zdvojnásobení podsvícení displeje. Nutno si uvědomit, že u Oregonu se po připojení externího zdroje přes USB vstup přepíná zařízení do režimu autonavigace - tj. vysoké (prakticky dvojnásobné) podsvícení oproti standartu ze dvou tužkovek uvnitř. Aby se tedy dosáhla "slušná výdrž" v řádu dnů, je nutno zvláště u externího napájení (je jedno zda jde o LiPol, LiOn, či NiMh) zacházet s podsvícením dosti opatrně (jak již někdo napsal)...
EDIT: S napětím jsme na u horního okraje specifikace USB. Nutno ale použít články s obdobnou kapacitou, aby nedocházelo k podbití těch slabších. Je to nejlevnější řešení a i relativně účinné - žádné ztráty v měničích a další elektronice. Přirozeně na velký accupack z LiPolu v řádu mnoha ampérhodin to nemá, ale každá varianta má své klady a zápory.
  • 0

#37 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 17:09

Jen pro úplnost: já tím dobíjím telefon, ne Oregona :) - to ani nejde. Při třínedělním výšlapu do hor je to jedinej způsob, jak mít telefon v pohotovosti pro případ nouze (chybějící fotohint, zlámaná noha a další triviality) a netahat sebou dobíječku a tvrdnout kvůli tomu na chatě.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#38 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 17:13

honny napsal/a:
A tím fakt něco nabijete?

Měl jsem to pučený a - je to marný, je to marný, je to marný.


A měls přepnutý to tlačítko on-off?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#39 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 18:29

Citecka napsal/a:
Jen pro úplnost: já tím dobíjím telefon, ne Oregona :) - to ani nejde. Při třínedělním výšlapu do hor je to jedinej způsob, jak mít telefon v pohotovosti pro případ nouze (chybějící fotohint, zlámaná noha a další triviality) a netahat sebou dobíječku a tvrdnout kvůli tomu na chatě.

Jasně, že jsem to hloupě napsal - nejde o dobíjení Oregona, ale o jeho napájení. Pokud není potřeba vyšší jas displeje, pak je opravdu nejjednodušší varianta točit tužkáče...
U "malých" levných solárních dobíječek (1600-5000mAh) není běžně výkon solárního článku přes 0,7W (v optimálních podmínkách). Vzhledem k tomu, že výkon solárního článku jde docela brutálně dolů, pokud je slunce pod mrakem a není k němu v optimálním úhlu, troufám si vyvodit, že na 100% krmení jen z energie slunce to stačit určitě nebude.
Nabíječky nad 10Ah už mívají i 2W solární panely - tam už by se o živení Oregona (pokud nebudeš moc bláznit s podsvícením) dalo uvažovat. Největší jistota je ale pořád primární naplnění velké kapacity Li-pol akumulátoru pěkně z domu -to slunce jen protáhne dobu použití. Zajímavá je možná i kombinace - mám koupenou solární nabíječku a vyměním si v ní akumulátor za xnásobně větší. Ale ztratíš záruku a máš "elektromechanický" problém, protože do původního těla powerbanky se to už nevejde.
Solární batohy, které mohou mít mnohem větší plochu článku - to je jiná káva - tam bych se nebál. Jen by bylo dobré mít po cestě kromě slunce v duši i slunce v zádech...;)
  • 0

#40 MUSOVI

MUSOVI

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2013 - 18:46

Už nějakou dobu používám na dobíjení telefonů v terénu a občas i oregona když dojdou baterie toto http://www.jhmobil.c...lister/d-76472/ a jsem max. spokojen, nabité je to během pár hodin a telefon (lumia 920, N8) to dobije 3x
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka