Přejít na obsah


Fotka

Elektrické zásuvky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 8:12

Posledních pár let se množí zásuvky, hlavně u prodlužováků se zabezpečenými dírami. Jsem jenom já takový idiot, který nedokáže do takové zásuvky zastrčit zástrčku? A je na to nějaká norma, že to tak musí být? Čím víc jich je, tím víc mě serou. Mě to totiž připomíná uzávěr lékovek, který děti v pohodě otevřou, ale dospělý má problém.
  • 0

#2 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 8:27

Mě spíš vadí, že ta horní zásuvka u dvojtých je otočena o 45°. Mám problém se tam strefit a můžu používat jenom spodní zásuvku. :D
  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 8:31

Nemo02 napsal/a:
Mě spíš vadí, že ta horní zásuvka u dvojtých je otočena o 45°. Mám problém se strefit a můžu používat jenom spodní zásuvku. :D


To pootočení má dobrý důvod, pokud máš běžnou přívodní šňůru, tj. zalomená koncovka kabelu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 8:34

Mozna jsem divnej, ale ja za zastrkavanim zastrcek do techto zasuvek problem nemam. Delam to uplne stejne jako u obycejnych. Mozna ze mas stesti na nejakou smejdskou serii. Ja rozdil v pouzivani nevnimam. Jinak duvod tech krytek je jasny - pri vodorovne montazi to ma mit vetsi kryti nez pri svisle. A protoze pes se vetsinou spis polozi nez povesi, tak to tam davaji vsude. Je to ochrana proti tomu, aby ti tam do te dirky neco nezapadlo. Az se jednou nahnes nad zasuvku, a do te dirky ti zapadne treba retizek na krku, tak pochopis, proc je to dobre. Dalsi ochrana je proti detem, ktere by se rady nejakym dratkem stourali v te zasuvkove dirce. Ze by se stouraly dvema dratky ve dvou dirkach najednou, to je zpravidla nenapadne. ;)
  • 0

#5 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 8:34

Nemo02 napsal/a:
Mě spíš vadí, že ta horní zásuvka u dvojtých je otočena o 45°. Mám problém se tam strefit a můžu používat jenom spodní zásuvku. :D


Při výměně dvojitých zásuvek v bytě jsem je nahradil typem, kde jsou obě zdířky pootočeny do boku o 45° a je to super řešení.
"Rovné" zásuvky již nikdy více...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#6 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 8:35

A bude hůř. Zkoušel jsi v posledních letech navléknout nit do jehly? Já ano.
  • 0

#7 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 8:35

Já to chápu, ale když jsou tam ty clonky, tak se už vůbec nestrefím. A nejzajimavější je, že do starých zásuvek jsem všechno zasunul lehce a do nových mi nechce vlezt nabíječka na miobil a na baterku do foťáku. Musím je tam cpát.
  • 0

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 8:48

Nemo02 napsal/a:
Já to chápu, ale když jsou tam ty clonky, tak se už vůbec nestrefím.
A nejzajimavější je, že do starých zásuvek jsem všechno zasunul lehce a do nových mi nechce vlezt nabíječka na miobil a na baterku do foťáku. Musím je tam cpát.


Parkinson spojený s atrofací svalstva... asi bys měl navštívit lékaře ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 9:04

kolombo napsal/a:
To pootočení má dobrý důvod, pokud máš běžnou přívodní šňůru, tj. zalomená koncovka kabelu.

Ano pootočení je dobré. Ale zase je to dodatečné hašení problému, který vznikl, že někdo vymyslel "fajfky". A ty fajfky jsou proto, aby lidi netahali zástrčky za sňůru.
Bůh nás chraň před ochránci našeho zdraví.
  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 9:04

Nemo02 napsal/a:
Já to chápu, ale když jsou tam ty clonky, tak se už vůbec nestrefím.
A nejzajimavější je, že do starých zásuvek jsem všechno zasunul lehce a do nových mi nechce vlezt nabíječka na miobil a na baterku do foťáku. Musím je tam cpát.


Já s těmito zásuvkami mám taky problém. Časem to skončí tak, že jak to do zásuvky rvu, tak ty špuntíky uvnitř prostě zničím a je po problému.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 9:09

PLAJ family napsal/a:
A ty fajfky jsou proto, aby lidi netahali zástrčky za sňůru.


Fajfky jsou proto, aby ta snura na hloubku zabirala mene mista, a snura se neznicila, az k te snure v zasuvce prirazis treba nejaky nabytek.
  • 0

#12 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 9:59

PLAJ family napsal/a:
Posledních pár let se množí zásuvky, hlavně u prodlužováků se zabezpečenými dírami. Jsem jenom já takový idiot, který nedokáže do takové zásuvky zastrčit zástrčku? A je na to nějaká norma, že to tak musí být?
Čím víc jich je, tím víc mě serou.
Mě to totiž připomíná uzávěr lékovek, který děti v pohodě otevřou, ale dospělý má problém.

Pravděpodobně to budě nějaký EUnijní vynález, jímž se nám dává najevo, jací jsme debilové. Pokud vím, stačí rozebrat zásuvku a to blbost vyhodit. Horší bude, až Ti vlastní auto dá dýchnout do balónku a při každém nastartování se nahlásí na centrálu Velkého bratra.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#13 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 10:14

A ted si vezmi, ze narazis na kombinaci zasuvky s zemenim jako na obrazku a na zastrcku s klasickym kolikem :) Neni to tak dlouho co jsem stravil pul hodiny hledanim vhodne zasuvky kam se pripojit :)
Vložený obrázek
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#14 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 11:07

PLAJ family napsal/a:
Posledních pár let se množí zásuvky, hlavně u prodlužováků se zabezpečenými dírami. Jsem jenom já takový idiot, který nedokáže do takové zásuvky zastrčit zástrčku? A je na to nějaká norma, že to tak musí být?
Čím víc jich je, tím víc mě serou.
Mě to totiž připomíná uzávěr lékovek, který děti v pohodě otevřou, ale dospělý má problém.


Taktez :@ , kdyz mne to hodne stve, tak tu zasuvku rozeberu a ty plasty co krejou diry vymontuji. Pro elektrickou funkci zasuvny jsou nepotrebne. Kupodivu kdyz tam strkam fazovku do jedne dirky, tak jde skoro vzdy jako po masle, ale oba koliky najednou to je skoro vzdy problem. Vetsinou se to dela jako takova vrtulka s perkem, tak vetsinou staci vyrvat to perko.

Stejne nevim co ti bezpecaci blbnou, kdyz jsem male dite, tak mam sroubovak a neomezeny cas a tak tam ten sroubovak stejne jednou strcim a otestuji, zda tam jsou certi. Jako maly jsem to jednou vyzkousel a pote co jsem asi 10 minut nic nevidel (byl to pekny ohnostroj), tak jsem si na to uz priste dal majzla a sroubovak jsem tam nestrkal. Kupodivu jsem si to po letech vyzkousel uz jako elektrikar, co muze pracovat pod napetim. No samozrejme ze byl zas ohnostroj a ja zas 10 minut nevidel.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#15 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 11:17

PLAJ family napsal/a:
Posledních pár let se množí zásuvky, hlavně u prodlužováků se zabezpečenými dírami. Jsem jenom já takový idiot, který nedokáže do takové zásuvky zastrčit zástrčku? A je na to nějaká norma, že to tak musí být?
Čím víc jich je, tím víc mě serou.
Mě to totiž připomíná uzávěr lékovek, který děti v pohodě otevřou, ale dospělý má problém.



Taky mě to vždycky nasere a v tý naštvanosti zástrčku při zasouvání nakláním do stran a pak to jde v pohodě.

Jinak mi prodlužka bez krytek už párkrát vyhořela, kovový špony se dostanou všude, takže krytky určitě jo, ale líp řešený.
  • 0

#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 11:27

lukabike.com napsal/a:
A ted si vezmi, ze narazis na kombinaci zasuvky s zemenim jako na obrazku a na zastrcku s klasickym kolikem :) Neni to tak dlouho co jsem stravil pul hodiny hledanim vhodne zasuvky kam se pripojit :)
Vložený obrázek


Toto je Nemecky system SCHUKO a ten by se u nas nemel objevovat, jen pokud je v kombinaci se zemnicim kolikem, pak je OK. Viz tento prispevek.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 11:34

Tak mne napadá, jakto, že EU ještě nesjednotila zásuvky a zástrčky na území EU?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 12:07

fremen.cz napsal/a:
Tak mne napadá, jakto, že EU ještě nesjednotila zásuvky a zástrčky na území EU?

Odpovědí je dobrý článek pod odkazem v předešlém příspěvku...ty německé s..cky.
solim: máme podobnej osud...já jsem vyzkratoval zásuvku sponkou na vlasy už v půl roce a taky jsem teď elektrikář...:D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#19 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 12:16

fremen.cz napsal/a:
Tak mne napadá, jakto, že EU ještě nesjednotila zásuvky a zástrčky na území EU?

No je to jednoduche, to by musel byt nektery z pouzivanych systemu vyrazne lepsi a pak by se to muselo ekonomicky zduvodnit a presvedcit ty zeme co pouzivaji jiny system aby do toho sly. Jen ja sam obhospodaruji doma a na chalupe cca 200 zasuvek a kdyz bych rekl, ze jedna zasuvka bude stat cca 100,- tak to dela cca 20 000,-. A to by mne nejaky eurokomisar musel hodne moc presvedcovat, proc je jiny system tak vyhodny.

Jinak u trifazovych zasuvek to probehlo vpodstate potichu, jelikoz tam novy IEC system byl podstane lepsi nez vsechny predchozi a tak to probehlo za cca 20let aniz by to nekoho bolelo. Vzpomenete si na ty litinove ovalne zasuvky s vickem, co byly na kazdem kravinu?

U zavovek to prave probiha a jake jsou z toho problemy. Zarivky obsahuji rtud a tak prinasi ekologicky problem, LED svitidla ve vetsich vykonech zatim moc nefunguji, tam je to zatim beh na delsi trat. A tak kazdy ma doma zasobu klasickych zarovek a vyckava.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#20 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2012 - 12:23

Solim napsal/a:
LED svitidla ve vetsich vykonech zatim moc nefunguji, tam je to zatim beh na delsi trat. A tak kazdy ma doma zasobu klasickych zarovek a vyckava.


6W LED jsou v pohodě použitelné, máme je doma všude, vlastně nemáme již nikde žádnou klasickou žárovku.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama