Přejít na obsah


Fotka

Jak efektivně pracovat s GeoGetem?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 21:10

Dobrý den, začínám pomaličku využívat GeoGet a mám jeden základní problém. Z popisu programu na internetu a o fóra mám jakýsi přehled k čemu to je. Je to databáze. Dá se doplňovat, filtrovat, řadit, zkrátka běžná práce s databází. Návod na geoget.ararat.cz je solidně a přehledně zpracován. Potud je vše OK. Avšak začátečníkovi, jako jsem já, velmi schází alespoň stručný návod, postup, jak s GeoGetem efektivně pracovat. Co je a co není? Co ze základních potřebných věcí umí a co neumí? Na co se prakticky hodí a na co ne? Je to známý nedostatek návodů, které píší lidé, kteří program dokonale znají. Návody popisují, co program umí, kde co najdeme v jednotlivých menu, ale schází alespoň bodově popsané postupy práce při standardních situacích. Dám příklad: Po dva roky, co dělám geocaching jsem byl zvyklý na tento postup: - na gc.com si vyberu kešky, které chci ten den navštívit. - přímo ze stránek listingů je pošlu do Oregona 450. - najdu je a každý nález ručně v Oregonu zaznamenám (zaznamenají se do souboru geocachevisit.txt, či jak se jmenuje). - večer sednu k PC, otevřu soubor s nálezy geocachevisit.txt a podle něj ručně zaloguji každý nález zvlášť na gc.com. Nyní, když se seznamuji s GeoGetem, jsem najednou v rozpacích, jak to vlastně dělat. Vidím, že v databázi GeoGetu je možno ručně označit jakoukoliv položku za nalezenou. Současně však vidím, že je možno přímo ze stránek gc.com hromadně stáhnout všechny mé nálezy. Takže jak postupovat? Nejprve vše poctivě zalogovat na gc.com, tak jak jsem to dělal dříve a pak stáhnout hromadně nálezy do databáze GeoGetu? Nebo naopak nejprve v databázi GeoGetu (ve které již mám z dřívějška keše naimportovány) ručně označit nálezy a pak je nějak (jak?) hromadně poslat (tedy hromadně zalogovat) na gc.com? Jde to? A pokud ano, jak a který postup je lepší? Podotýkám, že než jsem se odhodlal k tomuto příspěvku, strávil jsem opravdu hodně času na tomto fóru i čtením návodu na internetu, ale mám z toho všeho pouze pořádný zmatek. Na fóru je k danému dotazu mnohdy kupa informací, ale roztříštěná na různých místech, při vyhledávání se objeví mnoho odkazů a všechny je postupně číst kvůli jediné informaci, to je opravdu nad mé síly. Vidím, že řada z vás používá kombinaci více programů, z nichž každý umí něco a navzájem se mohou doplňovat. Takto bych to ale dělat nechtěl, je to pro mne příliš komplikované. Můžete mi tedy, prosím, někdo napsat, JAK TO DĚLÁTE? Přivítám názory více uživatelů, ale prosím, prosím - stručně, jednoduše a srozumitelně! A ještě poslední prosbu na závěr - zkuste, prosím, omezit používání zkratek, pokud to jen půjde. Problémem začátečníků je mimo jiné i terminologie a mně například trvalo hodně dlouho, než jsem přišel na to, že gj, jen tak pohozeně někde v textu, je nějaký GeoJarry. Dík! Děkuji za ochotu. Vlasťa
  • 0

#2 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 21:15

Já si do geogetu stáhnu keše do 10km kolem cesty a pak to narvu do GPS. Nalezené pak normálně zaloguju na gc.com, stáhnu do geogetu jako nalezené a udělám statistiku :)
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#3 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 21:23

Ahoj. Ohledne logovani - geoget sice umi automaticke logovani ale osobne preferuju preve ten druhy postup. To znamena ze pekne na gc.com zaloguju (bud klikanim na log your visit nebo pomocí nahraných field notes ve kterých mám čas nálezu) a pak pomocí v geogetu udelam "stahnout moje nalezy", cimz se jednak kesky, pokud nejsou v databazi geogetu obsazeny naimportuji, druhak se jim nastavi "nalezeno". Navic - pokud v logu uvedes i cas nalezu, geoget nastavi i ten (hodi se treba pri vyuziti statistik).
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 21:24

A ted nastane peklo. proc? protoze kazdy napise, jak to dela on, a ty zjistis, ze to kazdy dela jinak! ;)

To je totiz ta univerzalnost Geogetu, ze tyhle veci jsou delat mnoha ruznymi cestami, takze si kazdy dokaze najit tu cestu, ktera mu z nejakeho duvodu nejvice vyhovuje.

Nekdo si rucne oznaci nalez v Geogetu, a pak podle toho loguje na webu. Jiny loguje na webu, a pak si stahne nalezy (coz jde udelat rovnou nekolika ruznymi zpusoby...). Jiny si necha oznacit nalezy podle fieldnotes. A nekdo jiny si treba napsal nejaky megasuper rozsirujici skript, ktery mu to vsechno zvlada delat sam, atd.

  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 21:27

K tem zkratkam apod - GeoGet (GG) ma celkem slusnou dokumentaci (kterou momentalne upravujeme do podoby pouzitelny i pro zacatecnika, kterej tomu neorzumiú, takze si to zkus projit, at vis, o cem mluvime.. A treba zkratky a zakladni terminologie jsou tady ;)

Co se tyce zpusobu ladovani dat do GG, tak je to ciste na tobe, co si vyberes a co ti bude vyhovovat. Zpusobu je spousty... Ale jak rika haluma - kazdej to dela proste jinak a budes z toho mit akorat hlavu v pejru ;)
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 22:04

Já loguju přímo na stránkách, protože chci vidět listing a poslední logy, než něco napíšu. A po zalogování v geogetu dám Import nálezů. Pokud už je mám v GG stažené (většinou), tak se označí jako nalezené, pokud ne, stáhne se lite listing (jen základní info) a já ho pak dám ručně stáhnout celý (nejsem Premium member). To jen tehdy, když vyrazím narychlo jen se souřadnicemi na papíře. Ruční označování nálezů používám jen výjimečně, třeba když se mi povede náhodou najít PM keš, ale i to se v geogetu dá vyřešit stažením posledních logů (ty se stáhnou všem, nejen PM). A ručně si označuju nálezy pro waymarky, protože z těch geoget logy nestahuje (je jich 5,5 dohromady). Do geogetu si stahuju okolí do 20 kilometrů a pak okolí okolních měst, celkem tak cca 1 kraj, a pak okolí míst, kam se chystám třeba na dovolenou. Nemá cenu to přehánět, když tam toho máš moc, neudržíš to aktuální. I tak tam mám přes 2000 keší, na většinu z nich se nikdy nedostanu.
  • 0

#7 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 22:24

...tak jo - a jak to tedy dělám já

- do GG naimportuju geocachevisit.txt s aktuálně nalezenýma kešema, čímž se mě v GG označí kešky jako nalezené i se správným časem
- případně doplním tag FTF
- nově nalezené kešky vyexportuji s předpřipraveným logem do nového geocachevisit.txt - mám do logu doplněn čas a pořadí nálezu, případné FTF, nastavené barvy textu, poděkování
- geocachevisit.txt - Field Notes nahraji na web GC.com
http://www.geocaching.com/my/uploadfieldnotes.aspx
- po té již loguji jednotlivé keše s předpřipraveným logem - pak jej stačí jen doplnit dle aktuální kešky


...takže aspoň máš z čeho vybírat, páč to každý opravdu děláme jinak :D
  • 0

#8 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 22:37

Přátelé, super - díky!! Přesně to jsem potřeboval. Občas je dobré i znát důvod, proč to dělat tak a ne jinak - bezva! Dík! Vl.
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 12 July 2012 - 22:42

A to jsou ještě lidi, kteří GG používají pouze na správu statistik :-) Já si v něm připravuji výběry keší pro odlov a uchovávám vyluštěné mysterky a další poznámky ke keším. A loguju na GC.COM a stahuju následně nálezy do GG.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 0:18

a jak jste to udělali s template na statistiku? Mně to nefungovalo, tak jsem si to stáhl někde přes google a teď mi to píše statistiku, že jsem LukeBike. Template jsem si přečetl, ale nikde o tom zmíňka není!
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 6:18

Zkus si stahnout GASP a vyzobnout tu template z nej, je urcite 100% funkcni.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 6:31

A ještě, pokud si v GG chceš plánovat výlety, doporučil bych GeoKuk plugin
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 6:38

dygestor napsal/a:
a jak jste to udělali s template na statistiku? Mně to nefungovalo, tak jsem si to stáhl někde přes google a teď mi to píše statistiku, že jsem LukeBike. Template jsem si přečetl, ale nikde o tom zmíňka není!


Pokud vím, tak na začátku toho template je vyplněný nick, tak to asi budeš muset opravit.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 7:10

posílal jsem svůj template sem už asi 4x, naposledy před týdnem. Myslím, že ho mám dost vymakanej.
  • 0

#15 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1207 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 7:58

dygestor napsal/a:
a jak jste to udělali s template na statistiku? Mně to nefungovalo, tak jsem si to stáhl někde přes google a teď mi to píše statistiku, že jsem LukeBike. Template jsem si přečetl, ale nikde o tom zmíňka není!

Clovece, to skoro vypada ze mas muj Template :D Kde jsi k nemu prisel? :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 7:58

Arne1 napsal/a:
posílal jsem svůj template sem už asi 4x, naposledy před týdnem.
Myslím, že ho mám dost vymakanej.


Domluv se s Petulinkou a napiš kus dokumentace o tvorbě template a přilož ho tam. Včetně širokých komentářů k jednotlivým částem template.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1207 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 8:12

No ale abych prispel k tematu. Nalezy si v terenu oznacuji v a:drake a z nej pak rovnou odesilam na gc.com. Tam pak zaloguju. Spustim geoget, v nem mam nastavenou davku do Combine, ta stahne nalezy, oznaci nove nalezene, vygeneruje statistiku, nahraje na web a otevre stranku s profilem. Kese do GG laduju pomoci PQ, v pripade lokalni potreby pres funkci Stahnout kese v menu Databaze-import... Z geogetu do navigace nahravam vsechno jako POI body, v soucasne dobe to obnasi nejakych 43000 polozek ( cache, jejich wpt..) Databaze mam dve, prvni na tuzemske kese a lehke prihranici a pak druhou na vzdalenejsi cesty. Tot asi vse:)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 8:14

S474N napsal/a:
Zkus si stahnout GASP a vyzobnout tu template z nej, je urcite 100% funkcni.


Nechceš udělat balíček, který by doplnil část věcí z GASP do GG a doplnit k němu návodovou část ?

Ono není úplně jednoduché, pro lidi, co tomu nehoví, vybírat z jiné instalace scripty a šablony a mít to kompletní a funkční.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 8:18

Sally&eL napsal/a:
...tak jo - a jak to tedy dělám já

- do GG naimportuju geocachevisit.txt s aktuálně nalezenýma kešema, čímž se mě v GG označí kešky jako nalezené i se správným časem

Konečně vidím, k čemu může být logování přes geoget. Měl bych otázku: -Čas nálezu je správný, nebo posunutý - UTM. Teď se o tom hodně diskutovalo. Dokázal bych to ale v pluginu nahrubo opravit.
- Neprotestuje GG, že nemáš stažené vlastní logy? Nebo si je dodatečně stahuješ?
- Pokud nemáš keš v geogetu (rychlé FTF), tak není ani v geocache_visits a musíš ji dologovat ručně a stáhnout.
  • 0

#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 13 July 2012 - 8:33

Casy jsou OK :) Ne, neprotestuje, log neni nutnej k tomu, aby kes byla oznacena jako nalezena pokud neni v DB, tak se musi bud stahnout rucne nebo si to nejak automatizovat skriptem ;) vsechno jde :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama