Přejít na obsah


Fotka

Předpublikační FTF


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1 odpovědí na toto téma

#1 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 8:33

Předesílám, že FTF mne nikdy jako lovce nezajímaly. Zajímají mne ale z pohledu zakladatele, u jehož keše taková situace může nastat. Jako zakladatel keše respektuji, že je dost takových, co o FTF usilují a jejich zálibu respektuji. Současně chci, aby všichni měli stejné podmínky odlovu. Argument, že si skript, nebo co předpublikačním lovcům umožňuje odlov před publikací, může každý opatřit, neakceptuji. Podle mne se totiž nejedná o postup v souladu s pravidly. Z podstaty věci vyplývá, že až do publikace by keš a její souřadnice měly ostatním (s výjimkou reviewerů a betatestrů) zůstat utajeny. V opačném případě by přece nebyl žádný důvod, aby se keš hned po odeslání listingu ke schválení neobjevila na mapě jen s poznámkou, že dosud nebyla publikována. Ta publikace přece není bez významu. Proto se ptám: Má owner právo takový log smazat? Počítám totiž i s tím, že někteří z popublikačních lovců by takový požadavek na něj mohli vznést. Díky za ujasnění situace.
  • 0

#2 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2012 - 9:49

Už to tu několikrát zaznělo - to, že se dají souřadnice keše zjistit ještě před její publikací, samozřejmě není v pořádku, nicméně co se týče samotného uznání logu, zde platí již mnohokráte řečené: jedinou podmínkou jeho uznání je zápis v logbooku. A protože zároveň žádná pravidla pro FTF lov neexistují, pak je-li lovec v logbooku zapsán, pak má právo se zalogovat a owner mu tento log nemůže smazat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka