Přejít na obsah


Fotka

Nokia e5


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 harapes

harapes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 17:41

Ahojky,pořídil jsem si Nokii E5 a chtěl bych taky si najít nějakou tu kešku pomocí tohoto mobilu .Poraďte mi prosím,jaké programy si stáhnout do mobilu.A jak to celé funguje. Děkuji za radu.
  • 0

#2 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 18:02

Nejlepší je osvědčená klasika Handy Geocaching ... ;) Mnoho věcí zde bylo již napsáno ... :)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#3 harapes

harapes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2012 - 19:52

polas_CZ napsal/a:
Nejlepší je osvědčená klasika Handy Geocaching ... ;) Mnoho věcí zde bylo již napsáno ... :)


Děkuji za radu.Dočetl jsem se o Handy Geocaching a SmartGPX.Pochopil jsem,že si to dám do mobilu a že to dál spolupracuje s geocaching.com.
Tak bych chtěl jen vysvětlit,jak to spolupracuje s ovi mapama v mobilu(to jsem odpověď zde nedohledal).Např.:jestli se mi ty hledané kešky zobrazí v mapě či jen kompasem.
Omlouvám se,ale moc o tom nevím.Díky:(
  • 0

#4 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 9:44

SmartGPX s OVI mapami spolupracuje, tedy umožňuje vyprojektovat bod do mapy. Problém této aplikace spočívá v tom, že GPX body lze oficiální cestou stáhnout pouze pomocí PM účtu. Souřadnice lze do OVI map zadat také ručně pomocí Hledat ...
  • 0
Cogito ergo sun ...

#5 harapes

harapes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 14:15

PM uživatel,to je jako premium uživatel?Pokud ano,jak se jím stát?díky za pomoc
  • 0

#6 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 15:19

http://wiki.geocachi.../Premium_Member
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#7 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2012 - 21:15

Tvá Nokia E5 má stejný soft jako má Nokia E52, jen s tím rozdílem, že tvá má qwerty klávesnici, jinak funkčně by měly být obdobné. Já krom java aplikace Handy Geocaching mám do své Nokie ještě staženy ze Seznamu mapy.cz pro symbianové Nokie a z google též mapy pro Symbian. Tyto oboje mapy + Ovi mapy v Nokii umí zobrazovat v mapě keše. Toho se dá docílit takto: Nejprve musíš spustit funkci "GPS data" a přes Volby>Nastavení polohy>Předvolby ozn. systému>Otevřít> zvolit pro >Měrný systém :metrický >Formát souřadnic: DDD° MM.MMMM' (což je formát, ve kterém jsou psány v listingu keše její souřadnice). A teď, aby se ti keš promítla v OVI nokia mapách, či v mapách.cz nebo google mapách, tak k tomu v Nokii slouží funkce "Orientační body". Zde si musíš uložit souřadnice jednotlivých keší. Vypsat manuálně jejich název a zadat souřadnice N (S) a E (V) a dát uložit. Pak po otevření jakékoli mapy v mobilu se ti v ní poloha keše zobrazí. Ale pozor. Mapy.cz a google mapy sosají data z internetu, takže tu je potřeba mít nějaký datový tarif. OVI mapy stáhneš bezplatně do mobilu na paměťovou kartu.Pak se dají bez připojení k netu využívat v modu základní mapa. Jen v připadě, že bys chtěl v OVI mapách přepnout na satelitní snímky, tak v tom případě je již nutné připojení k netu,odkud se satelitní snímky budou stahovat a opět to bude sosat data. Jinak mapy.cz pro symbianové Nokie umí přepínat mezi základní>turistickou> satelitní mapou. Google mapy jen mezi základní a satelitní mapou.
  • 0
bobasso

#8 harapes

harapes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 13:37

Moc děkuju za výbornou radu.fakt dík
  • 0

#9 harapes

harapes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 20:16

bobasso napsal/a:
Tvá Nokia E5 má stejný soft jako má Nokia E52, jen s tím rozdílem, že tvá má qwerty klávesnici, jinak funkčně by měly být obdobné.
Já krom java aplikace Handy Geocaching mám do své Nokie ještě staženy ze Seznamu mapy.cz pro symbianové Nokie a z google též mapy pro Symbian. Tyto oboje mapy + Ovi mapy v Nokii umí zobrazovat v mapě keše. Toho se dá docílit takto:
Nejprve musíš spustit funkci
"GPS data" a přes Volby>Nastavení polohy>Předvolby ozn. systému>Otevřít> zvolit pro
>Měrný systém :metrický
>Formát souřadnic: DDD° MM.MMMM'
(což je formát, ve kterém jsou psány v listingu keše její souřadnice).
A teď, aby se ti keš promítla v OVI nokia mapách, či
v mapách.cz nebo google mapách, tak k tomu v Nokii slouží funkce "Orientační body". Zde si musíš uložit souřadnice jednotlivých keší. Vypsat manuálně jejich název a zadat souřadnice N (S) a E (V) a dát uložit. Pak po otevření jakékoli mapy v mobilu se ti v ní poloha keše zobrazí.
Ale pozor. Mapy.cz a google mapy sosají data z internetu, takže tu je potřeba mít nějaký datový tarif. OVI mapy stáhneš bezplatně do mobilu na paměťovou kartu.Pak se dají bez připojení k netu využívat v modu základní mapa. Jen v připadě, že bys chtěl v OVI mapách přepnout na satelitní snímky, tak v tom případě je již nutné připojení k netu,odkud se satelitní snímky budou stahovat a opět to bude sosat data.
Jinak mapy.cz pro symbianové Nokie umí přepínat mezi základní>turistickou>
satelitní mapou. Google mapy jen mezi základní a satelitní mapou.



Mohu Tě poprosit ještě o popsání toho programu Handy Geocaching...a asi se mi ty keše v handy nezobrazí v mapách...nebo se pletu?
  • 0

#10 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 13:15

Zdravím. Tak tedy k tomu HG. Otevřeš aplikaci. Vybereš si jednu z 5ti možností. Jelikož tvá Nokia ale má vestavěný GPS čip, tak pokud se budeš chtít rovnou navigovat k nějaké keši použiješ volby "Interní GPS" a nebo můžeš dát volbu " Bez GPS" a v tomto případě můžeš pouze vyhledávat a stahovat přes net keše do HG a ukládat je do složky " Oblíbené". Aby HG fungoval, tak jako druhý krok je třeba rozkliknout volbu Nastavení>Obecné, kde vepíšeš své přihlašovací údaje, kterými přistupuješ na svůj profil na gc.com. a dále zaklikeš jaký typ keší ti má HG zobrazovat a kolik keší (počet)ti má načíst pod sebe. Dál již v obecném nastavení nic neměníš a celé to uložiš. Ještě si můžeš zkontrolovat v Nastavení>GPS> Typ interní GPS zda tam máš zvoleno "Obecný". Jen upozorním na to,že pokud info o keši nezadáváš do HG manuálně vepsáním do složky Oblíbené, tak si vše o keši (listing napověda, waypointy,logy) HG stahuje z netu a sosá to data. Ještě jedna věc. Abys nemusel čekat dobrých 10minut na to, až GPS čip ve tvé Nokii nachytá satelity, zjistí tvou polohu a tím pádem bude schopen navigace, tak existuje v Nokii funkce "A-GPS"(Asistovaná GPS) Její volbou si navigace dopomůže rychleji najít (zpřesnit) tvoji polohu a připojit se k potřebným satelitům díky vyhodnocení poloh mobilních vysílačů přítomných v dosahu tvého mobilu. V takovém případě je navigace v Nokii použitelná do cca 10 vteřin. Při aktivaci funkce A-GPS si mobil informace k zpřesnění tvé polohy zjišťuje opět z netu a to vezme tak 5kb dat. Zapnutí této funkce se nemusí ALE vyplatit v příhraničních oblastech a nebo cizině, kde budou takto stažená data počítána jako pro roaming a nemusel by ses pak při vyúčtování doplatit. Funkce A-GPS se v Nokii aktivuje/deaktivuje v Menu>GPS data>Volby>Nastavení polohy> Metody polohy a tu zakliknout možnost "Asistované GPS". Co se týče zobrazování keší v mapách přes HG, tak to sice jde, ale je to velmi nepraktické. Dostane se ti jen malý výřez mapy s polohou keše z mapy.cz HG se připojí k netu a přes vestavěný prohlížeč v Nokii "Web" ti na displej Nokie stáhne ten výřez mapy s polohou keše, který tam má navigaci k posouvání nahoru/dolu , doprava/doleva a je možné měnit typ mapy základní>turistická>satelitní>cyklisticka. A jak se k té mapě z HG dostat? Aby ses mohl podívat na mapu, tak ta keš musí být v HG uložena v položce " Oblíbené" . Tam na tu keš najedeš kurzorem, zaklikneš ji >Volby>vybrat z nabídky možnost "mapy.cz">Zvolit a HG se začne připojovat k netu a přes ten Web ti mapu s polohou keše stáhne do mobilu.Tu si pak můžeš v prohlížeči uložit např do obrázků.Toť mé rady. Dál je vše již na tobě.
  • 0
bobasso




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama